Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

loginka
3. nov 2009

kuki 🙂
ninke posielam boztek na nostek 🙂
baby ste spokojne s tymi monitormi? ja mam jeden, od segry, svagrina nemohla pouzivat lebo maly mal reflux
tak by sa hodil aj druhy

jvo
3. nov 2009

peti tak milupu mam jednu este z minula tu jedinu som neotvorila este tak vyskusam kym pojdeme znova nakupovat aby som vedela ci jej chuti ci sa mi to oplati kupit
no ja musim to ovocie dako skusat lebo vyziva jej moc nechuti teda davala som jej to 100% ovocie od frutapury aj od tusim hipp v tych plastovych kelimkoch a vzdy som to musela dojest skoro cele jedine co zje je popuceny banan s keksikom 😀 tak jej dnes skusim udusit jablcko a dam jej tam keksicek inak davate uz drobcom aj vy keksiky? ja som zacala asi minuly tyzden tak snad nie moc skoro

rybka13
3. nov 2009

ahojte dievcata, mozem otazocku? Ked chcem monitor dychu, mozem mat aj 10 cm matrac v postielke? alebo iba 8 cm? A neviete ktory monitor je lepsi, ci Babysense II alebo Nanny? mne sa zda podla popisu babysense.
Dakujem 😉

pointka
3. nov 2009

rybka ja mam 10 cm kokosovy matrac a nanny a bezproblemov funguje.
sice, ked bola mala malicka a bola v perinke, malo kg, tak to zvyklo pipat, ale od cca 2. mesiaca uz bezproblemov. Dovtedy sme ju mali aj tak v ratanovom kosiku.

janula13
3. nov 2009

ahojte, tak ja mam dnes lepsi den ako vcera, otras mrncali a mrncali, ale co uz zuby su zuby...
dnes sa spravaju slusne 😀
mau objednala so aj ja fabuly, zelene, tak uz sa tesim, asi aj oni sedeli by a sedeli 😀

inak vcera nie velka mlsanica, zjedli nieco z mojho vytvoru potom nervy, tak mlieko a potom este par lyziciek ..dnes strajkujem a dam to iste..ako pise petka, ved takto by som nevyzila keby len kupujem, tak budu papat domace inak budu hladni 😀 som ale dobra mama ze?

inak noc, o 1 som krmila oboch a potom len kubka o 4 a matusko spal do 6.30, ale kubik si chcel spravit rano o 4, ale uspala som ho do 5 a potom mm do 6...ale zalahla som so sliepkami o 20.30 vcera...dnes uz poprate, navarene, este povysavam a mam fajront...

zajtra poradna, a pride Katarinka 77 z MK k nam tak uz sa na nu tesime, aj poradnu zabsolvujeme spolu, snad ju to neodradi od tehotenstva a deti, ta navsteva u nas 😀

babul super fotka aka dumava 😀

veam co?nist nebude zase? 😀

peti super ti spia, to ste chodili na nejaky spaci kurz ci ako? 😀 to mliecko s kasou som videla, ale nekupila jednak cena a kupovat pre dvoch 😅 a trosku mi to vadi ze je to hotove neviem preco

petkaerdal
3. nov 2009

jvo a to ake keksiky davas?? nic take som v obchode nevidela 😅

Jani ja som objednala tiez z tej stranky,ale nie fabuly,ale ine 🙂
a kolko ti vypiju ti chalani mlieka? my stale viac,ako 120 nevypijeme,nam to staci,baby si setria mlieko 😀

to mliecko s kasou som chcela Jani len ,keby idem na Sk a tak,nemusela by som v aute zarabat mlieko,mala by som to lahsie,ale tu ho nemaju 😖 ,ale mam tie kase v poharikoch na cesty 🙂
na kurz sme nechodili,ale baby mi vobec nespia cez den ,spia tak 3x po 20 minut ,preto drichmu v noci a pomaha asi aj ta kasa,odkedy som zacala davat,zacali spat dlhsie.

janula13
3. nov 2009

peti aj ja som pozerala ine, ale kdze fabuly slavia uspech🙂ale nevidela som medzi niektorymi rozdiel akurat v cene 😀

petka nam ani kasa nepomohla...snad sa raz vyspim...a dnes papali zase domace sice s revom a mliekom ale zlopli to 😀 ja sa len tak nedam..to chudaci netusia ze z toho maju aj v mrazaku 😀

petkaerdal
3. nov 2009

a Jani,uz ti papaju chalani zeleninku pekne? lebo u nas je to katastrofa 😠 vypluvaju stale,nieze by nechutila z flasky vypiju vsetko,ale hraju sa s tym 😖

ja som objednala tie s tymi zvieratkami,tiez po 70 euro,pacia sa mi aj tie,co ma mau,len uz nechcem moc oranzove,lebo aj autosedacky mam oranzove aj tie co som objednala su oranzove 😀

