Už sem v koncoch, nezvládam svojho syna.

mimimiruska
23. mar 2020

Ahoj zienky uz neviem ako dalej syn 5 let ale neuveritelny hajzel :((( boli me slovo ktere jsem musela vyslovit ale musela jsem ... vypocitavy maly dabel co nosi masku ditete.... vypocitavy ( mam malu dcerku sustavne ji robi zle nebo nie jej ale nieco urobi zle (poleje zed vodou nebo rozbije hracku rekne to na ni a ubližuje ji za to ze ona...) uspavam malou obcas tiez usnem on hned vyuzije situaci a robi zle jsem v koncoch brecim po n nocich uz nebiem ako dalej pomoc.... :(

mimimiruska
autor
23. mar 2020

Prepacte za chybi

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
23. mar 2020

nepochopila som , prečo plačeš ty a nie chlapec po pár "výchovných" na zadok....😉

simca06022011
23. mar 2020

No co.. Nezbedne dieťa, môže aj žiarlit na mladšiu sestru... Ťažko takto radiť... Ale pochybujem, že je to až také zlé.. On sa podľa všetkého nudí a vymýšľa keď spíte..

sissy27
23. mar 2020

@mimimiruska no smer psychológ - v prvom rade asi pre teba, aby ti ukázal ako komunikovať so synom. A nejako nespomínaš manžela / partnera / otca detí - on ho nevie usmerniť? Ako trávite čas - so synom, celá rodina? Malý nie je zlý len tak bezdôvodne, väčšinou je to len nejaké zrkadlo, buď vášho správania voči nemu alebo voči sebe navzájom...

ysseba
23. mar 2020

Koľko má malá? A ako sa správal syn keď ešte dcérka nebola na svete?

mimimiruska
autor
23. mar 2020

Abych vam vysvetlila situaciu nez zacnete hazet spinu na mna jeho otec byl prvotriedni hajzel kterej byl vynikajuci manipulator atd moj syn je chory na nozicky a jeho otec mu pomohl jen tim ze me podvadel ked sme boli na operaciich a zadelal mi na dluhy...opustila jsem ho ked malumu boli dva roky ... davam mu vsetko co moze mat nestranim jeho pred malou oba maju ze mna vsetko maximalne vazne vsetko ... venujem se jak jemu tak aj ji ... ale ublizuje mi jeho správaním a ja neviem ako dalrj stupnuje se jeho chovani do bitek nervu a delani naschvalu...

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@ysseba tak isto vse si stranil pre seba a chtel si urvat nejvic povedalo se mu at urobi to zacal robit na oko ze robi dobre a popritom priklad (zacal skrabat kamenem auto) ale choval se ako by nic a hra a zamerne poza oci to robil ze vie ze robi zle ale aj tak robil ... mala rok a pol

miriam11
23. mar 2020

@mimimiruska žiarli na sestru, nezvláda to. Preto je taky. Nepíšete koľko má dcérka rokiv, mesiacov.. Nedá sa vám zadelit čas tak, aby ste boli nejaký ten čas zo dňa iba s nim? Len jemu sa chvíľu venovali....

dilino
23. mar 2020

malý je hajzel ako môžeš na male vlastne dieťa povedať-napisať že je hajzel ty by si mala vyhľadať odbornu pomoc o dieťati že je diabol nechápem prepáč ale namiesto toho aby si bola šťastna za zdravé dieťa tak kydaš naňho hambi sa že nezvladaš vlastne dieťa odkedy deti vychovavajú rodičov nieje to naopak ako by som bola najštastnejšia na svete aby som si aspoň na minútku mohla dcérku ktorá zomrela mohla aspoň na chvíľu polaskať a ty napišeš o svojom synačikový že je diabol bože zmaysli sa nad sebou nečudo ked ho odstrkuješ a venuješ sa viac malej dcérke ked máš deti dve musiš deliť lásku medzi dve deti si zrela na psychiatra sory ale zdravemu dieťatu pomenovať že je hajzel a diabol a má 5 rokov mňe skoro oči vybehli hajzel je chlap ktorý ťa bije okrada, a nie 5 ročné dieťa nechápem ale rozplakala si má svojou ľahostajnosťou a nádavkami svojmu vlastnemu dieťatu ty si neporodila žiadneho hajzla ani diabla ale milovaneho chlapčeka a zo slzami v očiach ti napišem aby si si dala dve po papuli a spämatala sa ty vole to som ešte nezažila až žlč mi kypy že toto vypustiš z úst aha tak tam je chyba že hajzel bol ten tvoj muž ty evidentne nezvladaš sama vychovu dlhy tvojho muža to čo malý vydel doma čo vystrajal ten ked si žila s jeho otcom teraz toto robi lebo to vydel tak teba a tvojho hajzla napodobňuje a nie že dieťa je take och môj ty bože nechápem toto.

