Výber kľudného psa

emuska4444
18. máj 2015

Ahojte,

Chceli by sme psa. Mal by byť kludný, netreba doňho investovať veľa peňazí, krátkosrstý, stredne velký, šteká len keď treba , nepotrebuje veľa pohybu, má veľmi rád
deti, nechá sa pohladkať, a má rád iné psy a zvieratá. Som veľmi náročná, ja viem. 😅 Existuje taký pes? 🙂 😉 😀 😝

sue
18. máj 2015

Plyšák so zvukom...v dobrom....ale uvedom si,že píšeš o živom tvorovi 😉 nie o mechanickej hračke,ktorá funguje tak ako ty chceš. Každý pes sa dá vychovať,ale každému sa treba aj venovať 😉

Ešte zvážte,či je pre vás dobrá voľba havkáč na vela rokov... (dovolenky,.....)

jafnka
18. máj 2015

@emuska4444 áno existuje - naša Zoja 😀 až na ten pohyb - prechádzky jej vôbec netreba, stačí ak sedím a hádžem jej loptu až kým neodpadne

lulistek
18. máj 2015

@emuska4444 My sme vzdy mali labradorov. Kludny laskavy pes. Rozmyslali sme ze malej kupime na druhe narodeniny psika. Ale nakoniec sme si to rozmysleli, kedze si robime v zahradke atd. Nakoniec jej ho kupil moj otec :D No a stena ma skoro 3 mesiace, je to labrador, ale volam ho ze je prezleceny pitbull :D Stale kúše, vrčí šteká aj na najvacsieho psa akeho som kedy videla, co ma nas sused. ale ja si myslim ze snad "zlenivie" ako ostatny labraci po case :D

enka81
18. máj 2015

je vela plemien, ktore sa hodia k detom. Ty chces psa do bytu ci domu? My mame na dome dvoch velkych - labrador a nemeky ovciak, k detom su super obaja, vyrastali spolu, ale vela urobi vychova, psika musite usmernovat. Labrador je fajn, je kludnejsi, necha sa ,,tahat" za usi, ale ked je niekto pri brane, pusti taky stekot, ze az... A dokusal nam tolko detskych lôpt, ze to ani nepocitam. NO je stale v pohybe, k detom tiez fajn. Chcem ti tym napisat, ze kazdy psik je iny, nie je to len plemenom, kazdy ma svoju povahu, ako ludia. Tak s tym pocitaj dopredu. A tiez ako uz spominali, pocitaj s tym, ze ak idete pre na viac ako den, potrebujes vyriesit, kto sa ti o psika postara.

lilimoni
18. máj 2015

Psik je taky, akym ho spravia ludia. Ale povahove, vzrastove a geneticke vlastnosti vie zarucit iba psik s pp. Su aj nemecky ovciaci, ktori su cannisterapeuticki, kamoska ma rotvajlerku, ktora je maximalny maznak a spava v pelechu s macickou 🙂 steniatko hlavne treba socializovat a potom je kamarat aj v dospelosti a ak od deciek dostane obcas piskotik alebo koliesko salamu, tak deturence bude zboznovat. Treba obvolat utulky a popytat sa ci nemaju niekde v docaske steniatka. Ja docaskujem casto a stenule su zvyknute na psikov aj macicky aj deticky.

lulka12
18. máj 2015

@emuska4444 My máme bigla. Trpezlivý, tichý v byte neruší, k deťom vyborný.
Srsť ale opadava celý rok a miluje prechádzky... Už je starší pán /12/ tak stačí venčenie 3x denne.
Foto ilistr.

