Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

vierka
14. dec 2009

dobre ranko baby 😀

ja dneska po celom uponahlanom minulotyzdnovom tyzdni som dnes domaaaaaaa 😀 kazdu chvilu by mal prijst tepovac na sedacku a potom si este porobim nejake vianocne upratovanie 😀

mici11
14. dec 2009

Ahojte babenky,

No tu to ale zije 😀 , ale chapem predvianocny zhon...
Mam za sebou super vikend, boli sme v BB u svagrovcom, byvaju v novom rodinnom dome juuuuuuuuuj aj ja chcem 😅 , boli sme na vianocnych trhoch a potom sa kupat v jedndom wellnes centre. Samko sa najprv cudoval, ale potom sa mu pacilo kupkanie v bazene. Zajtra ideme zase na to cvicenie na fit loptach tak sa tesime.

Dnes som konecne zacala nakupovat vianocne darceky, chyba mi uz len zopar - nastastie.
No Samko vyzivu a ovocie tiez moc ee, z keksikom ako tak zje. Zato maso by mohol aj ranajkovat 😀 😀

Baby Mau, Janulka vy davate stale nutrilon AR? Ja hej, teraz som kupila 2. Ochutene mliecka mu asi nemam davat, ze?

A vam ostatnym sa ako dari?

Vierka ahoj, takze uz si na MD? Boze 35 tt, cohvila tu mame dalsie babo.
Veam ako?

babulka123
autor
14. dec 2009

ahojte.. ja sa idem pochvastat s tou mojou sikovnicou.. dnes zblajzla uz 50 g zeleniny - mrkva, zemiak, pastrnak, cvikla.. isla sa zadrhnut za tym.. otvala usta ako keby chcela mna zjest..

zajtra chcem skusit dat aj rozmyxovane jablcko tak uvidime.. inak .. mozem aj ja uz ninke do toho rozmocit nejake piskoty alebo tak? jablko mi pride dost kysele tak neviem ci to bude chciet..

a predvianocny zhon.?? ani nehovor.. aspon vsetky deti uz mame vybavene a dospelych to uz nejako doklepem.. ja si idem zajtra kupit darcek, vybtala som si nove brile, tak snad sa mi zadari nieco si vybrat..

mauzos
14. dec 2009

ahojte 🙂 fakt to tu nejako viazne 😒

Mici my este papame AR, ale Dr. mi hovorila ze uz mam vyskusat obycajny Nutrilon, ked minieme zasoby. Som zvedava.

Babul piskotky by si este nemala, az od ukonceneho 6. mesiaca. Skus bananik namiesto jablcka 😉

vierka
15. dec 2009

caute baby 😀

asi je to nozaj tym, ze je priedvianocny zhon, aj ked ist von do tej zimy, tak radsej by som valala sunky doma 😀 ale dnes idem do prace si po nejake veci (kolegyna doviezla oplatky, kolega DVD-ck, dalsi kolega kartu do satelitu) 😀
co sa tyka darcekov, tak ja uz nastastie vsetko mam, pokupila som popredu, ze keby nahodou nieco, tak nech krsniatka a mangel u nas pod stromcekom nieco najdu 😀 lebo keby som to nechala na muza, tak by boli prudko eroticke vianoce 😀 😀 😀

a este nam dajte minimalne 3 tyzdne... malemu dohovaram, nech je pekne v decembry este v brusku a v january si moze robit co len chce 😀

loginka
15. dec 2009

som tu nakukla, ze ako sa mate, vierka ako sa drzis?
babulka tebe uz take hamy papa?

babulka123
autor
15. dec 2009

loginka.. je to sikovnicka moja.. dnes zblajzla 60 g zeleniny.. mrkva, zemiak, pastrnak, cvikla.. spokojna .. a potom sa dotlacila este 90ml mlieka.. takze vlastne to co zje zeleninu o to zje menej mlieka..

a skusala som jablko islo jej ale sestra mi povedala ze je to velmi skoro tak neviem ..

baby ked ste davali zeleninu po kolko ste davali aj ovocie.??

