Vyblednutie strií, vaše rady a skúsenosti

nikush4
10. sep 2009

ahooooj, viem ze podobnych tem tu uz bolo ale nikde som sa nedocitala to co sa chcem spytat... po akom asi case vam strie vybledli?? a pouzivali ste niekto nejake prirpavky po porode na ich zmiernenie a vyblednutie? ja mam davno uz od detstva a tie mam uplne blede tak sa nepamatam ako dlho to trvalo kedze som to ako mala nesledovala ale teraz sa mi urobili zo zadnej strany kolien na vnutornych stehnach a este viac po bokoch.. natieram sa uz od zaciatku elastiqom ale tak to je geneticky dane takze je jasne ze som sa im nemohla vyhnut..

marcela22
10. sep 2009

Nikush, mne sa našťastie spravilo len pár strií na brušku a aj to až po pôrode, ale väčšina z nich vybledla veľmi rýchlo snáď behom dvoch týždňov...ale dve také hlbšie boli také červeno-fialové niekoľko mesiacov...
Švagrinke sa spravili na brušku strašne veľké a hlboké a ešte v pôrodnici jej dali na to taký krém, po ktorom jej dosť rýchlo vybledli, ale ona ich mala doslova zapálené, tak to preto...inak keď už sa natieraš tak asi nič viac spraviť nejde....len pokračovať...a ešte skús natierať viackrát ako raz denne, nielen elastinom, ale aj niečim výživným a mastným.

kim_rossi_stuard
10. sep 2009

ahojte, ja teraz nemam ziedne strie z tehotenstva, ale kedysi sa mi spravili na brusku po schudnuti a pribrati a presne ako pise marcela boli fialove a po cas bledli a teraz su skoro neviditelne, iba ked sa opalim ostavaju biele, alebo svetlejsie ako opalena pokozka...ae casovo to neviem vyjadrit, kedze som si to nevsimala v tom case 😔

berus222
10. sep 2009

mne sa posledny mesiac dotrhalo cele brucho a boky, aj ked som sa stale natierala. som skoro 4 mesiace po porode a este ich je vidiet. neni su uz take fialovo-cervene, ale este cervene su. a mam aj ciarku od popka

petronela17
21. apr 2011

petronela17 Ahojte. Chcem sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s ošetrením strií? Viem, že s tým má veľa z nás problém a že sa nedajú trvalo odstrániť, ale skrátka neverím, že neexistuje spôsob, ako ich aspoň spraviť menej viditeľnými, keď sa dajú odstrániť jazvy, vrásky.... Mám ich na stehnách a sú dosť vidieť a keďže sa blíži leto a ja by som sa rada ukázala v plavkách bez veľkej hanby ako je to každý rok, prosím vás o vaše skúsenosti. Čítala som o nejakých laserových metódach, a neinvazívnych spôsoboch, ale rada by som vedela, či to niektorá z vás už vyskúšala a či to malo aspoň nejaký efekt. Za vaše odpovede vám vopred ďakujem.

adelaine
21. apr 2011

@petronela17 ahoj, ja som 9 mes. po porode a stie na bruchu uz nevidim, uz su biele.
ale je pravdou, ze som ich mala iba malicko a nie take hnusne hrube fialove....a nedavala som si na ne nic,
same vybledli.

kika423
15. aug 2011

Ahojte - nemáte náhodou skúsenosti s krémami Elicina? Vraj o dosť zmierňujú už vytvorené strie.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
livi
23. aug 2013

ja som ich mala po prvom pôrode - na zadku a boli hroznéé 😖 úžasne mi pomohol bio oil, objednávala som z anglicka, no teraz ho už majú aj v dm pod názvom bi-oil. je naozaj perfektný na strie, jazvy,..mne výrazne vybledli a niektoré aj zmizli - proste ich nevidno takmer vôbec, dokonca aj manžel sa čudoval.. 🙂

milota164
11. apr 2016

ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, strie mi ostali len na bokoch, ktore som zabudla natierat. naozaj dobre hydratuje a obsahuje prirodne zlozky, pokozka je po nom pruznejsia

maykaaa1122
30. jún 2016

s nazorom ze strie uplne zmiznu musim len suhlasit daju sa len zjemnit, ja uz dlho pouzivam krem proti striam od Bepanthenu a velmi mi pomohol a cvicim a vela pijem vody

lilu74
26. okt 2016

Pocas tehu som si natierala brusko bepanthenom a na prsia som akosi zabudla. Po porode sa mi velmi naliali mliekom a pochopitelne sa mi aj strie spravili😐zacala som si ich natierat a casom ked som im uz nevenovala pozornost som zbadala ze sa stratili tak som aj rada😉