Vplýva káva na kojené dieťa? Čo si o tom myslíte?

benabianca
2. júl 2007

Ma kava nejake ucinky na kojene babo?Ja sa jej akosi neviem vzdat a nemam pocit,ze by mojej Biance nieco robila.Uz je asi celkom neskoro sa na to pytat,kedze ma 5mesiacov.Ale nam dokonca v nemocnici pocas tehotenstva a aj po porode nosili kavu.Co si o tpm myslite vy?

lubec
20. dec 2008

no ja som vcera predpokladala,e mala bude vystrajat do polnoci zase,tak som si o 6 vecer urobila smrtaka,mala zaspala o pol 10 vecer a ja som bola hore do cca poldruhej 😀 ,kava sa neodporuca pre jej skodlive ucinky,nie pre kofein

mikalove
20. dec 2008

ja kojím a pijem kávu normalne 2-3 denne a nevidím že by sa to nejako na malej odrážalo,spinká pekne...

mukky
21. dec 2008

Ahojte,ja som kavu pila pred otehotnenim denne,v tehotenstve som prestala uplne,a to z toho dovodu ze dietatku v brusku chyba v peceni enzym,ktory mame my dospeli,a ten odburava kofein,takze dietatku sa este nevie odburat,teraz este kojim a nepijem ju vobec,prave koli tomuto...no a ani mi nechyba,ale mozno ak prestanem kojit,pokavickujem s manzelom,tieto chvilky boli fajn,teraz kavickuje sam...Nemam precitane vase postrehy,snad zajtra sa na to pozriem,takze je to kazdeho osobna vec,ale ak mamicky uz vedia o tomto dovode co som napisala,viem ze si to zvazia,prajem pevnu volu a pekne sviatky 🙂

stvura
21. dec 2008

No podla literatury lubecje je to prave kofein v kave, to je ten skodlivy ucinok pre ktory sa kava neodporuca tehotnym a dojciacim zenam {pravdaze neskor tiez detom vo vyvine}:
kofeín – stimulačná droga – zrýchli činnosť srdca, zvýši krvný tlak, naruší priebeh spánku, vyvolá nervozitu a podráždenosť. Kofeín tiež odvodňuje.
Kofeín tiež zhoršuje vstrebávanie vápnika. Prispieva tým k osteoporóze a u detí k narušeniu správneho vývoja kostí a zubov.
Situáciu ešte komplikuje fakt, že organizmus dieťaťa odbúrava kofeín oveľa pomalšie ako dospelý človek, takže aj menšia dávka kofeínu vyvolá farmakologické účinky a tie budú dlhšie pretrvávať.

lillienma
21. dec 2008

ahojte pridam sa ja som kavu jednu malu slabu s mliekom pila aj pocas tehotenstva a dokonca mi to odsuhlasil lekar kedze mam nizky tlak a prve tri mesiace pocas kojenia som nepila kavu a teraz kojim nadalej ale uz si dam taku slabu nescu s mliekom vzdy po kojeni , niekedy ked je strasne zle pocasie a je este horsi tlak aj dve .

ingulka
21. dec 2008

ja som pred otehotnenim pila cca. 1-2 kavicky denne.. po otehotneni som ju vysadila.. 100%... ]
teraz stale kojim... raz za cas (cca. 3 xkrat tyzdenne) si dam 3v1... ked mam velku chut.. 😉 inak sa jej snazim vyhybat...

gianni
24. dec 2008

ja pijem bezkofeínovú

dididi30
24. dec 2008

ja pijem caro, chuti mi ako nesca s mliekom a je k tomu zdrava 😉

claudinka
25. dec 2008

ja pijem tiez nescu s mliekom, niekedy si dam radsej bezkofeinovu, ale zacala som pit kavu az teraz nedavno.. a nepijem kazdy den, iba ak som u svokrovcov alebo u susedy, sama si nikdy nerobim 😀 a aj tak sa mi nesca minula 😀 a cez tehu som vobec nepila, nechutila mi 😀

amatula
25. dec 2008

ja pijem aj dve a vypila by som aj tri 😀 keby som sa nebala ze to uskodi malemu a mna klepne............ 😀

martina46
25. dec 2008

ja musim minimalne jednu rano, lebo som inac mimo, ale robim si slabu nescu.

pinco
26. dec 2008

ja pijem slabsiu nescu s mliekom. Najprv som si davala fakt pozor, ze len bezkofeinovu... Ale teraz uz tak nestresujem, rano si musim spravit, a poobede si tiez vacsinou este jednu dam... ved to je take kakavko 😉