vierka
15. dec 2009

loginka - my sa mame super, dneska sme behali po vonku a tak sa motkame a uzivame si matersku a predvianocny cas 😀 a vy sa mate ako? vsetko v poriadku???

babulka - no ta tvoja princeznicka toho pekne zje, ale len tak dalej, ved zeleninka je zdrava, nech len rastie ako z vody 😀

loginka
15. dec 2009

ja mam dobre ale nebeham, nejako mi to neide 😉 som celkom rada ked sa premiestnim vramci domu kde treba 🙂

tvojka
15. dec 2009

ahojte,

ja vás vôbec nestíham,sorry!aj čítam,ale nemám kedy písať.
My po starom,Eliška už sama sedká,ešte sem tam padne,ale už jej to celkom ide.Sárinka ešte nie,ale ved má čas.Príkrmy stále po starom,zelenina ani za svet,ked zjedia 30-40ml,tak sa teším.Ovocka zjedia cca 100ml,zahusťujem im to osemzrnnou kašou,nech je to sýtejšie.Aj kašu spapajú,ale len cca 80ml.No a samozrejme vyhráva moje mliečko 🙂 ,ešteže ho máme.

Dnes sme boli na nákupoch,kúpili sme nejaké hračky a knižky pre deti,ja som si nič nevybrala,asi budem bez darčeka.Nevadí,najväčšie darčeky už máme doma 😵 😵

Logi,ty kde si zobrala 30tt???Fúha,pošli nejaké aktuálne foto bruška.Kde budeš rodiť?a ako sú detičky otočené?Bude cisarák,či sa ešte uvidí?a kočík?už kúpený?Veľa otázok,no čo,som baba zvedavá 😅

Babul,tebe tá tvoja Ninka takto pekne papká?No závidíme...ale hlavne,že rastieme a že sme zdravé,nie?!

Vieri,tak si len pekne užívaj MD,teraz je to ešte naozaj dovolenka,ale onedlho skončí 😝
čo to vaše fotenie?už ste boli?

Mici,tak vy ste si takto užívali?Joj,muselo vám byť dobre...zdravíme Samuška!

Jani,Mau,Petka,Veam,Jvo, čaute 😉

babulka123
autor
16. dec 2009

tvojka ako hovoris.. a poviem ti ze v 7 mesiacoch a kojit 2jicky.. no si proste super..

inak ja mam pocit ze fesanda sice papa krasne ale zacina mi bojkotovat mlieko.. dnes rano vypila leeedva 100... nechcem to do nej tlacit ale sak doteraz pila 150 a este brbrlala
neviem o co jej ide.. a

vierka
16. dec 2009

ahojte baby 😀

loginka - som sa asi zle vyjadrila tym, ze som behala po vonku 🙂 myslela som, ze sme boli vonku cely den a vybavovali sme... ale tak este stale zvladam a po schodoch vybehnem niekedy ako srnka a niekedy ked je unavujuci den, tak skor ako slon 😀 ale zatial pohoda 😀

tvojka - ved prave preto si to uzivam 😀 no na foteni sme uz boli, ale kedze maju aj vela svadieb aj stuzkovych, tak by mali byt fotky az tento tyzden 😔 tak na ne teda pekne dlho cakam... ale tak ked budu retusovane a tak, tak verim, ze budu stat za to, ved potom sem urcite nejake na ukazku prihodim 😉
Tak Eliska uz sedka sama, no super, verim ze ju Sarinka coskoro dobehne 😉 Alebo nebude sediet vobec a pojde rovno na behanie 😀
a teda klobuk dolu ze este papaju tvoje mliecko 😀

babulka - mozno ma teraz malinka take obdobie, ze si uziva tu inu chut prikrmov a ze mliecko trochu pribrzdila...

petkaerdal
16. dec 2009

ahojte,tak ja tiez citam,ale ani nepisem..my sme chore ☹ najskor baby a od vcera aj ja,baby maju cipky od kasla,nic ine nerobim len odsavam a odsavam,noci tiez divoke kvolu soplu..

