Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

dahra
10. feb 2010

Ahojte,
Mirip,
takze zly test 😉 - mozno motivacna priprava na dalsi mesiac a skutocne dve palicky. 😝
Katie,
ja idem v piatok na druhu poradnu a budu mi brat krv na genetiku, nesiem aj moc,to klasicky odo mna vzdy chcu. Budu mi merat tlak (inak mavam posledne dake problemy s tepom - ( vcera pri telke 111 a to som hodku lezala a nepozerala ziadny horor ani politiku 😀 😀 😀 ) Citim, ako mi busi srdce a biju krcne tepny. Neprijemny pocit.

Na dupacky nemam odvahu - ma trapia velkosti - neviem, ake bude dieta a co ked mu kupim daco tenke v domneni, ze to bude na leto a jemu to bude dobre len v zime 😎.

Livia nam je uz v nemocke, hm.

prahaxx
10. feb 2010

Ahojte,
no Danka mas toho teraz riadne, nedokazem si predstavit, ako to vobec zvladas ..
mne sa sice polepsilo, ale akoby ma stale nieco obchadzalo, minuly tyzden to bola zvysena teplota a potenie sa, teraz mam zasa dost bolavy kasel, tak len co uvarim, som tak unavena, ze musim lahnut..
ale som rada, ze sa tie nevolnosti ukludnili, niekedy som mala pocit, ze to uz nikdy neprejde.. uz tyzden som neblinkala, ale zaludok mam obrateny stale, neskutocne nechutenstvo a chladnicku nemozem ani vidiet ☹ tak ale hadam aj toto prejde a zacneme konecne priberat 🙂 Danka, hovoril mi Andrej, ze ake uz mas velke brusko.. asi oproti tomu mojmu myslel 🙂
hmm ja zatial ani na jar nejdem nic kupovat, akurat som urobila zoznam a vybrala kocik, keby doslo k najhorsiemu a uz som sa k tomu nedostala, ale pre motivaciu do jedla som kupila malicke boticky, vystavila som ich v obyvackovej stene a snazim sa aspon nieco zjest..
zaradila som aj Calibrum mami, ale su to take obrovske tablety, ze mam s nimi dost velky problem, ale zatial aspon kazdy druhy den jednu, vitaminy treba a jedeniu velmi nedam ☹
vcera som bola na krv na AFP, tak 2 tyzdne cakania a dufania, ze je vsetko v poriadku 🙂
drzte sa 🙂

pink_lady
10. feb 2010

ahojte Livia je este len na izbe, este ju len caka vyssetrenie, ach jaj, som nervozna aj za nu 😝 😔 😅

dahra
10. feb 2010

Ahoj, Prahaxx,
je to zvlastne, ze ta tie nevolnosti tak dlho drzia - ale aspon, ze uz vsetko ostava dnu. Mne tiez hlavne v 2. mesiaci byvalo nevolno ku veceru ako Katie, ale jedla som aj napriek tomu, nezvracala som ani raz. Sem-tam ma natiahlo, ale skor s nejakych zapachov (vydychany vzduch v ucebni) ako z jedla. Bolo to divne, citila som sa plna, ale v zaludku mi vyhravala muzika, tak som sa najedla a vzdy sa polepsilo. Prve susto a predstava jedla nebola ok, ale potom to slo.
Pravda je taka, ze uz mam na sebe 6kg. Januar - vaha stagnovala a teraz zasa zacina rast. Brusko uz mam viditelne, nic neutajim, ale obavam sa, ze po case to bude brusisko. 😀 😀 Budem hrosica ako vysita. Mam dost plodovej vody, ako mi povedali na utz, takze mozno to bude aj tym, lebo drobec ma zatial len okolo 9cm.
Neboj, vy to dobehnete, okrem toho, mas aj inu postavu 🙂.
My ideme na AFP v piatok, dufam, dufam, ze bude vsetko ok.

