Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
8. okt 2010

@ika33 noo tak to sa ti pekne blíži. mňa doky zospodu nepozeral, takže netuším či som už aspoň trošíčku otvorená 😒 . som myslela, že po cvičení malého "vyženiem" von, ale nič sa nedeje. len mi tvrdne brucho. a som zistila, že aj môj doky dnes slúži, tak by bolo fajn ho tam vymáknuť a neťahať ho mimo služby z postele 😀 Tak uvidíííme 😎

martinkatinka
9. okt 2010

@lucy778 - aj mne sa to zdalo veľa, ale nariadili mi tak, keď som povedala, že pijem 1,5 litra... a to som predtým pila menej, naozaj si myslím, že ten kolaps nebol z dehydratácie, ale skôr z toho veľmi nízkeho tlaku.
@ janemari - čo je dosť málo? no dávaj si pozor, lebo ak si chudokrvná a ešte máš aj nízky tlak...
Čo sa týka pôrodu, malé ženy vraj chodia na cisársky, tak si myslím, že aj mňa to čaká... Nebojím sa, však operácie mám za sebou až dve, narkózy som zvládala, až na jedno zvracanie a bolesti som teda po žiadnej necítila. A na tetí deň som už bola celkom OK.
Ozaj, neviete koľko sa tak približne platí za potvrdenie o tehotnosti? Potrebujem to na mestský úrad, chceli by sme si prenajať mestký byt a treba nám doklad o tom, že budeme traja.

dahra
9. okt 2010

Ahojte,
@ika33 - fiha, 2,5cm to je dost, ja som este 10 hodin pred porodom bola len na 1cm 😉 Veru pekny vecer si treba spravit este pred narodenim babatka, potom doooooooost dlho budete pekne vecery travit uz len v trojici. To sono ma fakt +/-, mne vraveli, ze sa zvykne seknut tak pol kg. Malemu namerali 3,5kg a mal 3,74kg.
@martinkatinka - k tym malym zenam - ako kde, ja mam 160 cm, vek 32, po IVF, bez vajecnika, maly bol dost velky a napriek tomu mi cisarsky nerobili, hoci moja draha doktorka ma vyslala na predoperacne a musela som par dni pred porodom travit v nemocke. Ale zmerali mi panvu a povedali, ze sa skusi normalne a potom sa uvidi. Zato nastrihli ma dost. 😠 Napriek tomu som rada, ze som nerodila cisarskym. Ja som vzdy chcela prirodzene.

babula
9. okt 2010

ahojte kocky,z tych,co sem teraz aktualne pisete ma asi nepozna ziadna,ale ja vas citam.svojho casu som sem pisala ale potom som prestala z dovodu,ze to citali ludia,ktori som nechcela aby to citali a viem ze je takychto snaziliek,tehuliek,maminiek viac.preto vam chcem navrhnut,ci by ste neboli zato,keby sme si zalozili sukromnu temu,v ktorej by sme boli len my,teda tie,ktorych sa tato tema naozaj tyka.tam by sme sa mohli porozpravat dovernejsie.co vy na to?mozete mi napisat svoj nazor aj do IP alebo sem.potesim sa kazdemu nazoru.pekny den vam prajem

janemari
9. okt 2010

@babula ked mam pravdu povedat aj ja mam obcas strach aby moje prispevky niekto nezneuzil.A koniec koncov sem chodime s temy Endoska takze mozme pozyvat baby do tejto temy postupne ako budu tehotniet 😉

lucy778
9. okt 2010

ahojte

@babula nemám nič proti súkromnej téme. možno by to bolo bezpečnejšie, ľudia sú všelijakí...

babula
9. okt 2010

ok kočky,tak ešte počkam na nejake vyjadrenia a zajtra ju zalozime, nemusime tam byt len tehulky a maminky ale aj snazilky,takze ju zalozime a pozveme dalsie, som rada 😉

ika33
10. okt 2010

@babula - ja tiež súhlasím 🙂

martinkatinka
10. okt 2010

áno, áno 🙂 predsa len tu preberáme lekárske tajomstvá....

dahra
10. okt 2010

Caute zienky,
kukam, ze sa chystate prestahovat do sukromia 😉 Chcem este pripomenut, ze potom mame aj babatkovsku temu, takze vsetky ste tam vitane 😵.@ika33 a @lucy778 uz naozaj coskoro. 😝

janemari
10. okt 2010

@dahra tak cakajte do vasej temy pomaly dalsie babenky 😉 no kym sa tam mi dostaneme s martinkatinkou,mirip atd aby ste sa zase vy neprestahovali do tejto temy,lebo budete cakat druhe 😀

babula
10. okt 2010

@dahra a ta babatkovska tema je ktora?

