Káva v tehotenstve - vplyv na bábätko

24. feb 2024

Ahojte, tie co ste pili kavu aj pocas tehotenstva hlavne teda druhy a treti trim. (v prvom mi nechutila) malo to nejaky vplyv na vase babatko? Pijem 1x denne bud late alebo capucino cize skor take kde je viac mlieka a je slabsia ale aj tak mam obcas vycitky ci to je OK kedze nejaky kofein sa k nemu dostane. Viem ze tie 1-2denne kavy sa povazuju ako OK,ale aj tak ma zaujima realna skusenost. Dakujem ❤️

olivia_c
24. feb 2024

Ja dufam, ze tu najdem odpovede, ze je to OK. Ja odkedy som zistila; ze som tehotna pijem pravidelne 2 x denne ale len instantnu Jacobs 1 lyzicku kavy rano a 1 lyzicku kavy poobede. Znizila som prijem kofeinu (nepijem zalievanu ani kavu z kavovaru), tlak mam OK, snad to je v poriadku. Ja keby som nepila kavu, tak by som bola unavena, ale nie z tehotenstva, ale z toho, ze nepijem kavu a nedokazala by som byt v praci vykonna. Mam kolegynu - tehotnu, ktora chodi do prace jak vypluta a tak vyzera cely den a pripisujem to tomu, ze vyradila pitie kavy a nie tehotenstvu 😀 ja som mala pokus pit 1 slabsiu nescu a vyzerala som jak ona.

amelia89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
24. feb 2024

Mam 4 deti, pila som denne 2 kavy s mliekom a vsetky su v poriadku. Pila som aj pocas dojcenia. Bez kavy by som zaspala aj postojacky.

matkav21
24. feb 2024

tiez som 1 denne pila a teda nemyslim si, ze by to zanechalo na mojom dietati negativny vplyv. Ono by bolo asi ibe ked niekto vypije tych kav vela, ale jedna slabsia je v pohode

petka5656
24. feb 2024

Záleží aká kava, napr. zalievana (turecka) ma omnoho viac kofeínu. Ale 1-2 pressa denne sú úplne ok.

lauriik
24. feb 2024

Pri druhom dietati som pila kavu denne (espresso z kavovaru) cele tehotenstvo. Bude mat 4 roky a je v poriadku ☺️

autor
24. feb 2024

@petka5656 no pijem len z kavovaru cize nie tie zalievane...a bud capuccino alebo latte kde ide jedno esspreso

autor
24. feb 2024

@olivia_c tiez dufam v odpovede ze to je ok😁
Ja ked si raz za cas ze nedam kavu tak presne tak isto vyzeram, raz som skoro zaspala v robote neskutocna unava, druhy den som si dala rano a ta energia mi vydrzala az do vecera neskutocny rozdiel co spravi jedna kava 🤣

kiki68
24. feb 2024

Vraj sa kava v tehu moze ( podla toho, co som citala). Ja som na nu alergik, takze neviem. V tehu ani inak to pit vobec nemozem

petka5656
24. feb 2024

To je ok, len si daj 😉

simona92101
24. feb 2024

@petka5656 turek a espresso je to iste.turek je salka s namletou kavou na spodu,espresso je presne ta ista davka kavy bez bordelu naspodu salky.kofein rovnaky

lulka321
24. feb 2024

Mám dve deti, pri oboch som pila 2 kávy denne počas tehotenstva a aj počas dojčenia. Všetko je bez problémov 🙂

lavender94
24. feb 2024

Kazdy den som vypila jedno alebo dve espressá a nič sa nestalo. Už ani lekári nestoja za tým, že by kava mala škodiť, pokiaľ sa jej pije priemerné množstvo.

sofia1979
24. feb 2024

Ja som pila normálnu raz denne a pohoda

fiafia
24. feb 2024

Bez kavy som mala hrozne migrény, nízky tlak ,bola som nepouzitelna. Dr mi povedal ,že dve kavy slabšie denne niesu problém. Píla som takmer celé trhu zalievane kavy, počas dojčenia tiež. Dcéra má sedem rokov.

alineawalo
24. feb 2024

Ahoj, ja normálne pijem kávu, presso, akurát si nedávam dve lyžice ale len jednu a viac mlieka. Niekedy 1x denne, niekedy dvakrát, keď je chuť, tak takú mliekovejšiu spravím aj tretiu. Aj tlak, aj krvné testy mám vždy OK a lekárka vie. Pre tvoj organizmus by bol ozaj šok, keby vysadis kofeín úplne.