rybka13
3. nov 2009

vdaka pointka, to akoze Ti pipal aj ked nemal ten prvy mesiac? lebo to by hadam bolo lepsie, ako keby nepipal kedy mal 😒

jvo
3. nov 2009

peti keksiky som kupila take tie co pisu ze detske od 6 mesiacov u nas su drahe jak slak ale v madarsku som ich kupila tusim od milupy su ono ich maju viacere znacky a su rozne to su take suche keksicky vraj maju rozne vitaminy a podobne veci.....ale teda uz obsahuju lepok ale davam jej este take tie klasicke kukuricne chrumky take dlhe ako husenicka to vyzera tie su bezlepkove a su bez soli a tie jej velmi chutia

petkaerdal
3. nov 2009

jvo tie dlhe kukuricne chrumky poznam 😀 ,tak tie nakupim na Sk najblizsie ,nech mam doma potom
a tie keksiky omrknem u nas ,co maju..
baby snezi aj u vas? u nas od rana poletuje sneh

petkaerdal
3. nov 2009

jvo a ako Emmku teraz krmis? myslim aky mate rezim,ked popapa aj chrumky nespapa potom menej mlieka? lebo mi odkedy sa snazime prikrmovat a vlastne aj odkedy prespia celu noc,vzdy stanu inokedy rano ,tak uz nemame rezim,uz sme ho mali tak super a teraz si ho nevieme nejak spravit 😖 ako je to u vas?

jvo
3. nov 2009

peti no my sme na tom stale rovnako teda po posune casu zacala rano dost skoro vstavat ale uz sa to trosicku lepsi takze papa rano o 7 mliecko potom o 11 zeleninku s maskom a ked ma este chut da si mliecko potom o 15 tej dake ovocie teda banan s keksikom 😀 alebo som jej davala tu kasu z poharika to je skoro ako puding alebo len mlieko ale trenujeme to ovocie no a potom vecer o 19 tej kasu a este papame aj v noci okolo 02:00 lebo ako bola taka chora a pred tym este po ockovani nejedla tak za posledny mesiac nic nepribrala tak to teraz dohaname no a tie chrumky jej ponukam ked si spomeniem ona zas tolko ich nezje dam jej dake 3-4 naraz niekedy ani to nie takze to ju moc nezasyti

pointka
3. nov 2009

rybka pipal preto, lebo bola mala vaha na ten matrac a neprenikli cez neho pohyby dychania, este k tomu bola zabalena v hrubej perinke.

petkaerdal
3. nov 2009

tak v noci sa ty budis,aby si ju nakrmila?

no u nas je to este tak vseliako,kedze raz jeme o 5 a raz zase o 7

jvo
3. nov 2009

nie vstava sama tak ked sa zobudi dam jej najest, inak posledne noci dost zle spi furt sa mrvi ☹ a toci sa na brucho len potom ked sa otoci na brucho zas sa stavia na ruky 😝 no hroza, ked sme dosli z nemocky tak par noci tak krasne spala hned zaspala o tej 19-tej okolo 02 sa zobudila najedla a spala dalej az do rana a teraz mam pocit ze kazdu chvilu k nej vstavam a podavam jej cumel a rano najnovsie vstava uz okolo 6-tej niekedy aj skor tak to sa ju snazim este uspat aby vydrzala do tej siedmej ak sa to nahodou nepodari tak jej dam najest aj o 6 a potom okolo 9 jej dam troska mlieka a obed ma az o 12 tej ale vacsinou vydrzi do 7mej

petkaerdal
3. nov 2009

jvo a uz je Emmka v poriadku?

jvo
3. nov 2009

hej uz je, trosku ma soplik ale to je v pohode nie je to take strasne teraz som pre zmenu chora ja 😝 teda mam upchate dutiny a sopel 😅 tak dufam ze ju znova nenakazim ale skor si myslim ze som to ja schytala od nej lebo ta siesta choroba sa prenasa na vacsie deti a dospelych tak ze maju upchate dutiny

petkaerdal
3. nov 2009

jvo,ja som nejak nepostrehla alebo necitala,ked bola Emmka chora,ale som rada,je uz je ok..a co je to 6 choroba? 😕
aj ja som bola inak chora,tiez sopel a kasel,ale my sme uz ok.

