Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
6. júl 2010

tehulky moje este som len kratko po porode a mna uz od vcera pobelievaju vajecniky 😒 ach jaaaj som si odvykla od tych bolesti a uz to tu je. kedze uz nekojim tak som nasla clanok ze mrcha sa po porode dostavi asi do 4-6 tazdnov.najblizsie ked pojdem k doktorovi tak si isto dam HAk uz ani nevaham a pevne verim ze ta pliaga sa nejak zabrzdi 😠 😠
ako sa inak mate?? u nas sa spustil poriadny dazd tak kedze Majko teraz spinka idem prat a zehlit 😉

ika33
6. júl 2010

Ahojte kočky.

SOm tu teraz dávnejšie nebola ale už som si aj prečítala vaše príspevky. My sme boli dnes na cukor, našťastie nás Dr. netrápil pitím sladkej vody ale iba ma pichol do prsta a zobral troška krvy a tak nám zmeria cukor. Povedal, že všetky výsledky sú dobré a ideme tak ako máme. Tak sa teším, že je všetko v poriadku a drobátko rastie. VO štvrtok by sme mali ísť do BA na 3D po druhý krát, len neviem či to budeme stíhať, lebo dnes mi zomrela babka a vo štvrtok má pohreb o 13.30 hod. a v Ba by sme mali byť o 18.00 hod., tak neviem či to zvládnem. A či si to radšej nepresuniem na iný týždeň.
Janemari - veľmi ti držím palčeky, aby sa botka uhniezdila a posielem TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTtT

dahra
6. júl 2010

Ahojte,
@evina0 - takze uz ste sa pekne zosuladili s drobcom 🙂, to je dobre, ze az 6 hodiek vkuse v noci spi, aspon si oddychnes aj ty, musi to byt velmi unavne, ak sa deticky v noci casto budia.
S tymi vajecnikmi a bolestami ani nespominaj - ja som na to tiez v tmto obdobi uplne zabudla a iba koncom juna sa mi zacali znova sem-tam pripominat predmenstruacne bolesti a uz sa mi nepacia 😒 Co narobime...
Inak uz vobec nekojis alebo len pomenej? Moja mamina s tym mala problem - par hodin po porode dostala zapaly prsnikov a mlieko hned stratila. Mozno to bolo aj tym, ze sa jej hned prsia naliali, odsavacky - to o takom ani nepocula vtedy a deti boli osobitne a nosili sa len v urcite hodiny, takze mozno, keby nas dali hned k nej, bolo by lepsie. Povedala, ze tie bolesti, ked jej masirovali prsia stvrdnute na kamen, boli horsie ako porodne. Rumazgala ako mala.
@ika33 - to mi je luto, ze ti zomrela babka ☹ Neviem si ani predstavit, akoby som sa citila, keby teraz moja stara mama zomrela. Chcem, aby videla krpca aj spolu so starym ockom.
Som myslela, ze ste chceli ist o mesiac na to 3D - je lepsie, ked este pockate, za par tyzdnov pekne narastie a viac uvidite ako hned po tyzdni. 😒 Ale, samozrejme, je to na vas....

Ja som dnes bola na monitor s drobcom. Predo mnou 15 zien a za mnou tiez aspon tolko. Som cakala takmer 2 hodiny. Sestricka vravela, ze pri tomto pocte mame stastie, ze teraz doobedu nik nerodi, lebo by to trvalo este dlhsie. Krpec je v poriadku, srdiecko bilo, len sa nechcel na zaciatku hybat, tak mi chodili triast brucho a nakoniec ma otocili uplne nabok, ked som im vravela, ze v takej rovnej polohe na chrbte sa nikdy nehybe. Ho poznam a mala som pravdu, len co som lezala pohodlne, uz aj jemu bolo lepsie a hned bol aktivny.
Kym som sedela v cakarni, tak viezli zo saly strasne malicke babatko v inkubatore. Urcite sa narodilo predcasne, lebo na prvy pohlad bolo take drobnucke.