vierka
16. dec 2009

petka - tak to am mrzi ze takto ste vsetci chori... drz sa a ja verim, ze to coskoro prejde...

janula13
16. dec 2009

ahojte srdiecka, tak som si vas koonecne aspon precitala..

nuz jednak u nas zhon, skladanie obyvky, a aj zavesit sme chceli, ale kedze mame marodika doma tak sme nechceli ho drazdit hlucnou vrtackou...no Petka dufam ze sa vyzdraviete vsetci a hlavne rychlo, viem co je to odsacvanie..u nas sa sice nesoplikuje, ale zase hnackuje tak su umrnkani aj ked marod je nastastie len matusko, ale kubik sa naucil zavyjat, tak mam doma zabavu...tak vyvaram same dietne veci a cakam ci to prejde, vyzera ze sa kakanica uz zahusti, tak snad bude ok, dnes bol cely den bez mlieka..dufam ze mi moc neschudne...
no a popritom co vas zanedbavam varim, periem, obskakujem drobizg, motali sme sa na nakupoch, robila som kalendar s prckami aj pohladnice pre babky pod stromcek...a kecala s mau na skype, vsak mau?a zdrzovala ju od domacich prac 😀

vierka dakujem za gratulaciu, uz som stara korcula, Kristove roky na mna prisli, esteze som porodila hned dvoch, lebo mojim tempom by sme sa k druhemu dostali v 40tke 😀 krasne tt uz mas 😉
Tvojka neboj, oni ti raz zacnu papat vsetko, nebudu mat na vyber, pomalicky si zvyknu...a sikulky mas, ze uz sedia..u nas kubik by aj, celkom sa snazi, matusko ten ma na vsetko casuuu...ale ma ine prednosti zase..

ozaj babule prosim o radu , matusko ma z tych hnaciek totalne podrazdenu ritku, pupaciky sa mu uz robia, az take do krvi...neviete co na to, davam mu repik a sudokrem a snazim sa hned prebalit ale aj tak ma ritku ako orangutan...

no idem, noci su divoke, kedze sa kaka, prebaluje a potom uspava... ☹

ahojte zbytok klubu...

tvojka
16. dec 2009

Janulka ahoj,len narýchlo odpoviem k tej ritke...u nás máva Eli sem tam tento problém a naposledy som teda už skoro volala dokyne,čo to mala až sa jej koža šúpala.Najlepší je Imazol krémpasta,ale môže sa len 2x denne,ja som dala 3x a medzitým rybaciu masť nahrubo.Prestala som používať vlhké utierky(len v tom období) a pri každom prebalovaní som ju umyla v umývadle...Snád moje rady pomôžu...

Rýchle uzdravenie všetkým!

mici11
16. dec 2009

Ahojte zlaticka,

Tak ja mam uz najvacsie fofry za sebou nakupene darceky a vygruntovany cely byt, akurat Vierka aj k nam pride tepovac ale az v pondelok pondelok. Tak si uz budem len uzivat 😉 dufam....
V utorky mame so Samkom tie cvicenia na fit loptach, su fakt super.
Tvojka inak ty mas fakt moj velky obdiv, kojit dvojicky tak krasne dlho, mne sa to s jednym podarilo len 4 mesiace ☹ , ale co uz....A dakujeme za pozdravy aj my zdravime Sarinku a Elinku a posielame aj boztek 🙂
Inak nam je ritku ked je problem, tiez najlepsi imazol a rybacia pasta 🙂 My sme sa zo sudocremu straaasne vyhadzali ☹
Petulka ste chorucky? ☹ snad to rychlo prejde....my sme zatial este neboli, ani sopliky nemali klop - klop. Bozkavam baby a nech je choroba rychlo prec.
Mau dik za odpoved ohladom nutrilonu, si nasa studnica mudrosti 🙂 😉

Babulka, Veam, Vierocka, Jvo, Loginka cmuky cmuk 🙂

mici11
17. dec 2009

Dobre ranko,

U nas je kraaaaaaaaaasny sniezik, snad aj co to vydrzi 🙂 🙂 🙂

babulka123
autor
17. dec 2009

mici posli aj ku nam troska.. tu je len tak pfu pfu..

