Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lenand
20. mar 2009

dobre ranko tehulky že vraj jar a tu v noci nasnežilo a teraz sa to už aj topi no hhrozne počasie 😠

bleelka
20. mar 2009

dobre ranko kocky 🙂
monika, tittika dakujem 😵 moc sa tesim, len nech sa pekne drzi a srdiecko bucha o 106 😵
ako sa ostatne mate? zelam vsetko dobre 🙂

pink_lady
20. mar 2009

ahojte tehulky,
tak nas dnes pustili 🙂 Ale samozrejme musim byt v klude 😔
Babule, ked som to tam tak sledovala, tak fakt kazdy tyzden tehotenstva je rizikovy 😔

pink_lady
20. mar 2009

inak potom pozrite do albumu ako ma tam vykrmili 😀

sme sa tam smiali ze keby musime tam lezat dlho dlho tak v 9.mesiaci nas musia zeriavom vyniest 😀

ozaj dakujem za vsetky odkazy, ja som vas citala 😉 len sa mi nejak nedarilo odpisat 😲

katrin21
20. mar 2009

pink, a neskusala si ratat, ci nahodou nemas mat teraz menzes, keby si nebola tehu? lebo vraj vtedy zeny maju viac riziko krvacat.... inak aj ja som si tyzden polezala s dcerou... bola som asi 8 tyzen tehotna, ( cize 6, od oplodnenia realne).. a preslo to a potom uz dokonca pokoj, ani som nevedela , ze som tehu.. ani zle mi nebyvalo..co tebe teda dost, co citam... tak drzim palce !

lenand
20. mar 2009

pink vitaj doma a pekne odychuj bruško ti v tej nemocnici pekne narastlo ale tak to ma byt teraz len pekne opdychuj a bruško nech rastie 🙂

pink_lady
20. mar 2009

katrin dakujem, 🙂 s misou sa porozpravam uz len sem tam 😅 No, doktor sa tiez ako prve pytal kedy som mala poslednu MS ze by to mohlo byt akoze pozostatok kramov ale potom to pocital a usudil ze to je uz davno ze to neni z toho...potom robil uzv s takou kamennou tvarou asi 5 min nic nepovedal az som to nevydrzala a s takou malilinkatou dusickou som sa spytala "zije?" a on ani slovo ...viete si predstavit ako mi bolo 😕 az asi po dalsich 5 min povedal ze "AAAno" 😎 Ale nasiel aj nejaky hematomik a babulo je vacsie o par dni ako by malo 😅
Tak mi davali infuzky od bolesti /tie som mala statocne, nemohla som ani chodit chvilami/ a nejake magnezko ....Poslednu infuzku som mala tusim v stredu a potom uz len dake tabletky...

ozaj mala som strasne bolesti hlavy, najskor jedna sestricka na mna nahukala ze naco jej to hovorim, ale potom prisiel doktor a ze nech si dam ibacikov...tak som si dala, trochu polavilo a rano zas...a izbovy doktor ze preco si nedam tabletku ja mu skoro s placom ze ja to uz nevydrzim aj stale pijem /teda ze to nie je z nedostatku tekutin/, ze tu mam taky silny panadol ale ze tam je napisane ze to tehotne nesmu...A zacal sa smiat ze ved to je na vacsine liekov napisane, ale pre pokoj mojej duse pozeral listok 🙂 a potom povedal ze urcite si to mozem dat aj castejsie, urcite to nesuskodi..ze mohlo by keby to jem 3 krat denne niekolko mesiacov ...pre babo je vraj lepsia tabletka ako ked mamina trpi... 😎

a inak este s tou teplotou - vsetko nad 37 aj u tehul povazuju za teplotu .../a vedia robit z toho velke halo 😖 😀 /

nooo a ,...najdolezitejsie ... 😵 babky tie novucke babulka ani nie jednodnove su take zlatulililinke juj ze uz aby bol september 😵 😵 😵

pink_lady
20. mar 2009

lenand - dakujem 😵

monika3
autor
20. mar 2009

ahojcek Pink vitaaaaaaaj doma 😵 uz si OK?
teraz len pekne lez, a oddychuj 😉
a prave som pozerala ako ste tam narastli 😉

a jasnacka zdravim aj ostatne babenky 🙂

pink_lady
20. mar 2009

monika - 😵 😵 😵
ci som ok si netrufam radsej povedat 😎 aby som to nezakrikla 🤐 a ty uz si zdrava? som tu citala ze ta nejake virusy zmohli ☹ ale ze uz pohyby citis 😵

