Veľmi túžim po dieťatku ale partner ešte nie

bublinka263
18. okt 2018

Ahojte mám 22 rokov a priateľ 29 .. Sme spolu síce ešte len rok a pol ale už skoro rok spolu bývame vo vlastnom byte.. Priateĺľ majú v rodine veľa malych deti a keď ho vidím ako sa s nimi hra človek by povedal určite chce už aj svoje ale opak je pravdou.. Ja túžim po bábätku a cítim sa pripravená a on hovorí že je ešte priskoro,Aj keď podľa mna nás vzťah sa nedá porovnať so vzťahom ľudí ktorí spolu len chodia.. A aby toho nebolo dosť začali sa nám do vzťahu momtovat moji svokrovci .. Ja už odmalička túžim po bábätku, na dedine na našej ulici nebolo bábätka ktoré som nekocilovala 😂 ale viem že to nie je len o tom .. Mám aj staršie kamarátky a keď sa jednej narodila malinká bola som u nej nonstop prežila som si s ňou aj tehotenstvo druhého a všetko okolo .. Dnes sú to už školáci a keď im niekedy pomáham s úlohami vždy sa mi vybaví aký boli ako bábätka v perinke ☺️☺️.. Beriem ich ako svoje aj keď som už neni tak často s nimi.. No ja už túžim po tých naozajstných svojich a neviem či sa mám báť že je to od partnera len výhovorka ze je ešte skoro a či po ďalšom roku alebo dvoch nepríde zas iná výhovorka 🙁🙁 Prešli ste si niečom podobnym??

deti95060810
18. okt 2018

nie, takéto stavy nepoznám...

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
17juraj17
18. okt 2018

@bublinka263 Trosku postupnosti to chce😉 O dietati sa zacnite bavit po svadbe. Suhlasim s priatelom 🙂

bublinka263
autor
18. okt 2018

@17juraj17 ty si myslíš že keď nechce ešte dieťa že bude chcieť svadbu? Čo sme sa bavili možno o 2 roky

lea202
18. okt 2018

myslim si, ze ro je este tak kratka doba na to, aby ste sa hned pustali do rodicovstva. U chlapov to je zvacsa tak, ze si chu ten vztah uzit tak povediac bez deti - osamote

atothova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
18. okt 2018

@bublinka263
nie si vydatá, nemáš svokrovcov. Sú to rodičia tvojho frajera. Bývate vo vlastnom byte - v jeho vlastnom byte, alebo v tvojom vlastnom byte, alebo vo vašom spoločnom vlastnom byte?
Mať dieťa nie je len kočíkovať, hrať sa s nimi, obliekať. To je aj bolesť, únava, starosti, financie, problémy, neistota...
Tvoj partner sa nevyhovára, tvoj partner ti na rovinu hovorí "ešte nie". A asi nebudem jediná, ktorá bude na jeho strane.
Kam sa ponáhľaš? Ste spolu rok a pol, ešte stále máte čo spoznávať aj jeden na druhom, aj okolo seba. A dieťa je záhul aj pre stabilný pár, ktorý dieťa plánoval a chcel.

asia83
18. okt 2018

@bublinka263 Bŕŕŕ. Je krásne, že túžite po materstve, všetka česť vám, ale spomaľte. Ste mladučká. Dajte partnerovi aspoň 3 roky, on začne túžiť po dieťati a vy ešte budete mladá. Netlačte, muži to neznášajú. Užívajte si slobodu, cestujte, choďte do kina, večer na večierky, spolu. Potom to bude veľmi ťažké. Užívajte si jeden druhého. Darmo ste boli s nejakými deťmi celý deň. No koľko tých dní bolo? Koľko ste chceli VY? To neboli vaše deti. So svojími budete STÁLE, každý deň, celý deň, celý život (ak Boh dá). Ak aj odídete, dáte ich na stráženie, stále budete mysľou pri nich. Žiadna sloboda mysle. Počkajte ešte. Nič vám neujde.

