Veríte v sny?

anicka766
2. okt 2018

Ahojte 
Zaujimalo by ma ci verite v sny, ktore sa Vam snivaju, resp. ci sa vam uz niekedy nieco podla tych snov aj stalo, splnilo.... 
Ako vnimate sny Vy? 
Dakujem za odpovede 🙂

nelinka2009
2. okt 2018

@anicka766 áno aj snaru verím a horoskopom.

beky1813
2. okt 2018

Nie, neverim

andula77
2. okt 2018

mne sa akurat nedavno snivalio, ze som isla so svojimi 3 detmi do dino parku a tie dinosaury ožili a zacali nas nahanat! Nastastie sme sa im schovali v lese a akoze sme to prezili.. snad sa to nesplni

romiada
2. okt 2018

@anicka766 velakrat sa mi stalo ze sa mi prisnila osoba,ktoru som dlho nevidela. A potom za par dni som ju stretla.
A castokrat sa mi sniva ze som nepripravena do skoly alebo mame pisomku atd...asi nespracovany stres a strach zo skoly 😉 ale po 20tich rokoch? 🤔

anicka766
autor
2. okt 2018

Mne osobne sa dnes v noci snivala sova, ktora vliezla do psej budy a ja som ju tam zavrela.... no to sa mi este nestalo :/

reni666
2. okt 2018

@anicka766 v jednom filme údajne podľa skutočných udalostí bolo že ľuďom ktorým sa snívalo so sovami tých v noci odnášali mimozemšťania :D

vlasica19
2. okt 2018

Neverim sice v to, ze by mi nejako predpovedali buducnost alebo co. Ale verim, ze ked ma clovek nejaky problem nad ktorym premysla stale tak pocas spanku sa ho snazi nejako tvoj mozog vyriesit v sne 🙂

marusia12
2. okt 2018

@anicka766 Treba rozlišovať o aké sny ide... či náhodné, vývojové... kedy sa ti dlhodobo sníva nejaký príbeh po častiach... skús si to zapisovať... ja to robím rok a je to zaujímavé. Sny sú obrazom tvojho podvedomia.

kiwi3
2. okt 2018

v snoch sa ludsky mozog ventiluje a ked sa ti nieco podla toho splni... to je tiez normalne a vacsinou sa to parkrat za zivot stane, pretoze cloveku sa toho sniva kvantum a casto to, po com tuzi. ak ovsem ide o nieco realne

asia83
2. okt 2018

@anicka766 Áno, niekedy sú sny pravdou. Mne stále, keď sa mi sníva zo štvrtka na piatok. Pred 14 rokmi sa mi snívalo, že som nevesta a utekala som po našom sídlisku. Utekajúca nevesta=smrť, v nedeľu zomrela starká ( to sa mi snívalo zo štvrtka na piatok, samozrejme). Minule sa mi snívalo niečo negatívne zo štvrtka na piatok a tak sa to presne v ten piatok aj stalo ako sa mi to snívalo.

anabella111
2. okt 2018

http://modlitba.sk/?p=2210 Ak by niekoho zaujímal krestansky pohlad na sny a ich vykladanie...

anicka766
autor
2. okt 2018

@marusia12 dakujem asi si to zacnem zapisovat, moje sny su niekedy tak realne ze ani priatel mi nechce verit ked mu vsetko od zaciatku do konca podrobne porozpravam 🙂

anicka766
autor
2. okt 2018

@reni666 super, no mam sa naco tesit 🙂

jana_eyre
2. okt 2018

verim, ze snove symboly vypovedaju vela o nasom podvedomi a veciach ktore nas trapia..

ale neverim ludovym vykladom snov, ako ked sa ti sniva o zuboch a niekto zomrie..

kedysi som sa vykladom snov venovala podla freuda a junga, bolo to zaujimave a vela veci sedelo.. chce to ale vela citania a skumania sameho seba, pretoze pri takomto vyklade nic nie je jednoznacne, ako v tych jednoduchych snaroch..

