Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

petra1985
11. mar 2009

mona 😀 ved hej ved sa tesim ale mam trosku strach no.. moze sa stat vselico .. ale to sa moze aj pri prirodzenom porode .. vsetko ma svoje pre aj proti..

egyptanka
11. mar 2009

Peti, hlavu hore, nohy v teple a tes sa za uz v sobotu budes maminkou. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne. 😉

petra1985
12. mar 2009

egy dakujem🙂

lucijja
12. mar 2009

ahojte. Ja som sa vratila od doktora prave...vraj som otvorena na špičku...ale čo to znamena netušim. 😀 bojim sa ale ze mimi bude velke lebo podla ultrazvuku vazi uz teraz 3200. ☹ nie je to vela???

lenullkak.
12. mar 2009

Ahojte bambulky. Peti...ako si sa vybúvala??? 😀

Lucijja, ja si myslím, že už tak extrémne nenarastie a určite tie ich merania nie sú presné a môže mať aj menej gramov... 😅

zuzic1
12. mar 2009

Ahojte babule, tak ja už by som veru tiež najradšej rodila, ale podľa mojej doktorky to ešte na pôrod nevypadá. Záha páli aj mňa a to veru dosť intenzívne už od takého 24. týždňa.

Sirinka ty máš termín na 28.5., to budeme mať s manželíčkom 4. výročie 😀 .

No a môj maličký vážil v 32+3 1600 gramov, tak ako čítam asi to nebolo veľmi veľa. Podľa doktorky ideálne. A čo sa týka mojej váhy, tak 13,5 kg doteraz, tak tiež celkom v norme. Dúfam, že to pôjde pekne dole 😖

Pozerám, že pomaly všetky idete rodiť 28.3.
😀

hilaris
12. mar 2009

Lucijja... mne sestra hovorila ze ten rozdiel pri porode citit nebudem ci bude velke alebo male bejby lebo hlavicka je to co citis najviac a ta je takmer rovnaka ci uz pri 3,5kg ci 4kg jedincovi 🙂 Mozes sa akurat tak obavat ze vsetky malunke kresne oblecka co mas pre svojho krpceka mu oblecies len raz alebo dva krat lebo z toho hned vyastie :D ziadna tragedia!

lucijja
12. mar 2009

chichi...tak to ste ma baby dost upokojili... 🙂

hilaris ma zase termin na vyrocie nase s muzom. prve. 😀 Uvidime, mozno aj nam sa zadari na vyrocie. Ale ja by som brala aj skor...za nejakych 12-15 dni... 🙂

petra1985
12. mar 2009

luciija 😀 nas prekvapis aj ty nakoniec.. 3200 je dobra vaha podla mna za ten mesiac priberie max. pol kila si myslim to je trosku vacsie ale rodi sa normalne..

lenullka ta co ti poviem.. o stvrtej rano som isla na wc a nejak uz sa mi nedalo viac spat 😖

zuzic1 pred tyzdnom som na porod nevyzerala ani ja a pozrime sa uz sa otvaram 😀

lucijja
12. mar 2009

baby moje ja som este nespala. Do rana do stvrtej som sedela nad krizovkami co som nemohla zaspat a ked som si lahla tak som stale nespala. Trapila ma zaha, chodila som na vecko... 😠 no des. A o siestej som vstavala lebo na siedmu som isla k doktorovi. Takze vypinam mobil a idem do spichova. 😀

lenullkak.
12. mar 2009

No baby, urobila som taký menší prieskum pri ktorom som zistila asi toto:

Chlapcov čakajú: Mercy - Ondrejko

Moni - Samko, Maroško

Veronika - Damien ..................Veronika od 9.3. v tichosti, to znamená, že je už v nemocnici - DRŽÍME PASTE!!!! 😅

Zuzic - Kamilko
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

Dievčatká čakajú: Peti - Tatianka

Myamya - Emmka

Hilaris - Ester

Egyptanka - Natálka

Lucijja - Emka

Ja - Zojka
...no dievčatká majú zatiaľ prevahu: 6:4 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