lula3108
18. okt 2018

ja som na tom bola uplne rovnako...ale teda boli sme spolu od strednej skoly, v 21 sme postavili spolu dom, vsetci riesili kedy bude dieta...ja som tuzila po dietati od 18, milujem deti a ked sme mali vlastny dom a boli sme spolu 4 roky, zdalo sa mi to idealne...ale frajer tiez nechcel, hovoril ze pockame a nech cestujeme a najprv svadba ale este nie...a stale vyhovorky a vzdy nieco...po 7 rokoch ma to prestalo bavit, mala som zrazu 24, na krku hypoteku a chlapa co mi na rovinu povedal ze sa na dieta neciti...takze sme isli od seba, pre kazdeho to bolo hrozne prekvapenie, rodicia nam dohovarali aj kamosi ale ja som vedela ze to proste nie je ono, kolko by som este cakala? Teraz mam uz manzela, dom a po nicom inom viac netuzime ako po dietati...mozno keby som ho mala vtedy s byvalym, tak nestretnem najlepsieho chlapa na svete a skoncila by som uplne inak...takze moja rada - nechaj to plynut, naozaj ti to neutecie, este nemozes vediet co ta v zivote caka...mne sa v priebehu rok otocil zivot uuplne o 180 stupnov a nemozem byt stastejsia

17juraj17
18. okt 2018

@bublinka263 A co myslis, co je vacsi zavazok. Svadba alebo dieta. Ak nechce svadbu preco by mal chciet dieta 😉

evaili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivankomonika
23. okt 2018

Áno prešla som si podobným, 5 r. ma ťahal za nos že dieťa nie a nie, nakoniec keď si urobil kariéru nechal ma našiel si inú a do roka sa oženil a mal deti, teraz som už vydatá mam dieťa muža a znova byť mladá v tej situácii tak mu dávno kopne do zadku, robila som mu len sluzku.. Ak chceš deti on nie nájdi si iného zrelého muža a nenechaj sa ťahať za nos

seva22
24. okt 2018

Podla mna chces jest kolac,ktory si este nezacala ani piect,lebo si na neho este len kupujes suroviny...ak lubis svoje buduce dietatko,zabezpec mu otca,ktory sa na neho bude tesit a ktory ho bude chciet rovnako velmi,ak nie viac ako ty...mas este mali rokov, a necgapem preco to dieta chces s muzom,ktory mozno ani nechce byt s tebou v buducnosti, ved ta este nepoziadal o ruku,cim by ti dal najavo,ze inu zenu vo svojom zivote nechce...necudujem sa mu, ze nechce dieta...

ollynka
23. okt 2019

rozhodne ho do toho netlač! Ani do svadby ani do dieťaťa,......Len ak chceš pre porovnanie,..ja keď som mala 22 rokov, rok čo rok dovolenka, turistika, bicykel, kamarátky, máš 22 rokov mala by si žiť naplno. A to som deti milovala. Sestrine deti boli ako moje. Viem, že sú aj dievčatá ktoré majú detičky v tvojom veku. Ale dieťa je záväzok, odriekanie . Dieťa potrebuje RODINU, tatu, mamu,...OBETAVOSŤ, lásku, maminku vždy usmiatu, sociálne istoty. S mojim terajším partnerom padlo spoločné rozhodnutie o dieťati, vlastne s tým prišiel on prvý že už by sme mohli mať dieťa. Takže pripravenosť oboch a nie len jeden v páre. Ak ťa bude dlho ťahať za nos, kopni ho do zadku. A mňa by ešte zaujímalo, kedy sa bude cítiť pripravený, či je to vekom, peniazmi, alebo ťa chce viac spoznať, alebo spoznať ešte aj iné ženy okrem teba. A podľa jeho aktivity a pasivity by som sa rozhodovala. Dieťa je to najkrajšie čo ti život môže dať, prajem ti aby si si našla partnera ktorý vás oboch bude milovať.

andrejkap123
25. okt 2019

@ollynka velmi krasne napisane 🙂 dakujem. Budem sa tym riadit.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz