Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

monika3
autor
23. jan 2009

Leni uvidis co ti povedia ci budes moct normalne alebo nie...

ale ak by si mala mat panicky strach tak si zazmluvnis lekara a sa s nim dohodnes.. 😉

ja mam skro strach ci nechytim paniku ze nebudem vediet spravne dychat a budem tak unevena ze nebudem vediet ani tlacit...tazko sa mi to predstavuje, vobec neviem ako taka kontracia prebieha....a mozno to bude uplne vsetko v pohode. 🙂
snazim sa prestavovat si asi uz vysleok ako drzim babatko v rukach 🙂

lenocka3
23. jan 2009

🙂 ano - taky uzlicek 🙂
mas pravdu - porod budeme riesit v 40tt 🙂

uz sa mi nechce byt v robotke.
Idem skorsie, balim dracika a ideme 🙂
Tak ahojte kocky, prajem pekny vikend 🙂

monika3
autor
23. jan 2009

Dracika pekne poobliekaj,vyzera ze vonku je zima vonku 🙂 a je piatok tak treba ist domov 😉

a pekny vikend 🙂

ellianka
23. jan 2009

lenočka, budem v pondelok na teba myslieť 🙂 nech vám pekne bije srdiečko 😵

ja som tiež dnes akási spiaca rúženka 😀 nemôžem sa prebrať a stále sa mi točí hlava, ako na kolotoči.
pozerám, že už rodíte 🙂 no veru ja nad tým ešte nerozmýšlam ale chcela by som prirodzene ak to pôjde.
však uvidíme 😀

krásny víkend vám všetkým rozkošné tehulky 😵 a pekne sa opatrujte

pink_lady
23. jan 2009

ten ciisarak v narkoze sa robi len vtedy vraj ked je nahle ukoncenie tehotnosti, inak ked cisarak tak len to umrtvenie..ale to je ozaj etse zavcasu 😀 ale to z toho depkovskeho pocasia nad tym rozmyslam

aj ja zelam krasny vikend a leni v pondelok rano cakame tie najkrajsie spravicky a aj fotecku 😵

lenand
25. jan 2009

čavte kočky tak ja som si včera večer odbehla do nemocnice začala som mat taky priesvitní a potom taky hnadasty vytok ale naštastie to nič neni len mam nadmerne množstvo fluoru v pošve tak mi dali tabletky na vkladanie trošku som sa zlakla či nezačinam krvacat ale naštasti nie tak som rada nerada by som už od teraz ležala v nemocnici

pink_lady
25. jan 2009

ahooj lenand som rada ze si v poriadku 😉
nam je dnes zas tak vseliako ze na grci -grc 😝 navyse som vecer s hrozou! 😠 zistila ze z toho ze som teraz lezala a male si pytalo furt papat tak som pribrala cca 2 kg - viem ze minimalne kilo je zo zadrziavanej vody a zo zapchy 😅 ale aj tak ma to vydesilo trochu lebo je prilis zavcasu na priberanie, musim jest viacej zeleninky a ovocia aby ..zo mna nebola v septembri velka snehova gula 😀

ellianka
25. jan 2009

ahojte žienky 🙂

lenand 😵 som nesmierne rada, že všetko dopadlo ok.
pinky, ja mám opačný problém ale dúfam, že to neskôr pekne dobehnem 😀

včera a dnes zažívam vrchol tehu nevoľností...najčastejšie sa zdržiavam v malej miestnosti 😝 a ledva stojím na nohách. už mám strach čo i len niečo malé zjesť alebo sa napiť...
manžel niekde čítal, že to všetko je znakom zdravého tehotenstva...tak si to vychutnávam 😀 😀

pink_lady
25. jan 2009

elli ach jaj to ti teda nezavidim 😝 ...ale aspon viem co ma o 3 tt caka? 😅 booozinku ved to uz bude semester, ako budem ucit? 😝 😀