...pohlavie nevedia: Tehula, Rybecka, Sirinka, Lindalop, Katka, Zzuzana - možno práve tu sú ďalší chlapi 😀 😅

mona1111
12. mar 2009

ahoj lenullkak - peknu statistiku si spravila 😀

lenullkak.
12. mar 2009

Ahoj Moni...nedalo mi to pokoj...he he, chcela som vedieť čo prevláda 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petra1985
12. mar 2009

hehe lenullka 😀 😀 no sak zien treba viac nie? 😝

takze som prisla od lekarky ocnej a povedala mi, ze je to somarina ze mozem rodit normalne nemam ist na cisarsky a lekar ma nema do toho nutit ked nemusim.. ze sa ma spamatat.. normalne sa rozcertila moja ocna, ze co on chce cisarsky vykonavat ked nemusi ze mne robili lahky zakrok a tam sa mi nema co poskodit, ze preco ma obera o ten pocit rodit normalne.. povedala, ze ona mu nemoze hovorit do toho ci robit cs alebo nie ked je babo zle otocene alebo tak ale do oci sa rozumie a vie aky tlak moze na to oko posobit.. takze som sa rozhodla, ze ja na cisarsky neidem.. povedal, ze sa otvaram dobre tak sa otvaram vsak to je normalne.. porodim to uz je jedno kedy ale porodim normalne.. lekarka ma od neho normalne odradila lebo mne sa zdal spekulant uz skor furt len cisarsky cisarsky .. teraz neviem co mam robit ci mam zmenit porodnika alebo co.. a hlavne neviem ako mu to mam povedat.. ocna mi povedala, ze si len ulahcuje robotu.. a svitlo mi, ze to aj moze byt pravda lebo on vlastne vykonava v podstate len cisarske ku normalnym porodom chodi malokedy mozno ani vobec... som z toho smutna .. preco ma kazdy tak rozculuje teraz uz ked by nemal???? este aj priatel je taky ovplyvnitelny, ze on uz by ma radsej hned dal na cisarsky lebo ked mu doktor nahucka, ze sa otvaram a babo uz teraz ma 3 kila a blabla tak on by to radsej riesil tak..je to hrozne 😠 😠

mona1111
12. mar 2009

ahoj Peti. Tak to mas tazku situaciu. Ked neveris svojmu porodnikovi ja by som sa asi poobzerala po niekom inom alebo ked mas tu tetu porodnu asistentku tak sa jej opytaj ci nevie o nejakom lekarovi, ktory by ti povedal svoj nazor na tvoju situaciu ci ti je lepsie rodit cisarskym alebo normalnym sposobom.
Drzim palce aby si sa rozhodla spravne.

petra1985
12. mar 2009

moni ja uz som sa rozhodla 🙂 je to tazka a blba situacia ale ked ma bude silou mocou nutit do toho a nemusim to vlastne podstupit tak dovidenia ja sa s nim bavit nebudem..

rybecka
12. mar 2009

ahojte,
ja cakam tiez chlapceka Ondrejka 😉
petra no to mas situaciu na prd tak pred porodom s tebou mavat skus ist ze niekym inym a poradit sa alebo skoc naporodnicu kde budes rodit a daj si tam poradit 😕

petra1985
12. mar 2009

ahoj rybecka, sak prave, ze stresy tak pred porodom dakujem pekne ... mne tri lekarky ocne potvrdili, ze neni dovod na cisarak ja si to pekne odrodim spontanne a bude.. nech to uz pride na mna kedykolvek.. poradim sa s tetou ohladom tej nemocnice a poradne tam alebo co a uvidime

Ondrejka 🙂 ta si to zapiiis do statusu nech to vidno 😝 ci to je tajne? 😝

lucijja
12. mar 2009

peti rozhodne sa este porad s nejakym doktorom. Cisarsky rez je velka operacia a naco to zbytocne podstupovat a davat telu taky zaber ked netreba. 😒 A mysli aj do buducnosti, ked budes cakat druhe babatinko, bude to jednoduchsie ked prve pojde normalne. 🙂

egyptanka
12. mar 2009

no Peti, fiiiha to je uplny zvrat. Ale akokolvek sa rozhodnes bude to najlepsie rozhodnutie pre teba a pre tvoje babatko.
Ja som dnes bola na poradni, som zavreta, vsetko v poriadku a porod v nedohladne.

