Veríte v lásku na prvý pohľad ?

luise
17. sep 2009

Ahojte!
Ja určite verím a chcela by som vedieť, či sa nás tu nájde viac. 😵 😵

suki
8. okt 2009

on do mě zamilovaný nebyl 😀
Ale protože jsem byla vytrvalá a moje láska silná, tak jsem ho získala a mám ho do dneška 🙂 Kdyby to nebyla láska, tak určitě tak dlouho o něj nebojuju. Nehledě na to, že mi bylo okolo patnácti, takže povrchnost milovat někoho bez toho aniž bych ho znala...je v tomto věku normální a ospravedlnitelné. Vlastně...dokážu to pochopit v každém věku, ale tento věk po tom jaksi volá a je to celkem přirozené 🙂

A kdybych to všechno nepodstoupila, tak bychom spolu teď nebyli a toby bylo myslím si velmi smutné 🙂

dai
8. okt 2009

suki,
myslim ze ty chapes co si k nemu citila... ze to bola pubertalna zalubenost...
ja som tiez bola 4 roky v tom veku zalubena do jedneho chalana - ale od lasky to bolo na mile vzdialene ( ja som mala tu smolu ze ked som ho uhnala ako ty pises, som zistila ze ten clovek sa mi povahou vobec nepaci... ) - ale zalubena som bola ako hrom , cize hormony a chemia fungovali, okrem toho sa tiez pacil vsetkym babam , co samozrejme jeho hodnotu umerne tomu zvysovalo... 😅
ty si mala to stastie ze ste casom pravdepodobne zistili ze sa k sebe aj hodite...
to co ty popisujes napr. mne vobec ako laska na prvy pohlad nepride... som si vzdy myslela ze tu pisete o nejakom zazraku ze ste sa stretli a obaja v tom momente vedeli ze ste pre seba stvoreni a budete spolu do konca svojho zivota...

suki
8. okt 2009

😀 já jsem věděla, že jsme pro sebe stvoření, ale on ne 😀
Já chápu celkem jak to myslíš 🙂 😉 jen mně se prostě líbí věřit si tomu možná trošku naivně a dětinsky než to prostě nějak rozumově vysvětlovat. Však věřit něčemu takovýmu...na tom není nic špatnýho 🙂

suki
8. okt 2009

Já myslím, že i ostatní nemyslely, že to musí být z obou stran. Jen se založila příjemná a pěkná diskuse a každý tu napíše,jak to cítí 🙂 Stejně to má každý jinak a do citů druhýho nevidíš ani je necítíš, takže nevíš, jak to člověk může prožívat 😉
Až bude Nikolka ve věku ptát se na mě a na tatínka, tak jí s radostí řeknu, že u mě to byla láska na první pohled 🙂 protože je to super, že jsem spolu a protože ne každýmu se to třeba takhle podaří udržet a starat se o vztah...což teda u nás bylo o hodně později, vzhledem k tomu, jak brzy jsme se poznali 🙂

suki
8. okt 2009

Ale jina se mi líbí jak jsi napsala, že se staráš o váš vztah s mužem 🙂 to se musí, jakmile to člověk opomene už může být velkej průšvih, takže jen tak dál 🙂

luise
autor
8. okt 2009

Dai, určite nepotrebujem, aby sem písali len tí, ktorí veria na lásku na prvý pohľad. Dokiaľ ste s Loretkou v tejto téme nezačali ,,urážať a vysmievať sa", žiadny z opačných názorov nebol atakovaný, takže sory, ale opäť mi to pripadá akoby si nevedela o čom píšeš! Možno by bolo fajn, keby si to prečítala celé. 😉

Ako som už spomenula, manžela som spoznala necelé 2 týž. pred vojnou. Mala som 16 a strávili sme spolu dva dni. Potom odišiel bez adresy, bez čísla, lebo si myslel, že niečo začínať nemá zmysel. Ochorela som tak, že som dva týždne nemohla chodiť do školy; poviem Vám, že blbý pocit. Prešli dva mesiace po prímači a keď som to najmenej čakala, tak ma našiel. Stačilo len meno a odvtedy sme spolu.... Jasné, že nie je vždy všetko super ideálne, ale problémy, alebo nedorozumenia sú na to, aby sa riešili. 🙂 🙂

Prajem Vám všetkým, všetko dobré.... Čauko 😵

dai
9. okt 2009

luise,
ak chapes to co som pisala ako urazky a posmievanie sa , tak mi je to luto...
moje prispevky su mozno viac o tom slovickareni... ze laska a zalubenie sa nie je to iste...nie som jednoducho fanusik ruzovych okuliarov....

