Venčenie psa a povinná karanténa

lydia2211
21. mar 2020

Ahojte, prosim vas o radu, citam vela clankov ohladom povinnej 14dnovej karanteny, ale nikde som nenasla ako je to s vencenim psa....poradite mi? Hlavne nejake overene zdroje. Dakujem moc

deti95060810
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zirafienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
21. mar 2020

@lydia2211 zavolaj do útulku a opýtaj sa, nemáte nikoho, kto by vám vyvenčiť? Ono s Ruskom a iba po vonku je to podľa mňa ôk, ale na sk je teraz národný šport nahlasovanie....

marsmykkok
21. mar 2020

@lydia2211 môžeš ísť, ale rúško, rukavice, čo najrýchlejšie to vybaviť a čo najviac mimo ľudí, ideálne ísť napríklad skoro ráno a neskoro večer.

lydia2211
autor
21. mar 2020

@marsmykkok pytam sa preto,lebo citala som toto iste....ale znamu nahlasili na 158, preto zistujem :(

lydia2211
autor
21. mar 2020

@maciatkolulu nemame koho, znamu nahlasili, preto patram ako to teda je :(

maciatkolulu
21. mar 2020

@lydia2211 volaj to utulkov a ochrana zvierat atď... Nemáš suseda nikoho

michell78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lydia2211
autor
21. mar 2020

@maciatkolulu citala som napriklad, ze nieje dobre psa davat inde lebo moze v srsti nieco preniest....ja uz neviem, clovek sa drzi instrukcii a nahlasia ho za vencenie psa...ved aj to je zivy tvor a ma svoje potreby

dankanka
21. mar 2020

@lydia2211 a co keď ju nahlásili.. Pokutovana nebude. Môžeš si ísť dokonca aj nakúpiť. Pozri stránku korona.gov.sk ci tak dako.

michell78
21. mar 2020

Zdroj refresher.sk

lydia2211
autor
21. mar 2020

@dankanka normalne ju boli vypocuvat akokeby neviem co urobila, ze sa to dalej posuva hygiene a ona posudi....viem, ze chodi uplne mimo ludi, s ruskom...idem si to skusit pozriet na stranke, dakujem

jajko22
21. mar 2020

a Ty si v povinnej karantene? Tak asi niekto druhy by Ti mal mat Tvojho psa tie dva tyzdne alebo ho chodi vencit.

klejkaez
21. mar 2020

@lydia2211 normalne, to sa poklada za tie NEODKLADNE ZÁLEŽITOSTI, nikde sa nezaražať, v skupinách tym dupľom.
A pokial sa da ozaj mimo civilizácie, do hor, na polia luuky kludne.
Tak to i ja robim. A väčšina susedov 😊🙏

Tu nie je obmedzenie, ale chrániť sa

lydia2211
autor
21. mar 2020

@jajko22 ano ja aj ona sme v povinnej 14dnovej

lydia2211
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajko22
21. mar 2020

Toto som nasla len tak narychlo, ale vsak zavolaj na tu linku o korone, nech Ti povedia, zdvihnu aj v noci, .. Jestli máte doma pejska a byla vám nařízena karanténa, jistě vás bude zajímat, jak je to s venčením. Musíte se připravit na velkou změnu. Tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová situaci vysvětluje takto: ,,Psa lze venčit za určitých podmínek a jen v případě, že člověk nemá jinou možnost. Tedy že nemůže říct sousedovi nebo příbuznému, aby za něj psa vyvenčil. Pokud člověk žije sám a nemá nikoho, kdo by psa vyvenčil, může ven, ale platí, že musí jít ráno nebo večer a nezdržovat se venku dlouho.“

lydia2211
autor
21. mar 2020

@klejkaez ale tyka sa to aj povinnej 14 dnovej karanteny?aj tu to vela ludi robi takto, ved sa vsetci chceme chranit, ake ked mate dobreho suseda a zavola na vas 158 dopadne to takto :(

lydia2211
autor
21. mar 2020

@jajko22 ano toto sme citali a toho sa drzime, tak neviem preco potom znamu nahlasili na 158 :( budeme urcite volat, ak sa dovolame..

mogaa
21. mar 2020

@lydia2211 kašlať na niekoho psa, ak by si bola infikovaná počas prechádzky môžeš nakaziť daľších 5ľudí.....ak bývaš v paneláku stačí že sa chytíš klučky, rovnkao vírus v uzavretej miestnosti(napr.výťah! vydrží aj 3hodiny.....pes nepes - treba ho niekomu zatiaľ dať alebo na balkon....v takejto situácii sa treba pozerať na ľudí nie na zvieratá....ja by som tiež nahlásila.....karanténa je karanténa a nie že niekto sa ide prejsť so psom a iného nakazí - to potom nemá žiadny význam.....