scarlette
20. mar 2009

ahojte kocky,
tak aj my sme uz doma a tiez mame naordinovany kludovy rezim, tak lezim v nocnej koseli na gauci...
inak babenka mali dnes uz 8mm, aj jedno aj druhe,,,
hematom tam stale je ale vstrebava sa a nastastie nekrvacam 😵

ellianka
20. mar 2009

ahojte babule 🙂

jeeeeeeej pinky 😵 😵 😵 som rada, že ťa vidím a že už píšeš z domáceho prostredia. teda pekné bruško ti v tej nemocke pridelili 😉 teším sa, že je bobáčik v poriadku a ďakujem za správy o tabletkách od bolesti (určite si na ne vrelo spomeniem, keď ma zas chytí hlava). pekne sa teda opatrujte, polihujte a rozmaznávajte sa 😵

bleelka, super správička a tak ešte raz gratulujem k srdiečku 😵 😵 😵 nech len krásne bije

scar aj teba vítam aj s malými dráčikmi 😵 🙂 😵 teda to bola správa...vždy som chcela dvojky a tak zo srdca ti ich prajem. fajn, že sa ten hematóm ukľudnil. tak len pekne v kľude a v pohodlí si spolu užívajte 😵

monik, som rada, že ťa vidím a že je všetko ok a tedaaaaaaaa ty už cítiš drobčeka 😵 tak ho prosím za mňa pohladkaj. ja tiež večer položím ruku na bruško a skúšam aj zadržať dych, že či niečo neucítim ale zatiaľ márne...skôr mám pocit, že sú to črevá 😀

pozdravujem aj ostatné tehule a gratulujem k ďalším tt 🙂

scarlette
20. mar 2009

eli 🙂 😵

lenand
21. mar 2009

dobre ranko tehulky to je super že ste všetky už doma s nemocnice teraz len pekne ležkajte a starajte sa o svojich drobčekou nech len pekne rastu 🙂

bleelka
21. mar 2009

ahojte babulky 🙂
ellianka aj tebe moc dakujem 😵
scar 😵 drzte sa
pinky vitaj domaaaaa 😵 som hrozne rada, ze je vsetko v poriadku 😵 tak pekne opatrne a to patri pre vsetky 😉
lenand, monika ahoooj 😉

kocky mam otazocku, na co sa berie magnezium? mna pichalo podbrusko tak mi kazal kupit Magne B6, vo svtrok som sa ho pytala ci ho mam este uzivat a on, ze mozem vysadit a davat si len ciste magnezium, doporucil Magnesium Oxide, pise ze jedna tabl. denne, ale on mi povedal rano a vecer po jednej, tak neviem ci staci jedna alebo mam brat dve, kedze neviem na co to je a nakolko je to dolezite brat... nieco som kdesi citala, ze proti predcasnym stahom maternice ci co? pinky, tebe to tiez v nemocke davali, nepovedali na co? dik za info a majte sa krasne 😉

lenand
22. mar 2009

dobre ranko 🙂

pink_lady
22. mar 2009

dobre ranko 🙂
elli 😵 😵 😵 ty uz ze 18 tt vy ste uz inak velky 😵 baby v nemocke vraveli ze tie prve pohyby tazko rozoznat od pohybu criev tak mozno to uz je ono 😵 😅
bleelka len uzivaj ako ti doki povedal 🙂 magnezko davaju skoro na vsetko 😎 / na krvacanie, na tvrdnutie,.../
scar, lenand, lenocka ...... 😵 😵 😵

bleelka
22. mar 2009

dik pinky, no len to Magnesium Oxide je 835 mg v 1 tablete a odporucana davka v tehotenstve je 450 mg denne, tak uz ked vezmem jednu tabletku, tak mam dvojnasobnu davku 🙂 zas to nechcem prehanat, vsetkeho vela skodi, to Magne B6 malo 470 mg v 1 tbl a to som brala 2 denne, cize skoro take iste davky ako teraz jedna tabletka..

