Výlet do Osvienčimu - skúsenosti

fadama
25. sep 2017

Ahojte, potrebovala by som poradit.....
chcela by som potesit manzela s výletom do Osviencimu, máte stym niektorá skúsenost ? Kupili ste listky cez internet ? ako ste boli spokojné.?

Dakujem za akékolvek informácie🙂

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 no moj muz to stale pozerá cize aj ja sním. 🙂

Ja nie som v tom to smere citlivy clovek, milujem horory a strasidelne veci a pod.

Minule som pozera pitvu cloveka takze uplne v pohode, len som chcela vediet skusenosti tych co tam boli ci sa tam oplati íst a akou cestovkou ste popripade isli.

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 sluchatká ???
a to ste sa vy vybrali len tak, netrebalo to neviem komu oznámit ?

kamila999
25. sep 2017

@fadama to rozdali vsetkym.zozbierala sa skupinka ludi ktory mali ten isty jazyk a islo sa.cca 20 ludi trebars...chodili.sme spolu s ostatnými cudzími ludmi

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 ako dlho ste tam boli ?, je to velké vsak ?

kamila999
25. sep 2017

Su to dve casti.prve je aushwitz tam cca 2hod. A potom sa ide busom asi 10 mn do Birkenau.tam podla toho ako chcete.je to velikeeee.

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 Tak uz teraz tomu vobec nerozumiem.

Takze napr: vojdes dnu kde je ten známy napis ........mach frei........a potom ?

kamila999
25. sep 2017

@fadama vojdes do budovy.tam kontroluju cez detektor ako na letisku.rozdaju tie sluchatka .caka sa na vytvorenie skupinky ludi.potom sa ide so sprievodcom.ta brana nie je hned pri vchode.

fadama
autor
25. sep 2017

@kamila999 aha dakujem ti za informácie.

sasa1310
26. sep 2017

@fadama my sme boli, ešte nebol sprievod povinný. Prešla si cez detektor a mala si vnútri voľnosť. Strááášne veľa ľudí tam bolo. A chodilo so po blokoch, do plynových komôr a tak. V každom bloku je niečo a každý blok je zabezpečený svojou krajinou.

V Brezinke je všetko na voľno. Tam je to obrovské.

My sa napr. chystáme najbližšie na Orlie hniezdo.

fadama
autor
26. sep 2017

@sasa1310 kazdy blok je zabezpeceny svojou krajinou ? tomu nechápem.

A v orlom hniezde je co ?

sasa1310
26. sep 2017

@fadama bloky sú tie domy v Osvienčime. A každý jeden patrí nejakému štátu, za svojich občanov, ktorí tam umreli. Každý štát si ho platí a má tam svoje múzeum.
Aj Slovenský tam je.
Orlie hniezdo je Hitlerove sídlo v Alpách

fadama
autor
26. sep 2017

@sasa1310 fuha tu sa aj naucim nieco, velmi ja sa v tomto nevyznam. To muz sa vyzna v tomto.

A idete do toho sidla ?

fadama
autor
26. sep 2017

@dominika6 ejha tolko tém tu uz bolo ??

Tak aspon mam co cítat, dakujem.

dominika6
26. sep 2017

@fadama áno a od vtedy sa nezmenilo nič

fadama
autor
26. sep 2017

😕😉

lucisaska
26. sep 2017

Ja sa pripojím, vrátila som sa v sobotu v noci. Bola som s cestovnou kanceláriou autobusom, Krakow - Osvienčim. Určite pôjdem ešte raz, (počasie nám neprišlo) ale na viac dní. Za mňa osobne, určite odporúčam. Sprievodkyňu sme mali mladú kočku, bola poľskej národnosti, ale vedela veľmi dobre slovensky. Veľmi silný zážitok.

fadama
autor
27. sep 2017

@lucisaska No konecne niekto kto isel s cestovkou. Co vsetko ste mali hradené ? ako dlho ste tam boli.?

Takze rozpravala slovensky ?

lucisaska
27. sep 2017

Išli sme o 3.30hod ráno, mali sme meškanie 1,30hod. Veľa sme v Krakowe nevideli, tam sme boli asi 2 hod., potom odchod do Osvienčimu. Hradené bolo cestovné, sprievodca aj mladá sprievodkyňa v Osvienčime. Ja som napríklad platila zájazd 21,99€+poistenie 1,70€, miestenku v autobuse 5€ a za nástup v BA 9€. Vstup do Osvienčimu som platila 25 zlotých. Toto bolo iba na otočku, ale čo hovoril sprievodca oplatí sa na viac dní. Napríklad na dva ponúkali. Len to by môj priateľ neprežil 😂

fadama
autor
27. sep 2017

@lucisaska aha tak zajazd ponukne aj 2 dni aj s ubytovanim ?

Preco by to neprezil ?

lucisaska
27. sep 2017

Áno ponúkajú aj na dva dni, ale teraz neviem ci ponúkajú treba pozrieť. Ja som bola s cestovnou kanceláriou Daka, zájazd som kupovala cez Morezliav.sk. Skúste pozrieť, nástup do autobusu bol v BRATISLAVE, TRNAVE, PIEŠŤANOCH, TRENČÍNE a ŽILINE. Len jedna rada, určite nechoďte v lete, sprievodkyňa hovorila, že sa nedá vydržať v tých drevených domoch (kde žili) nevydržíte tam ani dve minúty. Môj priateľ nebol (strážil dcérku) 😂 on by cestu autobusom nezvládol.

fadama
autor
27. sep 2017

@lucisaska No praveze v lete by sme isli v auguste. Tak to si isla sama ?

A preco by nevydrzal.....aké su autobusy ? Vraj by mali mat aj klímu aj toaletu.

lucisaska
27. sep 2017

Iba hovorím čo nám hovorila, je tam strašne teplo a nedá sa v tých barakoch vydržať (jej rada). Áno autobus mal klimatizáciu aj WC. Ale nám lialo, tak kúriť, WC nefungovalo. (v zime vraj nefungujú). Priateľ by neišiel, jemu býva zle v autobuse.

fadama
autor
27. sep 2017

@lucisaska ze v zime wc nefunguje ? 😀 tak to je dobré v zime asi ludom netreba ist na wc.
Aj synovi je zle ked dlho cestuje a to je uz jedno v akom dopravnom prostriedku vzdy mu davam kynedril a dobre je.

lucisaska
27. sep 2017

Tak nám povedali, zamrza im voda. Tak môjmu priateľovi nepomôže ani to, tak som bola s kamoškami.

fadama
autor
27. sep 2017

@lucisaska

Dakujem za info. 😉

lucisaska
28. sep 2017

Rada 😉