V čom periete biele a farebné oblečenie?

caroline_
15. nov 2017

Ahojte žienky, poraďte mi prosím aký je najlepší praci prášok alebo gél na tmavé biele a farebné oblečenie, taktiež avivaz, chcem aby mi oblečenie krásne vonalo, doteraz som používala tekutý woolite a silan fresh sky a nic moc teda, ďakujem za rady

pimpulka
15. nov 2017

moje pradlo lieta v bubne

alilka
15. nov 2017
katka1981
15. nov 2017

@kaja_73, no super, idem kuk, kde to kupujes? Len my musime pouzivat eco kvoli COVke ale toto obcas neuskodi 🙂

kaja_73
15. nov 2017

@katka1981 No veď to je eko drogéria: https://www.euronabycerny.com/ Objednávam to cez kolegu.

lili235111
15. nov 2017

Ja kym.som nezacala pracovat v drogerke jednej tak som pouxivala len Ariel kapsule ale teda flaky som predpierala mydlom lebo to nikdy nezislo.Ale potom si vela zakaznikov zacalo chvalit DM prasky,gely.Tak som raz kupila aj na biele a farebne prasok a vazne vsetky flaky krasne vyperie.Na tmave pouzivam gel toez DM znacky na tmave pradlo a avivaz len Silan fialovy a naozaj krasne vonia pradlo a je cistucke.(periem na 40°) a aby ste si nemysleli ze robim reklamu uz tam dlho nepracujem 😀

matazirafa
15. nov 2017

ja som teda asi jedina co neznasa tie chemicky prevovnane avivaze a prasky, pouzivam z DMky ten zeleny pasok na biele a na tmave tekuteho Rexa (obycajny, nie tie 2v1) prip. tekuty DM praci gel, a k tomu dezinfekcnu neparfemovanu avivaz z DMky, vsetko mam krasne ciste a tak "normalne" vonajuce.

mamama11
15. nov 2017

ahojte, ja periem v eko prostriedkoch od Eurony, ako spomínala @kaja_73 🙂 , sú perfekné, používam to už cca 12 rokov a som spokojná, žiadne prehnané vône, silne koncentrované prostriedky, kvôli čomu je nízke dávkovanie, takže vydržia ozaj dlho a to dosť dôležité, sú to ekologické prostriedky, nie len pracie prostriedky, ale kopec ďalších prípravkov, či už na čistenie, alebo kozmetických , no oplatí sa kuknúť stránku www.euronabycerny. com .
@katka1981 ak by si chcela skúsiť tie ekologické prostriedky, môžem ťa zaregistrovať, máš ihneď na nákup 20% zľavu 😉

nasatina
15. nov 2017

@matazirafa nie si jediná😀,ja používam sensitiv dm bez vône....galske mydlo a perkarbonat. Veľmi mi prekáža chemická vôňa prádla 😀

matazirafa
15. nov 2017

Ved to a hlavne ked som aj bola niekde na dlhsej navsteve a vyprala som si veci u nich normalne mi bolo neprijemne v tom, nechápem tu potrebu sa precapat tymi smradmi, mas praci prach, oblecies sa, das vonavku este k tomu na seba, kremy a laky na vlasy, potom sa kazdy cuduje ze je nezdravy a ze vela mina na drogeriu a pod. Tym nevravim ze je to zle, nech si kazdy robi ako mysli len skratka ja by som pri takom style z koze vyskocila asi, doslovne. Ale to som uz dost odbocila od temy.

lenka_samorin
15. nov 2017

ja používam Ariel alebo Persil, podľa ceny. Aviváž nepoužívam, mám sušičku a z nej je prádlo krásne mäkké. Ale tiež mi po tých dvoch pracích prostriedkoch prádlo nevoňalo, kým som nepridala trošku viac prášku. Predtým som dávala pol vrchnáku, nevoňalo, teraz dávam 3/4 vrchnáku a vonia pekne.

katkalubkova
15. nov 2017

@caroline_ no, ja by som ti poradila v com periem ja, zial nepouzivam avivaz a dva krat placham pradlo v pracke.
A inak dobra tema:
Zienky uz si vsimla niektora z Vas, aka Vam ide posledna voda z pracky? Ta ktora pusta vodu do vane, by to mohla zbadat, ale ta, ktorej to ide rovno do odpadu asi nie!
Ja som na to prisla asi pred dvoma rokmi, ked sme oprali papierovu vreckovku pri tmavom pradle a po vybrati pradla z bubna som ho zacala plakat vo vani v studenej vode, aby som sa zbavila bielych kuskov z oblecenia. Velmi nemile prekvapenie ma cakalo. Voda praskova, biela. To uz bolo pradlo na cisto vyplakane, oprate. Aj opravara som mala koli tomu doma.
Dnesne pracky minaju o tretinu menej vody, ako tie starsie, pradlo sa neperie vo vode, ale sa perie bitim o seba.
Nejdem sa uz rozpisovat. Nepouzivam ziadne tekute prasky, teda pouzivam, ale len vynimocne. Pouzivam klasick prasok, sypky, dam ho o dobru polovicu menej ako som davala pred tym, aj teraz davam ku kazdemu praniu plachanie navyse, niekedy aj dve, preto, lebo to pradlo aj pri tom malom dani prasku si pytalo preplakat. Avivaz davam len na zaclony!
Vam poviem, ked take paradne, vonave pradlo dame na seba, mame paradny ekzem, alergiu a sem tam aj nejaku tu rakovinu koze, pripadne prsnika, ci semennikov, ked to mame na riti 13hodin, tak si to uz niekde svoju dan vyberie.
Ja periem napr. v sypkej Lanze, Bonuxe, alebo v Persile, malinko pracku!
Najkrajsie vyperie Lanza mydlo za 0,99€, zablatene veci, krv, jedlo a podobne. Ale len cisto moja skusenost a nazor. Dnes je taka ponuka praskov a avivazi, ze to ani nie je normalne, ale biznis to musi byt super!!!

