Veci verejné, alebo o čom netreba mlčať

Sem-tam sa mi dostane pred oči informácia, o ktorej si myslím že má vedieť čo najviac ľudí. Dúfam,že mamičky sa zaujímajú aj o veci verejné,že sa zaujímajú akú budúcnosť pripravujeme našim deťom.Otvorila som tému pre takéto dôležité informácie,nečakám tu politikárčenie, skôr linky,nech vieme v čo najväčšej miere čo sa okolo nás deje a možno rado by ostalo ututlané :-|
andy04
2. máj 2014
@sirinka Žijem v Španielsku 27% nezamestnanost(5miliónov) 10 miliónov inmigrantov Kde je logika lacná pracovná sila znamená ze my si možno budeme musieť zvykat pracovat za menej aby sme mohli konkurovať. Vidím to tu nikto sa nepredbieha dat prácu Španielom radšej ju daju cudzincovi a usetrila nie len na plate ale hlavne na požiadavkách či su to dni voľna odrobene hodiny a dovolenky. A nerozpravam len o podradnych prácach lekári a inzinieri z južnej Ameriky Ja sama uprednostnujem imigranta ako Španiela po skúsenosti vidím ten rozdiel. Ale uvedomujem si ze za pár desaťročí to bude obrovský problém ktory možno pocíti aj Slovensko vzhľadom k situácii v Ukrajine.
janinahautor
2. máj 2014
@andy04 toto môj muž nevie pochopiť,že taká nezamestnanosť a koľko cudzincov študentov tam brigáduje /aj naša dcéra/..z dcerinho pohľadu sú španieli leniví a nevedia jazyky
sirinka
2. máj 2014
@andy04 ano, funguje to tak v mnohych krajinach, domaci ostanu radsej na socialnych davkach a maju volno, imigrant je vdacny a este posiela cast platu domov....
andy04
2. máj 2014
@janinah Tvoja dcéra ma úplnú pravdu. Je to asi mentalita alebo pocasie jednoducho na prácu je alebo veľká zima alebo moc teplo. Boom co zaznamenali 1996-2007 im stúpol hrozne do hlavy a zbierat ovocie práca v skleníkoch to je pre nich skoro neprípustné. A samozrejme fiesta národný šport. Zažila som situáciu ze po odrobenych ani nie 10 dňoch sa pyta koľko dni ma nárok na dovolenku Teraz sa situácia pomaly začína meniť a možno by sa aj znížili k nejakej jednoduchsej práci ale výkon je oproti imigrantom pozadu a požiadaviek priveľa. S neregulovanou imigraciou si sami uplietli bič na seba A je mi ich ľúto ked vidím ako sa rôzne obchody a firmy dostávajú do rúk zahraničním firmám a hlavne Činanom skupuju všetko
marionmarion
2. máj 2014
Ahojte, idu volby do europarlamentu...mate nejaky tip na normalnych kandidatov, ktorych sa oplati volit? Ak ano sem s nimi 😉
kaktusik007
3. máj 2014
@marionmarion tak toto je otazka za milion..... 24 maja asi hodim lotto - alebo ja neviem.
marionmarion
3. máj 2014
@kaktusik007 ved prave, ze anija netusim koho =-) viem iba koho nie 😃
kaktusik007
3. máj 2014
@marionmarion aj to je dobre 🙂 vylucovacou metodou na to prides 🙂
marionmarion
3. máj 2014
@kaktusik007 len aby niekto ostal 😃 😃 😃
denkaajejdeti
5. máj 2014
@marionmarion Ahoj,
ja som si vybrala dvoch, ktorí sú mi sympatickí už len tým, čo dosiahli a taktiež ich poznám (aj keď len z médií, rozhovorov, prenosov,..) už dosť rokov na to, aby som vedela, že si za svojimi slovami stoja. Zavážil aj fakt, že sú v tom najlepšom veku - ani mladí, ani starí a najmä majú deti, pre ktoré by určite nechceli zdevastovanú krajinu bez perspektívy.
A tu sú ich mená : MUDr. Ľuboš Fellner, 45 r., riaditeľ BUBO travel agency, BA, za KDH
Mgr. Juraj Benčík, 47 r., herec/pedagóg, Martin. za NOVU, pre mňa však predovšetkým svetobežník, zatiaľ jediný Slovák, ktorý mal v sebe toľko drilu a disciplíny, že získal angažmán v prestížnom artis. kanadskom cirkuse

A 2 náhradníci 🙂 : Mgr. Ján Greššo, riaditeľ DAB Nitra, 61.r., poznám osobne, správny človek, možno však nie je dosť radikálny...
