Vysoké ceny na v Bazári na Modrom koníku

petraprva
6. jan 2019

Co si myslite o mamickach, ktore predavaju veci po svojich detoch a pritom zadavaju ceny za ktore v akcii kupite aj nove!!! Ze ony to nekupili v akcii mna ako kupujucu nemusi zaujimat!!! Vobec si nouvedomuju, ze veci na MK su vlastne Second Hand a nie butik! Ked maju na to, aby dcere kupili satky za 80€, to neznamena, ze ich niekto bude chciet za 60€ na MK. Dala som si tu namahu a zistila, ze vacsina z nich ma tie ceny stabilne, bez zlacnenia, aj rok, dva a vobec im nevadi, ze su to nepredajne kusky! Najnovsi kusok z Presova: Detska kuchynka za 450€. Kto ma 450€ aby kupil toto pre dieta, ma aj dost ecok aby kupil novu...Nie? Ja osobne predavam vecicky, aby som pomohla niekomu, kto nema na to kupit detom nove a aj preto, aby sa mi uvolnili skrine!!! A najvyssia cena je 5€ za vetrovku/aj novu, ci raz oblecenu/To je moja vina, ze moje dieta ju malo len raz a nie kupujuceho! Tovar tu sa neda vidiet, neda vyskusat a neda sa vratit! Tak mamicky spamatajte sa!

beky1813
6. jan 2019

Ved tak pozeraj veci a znacky vo svojej cenovej relacii a nemusis sa rozčuľovať.

kengurica
6. jan 2019

@petraprva nuž, všetko je to o dopyte a ponuke. Ak niekto chce bundičku Gucci za 200€, aby ohúril známych, ale nemá na ňu, tak ju kúpi na MK za 50€.....Sú takí ľudia. Nemôžeš zase porovnávať bundu z Lidlu s bundou Tommy Hilfiger. Jednoduché to tak je. A ak chces predať, musíš reagovať na dopyt na trhu. Buď cenu znížim a predám , alebo mi to bude ležať v skrini, kym to nevyjde z módy.... Je to jednoduché biznis. Malý, ale biznis.

zuzik307
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stary_ujco
6. jan 2019

@petraprva nikto ta nenúti kupovať... A keď to predavajucej nevadí, že jej to tam dva roky stojí, tak nech stojí. Je tu dosť inzerátov s ľudovými cenami, kopa veciciek zadarmo v skupinách. Ak je celý kôň predražený, stačí ísť do toho sekaca a nakúpiť na kilá za pár centov.
Skôr sa treba zamyslieť nad smelinou, ktorá sem lezie z čínskych eshopov. Kúpi za dve eurá a tu potom predáva za 8... Ak však má kupcov, tak sa to asi oplatí.

lienkafoj
6. jan 2019

@petraprva vôbec nevidím dôvod na tú kopu otáznikov a výkričníkov v Tvojom príspevku. Kľudne dýchaj, vylož si nohy, daj si deci vína a relaxuj. Nafiltruj si veci, ktoré sú do 10 € a hotovo. Je to len vec predávajúcej, že ponúka predražený tovar, ak sa jej nepredá, asi má dosť, aby cenu neznižovala. Nikdy som sa nad takými vecami nepozastavovala ... keď má za draho, príspevok preskočím a hľadám ďalej....

taga
6. jan 2019

Tvoj príspevok vyznieva, že si pekne naštvaná, lebo si práve zistila, že veci predávas pod cenu aj keď nemusíš...

veronikaszabova
6. jan 2019

@petraprva kazdeho vec, za kolko predava. Nie?
Nikto Vas nenuti nakupovat na MK

zuzubb007
6. jan 2019

presne tak neobúvala by som sa do zakladateľky témy, tiež keď to tu vidím za čo maminky predávajú použité veci tak sa len chytám za hlavu a tobôž za totálne obkopané síce značkové topánky pýtať 10 euro, ani za euro by som nechcela totálne ošúchané topánky, téma je podľa mňa len k tomu aby sa uvedomili niektoré trošku iná doba je v zľavách kúpite čisto nové veci za smiešne ceny, nie že niečo kúpim za 10 euro a chcem to predať po 9 euro, áno nekúpime si také veci preto ich predávajú sto rokov, tiež predávam veci za smiešne ceny predajnosť vecí je asi tak na úrovni 1/4 z pôvodnej ceny z mojej skúsenosti 🙂