ja som tiez mojho muza videla jeden den, potom sme spolu cestovali, 4 hodiny sa v autobuse rozpravali a on mi povedal ze mi zavola...myslela som ze tym to konci... ale on sa mi po mesiaci ozval a po par dnoch nato sme zacali spolu chodit... teraz sme spolu 10-ty rok a lubime sa...
kazdy kto lubi sa asi raz musel zalubit a prejst nejakym obdobim , postupnym zlozenim ruzovych okuliarov, spoznavanim sa a pomalym pochopenim ze napriek nedostatkom, roznym nazorom a podobne, sme ti co sa mali najst na tomto svete... o tom laska je...
ja nespochybnujem tvoju lasku a je mi luto ze ty spochybnujes moju... ja len pisem ze laska to nie je od prveho dna, ze je to len zalubenost a to ci sa z toho vykluje laska zalezi na velkej miere na nas a v neposlednom rade na tom ci sa naozaj k sebe hodime a vieme a chceme spolu zit... 😔

nikollette
9. okt 2009

verím 🙂 😉

luise
autor
13. okt 2009

Dai, sorry, ak som Ťa urazila, ale jednoducho som to zobrala tak, ako som to zobrala. No život ide ďalej a myslím, že nám prinesie vážnejšie protivenstvá ako tie, ktoré sme tu riešili. 😉

mireno
16. okt 2009

luise uplne stebou súhlasím. ano existuje láska na prví phľad. niektorým to víde iným zase nie. ale my tu neriešime komu vydrží manželstvo a ako dlho z prvej lásky. my tu diskutujeme či človek verí v lásku na prví pohľad. tí ktorý píšu pokojne, tak ti ju pravdepodobe aj zažili a teda vedia o čom píšu. tí ktorý píšu nervózne, tak trochu urážlivo a výsmešne, tak tí ju s uplnou istotou nezažili, ale chceli by ju zažiť. mireno.

luise
autor
16. okt 2009

Mireno... 😵

claudinka
17. okt 2009

u nas s muzikom to bola laska na prvy pohlad 😉 teraz v auguste sme mali dva roky chodenia a v marci budeme mat dva roky svadby 🙂

luise
autor
17. okt 2009

😵 ,Claudinka a potom, že neexistuje. 😒 Všetko dobré! 😵

neznama123
23. jún 2014

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť...na začiatok chcem povedať, že som si vytvorila novy učet z pochopiteľných dôvodov...a chcem povedat, že toto fakt nie je vymyslené, ani si neskracujem dlhé chvíle ani nič podobné, len chcem vedieť nestranné názory a nejaké rady čo robiť...
Ja osobne verím na lásku na prvý pohľad..ide o to že asi pred rokom a pol som stretla jedneho chalana , ked som ho zbadala, totalne sa mi podlomili kolená a prepadol ma ten pocit že TO JE ON, presne taký akého som vždy chcela, nevedela som čo je zač, ani odkial je, ani akosa volá nič...ale tiež verím na intuíciu, a ten pocit pri pohľade na neho bol neopísateľný...stále ho mám v myšlienkach...asi o pol roka na to som ho stretla na jednej akcii a zoznámili sme sa...stačilo že sa na mna usmial, a bola som v siedmom nebi...vravela som si, že toho chlapa chcem a raz bude môj...on už vie kto som, no ani len netuší ako mi pomotal hlavu...odvtedy prešiel rok...myslela som si , že už ma to prešlo, ale pred nedávnom som ho opať videla, nenabrala som odvahu sa mu prihovoriť, aa uprimne si myslim ze by ma ani nespoznal, ale zistila som ze stale je u mňa číslo jedna, stále rozmýšlam aké by to bolo, keby som bola s ním a pod....
viem, že asi som sa mu mala prihovoriť, a teraz to tak trošku ľutujem...
Napadlo mi, že by som mu to všetko napísala, ako to je, ako mi už rok a pol vrta v hlave, aký úžasný dojem u mna zanechal, a proste všetko do srdca..že od toho nič nemôžem čakať, len chcem aby vedel čo k nemu cítim....ide o to že on pozná ľudí z môjho okolia, a bojím sa žeby sa to dostalo vonku, a že by som sa proste strápnila a tak :( a dalsia vec j to, že mam dosť nízke sebavedomie a stále si myslím že na takého chlapa ako je on proste nemám.... nechcem aby som z toho ja vyšla ako nejaka trapka alebo čo, že sa mu vnucujem, alebo ho otravujem a tak....len potrebujem poradiť, lebo moc sa o tom nemám s kým porozprávať....poraďte..napísať a risknúť to? aby o tom aspon vedel, a ja som mala lepší pocit, že o tom aspon vie?? alebo kašlať na to?? dakuujem za každý názor... 🙂

ivett1
24. jún 2014

@neznama123 no, pekne dlho ťa to drží🙂 ... ja som skôr racionálny typ ... ak by sa mi niekto páčil, tak by som mu to nejako dala najavo ... priamo by som mu to asi nedokázala povedať, že ...hej, ty páčiš sa mi...nechceš so mnou chodiť? ...😀 ... ale, tak pokúsila by som sa s ním porozprávať a zistiť, či tá "láska na prvý pohľad" je len taký môj momentálny pocit, keďže práve nikoho nemám a on vyzerá tak ideálne ... alebo, že by mohla preskočiť tá povestná iskra ... tak, len ja už nemám bohužiaľ ten správny vek na takéto romantické lásky na prvý pohľad ... 😉 ... takže, pre mňa by nemalo zmysel písať niekomu, čo k nemu cítim, keď ani poriadne nevie kto som ... a stretla som ho tak 3 - krát za rok a pol ?...
PS: inak, poviem ti, že hoci píšeš, že máš dosť nízke sebavedomie, tak teda podľa mňa máš poriadnu dávku odvahy, keď si schopná "vyznať lásku chlapovi" ... máš môj obdiv ... vážne, bez irónie ...