Vhodná obuv na leto

lara81
8. jún 2020

Ahojte. Čo je podľa Vás vhodná obuv v lete? Napr.po meste k športovému oblečeniu ale aj k letným šatám. Ja si myslím, že baleríny a obuv ako na fotke, ktorá má takýto opatok je maximálne nevhodná. Takisto aj šľapky "žabky" na rovnej podrážke. Ale čo iné si obuť? Zavretu obuv nechcem, všetko ma natlačí (päta, prsty, dookola..) sandále hoci aj a koženým remienkom má natlačí do pľuzgierov, šľapky, s trošku nadvihnutym opätkom ma natlačí na prstoch..som už zúfalá . Každé leto kúpim 5 párov (každý typ iný) a ich striedam podľa toho kde mám pľuzgier. Výnimočne nájdem obuv, ktorá je pohodlná a nikde netlačí a tú nosím asi tri roky do zodratia. Keď mám obuv naboso tak neviem či sa mi tak potia nohy alebo čo že ma všetko natlačí. Nemám pocit, že mám vlhké nohy no keď mám botasky a vyzujem sa tak mám vlhké ponožky. Tak by som bola rada za nejaké vaše tipy čo nosíte v lete. Obrázky by boli fajn 🙂

jaass
8. jún 2020

@lara81 veľa záleží v akých obchodoch kupuješ 🙂 a za koľko. Koľko si ochotná dať za takého topánky?

ruzasipova
8. jún 2020

A nebude problem, ze mas siroku nohu a preto ta vsetko omina? Skusala si barefoot? tie su od zakladu sirsie a pohodlnejsie

lenuliatko84
8. jún 2020

Ja mam vsetky letne topanky tommy hilfiger. Od slapoek cez espadrilky az po platenky.vsetky mam 3 sezony a som nadmieru spokojna,pohodlne su vsetky ako vlnene papucky

lara81
autor
8. jún 2020

@jaass no práveže už ani nie som ochotná dať veľa peňazí za obuv :( za posledné roky ma to stálo veľa peňazí, párov, druhov, času a aj tak nic. Kupujem lacnejšie aj drahšie, preferujem kožu. Naposledy som si kúpila kožené lodičky na nižšom hrubom opätku aby som vydržala na oslave aspoň do polnoci a aj tak som o 22hej bola už bosá :( (kúpila som si ich mesiac pred oslavou a dva týždne som v nich chodila doma aby sa koža "prispôsobila") stáli asi 65€ a teraz na nich budem pozerať ako na ostatné topánky :( ale tak Max 50€ by som dala za nejaku obuv na leto. Nenosím žiadne vysoké opätky ani nejaké extravagantné kúsky, snažím sa ísť skôr tou prirodzenou zdravou cestou. Som na materskej takže nemusím mať predpísanú obuv do práce. Ale zasa barefoot by som asi nedala... A myslím, že problém bude asi v Tom že nosím polcislo. 38,5 je moja veľkosť. Botasky kupujem 39 no sandále, šľapky, lodičky nájsť je umenie. Nosím 39 ale vidno, že by boli lepšie o 2mm menšie.

lara81
autor
8. jún 2020

@ruzasipova to mi nenapadlo. Ale asi áno, bude to najskôr širokou nohou. Aj moje deti majú riadne široké nohy a bežnú obuv neobuju. Barefoot ma nejako neoslovil. Neverím tomu, podrážka je tenká ale ja chcem mať nohy v teple. A nechcem ani cítiť každý kamienok. Okrem toho riadne pálky to sú a bojím sa, že dám zas kopec peňazí a nebude to stáť za to. Bývame priamo v centre a vždy keď vyjdem von musím prejsť po brutálne rozpálenom úseku v lete. Neviem či by som to dala. V lete som mimo domu 7 a viac hodín denne.