Inak je to zaujimave, ze si v 15tt a mas termin 4.8. a mne tu pise 16tt a mame termin 5.8. Dobre nie? 😀 😀 Dnes som oficialne 14tt+6.

vanesska
10. feb 2010

ahojte...

livia... myslime na teba! som zvedava kedy sa drobec konecne rozhodne vykuknut na svet 🙂

no aj ja som dlhsie nebola ale som nejaka chora mm dovliekol nejaku virozku tak jasna vec po 3 dnoch preslo aj na mna... no lenze ziadne lieky uzivat nemozeme takze sa to dost dlho vlecie...
boli ma aj hlava mam zapchaty nos... takze sa len tak poflakujem doma a nic sa mi nechce... 😝

inak ale po tehu stranke som ok... uz sa to aj u mna polepsilo aj ked obcas mi je este tazko ale nie je to take hrozne ako to bolo predtym...
inak brusko aj mne trosku vidno hoci rano skoro vobec ale vecer uz dost... 🙂
moja vaha sa zatial pekne ustalila a mam +3 az 3,5 kg takze sa to da...

baby ja vam vsetkym zavidim ze ste videli drobcov sa vrtiet... ten nas lezkal asi spinkal... no ale snad na buducej poradni ho uz uvidime ako sa vrti aj on...
ja idem zajtra na krv na nejake alpha testy ci co ani neviem co to je... 😅
no a buduci tyzden poradna sa tesiiiim velmi...

dahra, katie...takze uz ste zacali s mimi nakupikmi?? 😵
to je zlate fakt ja sa na to vzdy po kazdej poradni hrozne tesim...
hoci ked sme niekde v nakupnom centre tak vzdy zabludime do mimi obchodikov a pokukame ci nemaju nieco pekne pripadne v dobrej cene...
takto sme este kupili aj krasnu decku taku modrucku s mackom a myskou nejako mame vsetky veci ladene skor do bielo modro siva tak neviem ze by to nieco znacilo ?? 😉 ale ruzove sa zatial neodvazime kupovat... 😅

evina0
10. feb 2010

vanesska nic si s toho nerob,ze drobcek len spinka..mi sme uz ako daleko v tt a este ten nas drobcek sa nehybal.vzdy ked mi robili UTZ tak spokojne sponkal.len jediny raz sa troskicku poskriabkal pod nostekom.ale podla mna je to tym ze chodime zakazdym zavcasu rano na 8.00 a drobec vzdy ma pokojny rezim ci spinka.
No verime ze tentokrat nam predvadie aj poriadne kopanceky,kedze denne kopka 😵 😵 a mrvi sa.
Oddialila sa nam tento mesiac navsteva v MT u lekara kedze sem momentalne bez auta ( mali sme ist tento tyzden) ale pojdeme asi az za 2 tyzdne. 😉

vcera som bola na odber krvy koli tehu cukrovke a zajtra idem aj na poradnu aj pre vysledky.verim ze to bude OK.lebo som nevedela ze den vopred sa nema jest nic sladke a ja som ako naschval vecer zjedla celu cokoladu Milku co drobec pytal cosi sldke 😒 😒
Bola som aj na prvom cviceni pre tehotne.bola super prednaska o kojeni a nabuduce bude o odbere pupocnikovej krvy a s cvicenim sa zacne az v 28 tt, takze este mam cas.je super cosi taketo .rozne veci som sa dozvedela co som ani netusila 🙂 a vzhladom nato ze malo chodim medzi ludi padne vhod si trosku pokecat s tehulkami co maju aj pred porodom.

som rada ze aj Katie je lepsie

dahra mile starosti mate teraz.aj ja by som uz rada zariadovala nas domcek ale to bude za par rockov.zatial nam staci toto u rodicov.Ale davaj na vas velky pozor.

prahax ja som tiez este nechcela nakupovat.ale cas akosi rychlo leti a neviem si predstavit nakupovat v poslednom mesiaci tehu ked sa budem ledva kotulat.ale zatial stale nakupujeme len opatrne 😉 najskor som sa musela vysomarit s tych velkosti a ze co na leto a co na zimu a v akej velkosti.zatial zimu neriesim lebo neviem aky drobec bude velky cez zimu 😕 skor nakupujem veci len tie hlavne na uvod ked sa narodi 😵

vanesska
10. feb 2010

evina tak to som rada... ja uz som mala pocit ze som jedina ktora nevidela drobca sa mrvit... 😅
hoci to je este daleko uz sa tesim na tie prve kopanceky... to aspon budem vediet ze je drobec v poriadku a pekne sa mrvi...
a ty si kedy zacala citit nejake prve bublinky a potom kopanceky...?