jvo
3. nov 2009

hej bola chora boli sak najskor sme boli v tej nemocke a tyzden na to mala este tu 6 chorobu asi koli tomu ze mala znizenu imunitu no a je to:
Je to relatívne časté vírusové ochorenie, ktoré postihuje prevažne kojencov a batoľatá do 3 rokov. Spôsobuje ju vírus zo skupiny herpesvírusov číslo 6. Aké sú príznaky tohto ochorenia?
=> deti majú zvyčajne 3 dni vysoké teploty, niekedy až okolo 39°C, potom nastáva pokles teploty
=> niekedy sa k tomu pridruží ľahká nádcha a pokašliavanie
=> deti môžu byť mrzutejšie
=> najvýznamnejšou je drobná svetlá, ružová vyrážka, ktorá sa vytvorí po 3 dňoch prevažne na tele alebo na končatinách, po dvoch dňoch sa zmenšuje
=> tým končí celá choroba
Ako prebieha liečba?
V prvej fáze treba bežne zrážať teplotu bežne dostupnými antipyretikami (paracetamol, Brufen), prípadne zábalmi.
Potrebné je podávať dostatok tekutín.
Nákazlivosť nie je veľká, u staršieho dieťaťa alebo dospelého človeka môže tento vírus spôsobiť len ľahký zápal nosohltana
Tak dufam ze uz sme si na dlllhu dobu odkrutili vsetky choroby 😅

janula13
3. nov 2009

babule, hlavne Mauuu pridala som nejake foto, jedna je speci pre teba 😀

Idem hajat, mam dost...ale dnes boli fajn, sranda celkom, az na to ze uz 2x nam kubik reval pri kupani, na prebalovaku sa uz rehotal, nechapem ved on sa tak rad kupe, vcera som si este myslela ze od unavy, bol grogy, zeby aj dnes?no neviem, uvidime zajtra...a matusko sa mi s placom zobudil, chudacik jemu sa nejak sniva a nevie sa prebrat a placee, tak ho mm radsej prebral, ja som bola v sprche..

Petka hej papaju zeleninku celkom pekne od zaciatku a vyzivu zacali teraz tiez, niekedy papaju pekne , priam ukazkovo a nikedy mi zacnu nervovat a ja neviem preco, akoby boli netrpezlivi, a to kmitam lyzickou tak rychlo ako sa len da 😝 aj dnes tak nervne papali, ale spapali, ale zacali, potom na skludnenie mlieko a potom dopapali uz s rehotom, no neviem, alebo im to domace tak nechuti?lae nervovali niekedy aj pri kupovanom...ale papaju niekedy fakt ukazkovo...tak aspon to, ked nespia 😀
no idem, nocna sa blizi 😀

mici11
3. nov 2009

Janulka neskutocne kraaaaaaaaaaasne fotecky, najma ta zubata, ale aj ta naplacam po prdeli...proste vsetky 🙂 Tie pancuchy mame aj my 😉 Chalani su velmi peknucky a riadne narastli 🙂 😉

Bavili ste sa o prikrmoch, no u nas sa papa asi takto, teda vacsinou: 5:00 mliecko 150ml, 8:15 mliecko 150ml, 11:15 bud mrkva so zemiacikom, alebo banan / ine ovocie nemame davat zatial - kvoliu grckaniu, moze drazdit, ale vraj nemusi, tak mi zatial nedavame/ po cca hodine mliecko 120ml, okolo 16:30 mliecko 150 ml, a o 19:30 kasa 180ml az 200ml. Tak neviem, prikrm sa ma davat zatial iba raz denne, nie?
Inak aj nas samko pekne papa zeleninku od zaciatku, ale banan mu najprv nechutil co sme sa cudovali, ale teraz zje v pohode, ale najradsej ma aj tak zemiacik 😀 😀

Dobru noc

mauzos
3. nov 2009

Jani krasne fotecky a dakujem za fotku len pre mna 😀 Mali su uzasni. Co sa ti stalo, ze si aj bez nahanania pridala fotky? 😲

Mici inu zeleninku si este neskusala, len mrkvu a zemiak?

rybka13
3. nov 2009

dik pointka

babulka123
autor
4. nov 2009

janulka.. su uzasniiiii

baby malej sa zapalila ta rana po ockovani a ma to cele hnisave co s tym ? mam ist k dr. alebo to mam nechat tak?

veam
4. nov 2009

Dobre ranko...

Janula chalosi jaky blondaci blondavi,zlati su... 😀 😀 😀

Dnes na obed idem do poradne zase,uz mam fobiu z toho primara...drzte palce nech mi uz povie nieco nove...dufam ze sa este vratim domov 😀

mici11
4. nov 2009

Ahojte,

Veam dnes ides rodit 😀 a dnes presne o 12:04 ma Samko 5 mesiacov, boze ale to letiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Mau neskusala, inspiruj ma niecim....dik...
Babulka po ockovani TBC?Lebo ak hej tak to nevadi

babulka123
autor
4. nov 2009

mici hej.. cele to ma hnisave..

emka1
4. nov 2009

ahoj veam - myslim na Teba, a drzim palce dnes v poradni ... a na primara skus byt mila 😀
snad sa dnes odtial este vratis, cakame na infosky 😉

mici11
4. nov 2009

Babul, ale pre istotu, ak by sa to nezlepsovalo - ukaz to dokyne, ale Samko to ma doteraz cervene a trosku zahnisane a ma to ok 😉