evina0
6. júl 2010

dahra mliecko sa mi straca a uz 2 dni som ani neodsala..takze sme len na nutrilone a dnes som presla na obycajny nie HA.uvidime akmo ho bude znasat lebo ten HA siel neskuticne do penazi ved 12 ezr na 4 dni-dost a kedysi ani HA neboli a deti nemaju alergie, tie chytia aj s ineho nie ze nebude papat Nutrilon HA.
o tyh prsiach ako kamen ani nevrav- mne tak stvrdli v den kedy nas pustali s porodnice lebo som rano neodsala do 15.00 sme cakali na spravy prepustacie a potom sme este zhanali veci aj pre neho a vecer som pri odsavani revala ako blazon a masirovala az to mliecko dam prec.
tuto noc Majko buval len 4 hod a od 4.00 som ho vzala ku nam do postele co ho jedovalo brusko a stale mrnkal.
som rada ze drobceka mas v poriadku a uz coskoro bude aj v narucii 😵 😵 😵 😵 😵

vanesska
6. júl 2010

ahojte kocky,

no tak citam citam evina zeby uz ta hnusoba?? 😠 ja som teraz pocas tehu tiez tieto veci uplne vypustila z hlavy ani sa mi nechce na to mysliet... bleeeeeeeeeee 😠 😖 😝
inak jani2 v endo temicke tusim uzivala nejaku dobru kombinaciu myslim indonal a este nejaku antikoncepciu a jej tie cysty co mala myslim aj zmizli... skus popozerat aj ked ten indonal ide tiez dost do penazi ale nie je to antikoncepcia... no treba pokukat ja som to este nestudovala...
juj skoda ze ti odchadza mliecko prepac nepostrehla som preco??
uz od zaciatku si mala malo alebo kvoli cisarskemu? a neskusala si sa poradit s nejakou laktacnou poradkynou?
viem ze oni funguju a poradia aj cez telefon tak mozno by sa dalo skusit 😕

boze a tie zapaly prsnikov... pocula som ze je to strasna bolest... radsej na to nemysliet 😝
inak dahra fakt kedysi to muselo byt hrozne ze deticky nosili len obcas ked teraz sa ma prikladat pomaly kazde 1,5 az 2 hodky a babatko vlastne mas na izbe...
inak super ze malicky je ok...
nasa mala tiez kope hlavne na boku takze aj ked sa v noci prehadzujem z boka na bok sa na to zobudi mam pocit a zacne vystrajat ale nastastie len nachvilku 😀
no ja idem do porodky na poradnu teraz vo stvrtok tiez som zvedava ako to tam funguje a aky tam bude natresk...

dnes som bola na takej kratsej predporodnej priprave sice v inej nemocke ako budem rodit ale inde to nerobia a tu to robia zadarmo aj cvicenia su zadarmo takze som rada.... od buduceho tyzdna potom zacinam chodit este na nejake posledne cvicenia aspon parkrat stihnem a este aj prednasku o dojceni no normalne budem mat nabity program.
buducu stredu ideme s mm na dalsiu prednasku lebo v tejto nemocke vyzaduju aby osoba pri porode mala taketo skolenie... v mojej nemocke to nevyzaduju ale tak asi nebude naskodu ked sa aj mm dozvie co ho caka a neminie... 😀

katie... mne zasa opuchli prsty na rukach a hrozne ma bolia tie male kosticky ze ani neviem past zavriet... ale dnes nam hovorili ze to je normalne... no a este k tomu dnes rańo som mala svoj prvy tehu krc do lytka... tak to bola bolest som ani nevedela co mam robit... chcela som sa rychlo postavit z postele ale to sa neda samozrejme tak som si natiahla nohu v protismere a pomaly to ustupilo ale vam poviem taky krc som asi este v zivote nemala este teraz mam v nohe akoby taku velku hrcu co ma boli... 🙄

no tak sa zatial drzte... aspon ze nie je tak horuco vsak?? 😅

evina0
6. júl 2010

vaneska radila som sa na nete s jednoulaktacnou poradkynou a tak kazala prikladat prikladat prikladat ale ja som uz nevladala ved hodinku sal s jedneho prsnika a netusim ci slo stale mliecko a za polhodinky zase plakal od hladu- tak som to riesila tak ze som mu odsala a videla som kolko presne spapa a to bola zaciatocna cgyba a do toho stresy aj s oíneho, sem tam som nemala kedy ani jest a uz vtedy sa mliecjko stracalo.potom som sa nejak premohla a zacal veci na podporu mliecky od polievok, homeopatik , vineu a j pivo ale nic nezabralo,teraz stracam uzb uplne mliecko lebo uz som 2 den noedsala podla mna je zbytocne koli 20ml za den mordovat sa s odsavackou ved pokial by som mu nazbierala 120ml tak by to par dni potravlo a mliecko moze byt v chladnicke len 24 hod tusim ..tak som to uplne vzdala a len na Nutrilone sme.v porodnici som si nasilu kazde 2 hod stimulovala bradavky odsavackou aj ked mliecko nebolo len aby sa spustilo- straaasne to bolelo a cele bradavky som mala potrhane , no proste des. spravila som vsetko preto aby sa spustilo ale aj tak mu to nestcilo.som si povedala ze nejdem trapit ani Majka ani seba ved kolke deticky boli len na umelom mliecku a su zdrave a pekne.uz to nerieism ked niekto vravi a ty nekojis?? nie a co sa mam poskladat s toho..to si myslim ked niekto sa takto pyta. ale mam kamosky co absolutne nekojili alebo len 2 tyzdne a prezili to.bolo by krasne vytiahnut prsnik a dat mu papat a zadamo ale ked to nejde tak to nejde.
pekny vecer tehulky

