Veci verejné, alebo o čom netreba mlčať

Sem-tam sa mi dostane pred oči informácia, o ktorej si myslím že má vedieť čo najviac ľudí. Dúfam,že mamičky sa zaujímajú aj o veci verejné,že sa zaujímajú akú budúcnosť pripravujeme našim deťom.Otvorila som tému pre takéto dôležité informácie,nečakám tu politikárčenie, skôr linky,nech vieme v čo najväčšej miere čo sa okolo nás deje a možno rado by ostalo ututlané :-|
bubulka722
1. apr 2014
@sirinka
@janinah
@marce63
@andy04 a v podstate všetci čo ešte rozmýšľajú vlastnou hlavou. Bola som upozornená na túto diskusiu od @denkaajejdeti a som veľmi rada, že sa aj na fóre ktoré sa točí okolo plytkostí typu výber kočíka, plienok, kašičiek, čo uvariť... otvorila aj táto téma. Ja osobne som tu rozbehla už viac diskusií a je naozaj na zaplakanie čo sme to za spoločnosť, ktorú nezaujíma budúcnosť jej ďalších generácii.
Chcela by som vás poprosiť o podporu petície http://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/p.... Prosím všetkých ľudí dobrej vôle aby si petičné hárky v čo najkratšom možnom čase vytlačili a dávali podpisovať. Prepošlite prosím všetkým známym a blízkym cez mail aby bolo možné v naozaj krátkom čase 1 mesiaca zozbierať čo najviac podpisov. Ja osobne som petíciu rozdala kde sa dalo a chystám sa chodiť doslova od domu k domu. Nechávajte ju u lekárov, v obchodoch, na mestských a obecných úradoch, v kostoloch, v krčmách, skrátka všade kde uznáte za vhodné.
Týmto by som chcela dať do pozornosti internetové rádio http://www.slobodnyvysielac.sk/. V sekcii archív pod názvom "Informačná vojna" nájdete veľmi veľa zamlčiavaných informácii. Samozrejme hodnotné info sa dajú nájsť aj v iných témach.
bubulka722
2. apr 2014
@sirinka
@janinah
@marce63
@andy04
@denkaajejdet
Petičné hárky bude treba odoslať do 20.4.2014 p. Mezenskej, tak mám aj ja fofry. Prosím vás ešte raz, neprehliadnite to a pomôžte!
bubulka722
2. apr 2014
Práve som pozerala na peticie.com a za posledných 5 dní vzrástol počet podpisov z 3900 na 10 200. Krááásne! Zase ma niečo naozaj potešilo!
marce63
3. apr 2014
@sirinka ľudia v mene vedy zachádzajú príliš ďaleko a nie je isté, že práve toto zachráni hladujúcich. Ten zmutovaný dobytok je priam hrôzostrašný. Odborníci tvrdia, že sa ľudia nemusia obávať konzumovať toto mäso. To ukáže až čas, uvidíme o 10 rokov. Aj v minulosti sa vypomstilo prekonanie druhovej bariéry a "bezpečné" krmivo sa veselo používalo, až z toho bola choroba šialených kráv. Ja našťastie mäso konzumujem len veľmi málo aj to len kuriatko - slovenské a sem tam rybu. No ten zmutovaný pstruh!!!, vyzerá to tak, že skúšajú veselo ďaľej.
denkaajejdeti
3. apr 2014
@marce63 Ahoj, je to zúfalé, priam na zaplakanie. My sa s deťmi o tomto všetkom bavíme, nechcem ich vydesiť a zobrať im radosť z budúcnosti, na ktorú majú právo - takže im rozsah informácií "dávkujeme" primerane veku, no na strane druhej, myslím, že inak k zmene nepríde, ak už deti nenaučíme, kto bez koho prežije - či príroda bez človeka alebo človek bez prírody. Samozrejme, je dôležité, aby deti vedeli, že sa to ešte dá zastaviť a ruku k dielu môže priložiť každý jednotlivec, pretože je to o sobnom rozhodnutí. Takže treba to kompenzovať rôznymi dokumentami o prírode, o jej sile, kráse, rôznorodosti a dômyselnosti.
natuska87
9. apr 2014
@luci78p Pravdu mas, nehovorim, ze som sklaman,lebo si uvedomujem, ze su tu vselijaki ludia, ale faktom je, ze ked tu zavesis temu, ktora je ovela podstatnejsia a skor, ci neskor sa dotkne kazdej mamicky,...nereaguju...ale k Panelaku, k Vinu a inym "veciam sa ich napicha hned niekolko stoviek.Aj toto svedci o urovni slovenskej populacie....
