Vianoce bez detí

romca123
24. dec 2012

Ahojte, nájdu sa tu maminky, ktoré trávia Vianoce bez svojich detičiek? Ja trávim tieto vianočné sviatky prvýkrát osamote, bez môjho synčeka... ☹ Tieto vianoce trávi u otca na opačnom konci SR. Zatiaľ je to môj najhorší Štedrý deň...prázdne miesto pri stole...darčeky stále pod stromčekom....všade úplné ticho.. ☹ Stále rozmýšľam ako mu je, v úplne cudzej rodine, kde pozná iba svojha otca....počítam minúty,hodiny kedy mi príde naspäť....avšak bude to až vo štvrtok...nikdy som sa tak netešila aby sa rýchlo skončili vianoce ako tento rok...nech mám svoje srdiečko už pri sebe,nech si ho môžem pritúliť, nech počujem jeho zvonivý smiech...Prečo je život taký ťažký?....:0(

micha7
24. dec 2012

Ahoj... neboj syncek pride naspät ani sa nenazdas....ano zivot je tazky,ale vsetko sa da zvladnut... 🙂 pekne Vianoce a pokus sa aspon trosku mysliet pozityvne aj,ked ti je za syncekom smutno... 😕

anos18
24. dec 2012

@romca123 Ahoj, aj ja som bola dnes bez syna, lebo travil dnesny den u otca. Nastastie je to ale u nas v meste a zajtra ho mam doma. Moj syn je uz velky, takze aj tak uz ma svoje zaujmy a nebude stale sediet doma. Budem si musiet na to zvyknut. Viem, ze Ti je smutno, ale vyuzi tento cas na oddych, citanie, pozri si dobry film, ... Inokedy sa aj tak venujes dietatu, tak teraz sprav nieco pre seba. Vsetko dobre prajem. Krasne sviatky.

alenka600
24. dec 2012

@romca123 Je mi jasne, ze teraz nic nepomoze Tvojmu smutku, ved nase deticky nam tak prirastli k srdcu, ze? Ale budes ho mat opat pri sebe, porozprava Ti co zazil, Ty mu tiez musis porozpravat ako Ta prisiel navstivit Jezisko, co si robila, ako si sa mala, ze Ti samozrejme chybal, ale uz ste znova spolu. Opakujem, je mi jasne, ze smutok matky za dietatom nezazenie nic, ale musis to vydrzat, prekonat a zobrat si z tejto situacie to najlepsie - vyloz si nohy, daj si kolacik, zapni telku. A nehanbi sa, poriadne si poplac, je to sice take trochu akoby naivne, ale velmi to pomoze (najlepsie sa vyplakat pri dobrom filme 🙂 Hlavu hore!!!!

romca123
autor
24. dec 2012

Vďaka za príspevky a povzbudenie...synček má iba 5 rokov...a je prvýkrát na tak dlho preč...tak to prežívam o to viac...:0(

mata128
24. dec 2012

@romca123 z casti ti rozumiem.My s ex sme od seba uz piaty rok.Byvame v jednej dedine,kusok od seba a uz na zaciatku sme sa dohodli,ze jedny Vianoce bude dcerka so mnou,druhe s nim.Tiez mi je smutno,ked tu nie je.No nasa ma uz sedem rokov,ma svoj mobil,cez den sme volali aj 3razy,aj po veceri mi volala,co dostala...tento rok sa nam narodil drobec,ak je to uz veselsie.Pre mna je podstatne,ze mala je stastna,jej to takto doslova vyhovujr.jej otec mma novu priatelku,takze prve Vianoce travia spolu aj s jej synom.Moj ex vsak byva stale u svojej mamy,takze su vsetci pokope a ja viem,ze moji byvali svokrovci by malej modre z neba zniesli.Viem,ze jej nic nechyba,zajtra rano mi ju dovezie a buduce Vianoce bude zas so mnou.Ja viem,ze je to tazke,ale deti za nas rodicov trpiet nemozu.Oni su v tomto vsetkom iba obeti.A tak ako chceme byt s detmi my maminy,tak chcu byt aj otcovia.Deticky su tak nase,ako su aj ich...😉😉😉.Musis nejako vydrzat a mysli na to,ze vo stvrtok uz budete spolu...ostatni uz budu mat po Vianociach a ty si ich budes so syncekom naplno uzivat...

