Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
8. okt 2009

Bubu....ja ta chapem....a fakt sa viem vzit do koze neveriacich. Ja keby som nemala tento dar tak by mi asi tiez bolo smiesne o com sa rozpravaju tie "kostolnicky"...a hlavne by ma to hrozne poburovalo...Tiez by som si myslela, ach vy naivne ved sa zobudte a pozrite sa na tu hrozu okolo , co si clovek nedovazi a neobstara, nedobije sam tak to nema...My to vsetko vidime, ale napriklad nestalo sa ti , ze si sa niekedy ocitla uplne bezmocna, nevies ako dalej...No mne sa to teda dost casto stava a mozno tie chvile ma opat vratia k Bohu....

Mna napriklad vzdy stve, ze ked niekto o sebe povie, ze je veriaci tak akoby sa od neho cakal 100% priklad a zivot podla nauky...No a vidis ani ja ani jedna z nas to tu nedokaze....ked urobi nieco zle neveriaci,tak je to celkom v poho ,ale ked nieco take urobi veriaci, tak uz je tu velke haloooo s vycitkou:tak takyto ste vy veriaci, hanba vam , jeden negativny priklad dokaze uplne zotrie aj to dobre co krestania robia ☹ .

Ja ti poviem pravdu, chcela by som zit spravne...myslim si ze cely zivot budem hladat pravdu, este strasne vela krat padnem...ale dufam, ze sa nestane v mojom zivote nic take co mi vieru uplne zoberie.....asi by som bola velmi nestastna bez Boha.

Ale zase to prosim neber ako prehovaranie ta k niecomu....fakt nic nerobis zle...Boh ta miluje taku aka si... a uz aj to ze si sem zavitala, mozno prezradza o tebe, ze si hladajuca a chces si vypocut aj nas...

A inac mimochodom moja najlepsia kamoska je neveriaca, je to uzasny clovek...
Nemusi byt prave ta nasa cesta to prave orechove pre teba, ale to neznamena, ze zijes zle a ze nebudes spasena. je strasne vela ciest....a jeden ciel. Tak pa...a kludne prid medzi nas...ved sme normalne 😀 😀 😀

violoncielka
8. okt 2009

Muska tiez si myslim, ze je mozno velmi nestastna, ze aj ona nema rodinku

kaki
8. okt 2009

Violončielka 😵 sánka mi padla 😵 krása 😵

violoncielka
8. okt 2009

Inac baby co ste mali na obed? 😵 😀 . ja som si dala salatik s mozarelou mnam...a teraz si vychutnavam siestu..idem dat caffe a kusok cokoladky...mnam. Ved som cele doobedie cvicila vo fitnes tak si zasluzim nie?

violoncielka
8. okt 2009

kaki ty sa uz sankujes?

muska30
8. okt 2009

violka,
pekne si to napisala 🙂 viera je dar 🙂

kaki,
tak Ta beriem 😉 a aj ja sa modlim za Tvoje deti, ktore urcite pridu 😉

no svagr. je zrejme aj nestastna, ale preco si to musime odniest my? ☹

kaki
8. okt 2009

Muska 🙂
Super, mám aj novú funkciu 😵 , zastupujúca krsná 😵

muska30
8. okt 2009

kaki 😵

violka,
my mame typicke slovenske leco 🙂

violoncielka
8. okt 2009

Mnam muska..... 😵

kaki
8. okt 2009

Ja som mala kuracie prsíćka s karfiolom a brokoličkou 🙂 od svokry 😉

muska30
8. okt 2009

violka,
minule si spominala, ze TVoj manzel je vymodleny, aj ten moj 😉 aj ked niekedy hneva 😒 a spoznali ste sa az po tridsiatke? takze moja svagrina ma uz najvyssi cas 😉

muska30
8. okt 2009

kaki,
dobra svokra 🙂 aj moja svokra vari to co mame radi 😉

afrika
8. okt 2009

ahojte, rada by som počula Váš názor na umelé oplodnenie ak máte čas...nemyslím to vôbec v zlom

muska30
8. okt 2009

afrika,
ja mam vdaka Bohu deti prirodzene, tak sa nemozem k tomu vyjadrit, ale niektore dievcence Ti rady napisu 🙂

riska
8. okt 2009

tak vy zasa varite? mnam 😵 my ideme mať kurací paprikáš

riska
8. okt 2009

afrika, musiš sa riadiť podľa svojho svedomia 😉

kaki
8. okt 2009

Afrika, už sme tu UO veľa krát riešili... Prečitaj si naše diskusie v minulosti 😉 Nie je to na pár viet....
Ale v stručnosti odomňa: "treba jednať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia... Je to veľmi náročné rozhodnutie.... Nerodí sa zo dňa na deň..."