ika33
6. júl 2010

Ahojte.
DAhra - ďakujem. Pre babku toto ale bolo už vykúpenie. Už asi mesiac iba ležala a posledné dva týždne dokopy nič nejedla no a k záveru už ani nepila a to boli horúčavy ako ... Takže preležaniny ..., rozvádzať nebudem, lebo to bolo naozaj zlé. Teraz jej je už určiete dobre. Dožila sa naozaj pekného veku, že nebude vidieť dropca? No myslím, že bude a možno sa narodí aj na jej narodeniny. Termín mám 21.10. a ona bola 23.10., takže uvidíme. JA verím, že všetci čo nás raz opustia sa k nám aj vrátia a to v podobe niekoho iného. Otázkou je iba to, či to bude moja dcéra alebo sesternicin syn. SOm z toho smutná ale keď viem, že poslendé týždne boli pre ňu iba trápením, tak som sipovedala, že takto je to lepšie.

Vanesska- tak to si dobrá, že až teraz si mala krč. Ja som ho mávala celkom často v lítkach a povie ti, že je to hrozne veľká bolesť, takže keď som čítala tvoj príspevok som si na to hneď spomenula ble ble. Inak jedna teta raz povedala, že keď máš krč si treba v tedy dať trocha soli a zapiť to vodou alebo minerálkou a ono to hneď prejde. Ja si od vtedy dávam magnézium a je to dobré (klop klop klop)

ika33
6. júl 2010

Dahra - ešte som ti zabudla napísať k tomu 3D. No ja som si termíny nevyberala to mi ich dal lekár, tak asi vie ako na to, veď to robí dene niekoľko krát. Možno by bolo dobré ísť až o mesiac ale nožno aj teraz to bude OK. Uvidíme veď vám potom napíšem.

lucy778
6. júl 2010

ahojte

@ika33 tak to mi je ľúto s tvojou babkou ☹ , sú veci, ktoré proste neovplyvníš. inak aj môj mm sa narodil presne ako tvoja babka. ale ja to na jeho narodky asi nepotiahnem, veď termín mám 14.10., to by bolo asi moc 😀

@vanesska aj mňa prekvapilo, že si mala prvý krát kŕč až teraz - samozrejme pre teba len dobre 😉 Ja sa s kŕčmi trápim už pekne dlho a nemávam ich len v lýtku, ale aj pri členku 😝 a hrooooozne to bolí. ale je zaujímavé, že len v pravej nohe

@evina0 škoda, že nemáš mliečko, ale čo už. veď si neprestala kojiť preto, že sa ti nechce. ja neviem, ľudia niekedy tak zvláštne reagujú........presne ako píšeš, keď to nejde, tak to nejde. hlavné je, že existuje náhrada - ide do peňazí, ale nedaj drobcovi papať, že?

mňa dnes malý tak tlačí pod rebrami, až sa mi ťažko dýcha 😝 v piatok ma čaká glukózový test, trochu ma desí tá sladká voda, ale viac ma desí to, že tam mám byť ráno o 7:00 a to netuším ako sa mi podarí 😝 ja vôbec nie som schopná si privstať odkedy som tehu 😀

