Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

pajmis
10. mar 2009

bashka... 😀 to si mě teda pobavila 😀 😀 😀 logicky dítě se se psem nedá srovnat 😀 mě osobně "kakčka" po mém dítě nevadí... ráda ho přebaluji... někomu to třeba dělá problém - mě ne... naši psi jsou členové naší rodiny a opravdu nám ani nevadí po nich uklízet výkaly... není to o tom, jestli nám to voní nebo ne... je to o zdechlosti... ten kdo psí výkaly nesbírá - je zdechlý... ty, kdyby si dítě přebalovat nemusela - taky to neděláš ne??

dukie
10. mar 2009

Ahojte holky. 🙂 Já jsem bývalý pejskař - asi spíš ten zodpovědný. Dodnes mi vadí pejskaři, kteří po svých miláčcích hovínka neuklízejí, ale ještě víc mi dnes (coby matce - tento pohled jsem dřív až tak neměla...) vadí pejskaři, kteří mají nevychované psy (tj. neposlouchají na slovo... v horším případě vůbec) a chodí s nimi po parku bez vodítka a bez koše. 😝

Zažila jsem, ještě jako těhotná, útok vlčáka na malého pejska tadyhle u nás v parku... povalil i majitelku toho prcka, která se ho snažila zachránit... a majitelka vlčáka si ho nakonec teda jako milostivě vzala za obojek a řekla mu, div ne s úsměvem: "Ty, ty, ty, copak to děláš? To nesmíš dělat." Já nevím, no. Mám psy ráda, ale kdyby tohle udělal můj pes, tak ho seřežu tak, že se nebude stačit divit. V tomhle případě by si to zasloužila majitelka... 😝

Jako bývalá pejskařka chápu, že pejsci se taky potřebují pořádně proběhnout a vyřádit se, což s vodítkem dost dobře nejde... ale jsem přesvědčena, že s košem na tlamě to jde. 🙂 Vím, co umí pes, který má koš... když se rozhodne, tak rozhodně zvládne povalit i statnýho chlapa... ale jedna věc je mít třeba naraženou ruku, protože jsem díky tomu blbě spadla... a modřinu na tváři od úderu železným náhubkem... druhá věc je mít třeba prokousnutou tepnu, že jo...

No a taky tu u nás chodí slečna se dvěma vlkodavama... bez vodítka, bez náhubku... to mě až mrazí, když prochází kolem malých dětí, které jsou vlastně menší než ti psi... já vím, že každý majitel je přesvědčen, že jejich miláček nekouše a nikdy by nikomu neublížil... ale opět... moje zkušenost je taková, že můj pejsek byl naprosto mírumilovnej, nikdy nikomu nic neudělal... ale náhoda je blbec... přišlo sousedovic dvouleté dítko, že si ho pohladí... no a z nějakého nepochopitelného důvodu začalo pejska tahat za chlupy na uších... no umíte si představit, jak tomu psovi asi v tu chvíli je... tak se holt ohnal... nepokousal ho (fakt nikdy nikoho nerafl), ale dítko se řádně leklo, takže řev... no hrůza. 😝 Nicméně já si z toho odnesla ponaučení, že bylo štěstí, že to náš pejsek bral jen jako výhružku... ale že by se taky jednou mohl ohnat vážně a nemuselo by to dopadnout... Takže mezi cizí děti pejska jedině s náhubkem...

Takže když vidím v parku ty děti a cizí pejsky bez vodítek, bez košů... všechny pěkně pohromadě, tak mi z toho dobře není teda... 😕

jevel
10. mar 2009

pajmis - ty si psíčkarka a píšeš , že aj zodpovedná a po svojich psíkoch si upraceš, tak sa nerozčuluj ... téma je založená, tak si tu môžeme vyjadriť svoj názor. No a vo finále sa môžme dopracovať k tomu, ako možno zmierniť ľahostajnosť nezodpovedných psíčkarov. čo je na tom? aj to , že ich budeme neustále napomínať, tak sa v niektorých (i keď v jednom z nich) ozve svedomie.