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@sissy27 ja mam lebo to psychicky nedávam jen ja nedelam chybu abych vinila sebe ale to ze maly si prosazuje geny otce vudctvi ze musi byt po jeho jinak je zle co mohl videt v detstvi ....coz je pravda ale davam mu natolik vela dobrého a on me tolko zleho ze uz neviem

pribinak
23. mar 2020

To sa nedá čítať 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Chod k psychologické, aby si sa ty ukludnila a bola schopná riešiť dieťa

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@miriam11 mam usporadany cas abych byla snim sama aj snimi dohromady mala ked spi rok a pol jsem snim ked sa zbudi jsme vsici ucime se hrajem si skousim vse davat oboum na stejno aby ani jeden nebyl ochuzen...

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@pribinak tak necitej ;) ja mam psychologicku a resime vsetko ;) mam vsetko v hlave srovnane jak ma byt bohuzial nemuzu v teto situaci vinit sebe ;)

sunny8
23. mar 2020

Choď k psychologičke medituj rob čokoľvek čo ťa dostane do normy. Toto snáď nemyslíš vážne. Dieťa je dar .. každé dieťa vystrája viem o tom svoje. Aby ťa raz nemrzelo to čo si povedala. Nesudim ťa ale rob niečo so sebou.

domikl
23. mar 2020

Prepáčte, len ťažko sa dá z takýchto príspevkov skutočne posúdiť aký je problém. Možno je to ozaj na diskusiu so psychológom ak máte pocit že to nezvládate. Ste statočná žena. Vychovávať dve deti je náročné, a ak ste na to sama o to viac.
Ako každá mama mame niekedy zle obdobia. Stres, únava, psychická nepohoda. Keď sa to začne stavať mne, všimneš si to na deťoch zrazu sú neposlušné, nerešpektujú má, robia všetko inak ako sa má. A to má privádza do zúfalstva a sĺz. Ale vždy si uvedomím, že deti len zrkadlia!!! Oni len zrkadlia nás samých. Možno sa tvarim nad vecou ale vnutry má niečo škrie, hnevá, som nervózna. A zrazu to mám ako v zrkadle na deťoch. Skúste sa zamyslieť nad tým ako sa cítite vy, nájsť nejakú rovnováhu v sebe, vyriešiť nejaké problémy. Nechcem tvrdiť že za tým synovým správaním ste len vy.. jasne že nie. Ale možno aj chlapec prežíva nejaké zle veci, ktoré nevie spracovať, možno príchod súrodenca, vztah s otcom nevie aký majú.. ktovie čo sa deje v detských hlavickach. A je z tých komentárov vidieť že nenávidíte ich otca, a synove vlastnosti k nemu prirovnávate. Možno to z Vás cíti. 🤷‍♀️
Moju spravu berte len takú radu ako to je u nás. Keď som ja nespokojná zlá v strese deti mi to dajú práve najavo takýmto spôsobom, že sú “neposlušné” a vráti sa mi to ako facka. Ak si neviete rady skúste psychológa. Dve tri konzultácie a možno Vám dá iný pohľad na situáciu čo máte doma.
Verím že to nie je take zle ako sa to všetko zdá 🙂 a všetko so synom zvládnete ! 🙂 držte sa

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@dilino cti poradne co tu pisem a nepohorsuj se necim o cem hovno vies ;) ....-mam psychology dokotori ktere sami nezvladaji snami komunikaci lebo je malej lhostejnem vuci vsetkemu !!!!! Vymyka se KONTROLE ...a kdyby ti tvoje dite kteremu davas vsetko co muzes oplacelo lasku tim ze ti ublizuje bylo by ti skvele vsak ?!!!!

pribinak
23. mar 2020

@mimimiruska nazvať 5 ročne dieťa hajzlom a zároveň tvrdiť že máš všetko v hlave zrovnané, to sa dosť vylučuje
🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

leuchtturm
23. mar 2020

Decka rozbijaju hracky, zvaluju vinu na druhych...to je normalne...take male este nevedia, co je zle, co je dobre a ty si tu na to, aby si to svoje decka ucila. Zvalovanie viny na biologickeho otca ti nepomoze, Mozno ten maly citi tvoju nenavist a dava ti to takto najavo.