evina0
6. júl 2010

lucy ja by som nasmu Majkovi keby bolo treba zniesla aj modre s neba tak strasne ho lubime ze peniaze idu bokom, ved sme sa na neho dlho tesili aj snazili tak mi absolutne nevadi ze ide do penazi. jeho spokojny usmev a grimasky sa nedaju zaplatit 😵 😵 az tak ma hreje pri srdiecku ked spolu lezkame v posteli a on sa usmieva, aj ked place tak si poviem aj to patri k tomu 😉
dnes mal do 16.00 plakaci den neviem ci zase brusko ci co mu bolo ale ked sme ho dali do autosedacky a do auta a sli vybavovat veci ohladom stavby tak spinkal celu cestu az domkov 🙂
a jasne ze som neprestala kojit ze sa mi nechcelo ale ze neni uz mliecka 😒 trapi ma to ale ako som povedala nezblaznim sa.niekto ma mliecka ze rozdava ine zeny su radi aj par kvapkam.
tehulky mne normalne chyba to moje brusko a vlnky ci kopanceky v nom 🙂 ale zato teraz mam doskriabanu tvar od maleho co sa dnes jedoval aj dekolt lebo sa mu nedalo dnes ostrihat nechtiky tak skriabe ako kocurik a taha ma za retiazku ked ma bolesti brsuka.betarik maly ale jemu to odpustim 😉

liviaf14
7. júl 2010

ahojte
evina, aj my sme plačkali veľa, hlavne prvý mesiac, najviac po večeroch, už sme boli s mm zúfalí, ale už v 2. mesiaci sa to zlepšilo, treba iba vydržať. aj nás otravovalo bruško, dávala som sab simplex, ale potom už len homeopatické kvapky baby calm, tie nám pekne zaberali, sú bylinkové, tomimu chutia doteraz 😀 ešte sem-tam pri prdkaní v noci, keď sa mu nedá spať, mu ich dávame.
to mliečko, proste si nevyberieš, príroda to tak zariadila, tak to tak je. aspoň majko nehladuje teraz, vyrastie aj na umelom, neboj 🙂 nie si prvá ani posledná mamina, podľa mňa to bolo tým cisárskym, že sa ti poriadne nespustilo, taký vyšťavený a umorený organizmus, proste nespustil asi dosť mliečka. držte sa, nech rastiete do krásy 🙂

sudoku
7. júl 2010

ahoj som v 32 tyzdni

ika33
7. júl 2010

Ahojte

Evina - moja mamina má prsia asi tak F-ká, teda hrozne moc veľké a ani jedného z nás nekojila, lebo nemala ani kvapku mlieka. Nerodila ani cisárskym, takže to mliečko asi neovlyvníme. Keď je treba sa z neho tešiť a keď nie je netreba sa trápiť sú tu rôzne náhrady a detičky nám vyrastú aj pri náhrade a myslím, že do celkom peknej krásy 😉
Akú svadbu si bola vybavovať? Svoju?

Lucy - ja osm bola na glukózový test v utorok ale našťastie mám tak dobrého doktora, že ten povedal, že nebude trápiť maminky pitím sladkej vody, aby sa mu poblinkali ale zoberie krvičku z prsta a dá si spraviť testíky na cukor. Tak som bola rada, lebo neviem ako by som zvládla tú sladkú vodu. I keď v poslednom čase papáme celkom veľa sladkého. Hľavne cukríky. Ja neviem aj vy máte také chute na sladké a slané a potom zase kyslé ...?

evina0
7. júl 2010

liviaf a tie kvapky baby clam si kde kupila*? boli lepsie nez sab simplex? tie som uz jednie minula a zacala som novu flasticku- myslim ze je to lepsie ako ked nic nebral ale casto po napapani placka..niekedy aj polhodinku a uz sa stalo ze aj viacej a ani v naruci neprestane az potom sa zrazu upokoji ale vzdy bud tlaci alebo sa puci a dviha nozicky. dnes som bola s toho uz zufala plakal mi 2 hod az som takmer aj ja revala s nim ..desne to bolo aj na prechadzke zrazu zacal plakat a krutil sa a nie a nie prestat az potom zrazu bol klud 😒
s tym mlieckom sa uz netrapim asi to tak ma byt a hotovo.

ika nie svadbu ale stavbu..staviame domcek a boli sme vybavovat majstrov na krov, kominara a ine veci 😉
ja uz som vydata vyse roka 🙂

tehulky dala som nove fotecky Majka do albumu ked som si nasla teraz konecne trosku casu a Majko zatial buva

katie233
8. júl 2010

Ahojte tehuľky 🙂. Ako sa máme? Pekne sa nám to kráti. Ja som včera popozerala zoznamy, porovnala, čo máme a čo treba ešte dokúpiť. Je toho celkom dosť, ale našťastie sú to už len také veci, ktoré sa dajú zohnať bežne a hocikde, takže v prípade nutnosti nakúpi aj manžel 😀.