Neviem prečo ma posielaš von , aby som sa venovala dieťaťu? Moje dieťa teraz spí. A z tou prechádzkou je to diskutabilné 😀 , vieš v tejto téme sme sa práve rozčuľovali nad tým, že dieťa sa moc nepoprechádza, keďže je tu všade nasr.té. 🙄

a konské h.vno mi nevadí - málokedy mi prebehne kôň pod oknom
😀

k.a.t.k.a.
10. mar 2009

málokedy mi prebehne kôň pod oknom
😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka35
autor
10. mar 2009

pajmis ... ešte nejaký príspevok, alebo si už vyčerpala svoju fantáziu, ja len, či môžem reagovať, aby som ti neskákala do rečí ... 😀 😀 😀

monika131
10. mar 2009

Ahojte. Ja som z dediny a na dedine je pes skoro pri každom dome. Aj my ho máme. Ja tie zvieratká milujem, tak preto sme ho doniesli po svadbe, keď som sa presťahovala k manželovi. Ale je na dvore - čiže vonku, má koterec, každý deň je pustený na dvore, ale iba v našej prítomnosti. Je to kríženec vlčiaka s rotvajlerom. Nie je ostrý, ale bojíme sa nechať ho na dvore samého. 😉
Ale mám aj jednu nepríjemnú skúsenosť so psom. Mám kmotru, ktorá mala pudlíka v byte. Raz keď išli na výkend do Maďarska doniesli ho k mojim rodičom do domu. Pes bol samozrejme nešťastný a smutný. Večer, keď išli naši spať, spal s nimi v spálni, otec ho chcel troška utešiť a preložiť ho k nim na postel a havinko ho uhryzol do ruky, ale tak, že otec mal dva týždne ruku v sádre, lebo mu tam naniesol infekciu, ktorá sa mu za noc rozniesla do polovice ruky. Našťastie nemal otravu. 😢
A teraz k tým hovienkam po trávnikoch. Je to naozaj nepríjemné, keď sa prechádzate po parku a šliapete do nich. Ale majitelia tých psíkov, ktorí žijú v meste sú nezodpovední a nedbajú na čistotu.
Chodievam ku kamarátke na sídlisko a keď ideme v lete s jej synčekom von, tak najprv na ihrisku kontrolujeme pieskovisko a stále sa tam niečo nájde. A potom aby sa tam hrali detičky. 😠

jevel
10. mar 2009

a stačí tak málo - zohnúť sa pre ho.no a hodiť do koša + dať psovi vôdzku. nič viac a všetci by boli spokojní.
jediný problém vidím v tom, že je to (ako to tu niekto písal) pokutované, že do smetiaka sa to hádzať nemá. ale kto im to bude kontrolovať ?

pajmis
10. mar 2009

majka - máě slovo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

beruska2x
10. mar 2009

neuveritelne me serou - pardon - neda se chodit, jezdit s kocarem nic.. vside jsou psi hov.. ted vubec jak slezl snih, nad nama v panelaku maji psiho ometaka a neustale steka, nafe, knuci.. nechaji ho doma totiz i 12 hodin samotneho... zajimalo by me kdo na ulici atd psi vykaly nechava, kdokoli totiz - ja uklizim.. tak kde se to tam bere????

meli by byt lidi soudny, kdyz chteji psa at se odstehujou na vesnici a tam maji treba utulek ale v panelaku je to nesmysl

kathrin6
10. mar 2009

Ahojte. Aj ja by som chcela prispieť k tejto téme. Som veľká milovníčka psíkov,ale to čo vidieť teraz v mestách, hlavne keď sa stratil všetok sneh, je strašné a aj mne to vadí. Je to fakt o zodpovednosti a nezodpovednosti majiteľov ako písala aj monika. Ja som mala tieť psíka - vlčiaka a po ňom som si upratovala ešte aj vo vlastnej záhrade. Nie je to nič strašné a ešte k tomu existujú aj špeciálne sáčky a metličky na to.
Len jeden problém by tu bol. Aj dnes v teleráne o tom hovorili. Psí exkrement je považovaný na nebezpečný odpad a nemal by sa hádzať do bežného komunálneho odpadu. Kam ho majú potom psíčkari, ti zodpovední, dávať?Ale túto otázku tu mi asi nevyriešime 🙂

kathrin6
10. mar 2009

ja si tiež myslím, že chovať psíka v byte je trápenie,ale sú aj plemená psíkov, ktorí by vonku zahynuli.