jej a tie tehu cvicenia s tymi prednaskami to chodis kam? to je nieco sukromne alebo to je v nejakom zdravotnom zariadeni? ja by som nieco take tiez chcela po case zacat navstevovat tak musim pokukat na nete...
uz od buduceho tyzdna by som konecne chcela zacat cvicit aj gravidjogu... uz mi to cvicenie aj chyba som trochu zlenivela... 🙄

vanesska
10. feb 2010

joj a co ste pisali tie velkosti mimi oblecka...
nam baby co uz maju deticky radili nekupovat tu najmensiu velkost co je tusim 56... ze to babo neskutocne rychlo vyrastie niektore veci ani nestihne mat na sebe a ak narastie vacsie tak to ani neoblecie... 😝
takze ako zaklad kupujeme take co su od 0-3 mesiacov to by nam mohlo vystacit na chvilku a mozno kupime nejakych fakt par veciciek do porodnice na prve dni a tyzdne potom postupne budeme dokupovat vacsie...
prave preto si to nechceme nechavat na poslednu chvilu lebo teraz kupujeme tak s kludom co sa nam paci neviem si predstavit ze by sme kupovali vsetko naraz... a fakt ked bude take hrozne horko a budeme v tom 8-9 mes. tak to sa mi ozaj moc asi nebude chciet behat po obchodoch... este k tomu ked mm nesoferuje a hlavny sofer som ja... 🙄

mirip
10. feb 2010

vanesska never všetkém čo ti poradia, ja som mala velké dieťa 51cm a 3800g a 56ku sme nosili donedávna a teraz máme 62ku, takže asi tak a ono nie je 56ka ako 56ka lebo tie v detskom obchode kúpené sú normálna velkosť ale od čínana a kadejakých lacnejších pobchodch tie čísla velmi nesedia a čo sa týka tesca oblečka tak poradím body sú síceš lacné alen nestoja za nič aj ked som ich prala na 30ke čo je dosť studená voda sa praním natiahnu do šírky a okolo krku je obrovský výstrih potom až dobreže po prsia nie preto nie sú dobré, ak možem poradiť ked budete kupovať tak či už z detského alebo od čínana sú dobré aj aj ale najlepšie je ked je normálny patent okolo hrdla a zapínanie na gombík bud na pleci alebo vzadu na chrbte, testocé sú oničom

pink_lady
11. feb 2010

Sprava od Livie: Tak uz konecne viem ako vyzera maminka zvonku, aj tatinko sa mi paci 🙂. Volam sa Tomasko, narodil som sa 23.41 hod.,moje miery su 3100g a 51 cm.
GRATULUJEME!

prahaxx
11. feb 2010

juu krásne donosené bábatko, blahoželám a prajem všetko najnajnajlepšie 🙂

pink_lady
11. feb 2010

vanesska...kupila som asi 3 oblecka 56 z rovnakych dovodov, a potom zo spitala som nahanal nech mi kupia 50-tky a 48-ky vo velkom mnozstve. V 56 sa topil. A na nozky su 56 stale dobre, vrch obliekame 62-74,zalezi od vyrobcu

lenand
11. feb 2010

livia gratulujeme a prajeme hlavne vela vela zdravička a tešime sa na fotky 🙂 😵

bleelka
11. feb 2010

livia, srdecne blahozelaaaam 😵 vela zdravicka 🙂

tittika
11. feb 2010

livia gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mirip
11. feb 2010

livi aj ja sa pripájam ku gratulácii, prajeme vela zdravia a aby malá robil vela vela radosti svojim rodičom 😉

lilinkaaaa
11. feb 2010

Ahoj baby,

A ako sa Vám podarilo otehotniet s endometriózou? Prirodzenou cestou?
Aj my sa snažíme už skoro rok, a skoro nič. Lelkár ma posiela na umelé oplodnenie, ale rada by som počula názor aj od Vás. Mne tiež zistili endometriózu a vybrali mi aj jeden vaječník :((