dahra
10. okt 2010

@babula - https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/stastne-maminy-uspesne-tehulky-s-endometriozou/
@janemari - 🙂, no moze sa stat, ze tu budeme pendlovat z temy do temy, vsak Mirip to uz rozbehla. A neboj, nebude to az tak dlho, kym budete mat aj vy babatka. Mne to tehotenstvo rychlo ubehlo, ved este vlani takyto cas som si myslela, ze k babatku sa mozno ani nedopracujeme a chystala som sa na IVF. Inak vy s martinkoutinkou mate termin skoro na den presne. My sme s Prahaxx-ou mali tak a nakoniec ona rodila o 6 dni predo mnou.

babula
10. okt 2010

no uz som vas nasla,ale zalozime sukromnu nech si mozeme pokecat doverne.
Navrhujem nazov "doverne s endoskou”
Moze byt?

lucy778
10. okt 2010

ahojte

@babula dobrý názov 😉 to znamená, že v súkromnej skupine spojíme všetky tri témy o endoške čo už existujú? chápem to dobre?

babula
10. okt 2010

@lucy778 ja by som to navrhovala tak,lebo ci sme snazilky,tehulky,maminky,endoska nas bude trapit stale a rady a dobry pokec sa zidu vzdy

katie233
10. okt 2010

Ahojte 😀,

@ika33 zlatko, strašne ti držím prsty. To už ozaj bude čoskoro. Tak ako písala aj dahra, ja som bola na 2,5 cm otvorená pár hodín pred pôrodom 😀. A ešte k tomu aj večera s mm. Tak sme aj my trávili pár hodín pred pôrodom 😀. A jasné, akonáhle dostanem sms, píšem na koníka. Drž sa. Aj ty lucy!

A aj ja súhlasím so súkromkou.

ika33
10. okt 2010

@katie233 - ďakujem ti moja. 🙂 No ja sídce necítim vnútorne nič také, že by osm dnes mala ísť ale začína ma pobolievať ľavá strana krížov a ťahá sa mi to do podbruška, mám aj také tvrdšie bruško ale papala som u svokry dnes kapustu s kačičkou, tak neviem či len nie som nafúknutá. Pôjdem si dať asi teplú sprchu a uvidíme či sa to bude stupňovať alebo to prejde. Tak sa potom ozvem keby náhodou 🙂 Pekný večer.

janemari
10. okt 2010

@ika33 tak ak to nebude nahodou ta kacicka s kapustou 😀 tak nech to prebehne rychlo a bez problemov 😉

lucy778
10. okt 2010

@babula ano máš pravdu, súhlasím

@ika33 že by si už išla na to? ja zajtra musím vyzistiť u dokyho ako to vyzerá so mnou, či sa už začínam otvárať alebo to tam mám ešte zabetónované 😀 V noci z piatka na sobotu ma zobudili bolesti brucha a krížov, opakovalo sa to cca každú pol hodinu a nad ránom to prešlo. Tak čakáme čo príde, len by som bola rada, keby to prišlo cez deň, lebo počas noci je to pre mňa také desivé 😀 😝

@katie233 ďakujem, verím, že to v poho zvládneme.

janemari
10. okt 2010

Ako vas tak citam kocky aj sa tesim ze to bude cisarsky,lebo vsetko sa naplanuje a nemusim sa stresovat kedy to bude 😀

lucy778
10. okt 2010

@janemari toto patrí jednoznačne medzi výhody cisaráku, že presne vieš kedy 😉

janemari
10. okt 2010

@lucy778 aspon jedna vyhoda...

babula
10. okt 2010


pozývam vás

babula
10. okt 2010

kočky keby ste sa tam náhodou niektoré nedostali, čo máme záujem, tak mi napiste, aby som vas pridala do členov

janemari
10. okt 2010

@babula ty si sikulka dakujeme 🙂

janicka
12. dec 2010

ahojte babule, pridavam sa k vam, pretoze aj ja tuto mrchu mam... ale nejako som zrazu tehotna 🙂
Len vas chcem poprosit o vas nazor, resp. vyjadrenie, ci vam v zaciatocnom stadiu tehotenstva robila endometrioza nejake problemy...konkretne mam na mysli nejake vacsie spinenie alebo tak... a c to lekar pripisoval tejto chorobe... hm? dakujem vam krasne.

janemari
12. dec 2010

@janicka ahoj,tak ja som ziadne spinenie nemala/nastastie/ a zatial je vsetko v pohode 🙂

lucy778
12. dec 2010

@janicka ja som tiež nemala žiadne problémy, v podstate celé tehotenstvo bolo ok

zuzancek22
7. jan 2011

@janemari ahojček tak to je super, že zatial je všetko ok, len tak ďalej