lenocka3
25. jan 2009

ahoj Leni - som rada, ze si ok
ahojte nevolnosti 🙂
mne furt nic nie je... akurat mam trosicku kyselinu - ale len trosicku -aj po jablku aj po polievke.. ale nic ine. Napchavam sa activiou, ale nejako mi nepomaha na zapchu. Uz som pila aj vodu vlaznu s citronom a nic. Tak som sa napchala jablkami, activiou a dzusom a zase nic 😀 ja budem mat nejako hladosa alebo co 😀 tak som si dala este chipsy, nech nie je moc hladne 😀 /ale inak sa snazim zdravo 😅 /
Idem si pospinkat, lebo ma nejako lame.
tak sa drzte, aby ste rychlo prestali grckat 🙂 😵 😵 😵
ZAJTRAAAA SONOOOOOOO 😵 😵 😵 😵 😵

pink_lady
25. jan 2009

leni na zapchu je najlepsi recept 😀 acidofilne mlieko 😀 ale bud v blizkosti wc 😀
zajtra drzim palce nech je vsetko v poriadku 😵

ellianka
25. jan 2009

pink, neboj 😉 želám ti len také príjemné, mierne nevoľnosti 😀 aby ťa to nesklátilo v práci

leni 😵 zajtra držím palce a čakám netrpezlivo na nete ako dopadne sono ale mám tušáka, že tvoj dráčik bude ok, keď mu tak chutí papkať 🙂
no mne na zápchu zaručene zaberajú slivky - sušené, zavárané, čerstvé 😉

zuzuliq
25. jan 2009

Zajtra idem k doktorovi nech mi to potvrdi, ale uz mam pre mangela nachystane male ponozticky, nemohla som odolat 😀 A dnes som sa este raz testla... ci nahodou ciarky nezmizli... a boli tam obidve, krasne silne 🙂 Baby ja som taka stastna

lenand
25. jan 2009

zuzulig potom sa ozvy ako si dopadla

ja som dnes cely čas doma oliverko ma nadchu a špinenie už naštasti tiež prestalo tak som len polihovala a aj na obed som si s oliverkom lahla akosi ma to všetko zmohlo

leni zajtra podaj spravičky 🙂

lenand
26. jan 2009

dobre ranko lenocka nech už dnes počuješ srdiečko 🙂

lenocka3
26. jan 2009

dobre ranko baby ☹
srdiecko este nepoculo, babatenko je malulinke este..., mala by som byt 5tt+3, ale doki povedala, ze 5tt+2... Nie je to zle?
Navyse z mojho jedneho myomu sa vykluli dva myomy 😢 😢 ze su uplne niekde na prednej stene, ci co, daleko od babatka a ze to je dobre a maju oba 2 cm. ☹ ☹
Ja sa tak strasne bojiiiiim o moje babatko.
fotku uz mame, vecer ju hodim, ale mrnusa tam ani vidno nie je, len ten vacok narastol, takze aspon viem, ze vacok ma 1,16 cm. To je zle, ci dobre? dokina mala dnes fofry. Ze mame prist za tva tyzdne na sono, ze tam uz urcite bude babo vacsie aj so srdieckom. Nemalo ho uz byt vidno? 😔 😔 😔

katrin21
26. jan 2009

leni: sorra. este sem nepatrim, ale chcem ti napisat.... neboj sa tych myomov... vybav si cisarsky a hned pri nom ti odoperuju aj tie myomy... mam dve kamosky, co tak rodili s septembri, jedna na Antolskej druha na Kramároch... je to v pohode... babu sa nic nestane 🙂)

lenocka3
26. jan 2009

naozaj Katrin? ☹ ja sa aj tak strasne bojim. Asi sa cisaraku nevyhnem, lebo babatko je hore v maternici a myomy su dole...
ked ja som citala, myomy sposobuju potraty aj napr v 17tt, to by som neprezila a ze v tehu dost rastu a ze baby byvaju na rizikovom ... bojim bojim 😢