Mgr. Jana Žitňanská, poslankyňa NR SR, 40 r., jedna z mála aktívnych poslancov, záujem o veci verejné .-)
denkaajejdeti
5. máj 2014
@andy04 Ahoj Andy,
rozhodnutie je nemenné 😉 , pripravujeme sa tak, aby to všetko klaplo na 100%, predsa len - máme 3 deti, svoje rozbehnuté projekty, zamestnanie,....chceme, aby všetci členovia rodiny boli spokojní, stotožnení s touto zmenou a najmä, aby to nebol pre nikoho stres ale dobrodružstvo s extra bonusom do budúcnosti. Kolesá sa už dali do pohybu 😃 ....
No a záložný plán B sme rozbehli aj na Sk - len tak heslovite - pôda, voda, stromy, plodiny,...aby sme sa mali kam vrátiť a aby to uživilo nielen nás, ale aj naše deti. Už teraz sa teším na dôchodok 😉.
Denisa
andy04
5. máj 2014
@denkaajejdeti Ja som v Španielsku a tiez mám rozbehnuty podobny plán B na Slovensku. 😃 😃 Nech Vám to vyjde...
denkaajejdeti
5. máj 2014
@andy04 My sme už plán B zrealizovali, keďže sme ešte na SK a presuny v najbližších 5 rokoch máme už naplánované takmer do posledného detailu....teraz už len dotiahnuť isté veci súvisiace s prácou a štúdiom tu na Slovensku (niektoré veci sa nedajú zrealizovať vonku a chcú istý čas) a potom hajde do sveta 😃 .
marionmarion
5. máj 2014
@denkaajejdeti podla mojich informacii mozes zvolit dvoch posalncov ale musia byt clenom tej istej strany...nemoze byt jeden z NOVA a druhy z KDH...ja rozmyslam aj v tomto smere, ze ktora strana ponuka dvoch schopnych kandidatov...
marce63
5. máj 2014
@denkaajejdeti , Mgr. Jana Žitňanská , no pre toho druhého sa neviem rozhodnúť. Ako píše marion, ak krúžkuješ, tak dvoch na hárku jednej strany. Veď aj ja by som to najradšej tak, že každý kandidát z inej strany, no nejde to, odovzdávame hárok strany. Uvidíme, aká bude účasť! Ľudia tieto voľby podceňujú, pre mnohých je to všetko príliš vzdialené, hoci sa rozhodnutia v EP dotýkajú nás všetkých!!! Som rada, že sa tu rozprúdila diskusia na túto tému, uvidíme aké informácie a skúsenosti mamičky napíšu.
marce63
5. máj 2014
@andy04 Ahoj, srdečne pozdravujem
aj keď sa to na začiatok týždňa veľmi nehodí, posielam túto demotivujúcu správu.
Slováci sú nepoučiteľní, sústavne si budú voliť nejakých dubákov a nechať sa oblboať
rečami o sociálnych zákonoch a opatreniach je už asi náš národný šport.

..Španielsko predlžuje výplatu podpory v nezamestnanosti o pol roka, teda nezamestnaní majú podporu dva a pol roka vo výške 400 EUR. Síce nevedia, odkiaľ na to zoberú, ale chcú zabrániť sociálnym nepokojom. Slovák má podporu v nezamestnanosti iba úbohých pol roka vo výške 50 percent hrubého platu Potom dávku v hmotnej núdzi 60,50 EUR, a žiadne sociálne nepokoje sa nekonajú... A tak sa skladáme na španielske banky z našich daní. ...Vo Francúzsku sa minimálna hodinová mzda zvýši na 9,33 EUR. Slovák má minimálnu hodinovú mzdu 1,88 eur... A to ešte z nej má platiť odvody. Sú Francúzi 5 krát produktívnejší alebo robia 5 krát toľko ako Slovák? Rozvášnená Grékyňa počas štrajku : Ja za 850 EUR mesačne robiť nebudem - to ako za minimálnu mzdu... Nezdaniteľná čiastka v Grécku bola donedávna 1000 EUR. Kto tam vlastne platil dane? Slovák má minimálnu mzdu 327,20 EUR mesačne....
kadri
5. máj 2014
peticia za humanizaciu porodu

http://www.peticie.com/porod
denkaajejdeti
6. máj 2014
@marionmarion @marce63
Ahojte,
popýtam sa volebnej komisie 😉 , moje poradie je také ako som napísala - to sú typy a nebolo pre mňa podstatné, či ich zastrešuje jedna strana, pretože v každej sa nájdu aj idioti aj celkom rozumní ľudia.