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@domikl ako uz som tu pisala davam si vinu ze se narodil chorý to ano o to viac ho zahrnujem vsetkym .... co zmuzu a co muzu ....soudi me lidi co se nedokazou vzit do situace bat se usnout bat se jit spat.nebo vase milovanr dite prijde a ukradne napriklad noznice a vse roztriha rano se probudite a nic nefunguje vse rozbite nebo ze mu natolko verite nechate at si hrajoy spolu a on male dava pesti az ma modriny a on vam povie ze on nic a s usmevem dela ze nic.....kazdy me soudi ze sem jen zla matka a svina ja a nic viac nevie :((((

ysseba
23. mar 2020

@mimimiruska Fuuuha, škriabať auto kameňom? Ja mám tiež 5 ročného. Má brata 3 ročného. Neviem si ale predstaviť, že by mi začal ničiť auto alebo hocičo iné, ani hračky si zámerne neničí. Dobre. A vy ako reagujete? Teda napr. konkrétne keď to auto poškriabal, tak čo ste mu na to povedali, ako ste reagovali? A na to keď sestre rozbil hračku? Alebo keď ju poleje vodou, čo ste spravili ako ste reagovali?

danielahamar
23. mar 2020

Ak ho nezvládajú ani psychologovia, tak ho zavri do ústavu a máš po starostiach. Podľa mňa v ňom vidíš jeho otca a to tiež dobrotu nerobí, tak ho zober ihned k psychiatrovi a aj seba a situácia sa tým začne aspoň riešiť. Ak nie, platí prvá veta. A inak by dostal iný výprask.

mimimiruska
autor
23. mar 2020

Ani jednou abych vam to dala na pravou miru sem pred svym synem o jeho otcovi nemluvila nikdy !!!!on si ho nepameta ani nevi kdo to je lebo na nej kasle....NEJSEM TAKOVA MATKA CO SPINI OTCE PRED DITETEM..... nie nevie o otci nic

tenerifka
23. mar 2020

Ako reagujes na jeho zle spravanie?

tenerifka
23. mar 2020

@mimimiruska chodi do skolky?

dilino
23. mar 2020

@mimimiruska asi to vydel od tvojho bývaleho muža tak to robi a mysli si že je to správne ale nepiš že je hajzel a diabol

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@ysseba skusela se pitat ci chapr ze urobil zle povie ja viem nesmim robit smeje se a po 5minutach zacne znovu nejsem zastance biti deti tak dostane trest napriklad klecet nachvily do kouta nebo ucit psat nebudu nicit veci nekolikrat za sebou nic jine bez biti me nenapadlo

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@dilino doktorka mi povedala ze tak dlha doba by nemala byr tak fatalni k jeho nasilnemu chovani

mimimiruska
autor
23. mar 2020

@tenerifka zacal ale teraz kvuli corona je zavrena mel odklad kvuli operacim

sissy27
23. mar 2020

@mimimiruska no možno je problém aj v tom, že sa ideš roztrhať, aby mal “všetko” - to tiež nie je ok. Dieťa potrebuje pravidlá, mantinely. So svojim biologickým otcom nevyrastá - a aký vzťah má s tvojím terajším partnerom? Je to preňho otec alebo len nejaký ujo čo s vami býva?
Moja dcéra tiež svojho biologického otca nepozná, občas sa u nej objavili také záblesky, kedy som si povedala “preboha celý on”. Ale potom som si uvedomila, že rovnaké reakcie alebo povahové črty má XY ďalších ľudí na svete, ktorí s ním nemajú absolútne žiadne príbuzenské spojenie. Dcéra je taká, ako sme ju vychovali. Samozrejme má aj svoju povahu a hlavu, ale my sme vychovávali, my sme určovali hranice, my sme ju naučili, my sme jej dali nejaký základ, nie on.