tinak25
6. jan 2019

@petraprva pozeraj take, ktore su v tvojej cenovej relacii. Predavam vecicky za paru eur. Potrebujem sa ich rychlo zbavit a nie, aby som ich presuvala v skrini. Kazdeho je to osobna vec za kolko predava. Zase kabatik z nextu za 18€ som predala skor ako bundu z takka za 5€ a boli ako nove.

pininka
6. jan 2019

Ja si myslím pravý opak. Niektoré ceny a hlavne pri kočíkoch som si to všimla su umelo stláčane na úplne minimum, keď vidím tie krásne kočíky za takéto ceny,pričom kúpna cena bola mnohonásobne väčšia tak je mi na zaplakanie. Ty si asi z tých čo čítam v bazaroch, že kúpim vec v perfektnom stave na 0,5 centov. Moja sestra napr kúpila malej celú zimnú výbavu v Rakúsku a vyslo ju to na 150 eur, pričom čižmy mala obuté len raz, vetrovku možno trikrát a oteplovacky ani raz. Chcela za to sedemdesiat eur a vysmiali ju ženy ako si aj ty. Zato že je to bazár pre mamičky, tak nenosené veci ma dávať za 5 eur? Nikto ťa nenúti kupovať.

hettinka
6. jan 2019

@petraprva keď im to nevadí, že tie veci nepredajú, tak čo za ne ty riešiš?

lujza123
6. jan 2019

Mne to tiež príde prehnane niekedy, nielen tu ale aj na iných bazároch. A ešte keď je k tomu veta kúpte ináč to vyhodím... Lebo darovať sa nedá keď už to raz kupil
Ale tak ich vec keď nepredaju a tvoja ci kupis

jamabe
6. jan 2019

Tak niektoré majú ceny prehnané, keď viem, že ja som danú vec kúpila (bez akcie) za cenu, za akú to nosené teraz niektoré predávajú.. No ich vec - ja si to od nich nekúpim. Na druhej strane sú tu mamičky, ktoré 2e vec vyjednávajú, pýtajú poštovné zadarmo a podobne. Nekaz si deň a fakt si nastav pri vyhľadávaní inzerátov cenu od-do 😉

evittam
6. jan 2019

@zuzubb007 Ale veď nikto vas to nenúti kupovať. Treba pochopiť zakladnu vec obchodu. Ponuka=dopyt. Kup si inde a mas po probleme. Suhlas s
@beky1813
@lienkafoj
@veronikaszabova
@hettinka

aadenka
6. jan 2019

@petraprva ak ta to netlaci a vies, ze tovar, ktory ponukas, ma svoju hodnotu, tak tam das cenu, aku uznas za vhodne. Ci to niekto kupi, alebo zjedna zlavu, je na dohode predavajuceho a kupujuceho.
Neviem, co ta tak rozladilo... 🤷‍♀️ Myslim ale, ze ceny na MK to neboli 😉

kiwi3
6. jan 2019

ja sa tiez obcas cudujem, ked vidim, ze niekto predava veci za povodne sumy... ale potom pozriem hodnotenia a vzdy minimalne trojciferne cislo 🙂 takze ked je dopyt, tak predavaju, je to ich vec. nenakupuj od nich a mas po probleme.

katarinamarkova
6. jan 2019

@petraprva 😊 to aj bezne v kamenných obchodoch kde majú obchodnici oproti nakupnej cene aj 300x vyššiu predajnu cenu robis takuto paniku??? Tu ti vadi že niekto kúpi a predava s minusom či žiadnym ziskom...nechapem co ti robí stes? Veď keď sa ti cena nezda tak zjednaj nizsiu....alebo nekupuj. Polozim ti otázku tak trochu opacne...tebe nie je ľúto dat veci tak lacno? Veď by si napr.za tých 450 v rámci kuchynky mohla mať vyriešený takmer mesačný príjem 😊 a mohla si sa venovať miesto prace relaxu 😊

eni01
6. jan 2019

Úplne zbytočný komentár... Stále predávam veci po dcérke za 1/3 kúpnej ceny keď sú v 100% stave bez poškodenia. Chcela by som vidieť bazarik dotyčnej urazene mamičky 😁 keď už tak poucuje

romiada
6. jan 2019

@petraprva precitaj si definiciu Volneho trhu. Plati to na tovar bez ohladu na to ci je tovar novy alebo noseny. Mna velakrat zarmuti skor nizka cena pri novych veciach v obchodoch. Vzdy si za tym predstavim lacnu pracovnu silu a detske ručičky ktore na tom makaju od svitu do mrku niekde v Čine a Indii....to su veci na zaplakanie...nie to že niekto je snob a snobovi preda niečo draho aby si veci udržali status "vzacneho a nedosiahnuteľneho"

luciamuzlaiova
6. jan 2019

V bazáriku žiadne inzeráty. Posledné hodnotenia z roku 2016. Načo toľko zlosti a jedu teraz ? 🙈

stanulienkat
6. jan 2019

Boooze, co sa do nej navazate!!! Ved len chcela konstatovat. A ma pravdu, ja si tie iste veci, no nove kupim o par eur drahsie v obchode ako tu mamicky ponukaju dotrhane a flakate. Extra klasa je vychod. Co tam mamicky dokazu ponuknut a za ake ceny.... A teraz sa do mna pustiteeeeee 🙂

beky1813
6. jan 2019

@eni01 nepredava nic 😃

evalin88
6. jan 2019

Predavajuci predsa moze predavat za kolko chce.. a vec mu tu moze visiet dva roky.. ak sa najde niekto kto je ochotny za tu cenu kupit nech kupi. A bazar na MK je podla mna o hladani. Da sa najst co potrebujes za prijatelnu az naozaj simbolicku cenu, len treba hladat dlhsie.

aadenka
6. jan 2019

@stanulienkat tolko vykricnikov v prispevku nie je konstatovanie... 🤷‍♀️ To je riadne rozhorcovanie sa 😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
6. jan 2019

@aadenka na to je tu MK,aby sa mohla aj rozhorcit,nie?

beky1813
6. jan 2019

Inac mna nevytacaju ceny, to si viem vyfiltrovat a hlavne zeny z dedin si myslia, ze lydia su asi blbi a nevedia, co kolko stoji a tak bezne znacky davaju za prirazky, akp keby to bola extra vzacnost a nie bezne dostupny tovar. Mna stve to, ze nevedia pomenovat a spravne zaradit tovar. A to strasne zdrzuje, ked hladam saty a kazdy druhy inzerát sukna, ked hladam ciapku a tam same rukavice, alebo nevedia rozdiel medzi body a overal, alebo kombineza a suprava 😒 to mam chut im napisat, ci jmsu blbe, alebo len lenive

martinka13
6. jan 2019

Dopyt-ponuka. Nik nikoho nenúti kupovať. Vyfiltruj si cenu podľa vlastných požiadaviek.....

sense
6. jan 2019

Kazda si moze dat cenu aku.chce, ...a ci preda al nie uz nie je tvoj problem...teba ani nikoho ineho zas nenuti nikto nakupit....

Rax som tu dala na predaj sedacku,prakticky novu...tiez sa tu na mna zvalila vlna kritiky ako mozem.nieco tak drahe predavat pouzite a pod (vtedy novy tovar nemohol byt predavany ako novy len pro mohli predavat? A kym moja sedacka rozprudila niekolko desiatok komentov danu vec som.behom.24hod predala...

...neskor som drahsie veci predala cex iny baxar vzdy rychlo a bezpriblemov kedze kvalitny tovar ma svoju cenu....
A jedno dvojeurove veci rovno darujem...lebo tie dotahovacky tu co tu clovek cita mi za 1-2e nestoja...

asia83
6. jan 2019

@petraprva Máte úplnú pravdu. Mňa najviac iritujú staré, nemoderné, zničené, zošúchané topánky za také sumy, že gamba v pivnici. Akože kto si to kúpi, si myslia?