marusia12
2. okt 2018

@anicka766 nuž... ono to môže nakoniec byť niečo ako paralelny svet, že? 😀 Mám to podobne... zapisujem už rok a dávajú zmysel.

marusia12
2. okt 2018

@anicka766 kúp si appku Snár sebepoznání... pracuje s podvedomím

janulka2811
2. okt 2018

Nieee 😆

mamula2
2. okt 2018

Neverím na to,ale zasa rada prečítam snár čo by mal ten ktorý sen znamenať a len sa na tom pousmejem.Kmotra tá zasa čo sa jej sníva to sa jej plní-hlavne to zlé

ludka140281
2. okt 2018

@anicka766 verím a aj sa mi niekolko splnilo---prekladam si význam podla snára

montemotherone
2. okt 2018

@anicka766 Sny sú výpoveď nášho podvedomia, strachov. Ja k nim pristupujem čisto Freudovsky. Je to odraz nášho najvnútornejšieho JA, ktoré si často nechceme priznať ani my sami. A ak sa splnia, tak len podľa princípu- Stane sa ti to, čoho sa najviac bojíš, prípadne naopak to, po čom skutočne túžiš celým svojím bytím. Podvedome vtedy vlastne robíš všetko, aby si sa k tomu cieľu naozaj dostala. Ono niekedy si myslíme že niečo chceme, ale ono to až tak veľmi nechceme. Ak po niečom naozaj túžime, nasmerujeme k tomu všetko naše zmýšľanie a konanie a dosiahneme to. Je dobré rozoberať si sny a spoznať sám seba, pracovať na sebe, na svojich hriešikoch a zlozvykoch... Ale určite by som pasívne nečakala, že "sim-sa-la-bim" a splní sa to, kým ja budem sedieť s vyloženými nohami a slanými lupienkami pred telkou 😉 Tá druhá nepríjemná strana je strach. Podľa niektorých filozofických smerov- jediná vec ktorá naše EGO determinuje. Strach je silný. Dokáže zmeniť naše myslenie, následne konanie, a potom aj náš život...

anicka766
autor
2. okt 2018

@montemotherone velmi zaujimave, mna by velmi zaujimalo ako sa naucit ovladat vlastny strach ten co ta strasi v hlave, da sa to vobec nejako?

dismonika
2. okt 2018

@romiada presne tieto sny so školou mávam aj ja. Ide mi to dosť na nervy. Určite to bude tým, čo som/sme si počas školy prežila/i - stresy. Učenie na skúšky a štátnice - stále dookola. Je tomu už 10 rokov.

danula.ch
2. okt 2018

@anicka766 mne sa často sníva, že hľadám záchody, najdem nejaké verejné, ale sú strašne špinavé, tak chodím od jedného k druhému. .......A ked sa zobudím, tak zistím, že mi ide mechúr prasknut 😀 😀

laska201
2. okt 2018

Sniva sa mi vzdy to co vidim citam rozmyslam.tak ze moc im neverim.