mirip
11. feb 2010

ahoj ja som mala endo ložiská na močových cestách a repr. organy to minulo a nič mi vybrat nemusel a sme sa snažili 4roky, v auguste 2007 som bola na laparke, potom liečba pol roka a v auguste 2008 som otehotnela po sledovaní cyklu a nastavení liekmi tak sme sa doslova presne trafili........aj ked sex naordinovaný nám už liezol na nervy, žial z toho tehotenstva nebolo nič lebo v septembri 2008 sme boli na kyrete a tri mesiace pauza v januári preventívka a od februára sme mali zase tým istým systémom, odsledovať cyklus , liekmi nastavená ovulka aby sme sa trafili ale už nebolo treba, v januári, bez pomoci, ani nevieme ako sme otehotneli prirodzene, a sú tu aj iné baby ktoré mali tiež endo, ich problémy sa nepatrí rozpitvávať ked chcú povedia same ale prirodzene otehotnela aj ellianka, lenocka3, pink_lady, tittika, karamelinka,babulina a mnoho iných s endo, ono závisí aj od stupna endometriozy aký máš či ti doporučia len umelé alebo povedia že aj prirodzene je šanca

scarlette
11. feb 2010

ahojte babulky,
po 100rokoch pridem kuknut a tu kopa tehuliek a aj nove babatka takze gratulujem 🙂

lilinka ja som napr mala jedinu sancu otehotniet pomocou umeleho oplodnenia, ako pisala mirip zalezi od toho co je zasiahnute a v akej miere endometriozou

dahra
11. feb 2010

Ahojte,
jeeej 😵 😵 😵 , Livia,
gratulujem a prajem vela zdravicka obom vam!

Scarlette,
tak to si teda vystihla dobu. Dobre si sa trafila 😉

Lilinkaaa,
tak ja som po IVF - tiez kvoli endo som prisla o vajecnik a manzel bol na tom velmi biedne so spg. Prirodzene by to neslo v nasom pripade - mizive sance. Som ostala tehotna po 2,5 roku snazenia. Ak je manzel ok, tak mozete skusat prirodzene, hoci s jednym vajecnikom je ta sanca o nieco nizsia, ale ja som sa bala, ze mi endo vezme aj druhy, kym budem vyckavat, tak som sla hned do centra po operacii na vlastnu past, aj ked starsia generacia gynekologov mi radila snazit sa.

Momentalne su tu v teme tehulky, co otehotneli prirodzene skor ci neskor:
Tulipanike, Evina, Prahaxx, Katie, Tittika, Lucy
Po IVF som ja a Vanesska.

A Mirip ti vymenovala dalsie, co su uz teraz aj maminy - ja ich volam predchadzajuca generacia 😀 a ich bolo dost, co prirodzene otehotneli.

Mozes sa kuknut do temy Endometrioza 2 v snazilkach:
- je tam vela bab, momentalne na IVF stimuluje Luko a par dalsich to ma na spadnutie.

katie233
11. feb 2010

Ahojte 🙂.

Lívia, gratulujeme 😵 a prajeme vám obom veľa zdravia 🙂.

Lilinkaa, tak ako povedala dahra, skús pozrieť v snažilkách našu tému. My sme mali obrovský kus šťastia, podarilo sa prirodzene, aj keď ďalšie vyšetrenia už boli na spadnutie. Cysty som mala na oboch vaječníkoch a zrasty hlavne v malej panve.

dahra
11. feb 2010

Katie,
ty si v robote ci si doma? Ja mam este polhodku pauzu a idem este do prace. Dnes mam vsak vacsiu polovicu za sebou. MM sa hneva na mna, ze by som mala byt doma...

vanesska
11. feb 2010

ahojte...

takze Livia... aj od nas ide velka gratulacia pre teba aj tomaska!
nech je zdravy krasny a robi vam len a len radost...!!! 😵

lilinka... ako dahra pisala my sme otehu tiez po IVF ktore vyslo na prvykrat aj ked uz v case stimulky som mala nove velke endo cysty takze moj doktor ani nechcel aby som isla ale ja som to riskla a stalo to za to!
ale je tu fakt veeela bab co otehu prirodzene... len to niekedy bohuzial trva o nieco dlhsie ako nam je mile...
ale to cakanie urcite za to stoji! drzim ti palce!

mirip, pink... no vsak prave urcite par veciciek kupime aj tych uplne malych aspon na ten prvy mesiac a potom uvidime mozno nieco prikupime a mozno nebude treba a prejdeme hned na tie vacsie...
to sa fakt asi tazko da dopredu presne odhadnut ake bude babo velke...
ale to s tym obleckom z tesca myslis znacku tesco alebo tu znacku co maju cherokee...
lebo tie cherokee vecicky su fakt zlate... tak by ma to celkom zaujimalo ci aj tie sa tak roztahaju...