pajmis
10. mar 2009

Mě nejvíc dostalo, že psi v bytě jsou týraní.... 😅 Na tohle jsem původně reagovala... ale nějak sem k tomu přidala pár vět 😝 Ten, kdo něčemu nerozumí 😅 at o tom nediskutuje... chcete, aby byli lidi lepší a zodpovědnější... ale tímto je jaksi nespravíte... běžte do ulic a kárejte pejskaře 😝 času máte dost, jak vidím 😀

majka - neboj, mám ještě co psát, ale raději půjdu za svým synem a svými pejsky 😝 protože číst bláboly, to je to poslední, co mě baví 😀

kubaka
10. mar 2009

pajmis - nám nevadí psi - nám vadí to, co po nich zůstává. Jsou ljasná pravidla, že se má po psech uklízet a je to nekulturnost a ignorace neuvěřitelná, když někdy zírá na svého srajícího psa a pak vše nechá jde dál.
Nevím, koho bychom tady měly jiného nasrat - nasrané jsme všichni na posrané okolí. Já mám práce spoustu a ještě zánět dutin - takže jsem nasraná opravdu skrz naskrz 😀 A dítě má taky antibiotika, takže posraná procházka padá 😝
To, že si tu zanadáváme a ulevíme je asi tak jediné, co můžeme dělat, protože špatného je samozřejmě všude dost a těžko s tím něco uděláme, že, to ví každý
- já třeba psala i články do místních novin a volala na úřad, šla k volbám, psala cedule na dětské hřiště, aby brali ohledy na naše děti a nenechávali psy srát na hřiště. 😲 Nejsem poslanec ani zastupitel, takže myslím, že jsem své občanské možnosti vyčerpala. Pokud bych začala pejskaře fackovat, dostala bych se do rozporu se zákonem, a to já jako slušný občan neudělám. Tak si aspoň nasraně zahudruju na koníkovi spolu se stejně namíchnutýma maminama, protože aspoň se společním sdílením zbavíme vzteku a napětí.
Kdo je zodpovědný pejskař, tak se necítí dotčen, protože nemá proč. Jeho se to netýká. A nikdo si tu hádám nedělá ambice napravovat svět. 😵 zanadávat si je přirozené... 😝

stavba
10. mar 2009

Ahoj, když to tady tak čtu, tak vidím, že už třetí stránku se bavíte s prominutím o hov.u. Pořád mluvíte dokola o tom samém a nemá to konce a zřejmě ani výsledek. Taky máme pejska a taky patřím k těm čistotnějším. Taky mi není příjemné vidět psí výkaly všude kolem a co mě ještě víc děsí je pes, který běhá na volno bez náhubku. Ale tím, že tady na ony nezodpovědné osoby budeme nadávat, tak tím se to určitě nezlepší. To spíš kdyby tady někdo přišel s návrhem, jak tomu zamezit.

beruska2x
10. mar 2009

jsou na to prece specos popelnice i se sackama a stejne to uklizene neni... nehlede na to ze volne pobihaji a majitel se k nim nehlasi dokud se nevydelaji to je znamy trik 😖

pajmis
10. mar 2009

Proč mě ještě nezavřeli, když týrám psi? 😅 tím že je mám v bytě... a vlastně, v našem baráku má psa každý... max 2 rodiny jsou bez psů... 😀 takže asi půjdeme všichni do basy za týrání 😅

jevel
10. mar 2009

kathrin - presne tam vidím jediný problém. niekde sú na to špeciálne koše , inde nie 😒 . Tak by som sa snažila venčiť psa niekde kde je menší pohyb ľudí a ni e priamo pred vchod, alebo na trávu kde sa hrajú deti. U nás je taký kopec - tak tam chodia niektorí venčiť psov. to nepoviem ani pol slova.