zabka1000
15. nov 2017

@krepes aj ja používam aviváže od Dedry, aj muz si pochvaľuje,ze mu aj montérky voňajú🙂

kaokao
15. nov 2017

ja na uplne vsetko pradlo Persil sensitive.. vyperie skvrny a hlavne ocenujem len velmi jemnu vonu

katka1981
16. nov 2017

@mamama11, ti co pise Kaja?

katka1981
16. nov 2017

@kaokao, gel alebo prasok? A vyperie aj paradajky, cokoladu, mrkvu, hokaido? Bez prania v ruke? Taky zazrak ozaj nepoznam. Hokaido aniv ruke neoperiem.

kaokao
16. nov 2017

@katka1981 len prasok, nuz a hokaido skvrny.. nemala som tu cest 🙂

katka1981
16. nov 2017

@kaokao, skus 🙂 to ti neoperie nic. My pouzivame iba gely, tie su zial slabsie.

kaokao
16. nov 2017

nepapame vseobecne tekvicu.. ale ktovie, raz sa mozno pritrafi, zababrem sa a spomeniem si na teba 🙂 😝

barbie17
16. nov 2017

Ahoj mi používame prášok Persil občas aj gél ale ten dobre nevyperie tiež Rex je celkom dobrý a aviváž Coccolino je super a taktiež Silan, občas kupujem aj Ariel kapsuli ale nič viac tam už potom nedávam.😉

44janica44
16. nov 2017

@katkalubkova vyskusala si mydlovy sliz? Ja periem tak ze dam neplnu odmerku z proteinov (cca asi je to velkosti 0,04 stampelika) a nalejem mydlovy sliz ... prala som len v slize ale potrebovala som trosku vone.prasok pouzivam z dm a vydrzi mi neskutocne dlho....avivaz na zaclony a deky na gauc a obliecky....

katkalubkova
16. nov 2017

@44janica44 nie, nepocula som este o tom....

44janica44
16. nov 2017

@katkalubkova z jedneho mydla na pranie a neviem kolko presne krystalickej sody je cca 6 l pracieho prostriedku myslim ze takto sa perie ozaj s minimom chemikalii

luna116
16. nov 2017

@pimpulka ahoj, nepoužívaj aviváž, keď dávaš do sušičky, pretože sa zanášajú senzory, kt. snímajú, či je prádlo ešte vlhké, alebo už suché , aspoň u našej Siemens tak písali...

katkalubkova
16. nov 2017

@44janica44 a to kupujes ten prípravok, alebo si ho pripravujes sama?

spuntikmathiasko
16. nov 2017

Ja pouzivam Ariel a som max spokojna.

katkabalon
16. nov 2017

Ja použivam SA8 premium od Amway a som maximalne spokojná , Je to ekologicky prašok všetko sa rozpusti do 5 kg plnej pracky ide 1 polievkova lyžica prášku, nesmrdí mi to v kupelni a má to len 3 kg a vydrží mi to na pol roka a samozrejme super vyperiespravím s tym asi 120 pračok takže super že sa nemusím každy mesiac ťahať po drogérkach 🙂

katka1981
16. nov 2017

@kaokao, kto nejedol hoakaido, nevie co je dobre 🙂 Robim si srandu, ale teda ja si bez nej neviem predstavit, aj tekvice a podobne dobrotky 🙂

zuzula777
16. nov 2017

používam ariel na pranie - mám len jeden a používam na všetko prádlo + do bieleho dávam vanish biely, aviváž už len cocolino, krásne vône a dlhotrvajúce

44janica44
17. nov 2017

@katkalubkova sama ... pogoogli recept ja si ho vzdy zabudnem ulozit ..... na struhadle sa postruha myflo na pranie zaleje vodou.... prida rozpustena krystalicka soda a doleje asi 5 l vody premiesa a je to....robota asi na 20 min.malo by to byt velmi setrne aj k pracke aj k obleceniu aj ekologickejsie

katkalubkova
17. nov 2017

A este mi povedz ako to perie? Ja mam dobre skusenosti s Lanzou ( mydlom ), ale len pri rucnom prani, ale ked je nieco moc spinave, tak to namocim, vydrhnem s lanzou a sup to pracky, ale davam tam aj sypky prasok a dva krat zapnem plachanie....