inak je mozne ze mi ninka odmieta mlieko.. neviete si predstavit ako strasne bojuje kym dodrula flasu.. asi zistila ze existuju aj ine chute..

mici11
17. dec 2009

Babulka posielam......chytaaaaaaaaaaaaaaaaaj snehová guľa letííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀
No Ninka ma radsej asi ine veci radsej ako mliecko, Samko papa mliecko len rano na prve papanie a na vecer pred spanim, ale ked vidi flasku trasie sa od radosti 😀
Inak vcera sa mi po jablcku trosku vyhadzal.... ☹
Inak brokolicu mu mozem varit? Mau porad....dik

babulka123
autor
17. dec 2009

si ma trafila.. hehehe

mici sak to ale ona dostava zeleninu este len 1x takze je to potom docela boj.. ozaj kedy mozem zacat davat ovocie, sestra ma zjazdila ze najskor po mesiaci.. ja neviem ..

a brokolicu mozes urcite..

janula13
17. dec 2009

ahojte..dakujem za rady, skusim imazol teda mam doma, len som sa bala myslela som ze je agresivnejsi..ale uz to ma lepsiea v noci a zatial ani dnes nehnackoval aj ked zle spinkal..hadam sa mu polepsi..
mici aj nasi mavali take flaky po ovocku, ale uz nemavaju, nechapem..ale matusko ma stale taky fliacik pri puse, ale to skor akoby ekzem alebo co, tak skusim mu dat nieco na to aj ked neviem co..
brokolicu ja davam..a ovocie som zacala po mesiaci po zelenine cca
inak sa strasne aj ja zabavam na nasich co robia ked zbadaju flasu, az sa doslova trasu..oni ju inak radsej nech ani nevidia lebo rucia ak je v dohlade a nejde sa papat 😀

babulka123
autor
17. dec 2009

janul.. mesiac po zelenine?? a to potom aj na desiatu aj olovrant alebo len jedno z nich??

janula13
17. dec 2009

babul ja som zacala asi mesiac po zelenine a davam to na dsiatu, papaju mlieko o 8, o 11 ovocie /prave mi spia od 10, tak ho nejak prespavaju potvory, asi ich noc zmohla/o 14 zelenina o 17 mlieko a o 19.30 kasa..ja som zacala so zeleninkou denne po troche ale zacali dost rychlo a pomerne vela spapali a aj s ovocim som chcela pomaly, ale kedze velmi chutilo a chuti tak sa rychlo prepracovali na plnu misku 😀

babulka123
autor
17. dec 2009

janulka.. no ninka zacala so zeleninou 6.12. a teraz je na cca 60-70g.. takze ide jej to .. aj ovocie som uz skusala davat aj to jej islo ale sestra ma zarazial ze este nie.. tak niee..

janula13
17. dec 2009

tak pockaj este ten mesiac

babulka123
autor
17. dec 2009

janul.. nooo sak hej.. len dufam ze dovtedy neumre od hladu heheheh

vierka
17. dec 2009

caute baby 😀

nam dneska volali z obchodu kde mame objednany kocik, ze ho tam uz mame, tak si pre neho za chvilu idem... a mame tam nachystany aj monitor dychu a navledky do postielky, a hniezdo a vreckovnik, tak sa na to tesim a asi to hned vsetko dnes pekne nachystam do postielky 😀 😀 😀

babulka123
autor
17. dec 2009

ahojte. baby ja som uplne zufala .. nina mi vecer s velkym placom zjedla LEN 50 ml. mlieka.. neviem co mam robit..

tvojka
17. dec 2009

babul,možno zuby?Skús jej strčiť flašu v spánku,možno sa pomýli a vypije.

A idem sa chváliť naším prvým zubom-Sárinke sa dnes prerezal 😵

Ja som bola u zubárky,vrtala mi 8čku,ktorá ma vôbec nebolela,ale mala som tam kaz...a teraz ma bolí polka papule 😝

Vierka,tak už budete mať všetko nachystané,už len čakať. 😉