Videli ste niekedy na túre medveďa?

2. okt 2021

V poslednej dobe sa dosť zamýšľam nad medveďmi a mam z toho normalne úzkosť keďže chodím s rodinou na turistiky na kopce, do hor atd. Zaujima ma že či ste už niekedy na nejakej prechádzke/turistike stretli/videli/počuli medveďa? Kde to bolo?

sara07
2. okt 2021

nie max nakladene

roxy2
2. okt 2021

My chvalabohu nie

rachel36a
2. okt 2021

Ja nastastie nie, ale moj brat stretol raz, a moj muz uz dva krat...

zivana
2. okt 2021

Ja ani na túru nemusím chodiť, maco dôjde až ku mne domov do dvora 🐻

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladyvi
2. okt 2021

No ja teda ano. Dvakrat. No a potom nielen na ture, ale aj v dedine pri prechadzke podvecer 🥴

ladyvi
2. okt 2021

No a hovienka a stopy v blate, to viackrat.

petulda333
2. okt 2021

@ladyvi boze, by ma kleplo. Moja nocna mora

suge
2. okt 2021

Kolegyňu naháňal a nie, odvtedy, odkedy mi to rozprávala som v horách nebola.😉

66bublinka66
2. okt 2021

Som v Kanade stretli sme grizzlyho asi na 50m no poviem vám od vtedy si spievam (my sme boli dosť potichu)

jannka89
2. okt 2021

Stretli tak cielene v Smokovci, domáci už vedel cca cas kedy chodia ku košom, tuším dáky hotel to bol, hneď na druhom mieste sa nám ,,zadarilo" vidieť ich z auta 🙂

selu11
2. okt 2021

Áno stretla som v Tatrách, medvedicu s dvoma malými. A raz videla medveďa aj kolegyňa, ale to už neviem kde presne boli, myslím že Zuberec.

andreablabla
2. okt 2021

Áno,na túre na Rysy. Bol to mladý medveď,šiel za nami a turisti ho kŕmili tým,čo mali pri sebe. Neskôr potom aj na to doplatil,chudák. Ale aspoň zvecneneho ho máme.....

nina255
2. okt 2021

Boze ja mam tiez z tohto uzkosti, ze nechcem kvoli tomu chodit do hor…okolie sa mi len smeje ze ci ma zozerie ten medved ze na mna tam isto caka.. ale ja posledne dva roky ked som aj velmi chcela ist na hory do Tatier tak som len vzdy trpla na kazdej ture kde sa co suchlo obzerala sa okolo ci niekde neuvidim medveda tak strasne som sa bala.. az ked vyjdeme tam kde su len cisto skaly ostanem kludna.. a to som teda medveda este nikdy nestretla aspon o tom neviem ale neviem si pomoct :/

domkad
2. okt 2021

Priznám sa ze nie ale dosť sa toho obávam a radšej pomenej chodím do hory a keď už tak musí ísť aj pes + dáka osoba so mnou. Co sa deje v posledných rokoch je až neuveriteľné. Ako dieťa som aj sama behala po lesoch u nás a max som stretla srnku, nebol problém možno raz za pár rokov migroval cez naše lesy. A teraz? Všade vôkol ich majú u nas na fotopascach pofotenych a čoraz častejšie ich aj stretávajú.... aj nedavno(nakoľko bývame oproti hore) strašný hromoz, ťažké nohy lámali vetvy nič sme síce nevideli ale dalo sa to rozoznať ze jeleň ani diviak to nie je...a nech mi nik nevravi ze nie sú premnozene....

jaga18
2. okt 2021

Ja som zatiaľ žiadneho nestretla, ale vraj bol veľmi blízko, hovoril bača spod Kralovej holi, vraj tam kúsok od nás bola medvedica s malým, sledoval ju ďalekohľadom. Veru sa mi od vted, moc na hrebeň ani nechce. Pred tým, keď s nami ešte chodieval nás psík, tak som sa nebála, no havik je už na dôchodku a na túry nevládze, tak mi to nie je veľmi jedno

lilope
2. okt 2021

Často chodím do hory nad dedinou, kde sa pohybuje medvedica s mláďatami. Už ju tam niekoľkokrát spozorovali a nafotili, ale ja som ešte nikdy žiadneho medveďa nestretla. Okrem tých naučených na vyberanie košov či vyžieranie sadov a úľov v niektorých obciach najmä pod Tatrami, je stretnutie s nimi málo pravdepodobné i keď nie nemožné.

mauduska
2. okt 2021

my sme raz (asi 10 rokov dozadu) sánkovali za dedinou a na kopci naproti bol medveď.. odvtedy som nevidela, ale sestra aj iní známi v dedine videli už viackrát v okolí.. jednej pani v dedine chodí do záhrady, u nás chodí aj na cintorín, alebo rovno na pole za záhrady... akože, necítim sa ani trochu komfortne, keď idem do lesa.

autor
2. okt 2021

@nina255 presne aj ja začínam mat tieto pocity

autor
2. okt 2021

@domkad presne tak, aj u nás v dedine už videli maca, čo by som nikdy predtým nepovedala… ako malú ma tiež ani nenapadlo že by som ho stretla a to som chodila ako pubertiacka sama do lesa

autor
2. okt 2021

@rachel36a ako ho odplasil? Nešiel ten medveď za ním?

autor
2. okt 2021

@suge ako sa jej podarilo ujsť ?

mimer
2. okt 2021

Medved mi raz utekal pred autom..bol to mlady medvedik tak 200kg..tak sa mi ruky klepali ze ked som sla autom do dvora som dala smerovku 😂😂

janulka1802
2. okt 2021

Nevidela, nechcem a mám z toho strach...

rachel36a
2. okt 2021

Brat ho stretol neskoro vecer ked isiel cez hory z chaty, ako on hovori, ja som zreval, medved zreval a nastastie sa viac zlakol medved a usiel...muz stretol medvedicu s mladatami ked bol na byku v horach, ale medvedica len popohnala mlade prec...druhy krat videl medveda na hubach, ale bol dost daleko... Ja sa odvtedy strasne bojim chodit do hor...

kristina2412
2. okt 2021

My sme nestretli. Obávam sa že mám natoľko hlučné deti že aj medveď 🐻 by sa im vyhol.

zlatyk16
2. okt 2021

No priatel co ma kolegu tak mu vravel ze siel lesom na bicykli sam a veru stretol medveda pedaloval o dušu ale videl ze ho medved dobieha tak jedine co ho napadlo rychlo zosadol z bicykla a zdvihol ho nad hlawu aby vyzeral ze je vyžši ako medved a zreval tak ze medved dal spiatočku ... no ja by som to zazit nechcela ... zase kamarat siel na motorke cez horu medvedica s mladymi prebehovala cestu a rozbehla za nim kebyze nebol na motorke tak je mrtvy, treba davat pozor hlavne ked medvedica je s malymi byvaju agresivne ... ja som sa chodila prechadzat s tetou do hory na rychlu chodzu mali sme psa akurat sneh bol videli sme medvedie stopy ja som bola posrata len z toho ale ked som počula praskanie a ze aj pes sa tam rozbehol tak ako dovi dopo... teta nakoniec tam aj medveda mladeho stretla chvalabohu chodila vzdy so psom ten štekal tak ho odplašil

zlatyk16
2. okt 2021

Treba mat so sebou aspon petardy alebo slzak hocico

miriam11
3. okt 2021

V roku 1998 ma naháňal. Bolo to na jar, mala som čerstvých 18 rokov na Liptove. Človek v takej chvíli dokáže aj nemožné. Odvtedy chodím s pistalkou a som hlučná, nechodím sama. Utesujem sa aj tým, že aká je pravdepodobnosť, že sa mi to stane 2x?

slniecko_12
3. okt 2021

Nie nikdy, ale dvakrat som ho pocula ☺️ chod tam kde je viac ludi a po turistickych chodnik a sanca je miziva..naozaj