marca12
21. mar 2020

@lydia2211 ty sa cudujes,ze ju vypocuvali,ale oni nemaju odkial vediet,ci sa naozaj spravala zodpovedne. Preto ju vypocuvaju,aby sa dozvedeli co najviac a mohli dalsie organy rozhodnut. To by kazdy mohol povedat,ze bol som len tam a tam. Ak ti nema.kto vyvencit,mozes ist. Tolko ludi nedodrziava karantenu a vdaka tym,co prisli zo zahranicia to tu mame zavlecene a este sa nezodpovedne veselo prechadzaju. A ved iba tam som vybehol a tam som si musel nakupit a cigarety dosli atd. Infikivany nakazi dalsich xy ludia a uz sa to siri a sme zamoreni vsetci.

jajko22
21. mar 2020

@lydia2211 nahlasili, lebo ludia sa nemenia, volakedy udavali aj ked vedeli, ze cloveku velmi znicia zivot..taki budu vzdy, aspon vies do buducnosti, tak boja sa o svoje zivoty nosia ruska aj sami v autach a hlavne v obchode su tri krat denne, bez rukavic a rusko maju to iste cely cas :D ale neumyju vchod v cinziaku ani vytah ale ved zelam nech to mas za sebou cim skor. ak je to naozaj virus ako chripka ci uz prasacia tak sa siri kvapockovym prenosom, netreba sa stretavat s nikym, treba pozriet kvapockovu infekciu, ale ludia si asi myslia ze to je vo vzduchu ze sa nakazia zo vzduchu na prazdnej ulici, hlavne ze neni dokazane ze rusko chrani.

lydia2211
autor
21. mar 2020

@marca12 mate pravdu, ale ja s cistym svedomim mozem povedat, ze chodime len so psom aj to mimo ludi, s ruskom...a nezaregistrovali sme, ze sa nesmie vencit, preto nas zaskocilo to nahlasenie

mogaa
21. mar 2020

Každému čo nedodrží karanténu treba dať maximálnu pokutu....karanténa je karanténa....treba sa pozerať na ľudí nie na zvieratá...a že niekto si musí urobiť nákup? žeby donáška ktorú robí xy firiem? u takého čo sa náhodou potom potvrdí pozitivita by to mali brať ako ohrozovanie verejnosti a trestný čin.....je xy starších ľudí, onkologických pacientov, ľudí s poruchou imunity...a nezomierajú len seniori aj teraz v Poľsku zomrela žena 24rokov....

evittam
21. mar 2020

@mogaa Len na zamyslenie-ty si vies realne predstaviť ze ti pes osiera a ostáva balkón 2tyzdne? Kto si toho psa vezme? Ved aj ten je v karantene....Nie nemam psa len proste sa viem vzit do situácie autorky a ano tiez som čítala v oficiálnom vyhlásení ze v takýchto prípadoch moze ist ako pise.

lydia2211
autor
21. mar 2020

@mogaa bavime sa o venceni psa, nie o nakupe...nakup urobia znamy ale psa si kazdy nevezme len tak alebo nevyvenci ked vie ze som v karantene....

lydia2211
autor
21. mar 2020

@evittam prosim vas neviete kde to bolo uvadzane? V pripade potreby...

amelie2017
21. mar 2020

Nemam slov na Slovakov..udavaci za komunistov, udavaci za koruny....mame to v krvi...ak ide niekto von v rukaviciach a v rusku na 5 minut, nenakazi nikoho. A ten, co pride zo zahranicia nemusi byt hned nakazeny. Hlavne, ze internet zapleny uzasnymi citatmi, ako toto ocistenie ludstvo potrebovo, a bla bla bla a zlost a nenavist kvitne nadalej.
Neskutocne vas zmagorila ta vlada, strasny strach do vas zasiala. Ano, treva sa chranit, treba chranit ostatnych, ale hlavne treba zachovat zdravy rozum.

panelacikova
21. mar 2020

@lydia2211 a kde bol ten pes, keď bola dotyčná v zahraničí? či ako to chytila? nerozumiem

mogaa
21. mar 2020

@evittam nech mi nehovorí že nemá nikoho z rodiny čo toho psa nevyvenčí....ja na jednej stran chápem že sa potrebuje postarať aj o psa, ale ak bude náhodou pozitívna naozaj stačí že ide vo výťahu a niekto ďalší ide tým výťahom o 5minut....rúška nie je respirátor, nakaziť sa dá aj v rúške....chytí sa zábradiäia, klučky, vo výťahu stlačí poschodie....ten vírus všade ostáva...ide dieťa od susedov , chytí sa, zle si umyje ruky a má to celá rodina...vďaka super susede čo išla venčiť psa cez karanténu....