Dahra, tie prietoky sú niečo iné ako CTG. Prietoky ti možno spravila aj doktorka normálne v ambulancii a ani si nezaregistrovala, lebo to trvalo asi tak pol minúty aj s nanesením tej gebuziny na bruško 😀. To sa len skontrolovalo, či je prietok živín cez pupučnú šnúru k bábätku OK. CTG nás asi ešte len čaká.

Ja som kŕče v lýtkach mávala pred tehotenstvom dosť často, takže keď som otehotnela, som sa toho veľmi bála. Ale našťastie som nemala veľmi často. Aj teraz sa len občas vyskytne, čomu som veľmi rada.

My sme sladkú vodu pili, ale sestrička mi poradila, že si môžem do nej vyžmýchať trošku citrónu, a nebolo to najhoršie. Ja som to rozriedila v menšom množstve vody ako kázali, a potom som to radšej zapila čistou vodou. A dalo sa 😀.

Evka, kašli na všetkých. Ty vieš najlepšie, čo je pre Majka dobré. Väčšinou odsudzujú takí, ktorí také niečo nezažili. Aj mňa mamina dojčila len nejaké 3-4 mesiace a potom som pila umelé mlieka a som tu. Dokonca som nebývala ani často chorá, netrpím alergiami, čo hovoria, že materské mlieko chráni pred týmito neduhmi. A brácho bol dojčený vyše roka a trpí alergiou snáď na všetko. Takže je to indi vindi.

Ika rôzne chute ma netrápia. Aj keď sa ma ľudia pýtajú, či zajedám jahody uhorkami, tak sa len zasmejem, že aspoň toto ma v tehotenstve nepostretlo 😀.

Tak krásny dník, dnes má byť opäť horúco. A mne bolo počas tých chladnejších dní taaak dobre. Odpúchli ruky, nohy. Konečne nie som sloník. No uvidíme teraz.

Pekný deň.

dahra
8. júl 2010

Caute,
@katie233 - ja som pisala nieco o prietokoch? To si nespominam, v utorok som bola na CTG (kardiotokograf) - na monitore. Podo mna dali pasy a brucho mi natreli gelom a prilozili na mna dve take sondy . Moja gynekologicka mi urcite nic take ako prietoky nerobila - naposledy som u nej absolvovala sono 7.1.2010 😀 😀 😀. Odvtedy ma len prezrie, postlaca mi brucho a zvali sa na mna s obrovskym lievikom ci pocut maleho. Dodnes neviem ako je otoceny, v utorok sa musim opytat ci v nemocke nerobia popri monitore sono. Naposledy som ho absolvovala, ked som bola 29tt+6. Odvtedy ani srnky netusia, co sa zmenilo. V 30tt mi napisali pri polohe plodu : hl. + II. Na tu dvojku som sa pytala, to znamena, druhe otocenie - chrbat napravo (tam mam vzdy aj velku vypuklinu). Hl -netusim, sama som si vysvetlila, ze to je hlavicka - ale je dost pravdepodobne, ze sa mylim 😀. Takze uvidime....

evina0
8. júl 2010

Katka ani ja som nemavala nejake chute aj mna sa to kazdy vypytoval 😉
akonahle som Majkovi zmenila Nutrilon Ha na obycajnaý ma aj inu stolicu tak sa musim poadit aj na nete aj s doktorkou ktora bola lepsia.ani sa nenazdas a budes to iste riesit ako mi teraz- kazdy mamicka si tym musi prejst.
My sa pojdeme obliest a prejst sa az do mesta do lekarne lebo Majko stale trpi tymi bolestami bruska a vcera som dost dlho hladala na nete a nsala nejake kvapky Baby Calm a vraj su lepsie ako Sab Simplex tak mu ich idem kupit.chcem ho konecne zbavit uplne (pokial a bude dat) tych bolesti lebo aj rano uz od 3.00 som ho vzala do postele ku mne co zase sa krutil a mrnklal. dost tie kvapky chvalia tak mu ich ideem zohnat.z sa mi eda kukat na neho ako chudatko tym trpi a hlavne ked sa napapa tak spusti plac a mam problem utisit ho a tiez sa vtedy kruti a dviha nozicky ako sa mu len da.

dahra prietoky mne robili tusim v 37tt a musi to absolvovat kazda tehulka.aby vedeli aky prieto krvy ba babenko.ja som zistila ze mne tieto prietoky robil lekar v Mt zakazdym vraj ved to je raz dva tak preco to nespravit ked som tam uz bola na sone.zato moj gynek mi robil len to co zakon prikazuje nic navyse..

v pondelok sa cyhstam obehnut lekarov a dat orazit papiere az dostenm konecne ten prispevok pri narodeni ved Majko mal 28 dni davno len lekari maju dovolenky.a skocim asi aj na krv az zacnem brat tu HAk, lebo mam taky tichy dojem ze uz coskoro dojde prva mrcha a ako som citala o prvej mrche po porode tak sa jej aj desim a verim ze nebude taka silna a dlha ako sa pise.a kedyniekedy msuim skocit po nejake rady aj do MT co s tou endoskou dalej.
pekny dnik prajeme

liviaf14
8. júl 2010

@evina0 baby calm kvapky som kúpila v lekárni, nemali ich ale v každej, u nás v tn to bola arnica lekáreň. jedine tam ich mali, poradila mi ich jedna babulka tu na koníkovi, sú naozaj dobré. je to prírodné, obsahujú anízový, feniklový a rascový olej, pekne voňajú a tomovi aj chutia, vždy po nich mľaská. 🙂

evina0
8. júl 2010

liviaf akurat som si obvolala lekarne a nasla kde ich maju tak sa oblecieme a pojdeme na dlhuu prechadzku.som o nich vcera aj citala ze komu nezabral sab simplex tak tieto ano. Bodaj by to bola pravda lebo uz niekedy nevladzem ked sa kruti, placka a nie a nie ho utisit a hlavne aj ked sa napapa..mala som pocit ze po sabiku je lepsie ale vybrali sme uz celu flasticku a mam dojem ze je len trosku lepsie ako ked nic nemal.

katie233
8. júl 2010

@dahra: písali sme, že prečo ja idem už v 32. týždni, a ty až neskôr. Tak to bolo len na margo toho, že sme neabsolvovali to isté 😀. Mňa to CTG ešte len čaká. Sa teším, lebo ak mi to budú robiť zase v nemocke, tak snáď uvidím zase aj malé 😀. Lebo oni majú monitor zavesený aj na stene, takže keď ťa vyšerujú, ty tiež všetko vidíš a nemusíš hlavu vytáčať na ten ich. Náš malý bol naposledy dobre otočený, hlavičkou dole. A tiež máme chrbátik na pravej strane, z môjho pohľadu. Len sa obávam toho, že do pôrodu sa ešte zvrtne, niekedy tak vyvádza v brušku 😅.

Tehuľky, a už ste sa boli poohliadnuť po pediatroch pre drobcov? Ja to stále odkladám, ale mala by som ísť, lebo je čas dovoleniek, tak nech si nejakého zabezpečíme. Je to hrozné v cudzom meste niekoho hľadať. U nás by to bolo jednoduché - ku komu som chodila ja, tak tam by sme na začiatok išli aj s malým 😀. Ale tu vôbec neviem, ako si mám vybrať. Asi pôjdem klopkať od dverí k dverám 😀.

vanesska
8. júl 2010

caute kocky,
evina tak bodaj by vam tie kvapky pomohli!!
veru idem si to poznamenat aj ja pre pripad ze by sme mali problemy s bruskom...

katie... my sme na CTG malu nevideli doki tam posramotil s tou sondou nieco tam nameral a bolo...
ale malicka je ok tiez je uz otocena hlavkou dole a hovoril ze tak uz aj ostane do porodu tak to aj dufam... 😅
aj ked mam niekedy pocit ze je tak trochu nasikmo lebo robi take velke kopceky raz napravo raz nalavo tak fakt neviem identifikovat co to je... ale podla poslednych utz ma tiez chrbatik a ritku napravo a hlavicku nalavo...
niekedy robi take male kopceky tak si myslim ze su to rucky alebo nozicky... je to sranda to takto hadat co je co... 🙂
inak ale uz mam pocit ze je straaasne tazka a v noci to je uplny des to chodim na wc kazdu chvilu a aj tak nic poriadne ale ten tlak na mechur mam pocit akoby som tyzden nebola na wcku... 😀 si inak neviem predstavit ked za taky tyzden dva mala uz klesne fakt hlavickou uplne dole tak to sa uz mozem na zachod rovno prestahovat... 😝

inak ja pediatra uz mam zohnala som ho celkom rychlo asi pred 2 mesiacmi citala som na tu doktorku dobre referencie a okrem toho je super ze ju mame cez ulicu takze ani kocik nebudeme musiet vytahovat ked k nej pojdeme... a je mila hned mi odpisala na mail a hocico budeme potrebovat kludne aby sme sa zastavili alebo mailovali... sice ona bude mat akurat v nasom termine dovcu ale dala mi na seba telefon tak snad sa nejako dohodneme pripadne ju niekto zastupi na tu prvu prehliadku... najlepsie fakt trochu popozerat na nete a oslovit ich cez maily aby si sa nemusela trepat kadetade...