autor
24. feb 2024

@alineawalo no mala som ho vysadeny asi 10 tyzdnov uplne od 6tt do cca 16tt ked mi kava neskutocne smrdela a bolo mi z nej zle🙈

autor
24. feb 2024

@alineawalo ale poviem pravdu ze najhorsi bol ten tyzden dva bez kavy potom som si uz zvykla nechybala mi...len ako od 16tt akosi znova prisla chut na kavu, uz mi aj normalne vonia tak som najprv tak postupne zacala ze 2x do tyzdna ale tak mi zachutila ze uz fakt skoro kazdy den musim lebo bez kavy som v ten den nepouzitelna😅

alineawalo
24. feb 2024

Bábätku viac škodí "stres" organizmu z nedostatku kofeínu, než samotný kofeín. Isteže, užívať silné kávy 7x do dňa už zas nie 🤣 ale sama píšeš vyššie, že si robíš také len sem-tam cappuccino alebo latte a to je ozaj nič 🤗 mne by to napr nestačilo 🤣 musím mať tú svoju jednu kávu denne 🙈

petka5656
24. feb 2024

@simona92101 kofeín sa uvoľňuje aj postupne, čiže obsah je vyšší v zalievanej káve. Samozrejme pokial si zalejes 7g kávy s 30ml vody ako espresso a nenechas dlho luhovat, tak to bude veľmi podobná dávka kofeínu. Ale ideme mimo témy, aj tak zakladateľka pije capuccino 😊

engynka
24. feb 2024

Ja som pila cele tehotenstvo 2 kavy denne. Lepsie si dat koefeinovu ako bezkofeinovu kedze vacsina bezkofeinove su zbavovane kofeinu chemicky. Malemu nic nebolo, nie je, dokonca aj spal za dve babatka hned od narodenia 😃 konzultovala som to lekarom a tiez nemal vyhrady proti dvom kavam denne.

babulkomale
24. feb 2024

@simona92101 nemas pravdu, dostudovat.

enoula
24. feb 2024

2-3 salky su v poriadku... A teda zalezi samozrejme od množstva kofeínu... Pila som 2 denne, lebo to by sa nedalo inak prezit. Aj s nimi mam nizsi tlak
Tu je to tak celkom fajn zhrnute:
https://www.facebook.com/share/p/H8S8CFfu5JsS1Re9/

babulkomale
24. feb 2024

Ja som to mala rovnako, zo zaciatku fuj a potom som nabehla na kavu. Ja som pila tiez cappuccino alebo latte z kavovaru doma.

babulkomale
24. feb 2024

@alineawalo presso je čo? A dve lyžice kam?
Polievkové? Píšeš o káve?

juliacenc
24. feb 2024

Samozrejme, ze to nema ziadny vpliv. Mozes v klude pit kavu kolko chces a aku chces

alineawalo
24. feb 2024

@babulkomale 🤣🤣🤣
Pijem nescafé ("nescu") zaliatu vodou z kanvice, nie zo stroja/kávovaru- do vyššej šálky dávam jednu čajovú lyžičku kávy + 1 lyžičku cukru + mlieko 🤗 nemam pocit, že by som to písala nejako nezmyselne 😁

babulkomale
24. feb 2024

@alineawalo to nie je presso, ani espresso, ale zaliata instatna kava.
Espresso ( nie presso) vznika pretlacenim horucej vody cez kavu urcitym tlakom v pakovom alebo automatickom espresso stroji 15 az 21 sekund. Davkuje sa odmerkou alebo priamo z mlynceka, ktory namelie presnu vahu 8 gramov.
Preto som nechapala co to ma s lyzicou.
Lyzicka je mala, lyzica velka.

majlo1234
24. feb 2024

Prve dieta- pila som druhy aj treti trimester dve tri kavy denne(existuje presna odporucana davka kofeinu na den pre tehotnu, co su cca dve espressa cca ale treba priratat aj zeleny caj, cokoladu, ak chces byt exaktna) syna mam zdraveho, a v porovnani s inymi detmi kludneho, spaval tak klasicky ako babo😂
Teraz som druhy krat tehotna, a pijem rovnako, ak nie viac, pretoze mam totalnu zavislost, asi tym tehotenstvom, keby som mohla, spravim si vedro silnej kavy a pijem len tu😂 len to pisem a zbiehaju sa mi sliny. A teda paradoxne najmensi obsah kofeinu je v ristrete, cim dlhsie kava prekvapka, tym je ho viac

alineawalo
24. feb 2024

@babulkomale 😁🙈no presnú kávovú terminológiu a použitie zdrobneniny pre lepšie pochopenie veľkosti lyžičky som ozaj neriešila, šlo mi najmä o vyjadrenie sa k užívaniu kávy v tehotenstve 🤗 ale vďaka za vysvetlenie