Ja určite zakrúžkujem Fellnera, aj keď napr. Žitňanská a Benčík sú na jednej kandidátnej listine, čiže by som využila maximum mojich prednostných hlasov. Greššo je výborný človek a určite by tam prispel kultúrou prejavu, toleranciou, podporou rozumných návrhou,...ale je starší a ja si myslím, že k slovu by sa konečne mali dostať ľudia medzi 35 - 50, ktorí už majú skúsenosti a čosi prežité, ale ešte stále ide o dopad na ich budúcnosť v kratšom, ale i dlhodobejšom horizonte.
andy04
6. máj 2014
@marce63 Vieš co je na tom najvtipnejsie? ze oni to tak nevidia Španielsko pred ani nie 20 rokmi bolo poriadne pozadu a na to si uz nechcú spomínať. Majú v hlave ze sa mali tak ako sa majú stale Ked Slovensko hlasovalo proti eurovalu tak španielske fory vrel co si to dovoľuje taky maly statik. Aj ked vzdelanie nic moc Doteraz ked sa ma pýtajú odkial som poviem Československo nemám chut vysvetľovať ze Slovenia nie je Slovensko
minax
7. máj 2014
Och ženy, ani neviete ako ma potešila táto diskusia..Teda potešila :-| Naozaj mám pocit, že žijem v nejakom vákuu, a už ani o mojich známych nemôžem povedať že si s nimi rozumiem.. Skutočne sa na svete(alebo iba Slovensku?) riešia zbytočnosti, pričom tie hlavné témy sa tabuizujú..Na Modrykonik chodím len sporadicky, ale tých cca 5 diskusií, na ktoré som natrafila za veľa nestálo.. určite je podľa mňa úplne normálne, že mamičky riešia veci typu aký kočík kúpiť a pod., čiže sa chcú navzájom poradiť, ale tak ak niekto zachádza do extrémov a venuje tomu hodiny času, príp. sa preteká kto má lepší kočík, to je choré :-| Ja končím právo v Košiciach a za posledných 5 rokov som sa dozvedela toľko negatívnych vecí :-| Bohužiaľ, som idealista, a verím v dobro a spravodlivosť, a o to viac sa ma dotknú správy dnešného sveta, i keď sa ma až tak netýkajú.. a napriek mojim zúrivým a zúfalým záchvatom hnevu a smútku by som tu rada ostala a prispela svojou prácou k lepšiemu ,,zajtrajšku,,..
U nás sú také top témy týkajúce sa obsadzovania ľudí do právnických funkcií, v podstate o tom každý vie, a nikto s tým nič nerobí, príp. veľa ľuďom to vyhovuje, keďže sa tam vedia dostať inak ako vedomosťami a schopnosťami... no o čom je tento svet, keď vám 80 ročný advokát s nesmierne bohatou praxou povie, že napriek Vašim vedomostiam a ideálom sa do funkcie prokurátora ani vyšetrovateľa nedostanete, lebo tieto funkcie sa obsadzujú na základe iných kritérií :-| Nemala som nikdy ružové okuliare, a vedela som že bude ťažké dosiahnuť svoje sny, ale nemyslela som že to bude NEREÁLNE...
