Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vianočný list pre teba

anavila
13. dec 2008

Vianočný list pre Teba ...

Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia. Každý rok sa koná oslava na moju počesť a myslím si, že tak bude aj tento rok. Počas týchto dní veľa ľudí nakupuje darčeky. Rozhlas a televízia vo svojich reklamách na každom kroku upozorňujú svet na moje blížiace sa narodeniny.
Je krásne vedieť, že najmenej raz ročne si niektorí ľudia na mňa spomenú. Ako iste vieš, oslava mojich narodenín začala už pred mnohými rokmi. Spočiatku ľudia chápali a boli vďační za všetko, čo som pre nich urobil. Teraz sa zdá, že nik už nepozná skutočný dôvod osláv.
Rodiny a priatelia sú spolu, zabávajú sa, ale nepoznajú význam osláv. Spomínam si, že aj vlani bola usporiadaná takáto slávnosť na moju počesť. Slávnostná tabuľa bola plná delikates, ovocia a rôznych maškŕt. Výzdoba bola vskutku fantastická a všetko to dopĺňali nádherne zabalené darčeky. Chceš však niečo vedieť? Bol som oslávenec, ale nebol som pozvaný.
Keď prišiel deň D, prišiel som, ale nechali ma vonku, pred zabuchnutými dverami. A ja som tak veľmi chcel byť s nimi.
Popravde, neprekvapilo ma to, pretože v posledných rokoch všetci predo mnou zatvárajú dvere.
Nepozvaný, ale predsa som sa rozhodol potichučky vojsť. Postavil som sa nebadane do rohu miestnosti a sledoval som. Všetci jedli, pili, podaktorí aj opití, rozprávali oplzlé vtipy a nesmierne sa na všetkom bavili. A naviac, keď do miestnosti vstúpil veľký tučný muž oblečený v červenom s dlhou bielou bradou. Vyzeral ako opitý, sadol si do kresla a všetky deti sa rozbehli k nemu, kričiac: „Santa Claus, Santa Claus!“, akoby táto oslava bola na jeho počesť!
O polnoci sa všetci začali objímať. Tak som roztvoril svoju náruč čakajúc koho by som objal. A vieš čo? Nikto ma neprišiel objať. Ľudia si začali rozdávať darčeky, otvárali ich plní očakávania. Keď už boli všetky otvorené, nesmelo som sa obzrel, či tam snáď nebude aspoň jeden aj pre mňa.
Veď ako by si sa cítil ty, keby na tvojich narodeninách boli obdarovaní všetci okrem teba – oslávenca?
Vtedy som pochopil, že som nechcený, nepozvaný a preto som rýchle odišiel.
Každý rok sa sviatok mojich narodenín zhoršuje. Ľudia pamätajú len na jedlo, pitie, zábavu, ale na mňa akosi zabúdajú.
Bol by som rád, keby si mi tieto Vianoce dovolil vstúpiť do svojho života.
Potešilo by ma, keby si uznal skutočnosť, že pred vyše dvetisíc rokmi som prišiel dobrovoľne na tento svet obetovať svoj život na kríži, aby som ťa zachránil. Dnes, jediné čo chcem je, aby si tomu veril celým svojím srdcom.
Rád sa s tebou o niečo podelím. Keďže ma mnohí nepozvali na svoje párty, budem mať svoju veľkú vlastnú grandióznu oslavu, akú si nikto nevie predstaviť.
Stále ešte prebiehajú prípravy. Dnes som poslal mnoho pozvánok a toto je jedna z nich aj pre teba. Chcem vedieť, či prídeš, aby som ti rezervoval miesto a napíšem tvoje meno zlatými písmenami do veľkej knihy pozvaných. Iba tí zapísaní budú pozvaní na párty. Tí, ktorí neodpovedia na pozvánku, zostanú vonku.
Vieš, ako môžeš odpovedať na toto pozvanie?
Je to jednoduché, pošli za mňa túto pozvánku všetkým, na ktorých ti záleží ... Budem na vás všetkých čakať na tohtoročnej oslave... Uvidíme sa čoskoro ... Milujem ťa. Ježiš

sassi
13. dec 2008

jééééžiš, to je starééé
a tento rok mi to už prišlo minimálne 15x a ešte aj tu... 🤐

A ešte behá jeden spam... o chlapcovi čo kupoval babiku svojej mrtvej sestre, čo ju zrazil opity šofer ... tak ten mi lezie už tiež na nervy 🤐

anavila
autor
13. dec 2008

tak sorry, za strateny cas

bibianna
13. dec 2008

pekné, ja to vidím prvý krát, idem to poslať sesternici.

sassi
13. dec 2008

asi mam vela mailových kamošiek 😀 😀 😀 😉
ja som to nemyslela zle, ten list je inak pekný 😵

ajula25
13. dec 2008

Krásne a pravdivé. V dnešnej dobe sa neviem na chvílku zastaviť a zamyslieť, čo je skutočné dôležité. Že to nie je práca a obchodné rokovania, ale naša rodina, deti, manžel, mama, otec, súrodenci. Skrátka tí, na ktorých nám záleží....
Krásne Vianoce bez zhonu, stresu a v kruhu najbližších....

3558
13. dec 2008

ja to vidim prvy krat, ale radsej to ani nejdem citat. ja mam takych mailov plne zuby. tiez nic v zlom, ale nemam tolko casu. 😉 😉 😉

domulienka
13. dec 2008

presne moj nazor Ajula,krasne a veeeelmi pravdive.

majcik
13. dec 2008

Tiez nemam vela casu na citanie preposielanych mailov, ale tento som si nahodou precitala a musim povedat, ze skryva v sebe velku hlbu a pravdu. Ved kolki ludia oslavuju Vianoce a pritom si vobec nespomenu na tu podstatu, ze su to narodeniny Jezisa... myslim, ze nie je na skodu sa nad tymi riadkami zamysliet ... ja som si na zaklade toho povedala, ze sa nebudem nahat za nepodstatnymi vecami, ale skusim sa viac zamysliet nad pravym zmyslom vianocnych sviatkov a prezit ich intenzivnejsie a do hlbky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli