Vigantol stiahnutý z trhu Ústavom pre kontrolu liečiv

vieraj
9. sep 2010

v materskom mlieku nie je vit. D!! ale cez leto sa nedava, ved svieti slnko!!!!!

ani3012
9. sep 2010

Vigantol vyrába firma MERCK , stojí okolo 1,6 eura a je plne hradený zdravotnou poisťovňou
Cebin Multi vyrába firma MERCK,stojí okolo 4,5 eura a nieje hradený (cena záleží či je to sirup,kvapky)

Možno aj tam je pes zakopaný 😉

maggie2
9. sep 2010

Oleovit je to isté pokiaĺ ide o obsah, (vitamín D3) možno dávať ten. Len neviem či je na SK distribuovaný. V Rakúsku je len tento Oleovit. Vigantol je v Nemecku.

ivkaivka
9. sep 2010

Dnes mi vravela sestrička, že im prišiel prípis, vraj len vymeniť kvapatko a dalej kľudne používať. Ze môžem aj injekčnou striekačkou. Vraj Vigantol je dobrý, len kvapkadlo zle.

slunicko01
9. sep 2010

Ahoj, můžu se zeptat jak vypadá to vaše kapátko? U nás je skleněný a guma je jen venku, že by s kapkama neměla přijít do kontaktu. Je to vaše taky takový, nebo máte tu gumu i přímo v těch kapkách? Díky

montinka
9. sep 2010

ahojte nam vcera doktorka na poradni povedala ze ak mi to kvapatko nesmrdi nejako zvlastne alebo nie je ten vigantol v kvapatku spinavy kludne mu ho mam davat

rybka13
9. sep 2010

no moja mala sa s tym tiez hrala a zuzlala tu gumennu cast, super 😖

dena69
10. sep 2010

presne aj môj malý sa tak hral,že to obkusoval... 😠 😠 😠

beruska24.9.
10. sep 2010

Dnes jsem volala Dr. (jen pro jistotu, ráno jsem Vigantol dala) a řekla, že dávat dál, pokud bych nedávala, malá bude mít hrb (viz. příběh, který napíši na konec). Pokud nedám týden přes léto, tak se nic neděje, protože je sluníčko a tělo si vitamin vytvoří. Pokud bych nedávala měsíc a přiznala bych ji to, tak by zvýšila denní dávku. Jinak to prý mají hlídané, stáhli jen určité šarže, recepty jsou také hlídané (číslované), tak kdyby něco, tak ví, kdo má ten ´´jedovatý´´ Vigantol.
A teď ten příběh: Před lety se sem nastěhovala rodina s 12-letým klukem. Krásný klučina, ale měl hrb. Jako miminko byl plně kojen a maminka Vigantol nedávala. Teď už je to dospělý chlap, takže k dětské Dr. nechodí.

lenam
10. sep 2010

http://www.leky.sukl.cz/stazeni-leciveho-pripra... Beruska, stahují všechny šarže. Já dnes volala na Státní úřad pro kontrolu léčiv a tam my řekli, že je to na mně, zda to budu dávat, ale určitě by vyměnili kapátko.

lenka1smejka
10. sep 2010

aj mne lekarka povedala,ze dal davat ako ved s tym gumeny nedojde do styku

stanusa
10. sep 2010

mne lekarka kazala nedavat a zaciatkom oktobra nam predpise ten kapsulovy vitamin D

weri1
10. sep 2010

my máme kapátko skleněný a nepřestanu ho dávat.

ivasad.
11. sep 2010

Holky nešilte, dneska je karcinogení i dýchání, já mám taky kapátko skleněný, s tou gumou kapky nepřijdou do styku ani když bych je dala naležato, ten vzduch ve skleněné trubičce kapky do gumové části nepustí. Myslím že hračky od rejžojedů jsou nebezpečnější, a co lidí je kupuje 🙄

coxa
13. sep 2010

Mně mudra řekla, ať koupím v lékárně klasické kapátko a dávám tím, ale vitamín D je určitě nutné dávat.

lulusha
13. sep 2010

Vigantol sa davat nema, stiahnute su VSETKY sarze...D vitamin si vsak urcite zozente, konkretne D3 (pretoze D2 je agresivnejsi pre babatka). Nam dala pediatricka jednorazovy D vitamin forte, treba chvilu pockat (po uzivani Vigantolu) cca tyzden-dva a az potom podat. Dalsia davka D vitaminu az o mesiac, resp.dva. Kvapky Oleovit su dostat v Rakusku, je to to iste ako Vigantol, stoji to do 2 €, ale robene su z arasidoveho oleja, co by som si ja osobne na triko nevzala, ak by moje dieta dostalo alergicku reakciu... ☹ Cebion Multi obsahuje aj mnozstvo inych vitaminov, plus ma broskynovu aromu - tiez neviem, ci je to vhodne pre novorodenca - ale asi aj ano, ked je to specialne pre nich...

