Väčší vekový rozdiel medzi partnermi

8. aug 2020

Ma tu niektorá staršieho muža? Nemyslím rozdiel 5,6,7 rokov,ale skôr 15 a vyššie..Ako to klape? Prípadne porovnať s mladšími-rovesnikmi?

maximilie
8. aug 2020

Ja na staršieho partnera nedám dopustiť!!! Je pravda, že nikdy som si nerozumela s rovesníkmi. Starší partner =stará škola=Gentleman
Netvrdím že je to len vekom, určite aj výchovou. Ja mám o 21r staršieho partnera a takto má nerozmaznavali ani rodičia.... obskakuje má ( na to sa fakt ľahko zvyká ;D )
, Je múdry, skúsený, ... So všetkým mi vie poradiť.
Neviem čo konkrétne chces vedieť... Kľudne sa pytaj.
O sexe ani nehovorím. Toto sa dá zažiť podľa mňa naozaj len so starším mužom
Je úplne nad vecou... Absolútne nerieši par kg ktoré som pribrala v tehotenstve... Všetko berie prirodzene, cítim sa pri ňom maximálne bezpečné, sebaisto, milovaná a šťastná. Jediná nevýhoda je , že má občas neberie úplne vážne a treba počítať že starší muž už väčšinou má nejaké to dieťa a v horšom prípade trafenu exmanželku.

oli18
8. aug 2020

Poznám 21r. Celý život jej cudzí hovorili, že váš otecko. Dnes, po 29 rokoch manželstva, je ona pred 50kou kočka, on starec po každej stránke.

maximilie
8. aug 2020

@oli18
29r manželstvo je v dnešnej dobe rarita, takže aj keď je už starček... Zrejme im to klapalo, keď toľko spolu vydržali. Dnes manželstva nevydržia ani 10r

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
9. aug 2020

@maximilie to ano, lenze ona je este mlada a on starec. Jej este treba zit, uzivat zivot a on uz nevladze. Teraz je ten rozdiel na skodu, nie za mlada. Lenze na zaciatku vztahu sa nad buducnostou nik nezamysla.

thoughtfulweirdo
9. aug 2020

Ja mám s mužom viac než 20 ročný rozdiel. Neriešim výhody a nevýhody veku, ale konkrétneho človeka a toho, čo mi dokáže do života dať. A teda zatiaľ fakt nemám čo ľutovať 🙂 a či sa o 20 rokov nerozideme kvoli tomu rozdielu... Kľudne sa ten vzťah môže o 5, 10, 15 rokov skončiť kvôli chybám nás oboch, to nikto dopredu nevie. Ani nevieme, či vôbec toľko rokov života ešte obaja máme pred sebou. Moja mama sa vydala za rovesníka a v 30 bola vdova. A ak sa aj náhodou naozaj rozideme o trebárs 20 rokov kvôli veku, bude to nádherne prežitých 20 rokov a budú stáť za to 🙂 Nezahodim predsa X šťastných rokov s takmer dokonalým mužom kvôli tomu, čo by mohlo byť o 20-30 rokov 😅

oli18
9. aug 2020

Teraz ked mate 25-30 r a vasi partneri po 40ke ste spokojne. Ale co bude o 25-30 rokov? Nad tym rozmyslate? Urcite nie, inak by ste do toho nesli.

basska_b
9. aug 2020

Súhlasím s @thoughtfulweirdo a tiež máme vyše 20 ročný rozdiel a spolu 2 deti. Je to o tých dvoch, ako si sadnú názorovo, temperamentom. Rozpadáva sa milión vzťahov dvoch rovesníkov, naopak, takéto vzťahy bývajú pevnejšie, lebo majú hlbšie základy. Žena si muža naozaj váži, lebo je skúsený, rozhľadený, berie život seriózne. Môžem povedať, že generačný rozdiel pociťujeme úplne minimálne...
Čítala som na poľskom fóre, že nejakej babe hovorili, keď si brala staršieho ze bože, veď ty budeš mať 50 a on 75... a viete, ako to dopadlo? O pár rokov zomrela ona prvá. Na rakovinu. Nechala ešte aj sirotu a chudáka vdovca... Nikto nevieme dňa ani hodiny... A ešte tu niekto na koníkovi písal, že síce sa jej babka starala pár rokov o muža, keď už nevládal, no zvládla to lepšie ako 80tnička a keď dedko zomrel, tak chodila po výletoch, aktívne ďalej žila...
Kukni do tejto skupiny:
https://www.modrykonik.sk/group/6047/

lucilaines
9. aug 2020

Moja babka s dedkom mali rodiel 20 rokov. Brali sa v babkinej 18tke. Dedko uz zomrel, mal cez 80. Prezili spolu stastny zivot a jedina “nevyhoda” je mozno teraz, ze babka je uz dlhsie vdova a kedze je fit dochodkyna, tak este snad aj dlho bude. Ale to sa moze stat pri hocijakom rozdiele, ovdovela vlastne ked uz mala po 60.

