Voš papierová - Staublaus. Pozor na ne!

mechurik
8. okt 2009

http://www.schaedlingshotline.de/frameset.php?u...

máloktorá domácnosť si všimne, ale vyskytujú sa už na slovensku, v BA tiez pomerne často, a dokonca aj v novostavbách. malo ľudí ich pozná, sú veľmi maličké, priesvitné, niektoré lietajú niektoré lozia.
treba upovedomiť občanov, že spoôsobujú aj astmu, prosím poposielajte si to. keď sa pozriete doma, napr. na wc, lezú po zemi, sú veeeľmi maličké, a aj po stene, ale veľmi málo ich vidieť. sú pre človeka neškodné, ale nie je to príjemné, ak sa rozšíria cez panely a škáry domu do všetkých bytoviek. postreky sú iba na čas, potom sa znova objavu 🙂

ivanaa346
8. sep 2021

@brunkova Ahpj ,ďakujem za odpoveď ;) Prosim ta a ako dlho to asi trvalo kým ta stavba preschla .Ako dlho ste sa s nimi trápili? Lebo mi tu už bývame rok a vôbec sme nemali takýto problém iba teraz .A uz mam z nich nočnú moru ,lebo sú všade kde sa pozriem .

1mata
8. sep 2021

@mechurik su neskodne, su tam kde je vlhko a plesne, cize nie voš, ale to ze mame doma plesne a vlhobu (casto o nej ani nevieme) sposobuje astmu ✌

brunkova
9. sep 2021

@ivanaa346 bývame tu 3 rok. Prvý rok som ich nevidela, až druhý rok som postrehla, že čosi sa deje Takže myslím, že tak asi do roka sa začali strácať.
@ivanaa346

imo17
23. sep 2021

Takze aj Nam sa objavila nejaka havedka..... ale netusim co by to mohlo byt.

Je to novostavba, este neobyvana....

Dufam, ze len voska a coskoro zmizne sama tak ako prisla...

Pripadne netusi niekto co to je?

ivanacan
26. okt 2021

Ahojte môžu sa zdržiavať aj v posteliach? Mame ich tiež na stenách sem tam spravia inváziu v špajzi, všetko vtedy dôkladne vyumyvam octom a mam pokoj ale teraz mam bábätko 2mesiave ma a nasla som ich v postieľke 😢

ivanaa346
27. okt 2021

@ivanacan Sú všade kde je vlhko .Ja viem o tom svoje .Na začiatku jesene sa nám,,nasťahovali do domu,, pri vlhkosti 50-65% .Týždeň som ich dennodenne zabijala ,boli všade po stenách v každej izbe . A jasne ze zo steny ti preleziq hocikde,nasla som ich na fotkách zo zadu v ramikoch ,malému pri hračkach a aj v špajzi boli a medzi potravinami ,ktoré som všetky bez mihnutia oka vyhodila .Zmizli až keď sa vlhkosť v dome upravila teraz v zime aj pod 35 % .Lenže to je zase suchý vzduch a púšťame zvlhčovač a tadaaaa sú späť. Len nie vo veľkom ako predtým teraz ich je podstatne menej ale stále sú. Je to asi začarovaný kruh .Oni sú neškodné len človeku to riadne vadi .

ivanacan
28. okt 2021

@ivanaa346 aspoň ze tak kým boli na stene tak mi to nevadilo ale toto je už moc... Stále mám pocit ako keby som ich mala na sebe a deti tiež obzerám stále 😄

sima435
19. jan 2023

@miuska49 musím vás viesť s omilu pri teplote 35 stupňov celzia umierajú

sima435
25. máj 2023

@blata dobrý je aj prípravok na ploštice a mravce s DM drogérie a netreba ním šetriť