Vegánske sladkosti

kika_r
2. dec 2022

Ahojte, chcem bratovi spraviť na vianoce vegánsky balíček sladkostí,slanosti, ovocie, zelenina. Otázka na veganov. Ktoré bežne dostupne sladkosti su veganske? Nechce sa mi to študovať v obchode s dieťaťom,viem že lotus keksiky, oreo napriklad z týchto klasickych sladkosti su dostupne. Ktore ešte prosim? 😁 Ďakujem 😍

ninka99865
2. dec 2022

@kika_r táto je úžasná.. až som ju musela prestať kupovať lebk som na nej bola závislá 😅

zankapetro
2. dec 2022

lidl ich ma viacero, kazdu som poskusala a mnam! :D

caroline_
2. dec 2022

@kika_r rosheen taka cervena cokoladka,tu maju v tescu,ritersport marcipanova cokolada je vegan,aj gumene cukriky neviem uz aka znacka ale vpredu maju V label ( zltu znacku vegan) to ti hned udrie do oka,netreba nejako dlho hladat,a potom v dmke rozne keksicky a cokoladky maju vegan, ak mas zaujem na tie dmkove ti mozem poposielat linky

caroline_
2. dec 2022

@caroline_ este mi napadli mannners orieskove a citronove oblatky,pripadne alpro dezerty,oni vyzeraju ako jogurt,v podstate je to puding ale nemusi to byt v chladnicke,nie je tam mlieko takze nema sa na tom co pokazit...

caroline_
2. dec 2022

@caroline_ a mon cherry dezert je vegan

kika_r
autor
2. dec 2022

@caroline_ ano presne taketo nieco bez oznacenia vegan ale je to vegan hladam. ❤️O manners som nevedela vôbec. Dm maju oznacene, ci maju nejake super vecj aj neoznacene? 😁
@ninka99865 haha vytvorím zavislost

caroline_
2. dec 2022

@kika_r co ma dmka vlastne znacky,tusim dm bio,tak tam maju vsetko oznacene tusim,bud vpredu alebo vzadu ten zlty znak,takze nemusis studovat zlozenie,tu som zaklikla sirsi vyber kategorii vegan veci https://www.mojadm.sk/search?query=vegan&search...

melanta
2. dec 2022

Mon cheri nie je vegánske. Pretože v zložení je napísané, že môže obsahovať mlieko. Čiže skutočný vegán by to nezjedol. Ak chceš urobiť ozaj vegánsky balíček, tak venuj tomu čas a pozri si každú vec, ktorú budeš kupovať, či je označená ako vegan. Ak nie, tak nebude označená práve preto, že aj keď zloženie nemá živočíšne, môže obsahovať stopy živočíšnych látok. Pretože bude vyrábaná na jednom mieste spolu s inými potravinami, ktoré živočíšne látky obsahujú.

nini1978
2. dec 2022

@kika_r ahoj....ja ti odporúčam úplnú pecku
A síce vegan tuniak.

caroline_
2. dec 2022

@melanta moze neznamena ze obsahuje..kazdy vegan to ma inak ci take zje alebo nie

caroline_
2. dec 2022

@nini1978 fakt je taky dobry? Mna vzdy odradi ta cena :D

nini1978
2. dec 2022

@caroline_ cena je vysoká,to uznávam,ale zase to je špecialitka,nejes ju každý den
Vždy je obrovská špekulácia pri veganskych výrobkoch..ja nemám veľmi rada polotovary ,ani syry a pod.
Ale tuniaka vyskúšaj,proste ten im vyšiel neskutočne

melanta
2. dec 2022

@caroline_ ja osobne a dobre poznám len jedného vegána a ten nezje nič, kde v zložení je popis, že môže obsahovať živočíšne látky. Autorka otázky snáď vie, či jej brat je 100% vegán, alebo zje aj potraviny, kde je riziko prítomnosti živočíšnych látok.

caroline_
2. dec 2022

@nini1978 to je pravda,tie syry su nic moc,vyskusam dakujem

kika_r
autor
2. dec 2022

@nini1978 ako to vyzerá? Vieš sem hodit foto? Ci je to toto?
@caroline_ a počujte, gastanove pyre je vegánske?

h2
2. dec 2022

@kika_r Nie som vegánka, ale gaštanové pyré mám doma, tak som ti pozrela zloženie. Je vegánske. (Nepíšu ani nič o stopových množstvách mlieka atď.)

kika_r
autor
2. dec 2022

@h2 supeer ďakujem 😊

nini1978
2. dec 2022

@kika_r nie...tvoje nepoznám

lenkakravcova
2. dec 2022

@kika_r
My máme na stránke aj vegan "želé" cukríky, môžeš pozrieť v zozname nižšie: https://muslimovia.sk/zivot-muslimov-na-slovens...
Je tam uvedené aj ktoré obchody ich predávajú. 🙂

leskovael
9. dec 2022

@melanta "môže obsahovať mlieko, orechy" a pod. je na zložení skoro všade, lebo väčšina výrobkov sa vyrába vo fabrikách, kde sa vyrábajú aj iné potraviny ktoré mlieko obsahujú.

kvetinka75
9. dec 2022

@caroline_ nie , ale kto je vegan a naozaj nechce jesť takéto produkty, pre istotu si nekúpi ani to, čo môže obsahovať stopy tej zložky. Nikdy nevieš, môže a nemusí. Ak by som ja bola 100=ný zástanca niečoho, napr. vegánstva, tak si nekúpim niečo o čom nie som 100%ne presvedčená že je to vegan

ladywero
Odpoveď bola odstránená
Zobraz