Endometrióza

17alexis
13. aug 2014

Ahojte baby, dnes sa mi definitívne potvrdilo, že mám endometriózu. Za 3 mesiace mi narastla do veľkosti marhule a o 3 mesiace, ak sa nezmenší, idem na laparo...:( momentálne užívam Roacutane a od nasledujúceho mesiaca HAK kvôli tomu Roa...máte nejaký babský recept, ktorý by mi mohol pomôcť? Už čakám aj na zázrak. Je nejaký čaj alebo niečo, čo by mi to aspoň trošku zlepšilol? Nemám ani žiadne príznaky tej endo, iba to, že je a ešte v krvi mám zvýšené tumormerkery. Vďaka za každú radu.

charluc
13. aug 2014

Aj ja som mala zvyšné onkomarkery len a tiež mi za 4 mesiace narástlo do veľkosti vajca alebo ešte viac a musela som na operáciu, ale ak sa môžem spýtať ako ti zistili a potvrdili, že je to endometrioza??? Mne primár na gynekologickom povedal,že to sa na 100 percent zistí až ak to zoperuju a hystologia bude urobená

17alexis
autor
16. aug 2014

@charluc No môj gyn to usudil na zaklade sona a vyšetrenia z krvi. Len teraz nedávno som si dala k nemu kartu a na prvej prehliadke mi našiel niečo malé, myslel si, že je to endo a o 3 mesiace ked som bola teraz na kontrole, ta to narástlo do takej veľkosti. Krv mi vyšetroval len raz, aj stery mi vzal len raz pri tej prvej prehliadke...

charluc
16. aug 2014

@17alexis tak to aj ja som presne mala,len az na isto to potvrdila hystlogia ☹ ☹

17alexis
autor
16. aug 2014

@cikyta vďaka 🙂