Inac chysta sa niektora z vas rodit v BA na Antolskej?

wild.horses
12. mar 2009

ahojte,

my mame termin za osemnast dni. Strasne rychlo to ubehlo.
Moj najnovsi problem je to, ze sa zda, ze maly je hlavickou v panve bud len ciastocne alebo len do nej ide. Mate s tym niekto skusenosti?
Je hlavkou dole, to je fajn. Boli ma panva, stale chodim na WC a pri chodzi citim tlak v panve, proste sa mi nechce verit, ze tam este nie je 😒

egyptanka
12. mar 2009

wild, ja by som tiez rada vedela ako je mala otocena, lebo tiez mam ako popisujes tlak v panve. Na poslednom utz v 30tt bola este otocena hlavickou hore a dalsi utz mam az teraz v utorok 17.3 tak som zvedava.

a presne ako vravis, strasne rychlo to ubehlo ... ani sa mi nechce verit, ze o chvilu budeme maminkami. Mne je tak smutno, ze sa to pomaly konci. Ale kde nieco konci ine zacina.

petra1985
12. mar 2009

luciija no vyzera to tak ze zacnem chodit do poradne do nemocky.. ja na cisarsky nepojdem pokial to neohrozi babatko.. ocne lekarky mi povedali, ze nie je nutny absolutne..

egy uz sme sa rozhodli.. ved babatko nie je ohrozene a doktor na nas spravil poplach absolutne nie je dovod vykonat cisarsky rez tak to nepodstupim.. ale urcite sa este s nejakym lekarom poradim

egyptanka
12. mar 2009

Peti, spravne rozhodnutie 🙂

hilaris
12. mar 2009

lenullkak. 🙂 ty sa doma asi nudis! mne by sa taky priskum robit nechcelo ale jasne.. zalezi na tom co koho trapi :D rozhodne sa treba nejako zabavit tieto tyzdne.. dni... lebo keby nie tak by boli myslienky len na porod a pripadne vsetko co by sa mohlo pokazit atd.. no ale budis :D

ja vas tu obcas prestudujem ale nevydrzim dlho na nete lebo je to na mna prilis pasivna cinnost a samu doma... mrle by ma zozrali :D

vy si ako zaplnate dni? hadam len nie cakanim :D

egyptanka
12. mar 2009

hilaris, ked sa da tak spim

hilaris
12. mar 2009

to mas taky veky deficit spanku? 🙂 wow! to mne by sa dalo aj cez den ale potom by som bola... ako by som to povedala.. prespata.. ja mam to stastie ze nase bejby je na mna take dobrucke a len raz mala 2x pocas jednej noci asi hodinovu stikutku. Inak spinka so mnou ;)

egyptanka
12. mar 2009

hilaris, ja som velka spacka ... som zvedava ako zvladnem bezsenne noci.

petra1985
13. mar 2009

egy 🙂

no to stikutanie ah.. mne je jej tak luto ked stikuta.. a to vzdy ked jem nieco fajne alebo sa napijem.. a v noci tak spim, ze ani neviem ci mala sa hybe alebo nie 😀 akurat kd sa zobudim na wc a potom znova lahnem tak sa hybe tak teraz neviem ci sa hybe stale alebo som ju prave zobudila 😀

lenullkak.
13. mar 2009

Ahoj Peti. Prečítala som si to zo včera...tak samozrejme, že je na tebe rozhodnutie či budeš súhlasiť so sekciou...a hlavne keď nie je ohrozený tvoj a ani malinkej život. A ten doktor si to určite chce uľahčiť, pretože je priveľmi pohodlný a zvyknutý na cisaráky...ty len chyť rozum do hrste, preber to s priateľom, že je zbytočné robiť ti zásah do tela keď nie je podľa očnej potrebný a hlavne skús to ešte prediskutovať s tým doktorom a ak nepovolí prirodzený pôrod vykašli sa na neho a zájdi za nejakým iným...veď on nie je jediný pôrodník, nie???

...k tomu štikútaniu...práve dnes o piatej som našu malinkú budila, pretože sa mi zdá, že posledné dni len spí a to u nej nie je vo zvyku. no a ako som ju zobudila sa jej začalo čkať a prešlo ju to až o 6 - tej, tak som bola taká nešťastná...ale keď ja sa o ňu bojím, či je v poriadku keď sa mi tak dlho neozve...no a potom som to aj ľutovala....tak dlho sa jej čkalo. ☹