pink_lady
22. mar 2009

jezis bleelka ved doki vie co robi, ver mu trocha a nepozeraj na letaciky a nefilozofuj nad tym takto 😉 vysvetlim ti to este takto: telo dokaze spracovat niektore prvky naraz len urcite mnozstvo a zbytok jednoducho clovek vycika...A tehotna zena este rychlejsie, proste z tych 835 mg jej ostane v tele minimum...To mas rovnako ako s celaskonom...preco sa myslis odporuca uzivat napr. u šumivych tabletiek s obsahom 500 mg 3 x denne? ved to x krat presahuje davku...Ine je to v pripade ak tablety su s postupnym uvolnovanim...tam sa napr. tych 500 mg uvolnuje postupne v priebehu 12 hodin ...
A nezabudni etse na jedno: na kazdom letaciku mas napisane: Ak lekar neodporuci inak, uziva sa... 😉

mirip
22. mar 2009

ahojte dievčatá, máte sa, ja zle už od piatku mi lepí ma bolí hlava neviem od čoho :(a tiež je mi zle ale už nie tak často, bolí ma panva v zadu akoby ma niekto "nakopal do zadku", nie sú to ale kríže je to trochu nižšie, bojím sa že sa niečo deje zase 😢

bleelka
22. mar 2009

mirip, podla mna to je tou stale viac sa roztahujucou maternicou, teraz babenko zacne rychlejsie rast, tak sa budes stale viac citit pod psa 😉 ale nie druhy trimester by mal byt najlepsi, ale podla mna je to vsetko tymi zmenami, takze klud 😉
pinky, z toho magnezia mam hnacky a dokonca to pise aj na letaciku, takze absolutne staci jedna tabletka, fuj, ale mi kruti crevami, uzila som jednu kazdy den - zatial tri dni a zakazdym hnacka...asi prejdem naspat na Magne B6...aaaa, aj by som sa opytala lekara, ale idem tam az 15.4....

pink_lady
22. mar 2009

tak potom naco sa pytas 😖

mimochodom hnacky su v 1. trimestry uplne normalny priznak tehu 😖

bleelka
22. mar 2009

pinky ved v poho, chcem vediet vase nazory, velmi mi pomahaju 😉
no prave taka hnacka niekedy pomoze, lebo doteraz som mala prave zapchy 😒
baby mne je dnes zle, som hladna, ale nic mi nechuti, vsetkosmrdi, fuuuj 😖

scarlette
22. mar 2009

blelka ja kym som sla do nemocky bola som na tom podobne,jedla som len hrianky s maslom a v nemocke som sa vzdy tesila kedy budeme jest a ani som nevedela ze co bude a teraz zjem tiez vsetko, len nesmiem ostat dlhsie hladna lebo mi je potom tazko od zaludka...

pink si tu? mam na teba otazku.. ak sa dobre pamatam tak si kedysi robila v labaku s krvou nie???

pink_lady
22. mar 2009

scar ano robila, pocuvam? 😉

scarlette
22. mar 2009

pink ze co hovori zvysena hladina plcr?

monika3
autor
23. mar 2009

Ahojte tehulky 🙂

ako sa mate po vikende? 😉 ja celkom fajn az na sobotu, zase sa mi trochu motala hlava a bolo mi z toho aj blbo, tak som pekne prelezela podla rad dokiho v posteli. 😉
bleelka to magnezium ja beriem zas podla potreby, vzdy ked citim ze mi tvrdne brusko tak si jednu tabletu vezmem, a ak ti nerobi dobre tak nech ti doki skusi predpisat iny typ magnezia. 😉

scar vitaj v kludovom rezime aj s Pink, hematom pocase aspon pekne zmizne...no ale tie dvojky, no to je fakt nadhera 😵 😵 to budu vianoce 🙂 🙂

Elianka neboj ja som tiez nevedala rozoznat tie pohyby, ale teraz je to uz zretelne 😉 budes to citit, kedy to bude.. 😵 A uz chodis do prace?

Lenocka a co tvoj dracik?

pink_lady
23. mar 2009

Caute tehulky 🙂

scar...sorry vcera som uz potom nebola na pc...pravdu povediac nevim co je to plcr, vidim to prvy krat a ani v zositoch som to nenasla... 😔 😅

monika 😵

my mame dnes den lasky porcelanovej - asi to robi pocasie 😝

ellianka
23. mar 2009

ahojte babuľky a babuliatka 😵
prišla som sa pochváliť, že sme včera cítili prvé pohyby 😎 jeeeeeeeeej bolo to nádherné. stále som z toho taká dojatá a v povznesenej nálade, že som sa snáď usmievala celý deň 😅

monik 😵 no začala som zarezávať...vlastne len tak trošíčku pidlikať 😀 😉

lenočka, ako sa vám darí? či pekne spinkáte s dráčikom 😵

bleelka, ja som to magnézko musela prestať brať, nerobilo mi dobre. teraz si sem tam dám šumivé.

lenand, pinky, scar, mirip 😵 🙂

scarlette
23. mar 2009

pink dakujem asi sa teda spytam dr 🙂
ellianka ja si tiez obcas davam sumive, niekedy ma chytaju krce do lytok ale iba male...