Káva počas tehotenstva a dojčenia

31. mar 2023

Pili ste kávu počas tehotenstva a kojenia?

danalop
31. mar 2023

Zase takáto šťavnatá témička🙂 Jasné, pila a jedla som všetko, čo som chcela. Najčastejšie opakujem vetu: Všetko môžeš, pokiaľ to robíš/ješ s mierou. Neboj sa kávy, skôr by ti uškodilo, keby si ju prestala piť. :D

petamich
31. mar 2023

ano pila aj dve aj tri niekedy

zenulkaaa
31. mar 2023

ano pila, aj ked zozačiatku tehotenstva mi nechutila, takže par týždnov som nepila, ale potom sa chut vrátila a pila, aj capuccino, a podobné kávové nápoje. Predsa len je to káva - nie drogy a alkohol. A zas 10 šálok denne hádam nevypiješ.

thereisabear
31. mar 2023

Áno

floki1994
31. mar 2023

Jasné 🙂 1 kávu denne som si dala úplne v pohode...tehotne kolegyne aj 2-3 dávajú

milanemila
31. mar 2023

Ano pila aj v tehotenstve aj pocas dojcenia. Nie vzdy som mala chut ale ak ano, tak 1-2 denne.

diewcatqoo
31. mar 2023

Ano, bez kavy by som nefungovala.

cookie29
31. mar 2023

Ano, ja som fungovala normalne. Odporuca sa max 300mg kofeinu denne. takze si treba pozriet co pijes (kava, caj, kola a podobne...), a spocitat kolko mozes. Navyse pocas tehu mozes byt citlivejsia, tak pozor na nespavost a podobne, ja som zvykla salku zeleneho caju a jedno expreso, ako zvycajne. Prilezitostne dve. Samozrejme ze to moze byt problematicke ked dlhodobo prekracujes maximalnu davku

lvulik
31. mar 2023

Pijem ale zredukovala som 2-3 kavy denne na 1 kofeinovu a poobede si davam bezkofeinovu (chýbal by mi ten kávový rituál).

sorayaardente
31. mar 2023

Ja som musela,ked som nemala ráno kávu v tehotenstve,strašne nízky tlak som mala a bolo mi zle,takže pila som

gabriela2952
31. mar 2023

Áno pijem denne, ale iba jednu a slabšiu som 39tt

nwnw
31. mar 2023

Ano furt...iba slabsiu

jarnajar
31. mar 2023

V tehotenstve mi najprv nechutila, potom som si dávala jednu. Viac nebolo treba. Pokiaľ viem, dve - tri sú OK. Po pôrode som už prešla na svoje klasické dve denne, inak by som neprežila :D

zuzuliennka1
31. mar 2023

vies o tom, ze kofein, na ktory sa vlastne nepriamo pytas - je aj v inych potravinach, ktore bezne konzumujes, a aj vo velmi podobnom mnozstve?
ziadna potravina v primeranom mnozstve pocas tehotenstva neskodi.
niektore zeny maju dokonca priamo od lekara nakazane pit kavu kvoli tlaku
musela by si vypit liter kavy denne, aby to malo naozaj nejaky negat. ucinok, a to aj priamo na teba, aj keby si tehotna nebola

aceris
31. mar 2023

Pri prvom tehu vobec. Pri druhom jednu kofeinovu a jednu bezkofeinovu kavu denne. Pocas dojcenia po roku kludne aj 2-3 normalne kavy. Ale bavime sa o presse a nie zalievanom prasku.

tiezjedna
31. mar 2023

jasné, ráno štandardne turka, cez deň 1-2 capuccino 👍 Všety tri žijú a ani jedno nie je hyperaktívne, spali, jedli a prospievali skvelo👍

rk123
31. mar 2023

ano a ano

martinka13
31. mar 2023

Ano.

darijja
31. mar 2023

Kavu pocas tehu 1rano... pocas dojcenia tiez jednu tesne po dojceni.
Pila by som aj viac, ale mne jedna denne staci :D

riamia91
31. mar 2023

Pocas tehotenstva 1... pocas dojcenia 2-3.

simona20201309
31. mar 2023

Obmedzila som, ale áno 1-2 denne

tyrkysova_kobyla
31. mar 2023

Pijem 2 espressa denne pocas tehotenstva

poslednepogo
31. mar 2023

Áno

llucy_m
31. mar 2023

Ahoj, ja ako som zistila, že som tehotná tak som kávu piť prestala, dovtedy kľudne 3-4 denne. Nejako mi nechýba, ale sem tam si dám lattečko ☕️😁

ivangeline
31. mar 2023

Ano. Nie pri kazdom tehotenstve a dojceni. Ja vsak nie som kavova. Momentalne som v rezime,dam si ju po obede,ked nevladzem a potrebujem nakopnut na par h s detmi... :D

kris_tin257
31. mar 2023

Počas tehotenstva vôbec nerobila mi dobre, počas kojenia ju pijem 😊

nevenka
31. mar 2023

Pila som kavu pocas tehotenstva aj dojcenia, a to pri vsetkych 4 detoch.

mamkalentedkova
31. mar 2023

Jasné ,píla ..prvé mesiace mi síce strašne smrdela a zvracala som ráno z nej 😁,ale nevedela som si predstaviť ísť do práce bez rannej kávy ..dojcim.zatial stále a stále pijem 2-3 kávy denne

natali1991
2. apr 2023

A akoze co by ti uz len ta kava mala sposobit ??? Niektore by ste si tu mali uvedomit ze ste tehotne a nie chore 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

hsjdudhdbd
10. apr 2023

Ano ked som dojcila som pila kavu hned ked mi prestala smrdiet