Veríte na karmu?

19. nov 2022

Baby, verite na karmu? Zazili ste aj na vlastnej kozi jej ucinky? Vracia sa aj to dobre, co spravime?

anjelicek26
19. nov 2022

Karma mi prijde ako nejake novodobe zastresenie rob dobre - budes pritahovat dobre, rob zlobu - budu sa ti diat zle veci... ale toto nikdy nefungovalo a nefunguje... co funguje je osobne vnimanie tej osoby danej situacie - verim, ze sa mi nedari - ano tak skutocne podavam nizky vykon a to zle "pritahujem", lebo je to moje osobne presvedcenie o tom, co si zasluzim... ak idem na vec s pozitivitou a optimizmom, okolie to vnima, doverujem si, dari sa mi... je to drobny, ale dost zasadny rozdiel...

sszuzu8
19. nov 2022

Ex ma preklial a jeho život sa do par rokov zosypal ako domček z karát.. Verím na karmu

sante81
19. nov 2022

U mňa tie božie mlyny melú veeeeelmi pomaly

sisi2212
19. nov 2022

Ťažko povedať ….. mam vo svojom okolo ludi, ktori su zlo samo o sebe, len intriguju, povysuju sa, urazaju, zamerne druhym robia zle a zivot im ide ako po masielku, bez jedineho zadrhelu a poznam ludi, ktori fakt uzasni ludia, pomahaju kde sa da, obetuju sa za kzdeho a coho sa chytia, to sa im serie …. Najde sa aj priklad, ked niekto urobil zlo a aj sa po case vratilo, aj opacne urobil dobro a vratilo sa, ale je teda vela pripadov, kde to neplati, az mi je do placu, ked to u niektorych vidim

asia83
19. nov 2022

Samozrejme.

marianarem
19. nov 2022

Ciastocne verim, ale nie je to podla mma take priamociaro jednoduche. Keby bolo, uz by sme to za tie tisicrocia vychytali a uz by sme vedeli, co robit, aby sme sa mali vsetci dobre.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
19. nov 2022

@sylvia217 Ale príčina toho že ho chytili asi nie je to že sa ti vyhrážal.

mikadooo
19. nov 2022

Nie. Neverím. A nejak to nesledujem, či sa mi vráti to dobré čo spravím. Ale tých mincí čo som už rozdala, hmm, keby sa mi to v nejakom žrebe vrátilo, nenahnevala by som sa 😁.

sylvia217
19. nov 2022

@ckocka ale tak ja verím, že pre niečo sa mu to stalo akurát teraz.. a to som mu zle vôbec nepriala..
Priala som si aby odišiel od nás z dediny, vesmír ma vypočul a poslal ho rovno tam odkiaľ prišiel.. 🙈🙈

ckocka
19. nov 2022

@sylvia217 Preto že je chumaj, že si naňho práve teraz posvietili, že práve teraz robili raziu niekde kde sa vyskytoval... Je mnoho pravdepodobných prirodzených vysvetlení, prečo veríš práve v nejaký zásah nadprirodzena?

sylvia217
19. nov 2022

@ckocka preto lebo mi ublížil.. 😢😢
Asi je premna teraz viac utesujuce, veriť, ze sa mu to vratilo takto.. to je všetko..

ckocka
19. nov 2022

@sylvia217 Áno, tak toto chápem.

lindusss2016
19. nov 2022

Tak ak sa pytas konkretne na karmu, pravu karmu, hinduisticky pojem, tak ti mozem rovno napisat, ze v nasich koncinach sa tento pojem chape nrspravne. Som ucitelka jogy, karmicky zakon hovori o tom, ze semienko, ktore zasadime v tomto zivote, zneme v tom dalsom... Cize v tvojom ponimani ta sklamem, ale takto karma nefunguje. Ci bozie mlyny melunpomaly ale iste, je druha vec 😃

nikaeli
19. nov 2022

@lindusss2016 presne tak.. ľudia vôbec nevedia, čo to slovo znamená a veľmi radi používajú to zvláštne spojenie "karma je zdarma" -> mylne ju vnímajú ako nejakú odplatu, či trest 🤷🏻‍♀️

či na ňu niekto verí alebo nie, je úplne bezpredmetné..

ildiko36
19. nov 2022

Ja verím karme aj som zažila že to funguje.Mám rešpekt..

lindusss2016
19. nov 2022

@nikaeli spravne si to vystihla: "vnimaju ju ako odplatu a trest" vobec to tak nie je 🤷

ckocka
19. nov 2022

Božie mlyny sú tiež významovo posunuté - povodne tým bol mienený posledný súd.

barborachors
19. nov 2022

Ja verím na to, ze kazdy clovek ma svedomie. Vacsina ludi sa rodi s cistou dusou, ako nepopisana tabula. Je nam vstepovane vo vychove od rodicov, co je dobre a co je zle - samozrejme, zjednodusene povedane. Preto si myslim, ze clovek ktory kona napr zlo, tak si to uvedomuje a zacne pracovat u takehoto cloveka podvedomie, ktore ho urcitym sposobom nuti si ten skutok uvedomovat a spritomnovat a zacne robit akesi "chyby" alebo znervozie. Proste robi a kona v urcitych momentoch tak, ze ho to svedomie aj tak dobehne a nasledne sa mu vrati to, co vykonal, lenv inej podobe.
Mozno zlozita analyza, ale ja to chapem nejak tak 🙂

monika_k
19. nov 2022

Karma je take novodobe pomenovanie toho, ze prajem tomu druhemu nieco zle… Len karma sa lepsie vyslovuje 😂

domak2
19. nov 2022

Nema sa karma vrátiť až v budúcom živote? Len to sa potom ťažko vedú štatistiky 😅

h2
20. nov 2022

Nie, absolútne tomu neverím.

sisi2212
20. nov 2022

@monika_k ano, toto je inak dost pravda …. Poznam osobu, ktora vzdy ked jej niekto v niecom nevyhovie tak si da status o krame a uplne tym dava najavo, ze zela nieco zle tomu, kto jej nevyhovel a vzdy sa nad tou osobou pohorsujem, ze ako to zakryva za karmu, a pritom tym len chce povedat bodaj by sa ti nieco zle stalo

simiis
20. nov 2022

V karmu verím. Veľa krát sa mi už karma vrátila a nie len mne. A vďaka nej je zo mňa lepší človek. Netreba sa s ňou zahrávať lebo každému sa raz všetko vráti a je jedno či hneď, za pár mesiacov alebo rokov, každého jedného dobehne a nie je to nič pekné.