kveta
24. dec 2012

@romca123 Je zivy, zdravy, v poriadku. To je dovod na pripitok, nie na smutok. Pust si telku, nebudes mat az tak ticho. 😉

lypka
24. dec 2012

je to ťažké nie len pre matky, ale aj pre otcov, vidím to na vlastné oči ako každý rok chodí brat so synom po večeri k nám celý uplakaný lebo jeho dcéry bývajú s matkou a navyše tam nie sú ani veľmi šťastné 😔

anos18
24. dec 2012

@romca 123 Ano, urcite je to horsie, ked ma Tvoj maly len 5 rokov. Je to urcite tazke, ked nemozte byt spolu. Ale prezijes to. My zeny sme silne. A o chvilu budete zase spolu. Uz sa len 3x vyspis .... 🙂 Alebo az 3x?

jonas17
24. dec 2012

@romca123 je to úžasné, že dovolíš aj otcovi byt s malým....milion matiek toto nedokáže....robíš veľmi veľa pre syna, toto sa ti raz vráti, moja neter, dcéra môjho brata, nebola u nás a u svojho otca už 6 rokov...teraz má 16 a nás hlboko v paži...tak dlho nevidela ani otca, ani svojich bratrancov...jej matka to nedovolí...preto obdivujem, smekám klobúk pred každou mamou, ktorá svojmu dieťaťu dovolí po rozchode poznať aj druhú rodinu...ja si myslím, že čím viac ľudí dieťa miluje, jemu to je len na osoh..si múdra matka...

elise
24. dec 2012

@romca123 ved si s malým spravte vianoce zajtra ked ti to ex dovezie🙂 nie je podstatne že je to 25.12 🙂

miskap2111
24. dec 2012

@romca123 Aj ja trávim Vianoce bez mojich milovaných dcér- už druhý rok sú na Vianoce u svojho otca na východe Slovenska. A hoci sú už veľké a ja som so svojim priateľom v Belgicku, aj tak mi strašne chýbajú a tie Vianoce bez nich sú úplne iné.. Takže viem si predstaviť, čo asi teraz prežívaš, zvlášť keď synček je ešte malý. Ale neboj sa, za chvíľu bude naspäť pri tebe! Drž sa!

broken_arrow
24. dec 2012

@elise super nápad boli časi keď naši chodily na smeny do práce a mávali sme vianoce niekedy skôr inokedy neskôr na čase a dni nezáleží .... jj urob si vianoce keď sa vráti, napríklad podľa pravoslávneho kalendára 🙂 a keep smiling malému je isto dobre, ver mi že my otcovia ich milujeme rovnako ako vy matky !

romca123
autor
24. dec 2012

No je to o to ťažšie, že som sama...nemám priateľa...proste blízkeho človeka, ktorý by ma podržal....preto sa smútok zvláda ťažšie...
ale vidím, že nie som sama bez detičiek, takže zrejme pomôže len hlavu hore a vydržať....

raza
25. dec 2012

@romca123 neplač, pekne začni všetko chystať a keď synček príde domov, tak ho budú čakať Vianoce 😵 jemu určite nebude vadiť, že nie je 24. 12. vieš, ako bude rád, že má dvoje Vianoce? 😵 hlavu hore, neboj, čo nevidieť ho máš doma 😉

biancarv
25. dec 2012

@romca123 aj ja som bola včera bez staršieho syna. Tento rok sa to dalo zvládnuť nakoľko sa mi pred mesiacom narodil druhý syn, tak to nebolo také smutné. Ale už rátam minúty kedy sa vráti a urobíme si vianoce dneska so všetkým. Darčeky na neho čakajú pod stromčekom. Držím palce nech ti to čakanie čo najskôr prejde a nech ste spolu. Veselé vianoce 🙂

ianka94
24. dec 2020

Tiez som rozvedena a bojim sa ze budu sviatky bez maleho 3r. co viem ze to tiez pride, len ako pisete tazko sa sviatky prezivaju ked nemate milujuceho partnera, vlastnu rodinku pri ktorej by ste taketo pocity nezazivali🙁a tak myslienky len u synceka, uplne vas viem pochopit...