jaj no a dnes idem do prvej poradne do nemocky k mojmu mozno porodnikovi teda ak ma zoberie a tiez nebude mat dovcu... 😒 som zvedava ako to dopadne...
tak pekny dnik babulky...

katie233
8. júl 2010

@vanesska tak aj ty si bola len na tie prietoky 😵. To je taká rýchlovka. Na to CTG, čo bola Danka ešte len pôjdeme 😀.
Ja už neviem, do akej polohy sa mám dať. Nech sa dám akokoľvek, drobec hneď dá najavo, že ho tlačím ☹. Najlepšie je, keď stojím. No, ale nech mi povie, ako mám vydržať stáť 12 hodín na nohách 😀. Viem, o čom hovoríš s tým cikaním 😀 😀 😀. Ja som mala taký hrozný minulý týždeň. Tento je to celkom v pohode. Cez deň mi to absolútne nevadí, ale v noci, keď sa konečne uložím, tak cítim tlak. Ale tieto noci boli super - len 2x 😀.
@evina0 bodaj by tie kvapky ozaj pomohli. Tá bezmocnosť, keď vidíš, ako malého niečo trápi a nedokážeš mu pomôcť msí byť hrozná. Veru si to aj ja zapíšem a pôjdem pozháňať do lekárne. Človek nikdy nevie, čo bude potrebovať 😵.

vanesska
8. júl 2010

katie... ahaaa... ja ze ctg a prietoky je to iste... 😅
ok tak to CTG je teda asi ten monitor ci?? to mi tusim robili ked som bola na pohotovosti ze mi dali take pasy a 20 min. som tam lezala a oni natacali malickej srdiecko... prislo mi to ako EKG...
kazdopadne vsak uvidim co bude dneska...

no presne ako pises cez den sa to da s tym cikanim v pohode ale v noci to je proste hrozne... to stale citim tlak fakt by mi bolo asi najlepsie spat posediacky... 😀 a tiez hociako sa otocim mala zacnem stuchat a kopat tak aj ja si myslim ze ju asi tlacim alebo co... 😝
inak ale ja vecer jem dost casto cerveny melon takze mozno aj z toho musim chodit castejsie... asi by som ho mala jest nejako cez den a vecer uz ani vela nepit nech sa to obmedzi iba na 1-2 nocne vychadzky na zachod... 😉

katie233
8. júl 2010

@vanesska aj ja som obmedzila večerné pitie, aj keď nie vždy sa to dá. Snažím sa piť hlavne doobeda, a potom postupne uberám. Ale niekedy, hlavne keď sú horúčavy sa to nedá a pijem stále.

Ja mám dnes akési bolesti v podbrušku, akoby som mala dostať mrchu. Vždy, keď idem na WC tak kontrolujem, či náhodou nekrvácam. A aj tvrdnutie bruška znova začína. Ale skôr to bude tým, že maternica sa mi začína pripravovať. Evi, ty si od koľkého týždňa pociťovala nejakú zmenu. V utorok idem na poradňu, som zvedavá, čo mi povie.

ika33
8. júl 2010

Evi - prepáč ja som si to zle prečítala. Svadba - stavba veď to je ako jedno 😀 ale nie už bola očividne pokročilá doba a nejaké tie písmenká sa mi poplietli. Mne sa aj zdalo, že som niekde videla tvoju fotku ako nevesta ale ... no tak ešte raz prepáč. Majkovi sa dúfam už po nových kvapkách poľaví a už mu bude dobre.

KAtie - to cikanie je naozaj strašné aj ja sa v noci budím a behám.