sirinka
9. apr 2014
@natuska87 mas pravdu, no uvedomme si, ze nam bolo dobre, niekolko desatroci aj napriek komunistom. Ludia mali skutocne svoje istoty, nehrozil nam ziadny ozbrojeny konflikt, jedla napriek obmedzenmu vyberu bolo dost a kym sa clovek nemiesal, do coho nemal, mohol obcas aj na dovolenku zajst... Uz vtedy mnoho ludi otupelo voci politike a verejnym veciam a teraz, ked nam su programovo servirovane rozne serialy ako vystrihnute z nasich zivotov, k tomu nejaka sutaz, ktora nam na jednej strane dovoluje snivat o uspechu a na druhej strane nam dava pocit , ze nejakou predrazenou sms mozeme aj my sami rozhodnut o osude toho najlepsieho, plus poctivo triedene informacie v hlavnoprudovych mediach, mnoho dopravnych nehod a nejaka atrakcia zo zahranicia, inac nicove nic.... Tak sa nemozes cudovat, ze je tak malo ludi, ktori sa od toho dokazu odputat. Ludia nemaju pocit nebezpecia ci ohrozenia. Su spokojni, regale su plne aj napriek slabsim platom,... Zmena nepride rychlo, sice to znie ako klise, ale skutocne nova generacia ma sancu vymanit sa z tohto stereotypu. Dufam.
natuska87
9. apr 2014
Suhlasim...ale v spolocnosti doslo k absolutnemu poklesu kultury, k upadku hodnot moralnych, socialnych a samozrejme aj financnych.Nemam pocit, ze prave tato "novodoba" kultura vo forme jednoduchych, az primitivnych serialov , sutaznych relacii bude v konecnom dosledku posobit upokojujuco.Prevlada kult penazi, kult tela a vecnej mladosti.Potom sa nedivme a nenadavajme na mladez, je rovnaka , ako sme boli my, iba doba , skazena doba im praje...
sirinka
9. apr 2014
@natuska87 vsak urcite, parve preto nam je tento zivotny styl podsuvany dennodenne aby ludia otupeli, skolsky system nie je tvorivy, zdravotnictvo nelieci, vojsko na obranu uz ani nemame, potravinovovu sebestacnost stracame ukrutnym tempom. Na mladez nesmieme nadavat, prave tam je najviac otvorenych mysli a ludi, ktori by mohli mat odvahu system zmenit. Casto prichadzam do kontaktu s vysokoskolakmi a vidim ich nespokojnost s nasou spolocnostou. Su otvoreni rozhovorom a hladaniu rieseni.
natuska87
9. apr 2014
Ja mam tiez to potesenie pracovat s maladymi ludmi, takze viem, ze su velmi sikovni, bystri, niekedy skepticki, ale su naozaj "drzitelkou rana", i ked, vyznie to starosvetsky.Ale zakonite musia byt v dnesnej dobe zmateni...s dobrou vierou v stastne zajtrajsky idu studovat, aby potom zistili, ze o ich vedomosti a snahu nieco urobit ,nikto nestoji...a ze nie je dolezite, co maju v hlave, ale to, kto im stoji za zadkom...
sirinka
28. apr 2014
@luci78p no kedze mocni tohto sveta su povacsine ludia inteligentni a zaroven su priamo pri zdroji informacii, vedia si spocitat dve a dve. Umelo vyvolany konflikt na ukrajine s realnou hrozbou vypuknutia dalsieho velkeho vojnkveho konfliktu moze naznacovat, ze sa tu niekto moze pokusat o podobny scenar ako nastal po druhej svetovej vojne, kde sa muselo vsetko znicit aby sa dalo budovat a zarabat na novo.....
Uplne realne nasa krajina nema ziadnu sancu na obranu, nase vojsko a jeho vybavenie je slabe a zastarale. Do veku mladych silnych muzov nam dorastli chlapci, ktori vojensku sluzbu neabsolvovali...
Viem o ludoch, ktori sa pripravuju na opustenie nasej krajiny, keby sa situacia vyvijala zlym smerom.
Kolaps spolocnosti je realna hrozba, rapidne zvysenie civilizacnych ochoreni, prilis vela ludi ma problemy s plodnostou, zdravotnictvo sluzi viac farmaceutickym firmam na zvysovanie ziskov ako na skutocne uzdravovanie ludi....
luci78p
28. apr 2014
@sirinka poslednu vetu si trafila uplne :-S
denkaajejdeti
28. apr 2014
@luci78p Ahojte, ja to nevidím až tak čierne, aj keď teda optimistkou nie som. Stotožňujem sa s tým, že mocným tohto sveta ( a myslím tým mocných vo všetkých štruktúrach) vyhovuje súčasný stav, keď disponujú väčinou zdrojov a na ovládanie más stačí veľmi málo, pričom existuje x možností ako sofistikovane a nebadane vymývať mozgy a podsúvať svoje "pravdy".
