Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

myamya
4. mar 2009

petra: ty čakáš Tatianku? 😀 ja som Tatianka 😀 sranda

petra1985
4. mar 2009

ja ti verim, ze chces sak to musi byt uz neskutocna zataz a to vsetko mne sa uz ani nechce nikde chodit ani nic som zlenivela strasne ja som doma od oktobra 😠 otrasne.. ale lepsie jak v robote hihi ku koncu roka tam je na osalenie

nooo tatianku predstav si aka nahoda 😀 😀

myamya
4. mar 2009

no ja som od konca decembra doma z roboty, ale celý január som mala skúšky, lebo chodím ešte aj do školy, takže som sa aspoň učila a trochu pozabudla na všetko ale teraz, tuším tieto dva týždne sú najhoršie z celého tehu

ozaj chcem sa opýtať aj keď som už pobalená, čo berieš malej do nemocnice, aké oblečenie

petra1985
4. mar 2009

oooh este aj skola k tomu toto som si nikdy nevedela predstavit a obidvujem take zeny 🙂 no su najhorsie asi preto, ze uz sa to blizi a si asi aj trosku nervozna aj ked sa tesis

noo ja uz mam zbalene.. jednu tasku pre mna jednu pre malu.. moja teta je porodna sestra v tej porodnici kde idem tak mi povedala co si mam doniest.. takze povedala, ze na zaciatok mi nic netreba len jednorazove plienky, olej, tycinky tie take do nosteka a do usiek, cumel (pre istotu) a kremik na ritku heej a este kazala tie take navlhcene obrusky pre babatko na utieranie ... no a zbalila som si aj dve platene plienky pre istotu a ortopedicke nohavicky pre istotu, oblecenie mi nehovorila, ze treba to asi az ked pojdeme domov tak potom priatel donesie alebo neviem ale na oblecenie fakt mi nehovorila, ze mam nieco nosit si myslim, ze na to by nezabudla.. vraj tam kde idem obliekaju do ich veciciek pokial su babatka tam tak neviem.. ale asi jednu kosielku si zbalim pre istotu aj nejake nohavicky.. ah i tak to je take.. si myslim, ze to co mas doniest zistis az tam ked ti bude treba 😀

lenullka ako si si dala tie flitriky a to babo do albumu co sa ti tam otaca? ja som to skusla uz 100krat a neide mi to 😠

myamya
4. mar 2009

no čo ti poviem, keď už som sa dala na tú školu, čo už, nerada sa vzdávam, bakalára som spravila externe a aj magister mal byť tak, ale neaktreditovali nám ten odbor, tak som na dennom, čo je ešte horšie, ale akosi som sa podohadovala s profesormi a zimny semester som zvládla ale ešte letný, dúfam, že to s malinkou zvládnem, musím 😝

no a tie veci, pozerám, že si z Prešova, ono to je asi všade iné, lebo mne kamoška hovorila, že si mám doniesť pre malú na každý deň, teda na 4 dni niečo na oblečenie, lebo že oni im tam dávajú také košielky, ale také, žže majú celý chrbátik holý

aj ja mám dve kabele, jednu pre mňa a druhú pre malú, každý sa mi smeje, ale ono sa to nezdá čo tam všetko máš, už len župan a útierka zaberie

ja som malej nabalila: na každý déň niečo, muž sa mi smial, že ona neni jak ty, že musí mať každý deň niečo iné oblečené 😀 ale keď bude pokakaná alebo tak, no neviem pre istotu, potom čapičy, rukavičky, zavinovačku, cumeľ, flašku, plienky, detské myslo, vlhčené útierky a kozmetiku, že nám dajú vzorky mi povedali

petra1985
4. mar 2009

tak sa aspon vzdelavas aj mala bude mudra🙂) ja od nudy uz strikujem neskutocne.. sa mi kazdy smeje, ze starnem.. ale fakt ked clovek je doma tak to sa nezda ale ked sa nudi je schopny vsetkeho.. a ma to celkom aj bavi 😀

noo tak to mas pravdu asi je to vsade ine.. my v PO mame dve porodnice jednu staru jednu novu .. do novej si musis doniest vsetko.. do starej az ked pojde babatko domov.. len zas mi to pripada aj ked to peru trosku nehygienicke obliekat deticky do tych veci ved ked si mozeme z domu doniest.. no a dufam, ze tie plienky co si vezmem nebude mat kazde jedno babo na riti 😀 co vies ci necapnu aj nejakemu inemu babu tvoje plienky, veci a pod.

noo nech sa smeju ja mam jednu velku tasku svoju a jednu mensiu pre malu aj to mam pocit, ze mam malo do svojej mi treba este co to dolozit a uz nemam miesto 😀 to sa nezda ale treba... radsej toho viac ako nieco nemat neskor..