My sme dnes boli na to 3D a cestou do BA som hovorila môjmu bábenku, že nech je také dobré a hneď na začiatok nech nám ukáže či bude naozaj dievčatko a nech sa nám pootáča z každej strany nech vidíme pršteky, nožičky, ručičky, noporste všetko a napodiv malá Lea poslúchla. Ešte som si iba ľahla a Dr. začal pozerať a hneď hovorí tak tako jasne ako som teraz videl pohlavie som možno ešte nevidel, takže potvrdzujem bude to dievčakto 🙂 a potom nám poukazoval všetko. Po chvíľke sa malá začala vrteť a zakrývať, tak nás poslal lekár von sa troška poprechádzať. No akeď mse sa vrátili malá povedala, že už sme videli dosť a otočila sa nám chrbtom. Takže sme vyšetrenie ukončili, nahrali fotky na CD a išli domov. Tak sa už teda vytešujem, že je všetko v poriadku a už mám aj jej prvé fotečky. 😵

Dnes toho máme za sebou veľa, take sa s vami na dnes lúčim a idem spinkať. Ahojte

prahaxx
9. júl 2010

Ahojte, ako som minuly piatok umyla okna, ide to somnou dole vodou, boli sme v utorok v poradni, tam nas upozornili, ze uz sa to moze stat, brusko tvrde a tvrdlo - aj napriek davkam magnezia, ozvy pravidelne. Vo stvrtok CTG, na monitore sa robili riadne kopce, takze tiez upozornenie, ze akakolvek bolest moze byt uz porodna ☹ a my by sme chceli este vydrzat. Myslim, ze to mam z toho, ze mam tazku zapchu, uz ani nepamatam, kedy som sa naposledy riadne vy... na "malu" chodim vo dne, v noci, kazdu hodinu, a teraz sa k tomu pridavaju este aj pravidelne sprchy, ktorymi skusam rozhanat bolesti, tuto noc to bola intenzivna 2hodinova bolest, ktora sa ma snazila nutit tlacit, nastastie po rajcine a kave som tlacila len z criev 🙂
babatko je tam potom utlacane a radsej by sa tislo von. Este chceme ale vydrzat tie 2 tyzdniky, ale uz beriem kazdy den k dobru. v utorok zasa poradna, vo stvrtok CTG, ak sa dovtedy nic nestane. takze sa predbezne lucim.. drzte nam palce, Myslim, ze Danka @dahra ale @janemari Vam da vediet co najskor 🙂 resp. manzel na Facebooku
...ako som nechcela, tak mam uz celu vybavu doma, kocik na ceste, takze som riadne odlahcila manzela, jeho novy projekt vyzera, ze toho bude mat dost 🙂

velmi Vam drzim palce, aby tehotko bolo co najpohodovejsie!!! davajte na seba pozor !!!

katie233
9. júl 2010

Ahojte 🙂
@prahaxx - waw! Tie okná sú akési prekliate 😅. Ja som umývala pred veľkou nocou a tiež sme skončili v nemocke s bolesťami. Takže odvtedy robím už len nutné ľahké práce. Aj keď nie vždy sa to dá. Ale ty pekne oddychuj, nohy vyložené. Ešte aspoň dva týždne 😅. Aj keď nám na prepôrodnej príprave hovorili, že teraz už bábätká narodené v 37. týždni považujú za donosené a zrelé. Ale môže to súvisieť aj s tou zápchou. Ja mám tiež v poslednej dobe problém s nepravidelnou stolicou, a keď to na mňa príde, tak sú to riadne kŕče. Ale našťastie po tom sa vždy uľaví. Drž sa!!!

lucy778
9. júl 2010

ahojte

táááák mám za sebou ten nešťastný glukózový test. nebolo to až také strašné ako som si myslela, aj keď tá voda bola hnusne sladká 😝 . ale boli to len nejaké 3 deci. podstatné je, že výsledok je dobrý. zase sa mi trošku uľavilo.

inak musím poklopať zápcha ma netrápi zatiaľ, ale aj to len vďaka actimelu, káve a raňajkám. to je taký môj ranný rituál. alebo teplá voda s citrónom nalačno - aj to vie rozhýbať črevá. možno vám niečo z toho pomôže.

chcela by som sa vás spýtať ako vyberáte kočiar a autosedačku. myslím tým, či sledujete aj tie testy ohľadne bezpečnosti a tak. ja mám z toho takú dilemu........

jani2
9. júl 2010

Dievčatá, asi sa k vám pridám 😉 ,
práve mi volali z CAR .....HCG je 525!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Aj sa teším, ale zároveň aj strašne bojím, ale verím, že toto tehu už dopadne dobre!

dahra
9. júl 2010

Ahojte,
@jani2 - akurat som dosla kuknut ci uz mas nove spravicky - to hcg je krasne! Velmi sa s tebou tesim, zelam vela pohodovych dni a bezproblemove tehu! Ja som to vravela, na tretikrat to u teba vzdy vyjde 😵 😵 😵. Gratulujeeem!!!!