afrika
8. okt 2009

keby ste sa mali rozhodnúť vy, ako by ste sa rozhodli?

violoncielka
8. okt 2009

Moj nazor-je to velmi zavazne rozhodnutie. Urcite treba podstupit vsetky mozne vysetrenia, aby k tomu nemuselo dojst. Ja to beriem ako poslednu moznost a nadej. Cirkevne oficialne stanovisko je .-NIE!, ale jadine Boh vidi do nasich srdc....ta tuzba zeny mat dietatko je taka silna, ze sa z lasky obetuje, dufajuc, ze Boh je na jej strane.
Doba prinasa coraz vacsi pocet neplodnych parov, takze clovek hlada prostriedky.... Sice ide o umely zasah,ale aj tak je to cele v Bozich rukach. Lebo ako vies, to ze pojdes na IVF ti nezaruci 100% uspech....

kaki
8. okt 2009

mňam... kurací paprikáš, šalátik s mozarelkou, lečinko ...mňam
A teraz by som si aj čokoládku dala 😀 Ale podelila by som sa aj s bubulkou a ostatnými 😀

Napísala som mojmu manželovi že či som aniel 😀 A on odpísal: "áno si anjel" Tak som štastná 😵

kaki
8. okt 2009

Afrika ja by som nešla 😔. Necítim to tak v sebe.

Ale ak to ktokoľvek robí v čistom úmysle, modlím sa za neho. A prajem štastie. 😵

kaki
8. okt 2009

Afrika a ty čo? uvažuješ nad UO? Ako dlho sa snažíte o bábo? Máte nejaké vyšetrenia za sebou?
Povedz niečo o sebe. 😉

afrika
8. okt 2009

ja som 1x potratila 😔 . mám za sebou 3x insemináciu, teraz stimulujem na IVF a čakám... u nás je problém v oboch- mne sa robia cysty, mám anovulačné cykly. manžel má zlý tvar spermií.
kaki nešla by si, aj keby to znamenalo, že budeš bez vlastných detičiek? manžel je tiež toho názoru?
nám ak sa to nepodarí, tak si určite adoptujeme bábo, sami nezostaneme

violoncielka
8. okt 2009

Inac ja som tiez o UO nechcela ani pocut.....s pribudajucimi rokmi a hlavne po neuspesnych IUI som svoj nazor zmenila. Mozno Bozia vola je uplne ina. MOzno mam byt ako Sara, ale ja sa zial neviem zmierit s tym, ze nebudeme mat deti...neviem to...a ked si to predstavujem, tak mi je velmi tazko a slzy sa mi tisnu do oci 😢

violoncielka
8. okt 2009

Inac ktoho vie, co by robila Sara, keby mala takuto moznost....
Ale viem su to zbytocne uvahy...keby bolo keby.....

kaki
8. okt 2009

Afrika, je mi ľuto vašich dg.
A keďže Ty si už rozhodnutá prajem Ti aby bol výsledok // 😵 Aby ste dostali veľký dar 😵

Neviem.... Momentálne si myslím že pre mňa tadiaľto cesta nevedie 😔 Necítim pokoj pri predstave mňa a IVF.
MM nie je proti IVF, je za IVF.
Ja by som milovala aj adoptované, ako keby bolo "vlastné"... Ale neviem ako by to prijal môj manžel 😖

Zatiaľ nepoznám cestu kadiaľ ísť... Zatiaľ ju hľadáme.
Neskúšam všetko bez pocitu pokoja. Takže tak sme my na tom 😔

kaki
8. okt 2009

Prečo sa zamýšlame nad tým že by sme nemali deti?
Veď máme vieru a dostaneme aj deti... 😵
Violončielka... hmmmm 😉

afrika
8. okt 2009

prajem vám všetkým moc šťastia 🙂

violoncielka
8. okt 2009

OK Kaki.... 😵

violoncielka
8. okt 2009

pekne popoludnie...vidime sa mozno vecer..pa