Výlet do Osvienčimu - skúsenosti

fadama
25. sep 2017

Ahojte, potrebovala by som poradit.....
chcela by som potesit manzela s výletom do Osviencimu, máte stym niektorá skúsenost ? Kupili ste listky cez internet ? ako ste boli spokojné.?

Dakujem za akékolvek informácie🙂

11mirka22
25. sep 2017

Táto téma aj mňa zaujíma.😉

sabina1975
25. sep 2017

Bola som tam a viac by som sa tam urcite nevratila nepustila som ani synov ked sa organizoval skolsky vylet

11mirka22
25. sep 2017

@sabina1975 je to taký strašný zážitok? Môj partner sa veľmi zaujíma o históriu, sleduje všetky dokumentárne filmy o vojne. Napíš prosím ťa viac.

sabina1975
25. sep 2017

Neviem mne sa tam nepacilo a keby mam na vyber urcite tam nejdem bolo to uz dost davno ale nerada na to spominam tie dvere do plynovych komor ma desili dost dlho

kamila999
25. sep 2017

Urcite odporucam.tiez som mala obavy a mala som tam stiahnuty zaludok,ale nelutujem,ze sme boli.listky kupite na mieste,vstupne tusim necelych 10€na jedneho.vstupy boli podla narodnosti.my sme boli v maji a tlmocnik bol najpribuznejsi len v polstine,ale dalo sa porozumiet.ak ho zaujima vojna,urcite ho potesis 🙂.aj ja sa teraz uplne inac divam na filmy z vojny...

kikasa
25. sep 2017

Veľmi zaujímavý a poučný výlet. Za mňa určite áno. Smutné, keď si človek predstaví, čo všetko sa tam dialo. Viac ako to miesto má stresujú ľudia, ktorí ignorujú, kam až môže zájsť nenávisť.

fadama
autor
25. sep 2017

@sabina1975 Preco nikdy viac ???

lilyianka
25. sep 2017

@fadama ja som bola tusim 8r doz

fadama
autor
25. sep 2017

@11mirka22 no aj moj muz historia, vojna a vsetko okolo toho.

fadama
autor
25. sep 2017

@lilyianka A ako bolo ako ste tam isli ? riadne ako zájazd ?

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 Ako tam bolo isli ste sami ale ako zájazd ?

lilyianka
25. sep 2017

@fadama ja som bola myslim 8r dozadu a za mna ano...boli sme skupina znamych a vsetko cez ubytko,listky a pod.zabezpecili oni,ja som len dala peniaze..boli sme v juli a som rada,ze prave v ten mesiac...oswiencim posobi velmi smutne a pochmurne,este ked vidis kde boli plynove komory,kde spali,mali "toalety".... mam odtial plno fotiek,to miesto na tebe zanecha stopy,ja osobne som rada,ze som mala moznost tam ist a vidiet to...i ked na jesen ked prsi a je napr hmla to musi mat ine "grady"

11mirka22
25. sep 2017

Ja som už pozerala zájazdy autobusom, napr. Na stránke more zliav ponúkajú jednodňový zájazd do Osvienčimu a Krakova so sprievodcom za základ. Cenu 22€. Len nemám skúsenosť kupovať takto cez internet, tak mám obavy.

lilyianka
25. sep 2017

@fadama my sme boli na 2 autach 8 ludi...okrem oswiencimu sme boli aj v Krakove a solnej bani...boli sme tam na niekolko dni

fadama
autor
25. sep 2017

@lilyianka To ste tam ako boli dlho ze aj ubytko ?
Myslis ze na jesen je to ine ako v jui ci v iny mesiac. Ja by som to naplanovala na august.
A vies poskytnut dake foto ?
To sa tam kazdy prechadza sám ci s dakym sprievodcom ?

fadama
autor
25. sep 2017

@11mirka22 Presne tu istu stranku som aj ja pozerala za tu istu cenu a tiez neviem ci kupit v pohode cez internet ci ako.

fadama
autor
25. sep 2017

@lilyianka a v Krakove je co ?