thoughtfulweirdo
9. aug 2020

@oli18 A ty vieš, čo bude o 20-30 rokov? 🙂 Treba žiť (samozrejme s rozumom) v prítomnosti, nie v ďalekej budúcnosti, lebo tú naozaj nikto nemá garantovanú.

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trendyy
9. aug 2020

Moj je o 16r st.
Ja 31 on 47 .
Mame 13 ročného a teraz cakame druhe dietatko samozrejme z lasky a planovane ... takze stale klape ;) ziadny problem 🙏

aduskalac
9. aug 2020

Medzi nami je 23r rozdiel ja 40 muz 64 ,manzelia 18r spolu 20r,mame 2 deti 16 a 17r a mozem povedat ze lepsie som si vybrat nemohla

autor
9. aug 2020

Ja mám ženy dve deti z predchádzajúceho manželstva...8rocnu a 6mesacneho(rozviedli sme sa,keď som bola tehotná)...Asi 8mesiacov som v kontakte s jedným mužom..Ja mám 30 on 53..Rozumieme si super,on má jedno dospelé dieťa..Chcel by,aby som sa k nemu presťahovala, býva sám vo veľkom dome,pracuje v zahraničí už cez 20rokov...Preto sa pýtam tých skúsenejších na nejaké skúsenosti...

simuskaaa123
9. aug 2020

My máme 11 rokov medzi sebou a som spokojná.

autor
9. aug 2020

@simuskaaa123 11rokov som mala s bývalým a des a hruza...Ale partnerstvo ozaj Nieje o veku

maminuska
9. aug 2020

napríklad pre mňa to o veku je . Ja by som rada so svojim partnerom strávila aj čas po tom ..teda po tom ako deti odrastú , ako 40+ a 50 + by som rada ešte niečo zažila , videla , odšportovala a o sexuálnom živote ani nevravím . Takže ja mám teraz 45 rokov a predstava že by moj partner mal 65 je pre mňa nepredstaviteľná , v 50 tke 70 ..no pane bože . Takže mne na veku partnera záleží .

oli18
9. aug 2020

@aduskalac moja dcera ma 40 a aby mala svojho 63 rocneho otca ako manzela to si teda ani ona, ani ja nevieme predstavit. Hoci ani moj muz fyzicky na svoj vek nevyzera. Ale nazorovo je ako otec a dieta generacny rozdiel.

oli18
9. aug 2020

Mna napadaju 2 pripady, ktore osobne poznam. V oboch pripadoch mali tie baby v mladosti zo seba komplexy. Jedna ich ma dodnes. Hoci dovod, podla mna, nebol ani v jednom pripade. Tak si ich nabalili rozvedeni styridsiatnici. Jeden dokonca 2x rozvedeny. Takze az taki idealni manzelia neboli, ak boli rozvedeni. A v tychto vekovo nerovnych su zrazu super manzelmi. 😀.

maminuska
9. aug 2020

@oli18 no možno to je preto, že tá partnerka je menej zrelá v mladšom veku a nemá také nároky, žena po 40 tke , obzvlášť ak má už svoje deti , na nejakého nepodareného rovesníka alebo o staršieho muža nemá záujem ,na to sa má už príliš rada aby si viazala na krk starého chlapa.

emily.s
10. aug 2020

Vo vztahu nejde o vek, ale o kompatibilitu 🙂 Moj partner je o 16 rokov starsi a vsetko je v poriadku.

dgabor
25. okt 2021

Chcel by som sa odvas nejak poradiť či by ste mi nejak nepomohli

vanda323
25. okt 2021

Moja kolegyňa má 30 a žije s 50 ročným aktualne čakajú babātko prve. Sú veľmi zlatý, on je veľmi moderný , dopĺňajú sa .