lenand
11. feb 2010

vaneska ja som celkom spokojna s tesko vecičkami mne sa neponatahovali a ani nič podobne 😉

tittika
11. feb 2010

lilinkaaa ja som otehu prirodzene po pol rocnej liecbe antikoncepciou Azalia (mala som malinke loziska ale dost vela) 3 cyklus ale potratila som (april 2009) , a potom 2 či 3 aktivny cyklus vysiel (december) 😉

katie233
11. feb 2010

Dahra, od pondelka zarezávam 😀. Minulý týždeň už boli nevoľnosti znesiteľnejšie, tak som to riskla. Občas ešte blinkáme, ale to už beriem v pohode. Len, keď potom prídem domov, tak som úplne k.o. a nestíham si robiť veci v domácnosti, tak ako by som chcela. Už len polihujem, a o 8 zaľahnem do postele 😀. Ale snáď aj únava čoskoro pominie 😉.

bleelka
11. feb 2010

vaneska, aj my ficime len na Tesco oblecku - Cherokee a uuuplna spokojnost 😉

lucy778
11. feb 2010

ahojte,
tak to vyzerá, že sa mi podarilo postúpiť k tehulkám 😉
baby, len včera som sa dozvedela, že som tehu - zatiaľ je to veľmi čerstvé cca 4.týždeň, ale dnes poobede ma prekvapila bolesť hlavy, ktorá už hraničí až s migrénou, od obeda som nič nejedla, už som dvakrát vracala a klepe ma zimnica 😒 . ja viem, že pri tehu to asi bude normálne, ale neviete niektorá nejaké finty ako to zmierniť?

evina0
11. feb 2010

livia blahozelame 😵 😵 😵 az dojdes domkov a budes mat cas napises nam aj viac o porode.
este raz s celkeho srdiecka velka gratulacia 🙂 🙂 a mam dojem ze teraz s temy som ja na rade 😅 ako ten cas strasne leti 😉

dnesna poradna bola rychla a vsetko dopadlo dobre aj odbery na tehu cukrovku su dobre.a ja som sa taaak bala,hlavne ze je vsetko OK.

vaneska ja tiez kupujem od velkosti 56 a ked sa drobec narodi tak uvidim ako sa zorientujem v tych cislach.ale mam dsot veci s tesca Cherokee takze uvidime co a aka kvalita to je.
co sa tyka bubliniek v brusku tusim to zacalo okolo 17 tt ,ale len sem tam som citila ze sa cosi vo vnutri deje ci steglenie s vnutra.take prve slabunke kopanceky som citila asi okolo 20 tt a potom to uz islo. normalne zacitis ked sa otaca drobec take zvlastne pnutie vo vnutri a zrazu tvrda hrbolcek( bud ritka ci hlavicka) a teraz som uz citila aj rucicku alebo nozicku.lebo ked som sa hladkala po brusku a za cosi chytila okamzite si to schovalo( podla mna to bola rucicka lebo to malo melinkate).
a k cviceniu..dlhsie som zhanala aj na nete kde je cosi take a nic som nenasla az mi jedna znama co robi v skolke povedala ze u nich byvaju rozne cvicenia a aj pre tehotne tak sme tam sli..ta pani nam povedala ze s cvicenim u nich sa zacina v 28 tt.doteraz absolutne necvicim..sama sa doma nedonutim.

lilianka ja som otehu prirodzene po takmer polrocnej liecbe Zoladexom a vraj na podiv lekara velmi skoro hned druhy cyklus.ale aj manzel musi byt v poriadku,to je zaklad!!

lucy na migrenu mne pomohla tma v izbe, uuplne ticho, ponatierat siju a celo aplou, ci rozotriet siju vzadu mentolovym kremom,a v krajnom pripade som si dala na celo a oci mokry uterak namoceny v studenej vode ..s migrenami som si uziala par mesiacov no teraz je chvala Bohu klud 😉

lucy778
11. feb 2010

evina - vďaka, tá alpa a mentolový krém mi nenapadli, studené obklady som si dávala. dnes som si proste nedala kávu a ja som zvyknutá na dve šálky denne 😒 . už sa mi trochu polepšilo, tak verím, že to bude v poho 😉

a blahoželám livii! prajem veľa, veľa zdravia 😉