katrin21
26. jan 2009

no neviem... ale jedna s tych bab mala 39 rokov, otehotnela po tretom IVF a neriesili jej myom... normalne porodila ciarskym a operovali jej to..
druha mala 37, snazili sa vyse roka.. mala myom a v pohode.... ona si ale cisarsky vybavila a tiez jej to hend operovali, naco sa dat dvakrát rezat.... takze no problem.... mozno nejake male precento je rozikove ale neboj sa m 90% je OK 🙂))))

lenocka3
26. jan 2009

ano? 😅 tak to si ma potesila, idem este co to postudovat, nech sa trosku ukludnim 🙂

pink_lady
26. jan 2009

leni klud, vsetko bude OK 😉 myslim ze keby hrozi riziko tak ti to doktorka hned povie 🙂 to ze ti povedala doki ze 5+2 a ty hovoris 5+3 to neries, to urcite nie je zle, niektory dokonca rataju 1. den mrchy az v skutocny druhy den mrchy...aaa co ja viem ci myslim dobre ale keby sa to tak velmi presne rata, potom by sa mala ratat aj hodina kedy zena dostane mrchu lebo niektora dostane pred pol nocou niektora rano, niektora vecer...neviem ci chapete co chce auttor povedat 😀
ale jasne je - lenocka kľud všetko bude ok babatko teraz potrebuje hlavne spokojnu maminu 😉

lenocka3
26. jan 2009

ja viem.
a nie je moc male, ked tebe ho bolo vidno v 5tt+5? ☹ ☹
ved som krmila dracika, uz mal byt velky 😖

pink_lady
26. jan 2009

leni moje malo 4,23 mm ten vacok či čo to je mal tiez cez 1 cm, a ešte mi doki povedal že v 6.tt by mohlo byť aj o trošičku väčšie ale že to nevadí 😉 že tie miery sú dávané tak +/- 1 tt

pink_lady
26. jan 2009

tiez som tak vseliako uvazovala, kedze vlastne moje babo by malo byt o tt vlastne staršie, kedže ja mavam ovu na 8DC ...ale ked doki povedal ze uz zacina byt srdiecko tak som kludna 😅

pink_lady
26. jan 2009

čo mi robi starosti to su tie ložiská endo - keďže som mala zvýšené onkomarkery tak vieme že sútam vrátane cysty, ...a keď sa hovorí že tie ložiska produkujú nejakéé látky čo zničia to maličké 😕 nuž, neviem si predstavit že si to všetko odtrpím - nevoľnosti a tak 😝 a nakoniec keď už budu nevoľnosti končiť tak by som potratila 😢

lenocka3
26. jan 2009

pinky ani nehovor.. ☹ musime to nejako rozchodit aspon do 13tt a hadam bude vsetko ok. Do prcic, musi byt vsetko ok. Aj manza mi povedal, ze ked uz sme tolko toho preskakali, tak nas nejake dva myomy nerozhadzu.

Ozaj -pozitivna sprava: rano mi bolo zle od zaludka a pretrvava to... 😝 zatial som negrckala 😀

pink_lady
26. jan 2009

ja som sa akurat sestre sťažovala že pomoooc mne je strašnee zle a ona že to je len dobre že to je znamenie že je všetko ako ma byť

pink_lady
26. jan 2009

inak budem musiet zmenit krem na tvar, na ruky, zubnu pastu, ... 😝 😀 ruky si napr kremujem tak, ze ich dam co najdalej od seba, hlavu otocim od seba, zadrzim dych a potom sa utekam vydychat kde su neni vypary toho kremu 😀 😀 😀 a to pouzivam detsky krem nivea soft pre babatka 😝 😢

lenocka3
26. jan 2009

no - ved aj ja sa tym utesujem, ze len nech mi je poriadne zle aj mesiac v kuse, aby som vedela, ze babatku sa dari 😀
ma hrozne zaha pali... a mam pocit, ze mi smrdi aj cisty vzduch... a to som dnes hladala mliekov v chladnicke a mam tam por... fuuuuuuuuuuj 😝 sa mi zda, ze por moje babatko lubit veru nebude 😀

pink_lady
26. jan 2009

leni ja napr teraz vobec nemozem teple mlieko, pred tym som ho zboznovala, teraz len studene 😀