ruzasipova
8. jún 2020

@lara81 Vies co, presviedcat ta nejdem. Ak mate vo svojom okoli predajnu, urcite to poskusaj a sama uvidis. Nezavrhuj ich skor, ako to skusis. Inak ti poradit neviem. Ja mam ine problemy s topankami, mne sa zas vsetko vyzuva 🙂. Ale dcera je barefoot od narodenia, tajze co to o tych podazkach viem.

tslobik
8. jún 2020

@lara81 Rieker napr.??

mirage
8. jún 2020

poznam, kazde topanky su utrpenie, hlavne v lete. ja leto prezijem v tychto:
https://www.officeshoesonline.sk/topanky-birken...

simsalabim
8. jún 2020

@lara81 ja mam problematicke chodidla a poradim ti, ze ak narazis na topanky, s ktorymi si spokojna, treba si ich kupit niekolko. Ale mozno by stalo za to dat si nohy prezriet ortopedom, mozno aj tam bude problem. Ja som roky neriesila problem s bolavymi nohami, az sa to vystupnovalo a je z toho diagnoza - co samozrejme, nemusi byt tvoj pripad. Inak spominany Rieker je celkom dobry, ak narazis na dobry model. Birkenstock je tiez fajn, ak znesies tvrdu stielku. Ak potrebujes polcislo, tak skus Gabor, ma polcisla. U Batu je rada Comfit, kde obcas najdem nieco, co moje nohy znesu - naposledy tieto sandale https://www.bata.sk/kategoria/web-katalog-sk-ze... . Nie je to presne to, co by som si za normalnych okolnosti vybrala, ale ja si uz fakt nemozem vyberat. Ja mozem skusit v predajni aj 20 parov a 2 sekundy po obuti viem, ze v tom nedokazem urobit viac ako 2-3 kroky. Takze ak nechcem chodit v dochodcovskych topankach, zohnat nieco, v com mozem aj chodit, je fuska.

evkamotka
8. jún 2020

Ja mam siroku nohu a kupila som si prave Protetika poltopanky aj slapky na doma a su uzasne. Pozri ich stranku, maju aj katalog jar-leto... Su makkucke, s klenbou, ortopedicke prvky, prisposobiva koza atd

mirage
9. jún 2020

@evkamotka len su.. take.. skarede

evkamotka
10. jún 2020

@mirage heh. Ako ktore aj ked uznavam ze treba prebrat

mirage
10. jún 2020

@evkamotka ok, tak skusim 🙂

luccija
10. jún 2020

@simsalabim tie sú pekné nosím podobný styl

evkamotka
10. jún 2020

@mirage este mi napadlo, ci si nechces dat sandale usit, ie je to take drahe ako to znie

simsalabim
10. jún 2020

@luccija dik, na nohach vyzeraju velmi pekne. Nie su celkom moj styl, ale s mojimi nohami si uz moc nenavyberam, nevhodna obuv mi sposobuje okamzitu bolest hned po obuti (ako ked si udries laket o nieco ostre) tak sa tesim, ked ma v niecom nohy hned nebolia a topanky nevyzeraju uplne babkovsky. A tieto na nohach vyzeraju fakt dobre.

halci
10. jún 2020

Nosim sportove sandale Ecco offroad, ktore predavaju uz vela rokov. Som s nimi spokojna. Su pohodlne a nikde netlacia. Este mam dvojo sandal Geox, tie uz vyzeraju dost znicene ale nosim ich, pretoze su takisto velmi prijemne na nosenie. Keby tento model mali znova, opat si ich kupim. Kupujem tak, ze topanky musia na prve obutie sadnut ako uliate. Ak niekde tlacia, nekupovat. Neraz som urobila chybu a kupila, hoci som nebola na 100% o nich presvedcena.

airaw
10. jún 2020

Mam skoro take sandale ako na obrazku z deichmannu z minuleho roka a za mna super, vobec ma netlacia, ani pluzgiere nerobia, nosila som ich cele leto a teraz ich znova nosim. Mam aj sandale z riekeru a aj zo zdravotnickeho obchodu a tiez fajn