zuzinapipina
2. okt 2018

@anicka766 živé sny alebo hlavne take, ktoré si velmi dobre pamatame ci mávame dost silne pocity po nich, su najčastejšie sny z minuleho zivota alebo sa nam snazila anjeli pomôcť vyriešiť nieco, povedať, vratit nas do tej casti nášho života, kde sa nám zacal napriklad strach, hnev alebo niečo podobne co sme nevyriesli, vracia sa nam to, tazi nas to.. Taktk to vnímam ja. Odmalicka mavam take sny, ked som bola mala ma skrtieval KUKO ten z odkuka do kuka😂, ten sen som mala asi aj 3-4 krat, prednedavnom som zistila preco som ho mala a ze to suviselo s minulym zivotom. Taktiez sa mi snivalo ked som bola malaa, a to bkl fakt zivy sen, ze moja mama umrela ked bola mala, nechapala som, tiez som zistila, ze to bola v minulom živote moja dcera, ktorá umrela ako malá, taktiež som raz bola vkrajine o 1000 rokov v budúcnosti, asi si poviete ze mi šibe 😂😂😂 ale podla kniziek ku ktorym som sa urcite nedostala nahodou Brian L. WEIss- som zistila, ze to bude naozaj nasa budúcnosť a ze veľa ludi ju tak opisovalo. Cela zem bola jedna nadherna priroda, voda cista, vodooady, žiaľ uz neboli ani ziadne zvieratá, len pokoj, neskutocny pokoj na dusi, vtedy som si myslela, ze som bola v nebi, ale ono skjtocne o peknych par rokov budu ludia na takej duchovnej urovni, ze tu proste vsade bude ako v nebi.. Ja viem ze vela ludi nato neveri, len som napisala ako to vidim ja 🤣

montemotherone
2. okt 2018

@anicka766 ťažko, ale dá. Je to dlhá práca. Niekomu pomáha viera a iným... neviem čo 🙂 Strach treba ale prijať ako súčasť života. Čím viac ho dokážeme vo svojom živote akceptovať ako niečo prirodzené, tým viac ho oslabujeme 🙂

tinaa64
3. okt 2018

@zuzinapipina mne sa od detsva sniva len o smrti..celu moju rodinu som v snoch .."pochovala"niekolkokrat..vzdy niekto zomrel...a raz som zomrela sama...to bol sen..pocitila som ake to je posledny lrat vyduchnut...no a starsia dcera niekolko krat lezala v rakve...tie snuy mi uz aj na nervy lezu.....no a este sa mi sniva s mojim nebohym dedkom..nikdy nic nwpovie len bud stoji alebo sedi a sleduje..poriadne sa ani nepohne..ani ma neobijme ked idem k nemu a tesim sa ze ho vidim..len pozera alebo proste tam len tak je..bud na zahrade ci doma...nerozu.iem to.u preco mam taketo sny

zuzinapipina
3. okt 2018

@tinaa64 fuha no to moze vselico znamenať. Ak sa zjavuje mrtvy mozno ti chce niečo povedat, ze po smrti to vidí uz inak a chce ti poradit ci ospravedlniť sa. Neviem.. A zd sa ti sniva o umrti druhych.. No mne sa to tiez snivalo dost casto.. Ale ja som casto citila neskutocnu bolest pri prrdstave ze by niekto umrel, niekto najblizsii. Vzdy som sa rozplakala, ked ma len napadlo, zeby som mohla o niekho prist, tak neuveriteľný a z nicoho nic bôl. No a casom som prisla nato, ze som uz o tychto všetkých pri kt, som ten pocit mala, v minulosti prišla a ta bolesť zo straty nebola spracovaná, nevedela som sa s tým zmieriť a tak som aj umrela, preto sa mi to vracalo stale.. Odkedy som nato prišla, uz to na mna neprislo a to je tomu uz dobrý rok možno. Raz som citala príbeh o jednej zene, ktorej cela rodina umrela v minulom živote na mor, ostala sama a utrapila sa z tej bolesti sama az umrela aj ona. V tomto živote mala neskutocne depresie a nikto jej nevedel pomoct. Az raz zasla k psycholgicke a tam to spolu vyriešili.

tinaa64
3. okt 2018

@zuzinapipina aha..takze ke dost pravdepodobne zesom v minilm zivote prisla o komplet celu rodinu..inac uz dlho sa pohravam s myslienkou ze by som zisila nieco. O mojom minulom zivote
.mozno bu som viac veci pochopila a mozno by sa mi aj lahsoe zilo..ci myslis ze to je somarina?

haslerka31
3. okt 2018

@reni666 film sa volal The Fourth Kind , tiez som to videla a lutovala , ze som isla na taku blbost do kina 😁