a tie kosielky co su hole chrbatiky tak to su asi v kazdej porodnici 😠

myamya
4. mar 2009

no ja som to pre istotu všetko zbalila, nech mám radšej pokoj na duši 😅

ale poviem ti, že už som dosť nervózna a ešte k tomu mám dnes depku 😨

no nič idem sa ja ospršiť a pripraviť sa na poradňu a potom keď prídem dám vedieť čo a ako, drž palce.

bibinka
4. mar 2009

že sa vám vplížim do debaty, u nás v MT malo každé bábätko oblečenú miniatúrnu mikinku, košieľky asi už zrušili, alebo sme len mali šťastie. takže holý chrbátik nehrozil.
inak prajem pohodový pôrod a zdravé bábetká 😉

ditka1
4. mar 2009

jaaaj baby viem ako vam je uz tieto posl.dni,drzim kazdej palceky....

mercy
autor
4. mar 2009

Mne dnes prišiel kôš pre bábätko, máme rodinný dom, tak ho potrebujem na prízemie🙂, sa vytešujem.ja ešte nemám nič ožehlené,len poprané, musím sa do toho pustiť 😝

petra1985
4. mar 2009

myamya ok potom sa ozvi drzim palce

bibinka vitaj noo snad to obijde aj nas🙂 no ale sak oni uz vedia do coho ich obliekaju ja napriklad mam nakupene tiez take kosielky co sa zavinu.. ine uz asi ani nie su.. ibaze s rozdielom tym, ze sa nezavinaju na chrbatiku ale vpredu

bibinka
4. mar 2009

petra- ja som mala zdedené zavinovacie košieľky,ale použila som len jednu aj to len an cestu z pôrodnice a domov sme došli s holým chrbtom- tak som to zbalila a dávala od samého začiatku bodyčko s dlhým rukávom+ bavlnenú mikinku alebo košieľku čo sa zapína na gombičky vpredu. a pri druhom synovi som tak dávala tiež.- rýchlo som vytriezvela z tých náááádherných zavinovacích košieľok,a to som si predstavovala, že ako ich budem obliekať... 😅

petra1985
4. mar 2009

no sak tie co mam doma tiez nie je nejake extra super mam pocit, ze to este raz vyperiem a uz.. my sme to kupili uz len ked tak do porodnice.. a viazu sa vpredu nie na chrbte tak si myslim, ze to je lepsie uvidime no.. 😉

sanik
4. mar 2009

ahojte babulky,

len som vas chcela pozdravit. je super, ze ste zalozili taku temu, urcite sa prida viac a viac bab. mne tiez uz liezli na nervy posledne dni, este som aj prenasala 2 tyzdne navyse a vonku bolo 30C,takze som len trcala doma a chodila von az vecer. kazde rano som sa pripravila,ze uz sme posledny den dvaja a ono nic sa nedialo. to bolo hrozne. vobec nic sa mi uz nechcelo. a ked ma vzali do porodnice, tak som sa tesila ako blcha, ze konecne sa to rozbehne a jedna druhorodicka mi vravela na cakatelskej izbe, ze nechape prvorodicky, ze sa tak tesia. no ja som sa fakt tesila a bolo mi jedno, co za tym nasleduje. a nakoniec vsetko dobre dopadlo a ked som videla maleho, ten pocit bol neopisatelny, takze oplati sa na to pockat si.

mona1111
4. mar 2009

Ahojte tak konecne som doma. CTG nam dopadlo dobre, len malicky nejako spal nic sa mu nechcelo, aj lekarka povedala ci sa mu nechce. Tak som jej povedala ,ze ma vecerne aktivity cez den vacsinou je v klude. Opat ma objednala o tyzden asi pojdem aj na ten ultrazvuk.
petra1985 tak vidis, ze vsetko dopadlo ok 🙂 malicka ti dala dnes zabrat aspon vas rozosmiala a este je len v brusku. Ja sa priznam nemam nic este zbalene ale uz na buduci tyzden si to dam do poriadku. Nejako sa mi vidi, ze este mam cas, len aby som nakoniec nebola prekvapena.

petra1985
5. mar 2009

kde ste vsetky?🙂 myamya uz rodi?🙂

mona no tak to mas za sebou🙂 hlavne, ze dobre ja mam pocit, ze moje dieta nespi nikdy.. furt sa hybe, kope malokedy je tichucko.. ja som prisla z poradne uz tam chodit nemam uz len do porodnice.. oooh ked mi sestricka povedala, ze "sak vy uz rodit idete" ta som si tak vzdychla a uvedomila som si, ze ci to fakt sak to uz o chvilu.. no mona ani sa nenazdame a budeme rodit 🙂

lenullkak.
5. mar 2009

Ahojteee...tak už som tu. Dlho som sa vám neozvala, ale trápia ma kríííže... 😖

Peti, Moni veľmi sa tešííím, že za chvíľku vám do albumíkov pribudnú fotočky vašich ratolestí... 😅