jevel
10. mar 2009

pajmis - neviem o čo ti ide, ale choď sa radšej vyvenčiť 😉

pajmis
10. mar 2009

stavba - souhlasím 😀 melou se tu dokola jen h*vna... 😀 od psích výkalů se tu přechází na týrání psů 😀 tak nic, asi každý pejskař půjde bydlet na ulici 😅 aby byl pes ve svém přirozeném prostředí 😀

beruska2x
10. mar 2009

stavab jak zamezit?? 1. pokutovat 2. pokutovat 3. pokutovat 4. vetsi poplatky za psi...

stavba
10. mar 2009

Z vlastní zkušenosti musím říct, že než kolikrát dojdeme na to "správné" místo, kde to je vhodné aby pes vykonal potřebu, tak to prostě pustí. Těžko psovi vysvětlovat:"Teď ještě ne, až za 100 metrů." Ale je pravda, že je asi spousta lidí, kterým je to jedno. 😒

kubaka
10. mar 2009

... ještě koně do toho všeho - to bychom museli nosit ven holinky 😀 😀 😀
a pes v bytě není týrání - většina gaučových plemen by byla naopak týrána venku u boudy. Takhle utýralí jedni venkovští balíci trpasličího pudla u boudy, kde ho nechali celý rok - umřel. ☹ nepochopili, že je to bez domácí, pokojový, postelový, mazlicí, plyšový 😀 😀

jevel
10. mar 2009

no tak keď pes nestihne - tak to jeho majiteľ zoberie do sáčku

beruska2x
10. mar 2009

pajmis.. a ty myslis ze mit psa zavreneho doma ve prirozene??
nejde o to psovi neco vysvetlovat ale je na majiteli aby to uklidil, a ty to v 80% nedelaji

stavba
10. mar 2009

A co se týká chovu psů v bytech, tak to je taky téma na dlouho. Neuznávám, pokud v malém bytě někdo chová velkého psa, který prostě potřebuje prostor, ale ty menší rasy v tom problém nevidím. Problém je spíš v tom, když v paneláku, kde bydlí třeba 10 psů začne jeden štěkat a přidají se ostatní, to už je pak pořádný rámus.

jevel
10. mar 2009

niektoré (hlavne malé plemená psov) môžu byť v bytom chované v pohode.

kathrin6
10. mar 2009

pajmis - nechcela som reagovať,ale už mi to nedá. Nikto ťa osobne z ničoho neobviňuje. Veď toto je slobodné fórum a každý má právo vyjadriť svoj názor a jednoducho sa tu o tom chceli ľudia len porozprávať. Prečo si myslíš, že je to všetko len o tebe?

mamutka
10. mar 2009

no, ked sa moze moj stary tato zohnut a po tom ich mamutovi pozbierat, tak sa moze kazdy, a proste na zakaz hadzat to do kontajnerov sa treba vykaslat, kam inam sa to ma hodit, ked nenainstaluju kose na vykaly?
taki ludia len robia hanbu, ked to nechavaju kade tade, to nie je vina psov a hlavne ked to je na chodniku, to su ludia co ledva dva krat za den vezmu psa na vzduch, ten uz ledva drzi, pusti to len co je vonku a panko na to sere...ja som uz tiez stupila do hov...ale nie psieho, bolo ludske, hned vedla bytovky, aj take sa stava...to podla smradu clovek pozna, to bol dajaky ozran.....tie boty som mohla akurat tak vyhodit!!!

beruska2x
10. mar 2009

jenze na to psi musi byt taky vychovane, pokud nafou hodiny a hodiny v kuse protoze je tam nechaji samotne, tak je to zazitek... musi byt tak zabezpeceny aby neobtezoval nikoho okolo...

monika131
10. mar 2009

Chovať v byte malé plemeno je fajn. My sme ho dokonca mali aj v dome. Ale veľké psy, tak pre tie je to podľa mňa trápenie a nech si chovorí kto chce, čo chce. My totiž máme veľkého psa, už som aj písala akého a neviem si ani predstaviť aby som ho držala v dome. A kedy každý deň nemal poriadný výbeh? 😠