andelka
13. sep 2010

Já jsem se ptala v pátek doktorky a říkala, že o ničem neví, že je to asi jen na Slověnsku, že z českého ústavu by přišlo upozornění, kdyby bylo něco závadného, že chodí emaily, takže by to hned věděla a řekla by to, že se nemá dávat. Takže my dáváme. Nic jiného jako alternativa prý u nás stejně není. 😕

kdezee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marion
24. sep 2010

Mne tiez v lekarni povedali, ze je Vigantol stiahnuty z trhu. Tak som namiesto toho pytala co beru maminky, tak som kupila Cebion. Obsahuje rozne itaminy aj D. 🙂

nelis
24. sep 2010

holky, je to bordel, ale moje mudra o ničem neví a v lékárně taky o ničem neví. Tak moc nechápu, proč slovenské děti Vigantol nesmí a české klidně jo. 😕

tamilenka
24. sep 2010

moja lekarka o tom nic nevedela , v lekarni ale boli informovanejší , ako nahradu dávam cebion multi , na toto obdobie nezaskodi preventívne podavat aj cečko

vladimuraz
24. sep 2010

My jsme Vigantol nikdy nedávali, v nemocnici dostávala moje extrémně nedonošená dcera Multitabs, tak jsme v tom doma pokračovali, synovi jsem tyto kapky koupila také. Je to takový sirup (dává se kapátkem 1ml), obsahuje kromě vitamínu D ještě A a C, je to pro miminka od 0 do 2 let, tak se na to holky na Slovensku, které nechcete dávat Vigantol, zeptejte. Je to výrobek dánské firmy Ferrosan. Rozdíl je asi v tom, že Vigantol sponzoruje pojišťovna, Multitabs si musíte koupit samy, tady stojí balení na měsíc cca 80,- Kč.

jamily
24. sep 2010

Zaujimave, ja zijem momentalne v Nemecku a tu davaju tabletky 😕

amunet
25. sep 2010

Ahojte
ten Cebion 2x multi sa moze od narodenia? davam ho 2r dcerke a pri najmensom uzlicku sme bez vitaminu D, mozem mu ho tiez dat namiesto Vigantolu
MARION to ti poradili v lekarni?!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenfilka
26. sep 2010

ja som tiež hľadala informácie o vigantole na nete a aj som sa pýtala doktorky a jej názor je, aby sme v užívaní vigantolu pokračovali. iná náhrada pre dojčené deti nie je, resp. sa neodporúča. Tým mám na mysli jednorazové D-vitamíny. Kúpila som si náhradné kvapátko, ale v konečnom dôsledku originálne kvapátko z vigantolu neprichádza do kontaktu s liekom. A práve z toho dôvodu bol stiahnutý z trhu, ako to vyplýva z vyjadrenia ŠÚKL. Takže my pokračujeme, lebo D-vitamín je nenahraditeľný.

mates22
27. sep 2010

Ahoj, tak jsem dneska volala doktorce, také nic neví, prý nic od SÚPKL nedostala a jsem první, kdo se ptá. Říkala ať ho teda tejden nedávám, že se nic nestane (máme 7 měsíců) a ona zjistí, co a jak. No nicméně jsem se zeptala, co místo toho, tak prý nic neexistuje, ale když jsem jí vnutila ten Multitabs ACD, tak říkala, že jo, že to by klidně mohl, že to áčko a céčko nevadí. Takže mažu do lékárny, sice jsou to jen stopové koncentrace, ale riskovat to nebudu, stačí, že to dostával doteď.

savia
27. sep 2010

ahoj, za Vigantol momentálne nie je náhrada vo forme kvapiek,tak mi to bolo povedané v lekárni, my sme už druhýkrát dostali Vitamín D 300000m.j. jednorazovú kapsulu, ktorá sa užíva raz za 3 mesiace.Aspoň nemusíme riešiť každý deň kvapky,ale možno by to bolo lepšie, takto by sa D dostávalo do tela pravidelne, neviem... 😒

kuka
11. okt 2010

Toľko názorov je na ten Vigantol až som prekvapená, my ho dávame každý večer 2 kvapky s mliekom, takto nam ho vraveli dávať keď sme išli z pôrodnice domov a na poradni vraveli že Vigantol sa podáva až do 3roka života dieťatka.
Hm.... tak teraz neviem...

mia1111
11. okt 2010

od 4.10. začala distribúcia nového balenia v SR:

http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...