minax
7. máj 2014
Ďalšia mimoriadne tabuizovaná téma (poďme trošku do kresťanského sveta) o ktorej sa napriek jej dôležitosti vôbec nediskutuje je gender ideologia... myslím že v tejto téme ju ešte nikto nespomínal... Aký máte na ňu názor? Myslím, že veľmi racionálne a potichu preniká aj do sveta Slovákov a média o nej účelovo nepíšu... vedeli ste, že v Národnej Rade bol zriadený Výbor zaoberajúci sa práve touto ideológiou? Myslím, že táto téma sa netýka len kresťanov, ale aj akýchkoľvek iných ľudí, ktorí len obyčajným sedliackym rozumom prídu na to, že napríklad výchova detí ľuďmi rovnakého pohlavia môže mať ďalekosiahle následky :-| Táto ideológia nesmeruje len k zrovnoprávneniu inštitútu manželstva medzi mužom a ženou a na druhej strane medzi párom rovnakého pohlavia, ale práve k diskriminácii pôvodného (a podľa mňa jediného) manželstva.. Tí snaživí sa môžu dostať pri čítaní zahraničných správ aj k prípadom, kedy boli uväznení ľudia, ktorí v malých skupinách presadzovali svoj názor o tom, že to nie je normálne...prípadne väznenie kňazov za ich výroky v kostole... alebo uväznenie rodiča v Nemecku, ktorý svojho 7ročného syna nepustil do školy, keď sa mala konať sexuálna výchova( mimochodom veľmi búrlivým spôsobom)...Myslím, že v tomto prípade sa nemôžme spoliehať len na konzervativizmus Slovenska, pretože ak budeme ticho, bude to pokračovať ďalej.. Neviem, či sa niekto z Vás venoval problematike homosexuality a aký máte na to názor..ja poviem otvorene, že negatívny.. Je zaujímavé, že dnes sa roztrhlo vrece s ,,vedeckými,, publikáciami ktoré hovoria o prirodzenej opodstatnenosti homosexuality, pričom články a diela renomovaných autoroch spred 10-20 rokov hovorili o absolútnom opaku.. a boli naopak zamerané na zverejnenie prípadov osôb, ktoré si priznávali homosexualitu ako chorobu a ako sa z nej vyliečili.. na výskumy zameriavajúce sa práve na osoby, ktoré o sebe vyhlasovali príslušnosť k tejto sexuálnej orientácie a výsledky, ktoré poukazovali na rôzne duševné poruchy prameniace ešte z raného detstva..
Keďže sa idem vydávať v auguste, veľmi sa na manželstvo teším a s tým aj na deti, ktoré plánujeme..ale zároveň sa čoraz viac bojím toho, do akého sveta ich privedieme...
Dúfam, že ma za tento môj názor neukameňujete, ale skutočne by ma veľmi zaujímal Váš názor na tento fenomén... či už pozitívny alebo negatívny..
andy04
7. máj 2014
@minax Ze sa v poslednej dobe dáva veľké protagonizmo homosexuálom je neodskriepitelne. Môj názor je ze su existuju maju pravo byt šťastný s kým chcu ked nebude ich partner(ka) mat menej ako 18. Mat deti mozu ked si ich spravia sami co sa tiez da. Adaptovat to su uz veľké slova... Spoločnosť nie je este na to pripravená Niekto moze oponovat však detské domy su plne deti ktoré strácajú možnosť byt vychovavane v rodine. Ale kto sme my na to aby sme z nich robili pokusnych kralikov. Možno deti s malou diskapacitov ale o tie asi záujem nebude. Videla som tu prípad lesbickej rodiny ktoré vychovavaju syna a ake to prekvapenie syn je gay ale s prehnane zozenstenym správaním. Od matiek to neodkopiroval tie maju chlapsky styl Ma 17 rokov takze neviem či je naozaj alebo je ovplyvnený prostredím. Tu v Španielsku je mestečko Sitges je známe svojim turizmom gay. Nie je gay ako gay... mame umiernenych o ktorých by si to nepovedala ziju svoj zivot a zapadnu perfektne. A potom gay vecne vyzadujuci pozornosť či uz oblečením správaním alebo potrebov nechat sa vidieť v akcii na ulici. My skôr vidíme tych druhých takze ked mi niekto povie ze osoba co sa takto sprava chce adaptovat. jedine co ma napadne chudák dieťa to bude mat ťažké. A jedine co mozem robit je dat najavo moj nesuhlas. Bolo milión debat o to či je to normálne všetko co sa vymyka z normálu nie je normálne. Ale nie preto ich zabijem. Zajtra moze prísť môj syn a oznámiť me jeho novú sexuálnu orientáciu Takze nikdy sa nevie... Aj ked mi pripada podozrive kolko ich je a stale v mladsom veku. Iba cas nam povie ci nestojime pred novym typom rebeldie pubertakov okolo tridsiatky si spomenu ze su vlastne hetero a aby nevypadali blbo tak bisexuali... Niekde hore som tiez písala o sexuálnej výchove v školách. Vysvetľovať 7-10 ročnému decku ako natahovat prezervativ je uchylne. A nic dobre to neprinesie. Tu museli v katalansku sťahovať brozurky s návodom ako sa masturbovat a pod. Tiez boli určené pre 10 ročne deti asi sa od nich očakáva ze budu začínať zo sexom v 12 rokoch Ako matka sa desim tohto "sexuálneho" nátlaku
minax
8. máj 2014
@andy04 Ďakujem za názor a vo viacerých veciach s tebou súhlasím 🙂 Najmä pokiaľ ide o sexuálnu výchovu maloletých, myslím, že ľudia, ktorí to zavádzajú, nie sú duševne vporiadku. A tiež súhlasím s tým, že nie je homosexuál ako homosexuál. Tí, ktorí majú potrebu sa pretŕčať, nie sú psychicky vporiadku. Lenže exhibicionistov môžeme nájsť aj medzi heterosexuálmi.