11mirka22
25. sep 2017

Prehliadka historického centra. Detaily si už nepamätám.

fadama
autor
25. sep 2017

@11mirka22 Aha som myslela ze tiez nieco také

sasa1310
25. sep 2017

@fadama ak ho zaujíma história tak určite. Ja som tam bola viackrát a keďže sa aj moji deti zaujímajú o históriu, boli sme s nimi.
Nechápem tie reakcie tých, ktoré tam v živote neboli a idú písať.
Pre niekoho koho toto obdobie zaujíma, je to top čo by mal navštíviť.

fadama
autor
25. sep 2017

@sasa1310 urcite ho zaujima historia a vojna to furt pozera aj vravel ze by sa tam isiel pozriet.
Tak na 1.vyrocie svadby by som ho chcela takymto vyletom prekvapit.

lilyianka
25. sep 2017

@fadama my sme boli 3 alebo 4 dni...
Prvy den sme mali oswiencim,dalsi den krakov a posledny den solnu banu...my sme vecer este chodili zit...cize do mesta a diskoteka plus bary...ale tak to sme mali cez 20 👍

kamila999
25. sep 2017

@fadama isli sme sami na dvoch autach.jeden den Osviencim,potom krakow a tiez solna bana.krakow je kraaaasne mesto.a vsetko tam dycha historiou,Schindlerova tovaren,zidovska stvrt,...ubytko sme mali asi 2 km od centra.tam sme nechali aj auto av pohode za 5€ taxikom do centra.do osviencimu si nemusite nic zajednavat.teda urcite mimo sezony nie.pridete,kupite listky,idete.pridelia vas k sprievodcovi podla tlmocnika.my sme boli v krasnom pocasi,vsetko tam bolo zelene rozkvitnute.skoro tam bolo az pekne 🙂 ale nie,to len zo srandy pisem.isto to cloveka zasiahne,ked sa po tych miestach prechadza.

kamila999
25. sep 2017

www.osviencim.sk tu skus pozriet.

11mirka22
25. sep 2017

@kamila999 takže je tam sprievodca aj slovenský? To je super.

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 No ale listok si musim kupit dakde na zajazd autobusom aj s ostatnymi. nejdeme tak ze sami s autom.

Je to naozaj take ze to az cloveka zasiahne ? nie je to prehnané ?

kamila999
25. sep 2017

Tusim cez sezonu ano.ale ked sme boli my v maji,tak nebolo to mozne.aj ked sme tam poculi vela ceskych aj slovenskych turistov,prekladatel tam nebol.neviem preco.ale pochopili sme vcelku aj po polsky.inac ludi straaaasne moc 🙂

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 ale co som pozerala na internete listok ( celorocne 2x do mesiaca maju odchod ) tak vsade pisu ze slov/ cesky sprievodca samozrejmostou.

kamila999
25. sep 2017

@fadama tak popozeraj zajazdy aj cez zlavomat,zlava dna ,a tak....
Ja som vcelku citlivy clovek a mala som aj stiahnuty zaludok na niektorych miestach ale urcite som rada,ze som tam bola.neboj,to das.tym ze je tam tolko ludi a za vami pojde dalsia skupinka,tak ziadne zdrzovanie,postupuje sa rychlo a nie je to take depresivne,ako keby chodis trebars sama a prezivas to este intenzivnejsie.neviem,ci je ti to trosku zrozumitelne ako pisem 🙂odvtedy pozeravam aj ja filmy s touto tematikou.dovtedy ma to nebavilo.tam vidis,ze realne sa to dialo.

kamila999
25. sep 2017

Fadama ked si kupis zajazd,tak budete mat asi sprievodcu priamo od slovenska . Ked sme isli individualne,tak po kupeni listka nam dali take sluchatka na usi aby sme poculi toho nasho sprievodcu uz priamo na mieste.