Peti s tými obrázkami...pošlem ti ip... 😅

petra1985
5. mar 2009

ahoj lenullka no ja ze uz si na nas zabudla 😀 tak tie krize trapia asi kazdu teraz ☹ fakt je to hrozne
jaaj super posli velmi sa mi to paci a rusim nervy pri tom

lenullkak.
5. mar 2009

a čo by si chcela? aj to bábo otáčajúce, aj obrázok aj meno???

veronika81
5. mar 2009

jéjda baby, vy ste toho popísali..idem si prečítať

ja som na tom CTG ešte nebola 😒 asi sa tam v pondelok sama vypýtam!! 😠

veronika81
5. mar 2009

myamya, ako v poradni? že by si už ozaj rodila?? 😉 Inak máme niečo spoločné..tiež som od decembra doma, v januári som mala skúškové (ale ja chodím diaľkovo), boli to brutálne stresy, možno z toho vzišli aj tie moje problémy s bolesťami. Našťastie sme to zvládli a teraz v máji - júni nás čaká letné skúškové, tak som zvedavá 😕

Peťa, tak všetko ok, to je dobre. Malá vás už teraz rozosmieva 😀

Inak baby, ja sa cítim každým dňom lepšie a lepšie.. A dnes sa mi snívalo, že mi odišla hlienová zátka 🙂 a ráno som bola smutná, že to bol sen, hehe

lenullkak.
5. mar 2009

Veronika, neboj aj to bude. To ja zaujímavé, že ti je lepšie... 😅 Ako to, že si v 39tt a ešte si nebola na CTG?

veronika81
5. mar 2009

lenulka, pýtala som sa na to v 36tt a bolo mi povedané, že až vo vyššom týždni tehotenstva.. Jedna kamoška bola aj skôr, ale ona mala na sone nejaké problémy s prietokmi, tak možno preto. Ja neviem, kto sa má vyznať v tých doktoroch 😒 Ale v pondelok sa už určite vypýtam!!

Budúci týždeň asi začnem okná umývať, možno sa rozhýbeme 😀

lenullkak.
5. mar 2009

Radšej neriskuj s tými oknami, nie že ublížiš sebe, alebo malinkému... 😨 ☹

veronika81
5. mar 2009

neboooj, bývame na prvom 😀
Ale samozrejme, nikdy by som neriskovala ani nič podobné!! Mamina sa sľúbila, že mi ich príde umyť, tak jej možno tak v rámci možností pomôžem 😉

Chcela by som rodiť v sobotu, lebo Tomáša..a priateľ je Tomáš 😉

lenullkak.
5. mar 2009

Tak je dobre...no to by bolo super keby to tak vyšlo... 😀

lenullkak.
5. mar 2009

Ozaj, aj vám sa bábätká v brušku zvyknú triasť ako by ich pokopala elektrina???

myamya
5. mar 2009

no čaute baby, len tak informačne, práve som dojedla rajčinovú polievku zo syrom, takže nerodím 😖

no včera som bola na kontrole a povedali mi, že má zajtra prísť na kontrolu a pýtala sa ma na nejaké problémy či mám a ja, že ani nie, len brucho tvrdne a, že asi mám výtok už 3 dni, lebo som bola prechladnutá a ona sa mi na to pozrela a povedala, že to neni výtok ale hlienová zátka, takže sa mi spustila, ja som čakala, že to bude krvavé a to len taký soplík, prepáčte za výraz, ale neviem to inak pomenovať. prehmatala ma prstíkmi a povedala, že moc sa to nezmenilo 😢 ale potom zahlásila vetu, že do piatku by ste mali vydržať 😅 a ja, že čo??? 😕 takže neviem, uvidíme, v piatok vás opäť informujem

dnes som mala v noci zasa falošné kontrakcie a dnes som sa pustila do upratovania, žeby vtáčie hniezdo? 😀

viete na jednej strane sa teším, keď ma niečo zabolí, že už to ide a potom, že bože nech to ešte nejde, ale ja to chcem mať už za sebou, všetci sa nevieme dočkať, ale to asi každá z vás dobre pozná 🙂

sirinka
5. mar 2009

ahojte coskoro rodicky...vidim, ze sa este drzite...mne vcera na kontrole dr. oznamil, ze krcok uz je skrateny...tak sa snazte, nech vas nepedbehnem...ja sa budem tiez snazit vydrzat este par tyzdnov 😉

lindalop
5. mar 2009

ahojte tehulky, ja som sa dnes tiez vratila domov ☹ Ziadne naliehanie alebo znamky, ze by som mala rodit. Uz ani nemam doma kludovy rezim, ani sa nesetrim, stale cosi robim, namaham sa 🙂 len preto, aby uz slo mimco von, a stale nic ☹ Ale buduci tyzden vo stvrtok, ak dovtedy neporodim, pojdem uz tak ci tak lezat do porodnice...tak sa modlim aby som dovtedy porodila, nech tam nemusim cakat..