mimla
18. máj 2015

Boxer - krátka srsť, dobre sa cičí, je vhodný k deťom. Potrebuje však dosť pohybu.
Pudel - nemal by pĺznuť (treba vyčesávať), jedna z najinteligentnejších rás, hravý, pohybu potrebuje tak akurát.
Labrador - už tradične označovaný za rodinného psa. Ak si vyberáte psa s červeným pigmentom (ryšavého) treba viac sledovať, ako sa šteňa správa. Môže mať ostrejšiu povahu. Ale nemusí (recesívny gén). Pohyb potrebuje.
Basenji - nešteká vôbec, ale že fakt vôbec, pohybu mu stačí pomenej, nie je agresívny, má rád deti, Je však trochu nedôverčivý.
Buldog - flegmatický pes, nerozhádže ho hocičo, Šteká občas, až tak veľa pohybu ako napríklad bígl alebo labrador nepotrebuje. Kde ho položíte tam sa roztečie, vydrží od detí ako kôň. Bonus: Je srandovný

m.i.r.i
18. máj 2015

Buldockovite typy -- my chceme Mopsa....mame tie iste naroky ako ty 🙂 Mops je maly, kratosrsty, nesteka, nehryzie...vie sa pekne naucit na hygienu, uzasny k detom, taky maznacik.....akurat trosku funi a tym aj chrape ked spi a tak 🙂 ale to su malickosti ...

evelynm
18. máj 2015

My mame rhodezskeho ridgebacka. Je to kratkosrsty psik, ale dooost velky. Mimoriadne priatelsky, vdacny za pozornost, za to, ze sa s nim niekto hra, velmi oddany, dychal by za svojich. Potrebuje vsak pohyb. Je dost pazravy, za piskotu bude cvicit aj spartakiadu 🙂

emuska4444
autor
18. máj 2015

@sue viem 😀 😀 😀 pes nemusí splnat vsetky tieto poziadavky, ale aspoň 3 z nich 🙂 😉 😀 😝 . Stahujeme sa , a bereme si hypoteku. Tak skoro na dovolenku nepojdeme. Jedine na MALTU. (kupujeme holodom) 😀

emuska4444
autor
18. máj 2015

@jafnka Áké je to plemeno?:-?

emuska4444
autor
18. máj 2015

@lulistek Pozrela som si fotky labradorov. Sú velmi zlaty, budeme uvazovat. 😎

emuska4444
autor
18. máj 2015

@enka81
@sue Bratranec ma obrovsky dvor, ma vyzlu, s nim mozem pocitat. A stahujeme sa do domu so zahradkou.🙂

emuska4444
autor
18. máj 2015

@lilimoni 😵

m.i.r.i
18. máj 2015

@emuska4444 Labradory su uzasne..k detom tiez velmi priatelske..len su velki..tak si treba zvazit..ci chcete velkeho psa...lebo steniatka su na zjedenie, podla mna najzlatsie steniatka na svete 🙂 Len psik potom vyrastie na velkeho....tiez neskor mavaju labradory zial casto problemy s klbami...ja by som tiez brala labradora, vzdy som takeho chcela..ale pojdeme do lenivsieho a mensieho typu 😉

emuska4444
autor
18. máj 2015

@lulka12 Je nadherny.

emuska4444
autor
18. máj 2015

@mimla Dik za info

emuska4444
autor
18. máj 2015

@m.i.r.i Suhlas

emuska4444
autor
18. máj 2015

@m.i.r.i Ten Mops je chutnucky.

emuska4444
autor
18. máj 2015

@evelynm paci sa mi ta prva fotka.

katrinka8
18. máj 2015

@emuska4444 - Ahoj, moja kamarátka má psíka "havanský bišón" a to je pes - hračka pre deti doslova a do písmena. Do bytu vhodný, má síce chlpy, ale absolútne neplzne, ani chĺpok mu nevypadne, je dokonca vhodný aj k alergikom (predtým mali kátkosrstého kokršpaniela a chlpov plno) - je to nenáročný psík, kľudný, nešteká, nechá sa mazľošiť, dcérka moja ako pár mesačná ho omylom klepla po hlave habarkou (aj on bol vtedy šteniatko), a ten ani neštekol, ďalej sa pekne nechal hladkať.
Tu je fotka, keď bol ešte maličký. Väčšieho nemám, skús pozrieť do googla.

lilimoni
18. máj 2015

@emuska4444 pozri si stranku slovensky retriever klub. Nie je len labradorsky retriever. Ja mam flat coated retrievra a pripravujeme sa na cannisterapeuticke skusky 🙂

jafnka
18. máj 2015

@emuska4444 naša je kríženec - mama bola papierový maltezák a tatko zjavne nejaký fešák od susedov niečo medzi yorkom a jazvečíkom. ale veľmi veľa je aj o výchove