Na strane druhej, keď porovnávame napr. 70.-te roky 20.storočia a dnešok, tak sú tu pozitívne zmeny, ktoré prinášajú práve tí, ktorí sú niekde uprostred - nie sú to jedinci ani z elity ani z bezmocnej masy. Minimálne tí si už dnes robia opatrenia ako tento prerod civilizácie prežiť s čo najmenšími škodami. Ako však zareagujú masy na akútny nedostatok zdrojov je veľký otáznik, je toľko variantov ako by to celé mohlo dopadnúť, že až.......Preto treba voliť individuálnu cestu a zariadiť si život aj pre prípad, že by celý systém padol, ale samozrejme časť energie je nevyhnutné venovať aj veciam verejným a posúvať veci dopredu pre osoh celej komunity/spoločnosti/civilizácie.
luci78p
29. apr 2014
luci78p
29. apr 2014
toto je rozumne ale nvm si to predstaviť v praxi celkom
http://www.topky.sk/cl/100535/1393749/Matovic-o...
denkaajejdeti
30. apr 2014
Ahojte,
prečítajte si tie Čaplovičove kecy o tom, čo všetko naša vlasť chystá pre mladých....škoda len, že to nie je nič, čo by skutočne pomohlo :-S . Zasa sa peniaze prelejú do rôznych poradenských agentúr, ambasádorov, prezentácií, teoretických projektov, .....ktoré nikam nevedú (viď riešenie rómskej problematiky - keď Rómovia v osadách sa nepohli ani o krok vpred, ale štát na nich "minul" nenormálne peniaze a o eurofondoch a pod. ani nehovorím, peniažky skončili úplne inde ako na reálnu sociálnu inklúziu). A prikladám aj krátky článoček o tom, čo tu na Sk bude o pár rokov - ľutujem tých starších a inak "prikovaných" ku krajine, ktorí už nemajú šancu odtiaľto utiecť alebo si aspoň zariadiť život po svojom (bez relatívnej závislosti od štátnej kasy a systému), neviem si ani len predstaviť ako budú žiť....
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/vyse-70-per...
http://www.aktuality.sk/clanok/252047/komentar-...
sirinka
1. máj 2014
http://aktualne.atlas.sk/fico-je-pripraveny-pol...
Nenapadne, s vidinou toho svajciarska a bez casu na dlhe premyslanie... Podsuvanie nasej neschopnosti, mame idealnu polohu, podnebie, kvalitnu podu a silny zdroj vody, stale dost sikovnych a pracovitych ludi.... Netreba nam plane prisluby americkeho sna....
luci78p
1. máj 2014
@sirinka viesco, uz je to tu cele na h...., ved by aj ti ludia robili ale zakazky idu cez tolko ruk ze ked dojde na koniec , na toho co najviac maka dostane almuznu, ak sa samozrejme niekde eura na tej dlhej ceste nestratia ...
sirinka
1. máj 2014
@luci78p no vsak ano a aspon 25x dan z kazdeho eura zaplatit statu....
denkaajejdeti
2. máj 2014
@sirinka @luci78p Baby, normálne začínam paranoidne uvažovať, že niekomu ide reálne o to, čo najviac sťažiť život a znechutiť zotrvávanie v našej krajine 😃 - keď všetci šikovnejší, premýšľajúci odídu do sveta a tam si zariadia život, tak tu zostane nádherná krajina plná nerastného bohatstva a najmä s tým, čo sa za žiadne peniaze kúpiť nedá - s kvalitnou podzemnou vodou, s úrodnou pôdou, s ideálnou nadmorskou výškou a polohou (pestovanie plodín, nemusíme sa báť tsunami ani zatopenia pri stúpanutí hladiny mora ako chudáci Holanďania, Nóri a pod.). Potom tu zostanú len tí ľahko ovládateľní, pracujúci,... "paraziti" pomrú od hladu, pretože sociálny štát je už na konci s dychom a onedlho príde doba, keď sa bude každý musieť postarať sám o seba (niektorí to však ešte nepochopili a stále sa spoliehajú na "pomoc" od štátu). Myslím, že to bude ideálna kombinácia pre tých, ktorí sa už na to brúsia zúbky.....
Prečo sme len taký národ, ktorý nie je hrdý a vďačný za to, čo nám bolo dopriate (a je úplne jedno či Bohom alebo nejakou vesmírnou enrgiou alebo zo bola len čistá náhoda) ?
andy04
2. máj 2014
@luci78p To bude asi nejaky priblbly vtip. Aj ked blbosti ich napadaju ako na beziacom pase.
luci78p
2. máj 2014
@andy04 snad
andy04
2. máj 2014
@denkaajejdeti Pamätám si ze si chcela vycestovať ako ste sa nakoniec rozhodli? Inak súhlasím s tým co píšeš. Niekedy aj ja rozmýšľalm ze sa snažia dosiahnuť toho aby ľudia prestali rozmýšľať a tým automaticky pýtať sa a nedajboze protestovať. Úroveň vzdelania v školách sa znižuje a vysokoškolák pred 20 rokmi a teraz je ohromny rozdiel. Mne osobne co vadí je dodávka nových "Európanov" z Afriky a Ázie a tu v Španielsku južnej Ameriky. Žeby potreba nových voličov?
sirinka
2. máj 2014
@andy04 to je taka zvlastna vec, v podstate ide o rychlu a lacnu pracovnu silu, ktora ma vyrobit tie vysoke zapadniarske dochodky.... No tito ludia sa integruju a ich deti uz dostavaju obcianstvo, no zrejme nepocitali s tym, ze ked ich "privezu" privela, vytvoria sa komunity s vlastnym zivotom....ale zabranit sa tomu uz zrejme neda....

Začni písať odpoveď...

Odošli