Ale pre mňa nie normálne to, čo nie je ani prirodzené. Nie, osoby rovnakého pohlavia spolu nemôžu splodiť dieťa. To, že si niekto spraví dieťa s iným, a potom začne žiť s niekym iným rovnakého pohlavia, je úplne iná vec. A práve tým, že vytvoríme spoločnosť, v ktorej budú homosexuálne partnerstvá vyvážené, spôsobíme práve to, že sa táto ,,menšina,, stane väčšinou. A presne ako hovoríš, teenageri sa začnú takýmto spôsobom vzpierať, a vymýšľať si inú orientáciu...
Je to dosť závažná téma, už len preto, že takmer každý má na to iný názor, príp. niekto sa nechce ani angažovať, ale myslím, že minimálne by o tom trebalo viac diskutovať.. Mám pocit, že ľudia ani netušia, čo sa okolo nich deje :-|
luci78p
8. máj 2014
@andy04 ja si myslim že sexualna vychova do škol nepatrí, kazdy rodic by mal byť natolko zodpovedny a mal by mat so svojim dietatom taky vztah, ze mu to dokaze vysvetlit sam, ked spozoruje ze uz treba
@minax
ja si akurat pamatam, ze jasne, ze nas to strasne zaujimalo, ucitelke bolo trapnejsie ako nam, este sme nemali kazdy doma internet, ale aj tak sme sa tam teda vela nedozvedeli
samozrejme, ze na prirodovede ked sa uci stavba tela, taketo veci hej, ale nepotrebujem aby moje dieta niekto ucil co je kondom a podobne blbosti, kludne jej to poviem sama
andy04
8. máj 2014
@minax Povedat ze vzťah medzi homosexuálmi je rovnaký ako medzi heterosexualmi je plávať proti prúdu. Nikto nespochybnuje ich citlove väzby ale fakt je ze sa nemôžu "rozmnozovat" Bez medicíny a technológie by to mali ťažké... Lesbiana potrebuje spermie a gay maternicu. A lo je fakt ktory ťažko vyvrátiť. Takze ked niekto povie ze tento vzťah nie je normálny ma pravdu. Je okolo toho veľa zbytočných diskusii ked sa zatato snažia dokazovať ze ich vzťah je rovnaký. Možno fakt ze sa nemôžu medzi sebou rozmnozovat im pripada ako maličkost ale je to ta najdôležitejšia vec. Väčšina hetero moze mat deti. Schvalne píšem väčšina pretože su páry ktoré maju problémy. Zatiaľ vo všetkých homo paroch moze byt biologicky rodic iba jeden.
andy04
8. máj 2014
@luci78p Poznala som babu co robila v carrefour nikdy tam nekupovala jedlo Rozprávala mi ako kurčiata po záručnej dobe vybalia umyju a potom znova do regalov Bola to normálna baba ktorá si to teda vymyslieť nemusela na co by to robila. No a macdonald odkedy som čítala jeden zaujímavý článok tak tam uz ani nevstupim 😃 Myslím ze na Slovensku chcu teraz povoliť pestovanie geneticky modifikovanej kukurice.
luci78p
9. máj 2014
@andy04 my sme raz v tescu videli ako zenska zobrala zabalene maso z pultu a tam maju umyvadla ze to vidno, co tam robia, tak ho rozbalila a umyvala normalne ju netankovalo ze ju vsetci vidia 😃 😃 😃
luci78p
9. máj 2014
@andy04 a do macdonald som vstupila a po 3 minutach aj odisla, ked som videla ze chlapec vedla mna place nad hambačom co tatko donho pchal a ten hambač vyzeral ze je asi z umelej hmoty 😃 😃 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli