Vychádzky 14 ročného dieťaťa

tigris20
4. máj 2020

Na ako dlho pustate 14 rocne dieta same von s kamaratmi?

patka06
4. máj 2020

dve tri hodinky ..podľa toho kam ide, v lete aj dlhšie

tigris20
autor
4. máj 2020

Ja tiez tak dceru , ale jej kamarati byvaju vonku az do 20.30. Podla mna to uz ma byt dieta v pyzame. Neviem ci nie som prisna

patka06
4. máj 2020

@tigris20 záleží na tom kedy ide von, v lete môže byť kým je svetlo ak chce byť dlhšie musí sa zvlášť opýtať, aby som vedela kde je
O 20,30 v posteli nebola ani ako 4 ročná, na 14 ročnú je to fakt skoro

sapetka
4. máj 2020

@tigris20 fuu moj takmer 3r syn zaspava o takom case. Trosku jej uvolni vecierku podla mna to je velmk skoro

veronikaszabova
4. máj 2020

@tigris20 syn ma 10r, v lete moze byt do 8mej vonku.

pribinak
4. máj 2020

Syn bude mat 10, vonku býva tak do 19.00 hod a cez leto do 20.00 hod.
Má pri sebe telefón, viem na ktoré ihriska chodí a s akými kamošmi. Na jedno ihrisko vidím aj z okna.
Učíme sa vzájomnej dôvere

pribinak
4. máj 2020

@tigris20 si zbytočne prísna. To už nie je dieťa, ale mladá slečna a treba debatovať čo a ako

vamajka
4. máj 2020

@tigris20 mam syna v tom veku do tej 18.00 - 19.00 no spavat chodi neskoro a hlavne teraz aj o 23.00

tigris20
autor
4. máj 2020

Ale ja nepisem ze uz lezi v posteli, ale ze je doma.
@vamajka a kolko hodin mu dovolis byt vonku

evinku
4. máj 2020

Moja dcéra má 12 rokov... Býva vonku do cca 10:00-20:00.. V lete aj dlhšie...

hettinka
4. máj 2020

@tigris20 do 19:00 doma v tom veku.

vamajka
4. máj 2020

@tigris20 od cca 13.00 do max. 19.00 no aj tak prichadza skor

patka06
4. máj 2020

@tigris20 ok, že neleží v posteli, ale aj tak by si mala prehodnotiť svoj postoj, veď napr. v lete sa dá isť von najskôr o 19stej ....a svetlo do 21.30
Je to len o dôvere, čím viac budeš prísna tým horšie to bude ...to je môj názor
Nehovorím, že má mať upnú voľnosť, ale už si zaslúži viac dôvery

galioska
4. máj 2020

Moja 17 ročná nechodí von s kamarátkami, jedine doménou alebo s mužom, aj jej kamarátky sú doma nenavstevuje nikoho

vamajka
4. máj 2020

@galioska nechapem

ibrunova
4. máj 2020

@tigris20 je to individuálne.. Ak ho vidím z okna, že hrajú basket, nechám ho dokedy chce.. Keby sa mal niekde po sídlisku motať, to by určite som nedovolila tak dlho.

galioska
4. máj 2020

@vamajka myslím teraz keď je to obmedzenie

namornicka
4. máj 2020

@galioska ona podľa mňa myslela všeobecne, nie teraz

namornicka
4. máj 2020

@tigris20 V tomto ročnom období keď je dlho svetlo tak do 20 hod a to je dieťa mladšie. V zime to 18 hod. Záleží aj kde bývate, koľko ľudí je na ulici a či sú aj deti v tom čase vonku.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludovit11
6. máj 2020

14 ročné dieťa je takmer dospelý človek . To mu tak "dôverujete"? Alebo ste ho tak dobre vychovali?Je to vaša vyzitka výchovi.Moja keď bola vo veku 14 rokov teda dva roky dozadu bez toho aby sme jej to povedali vedela do kedy má byť von.Jedinné krytérium ktoré sme jej dali bolo že ak sa rpzsvieti pouličné osvetlenie má byť doma.To bolo všetko.

tigris20
autor
6. máj 2020

@ludovit11 je rozdiel ci byvate na dedine alebo v meste! A je dieta a dieta.moja je nespolahliva a nepotrebujem aby prisla v 14 tehotna. A ano nedoverujem jej, nie preto ze som ju zle vychovala ale .... tomu vsetkemu predchadza vela veci ktore tu nebudem rozpisovat

ajka0207
6. máj 2020

@tigris20 ja v tomto veku som mohla byt do 20:00, ale teda mojich rodicov sme v partii radili medzi tych prísnych, vela deti mohlo byt aj dlhsie.

A tehotna moze prist bez ohladu na to ako dlho je vonku. Ked bude chciet priestor si najde.

nika1971
6. máj 2020

moj ma skoro 15....moze byt vonku kym je vidno...ale ked je vsetko v normale, vonku nechodi, nakolko ma dvakrat tyzdenne treningy...a to chodieva domov sam aj okolo pol 9...ked povie, kam chce ist a do kedy bude, dohodneme sa...a spavat chodi cez tyzden o 22, cez vikendy a prazdniny aj o 1

tigris20
autor
6. máj 2020

A ked nechodia deti nacas ako sa s nimi dohodnete? A nestane sa to raz, dva razy ale casto.Tak co v tom pripade? Nepustit vobec?

namornicka
6. máj 2020

Keď nedodrží čas príchodu tak poviem, že ešte raz sa omešká a najbližší týždeň von nejde. Väčšinou to funguje. Ale stalo sa také, že neprišiel, tak som naozaj zatrhla vychádzky na týždeň a už bolo dobre potom. Keď zavolá, že napr. sa ešte rozprávajú a príde o 20 minút neskôr a sú niekde blízko, tak dovolím.

tigris20
autor
6. máj 2020

@namornicka len moja nepride nacas raz, potom este ma zakaz 2 dni pride nacas a potom zas neskoro, nezavola . Ja neviem co uz mam s nou robit. Skusila som ju nechat dlhsie ale to iste. Tak neviem co robim zle

namornicka
6. máj 2020

@tigris20 proste si to môže pri tebe dovoliť, buď dôsledná a každý krát jej daj zákaz, kľudne aj pol roka, bude to hra "kto z koho", ale nemáš inú možnosť.

namornicka
6. máj 2020

nemyslela som zákaz na pol roka 😀 proste dokolečka dokola keď nepríde, zákaz, potom dva dni príde, ok, potom zas to isté.....