Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

mauzos
6. feb 2010

Mici super, som rada, ze to tak dopadlo, teda ze nemusis ist na operaciu a este aj ta cysta sa poriesila 😵
Neuvazovala si o vnutromaternicovom teliesku, ked ti anti nerobi dobre? Mne nukala moja gyndoska nejake na 5 rokov, len si teraz neviem spomenut na nazov. Celkom sa mi to pozdavalo, uz to je uplne na inom principe ako boli kedysi tie stare. Mala by som mat niekde letacik, mozem pozriet, ak by si mala zaujem 😉

vierka
7. feb 2010

ahojte baby 😀

mici - tak to je super, ze sa vyhnes operacii, aj ked to urcite boli, ze sa toto stalo... a je dobre ze aj cysta praskla... tak sa teraz este das dokopy a potom sa vrhnete na to a budete mat krasne babatko 😉

mau - aj ja som rada, ze sme to takto zvladli 🙂

no nam poradna dopadla super, maly pribral zase nejakeho pol kila, takze tie dva tyzdne co sme doma s porodnice maly pribral jedno kilo 😀 takze uz mame skoro 5 😅 😀 tak doktorka pochvalila, ze on je spravny chlap a vie co sa s takym prskom ma robit... inak sme zdravucky, maly ma drochu na nozicke v zahybe taku kozicku cervenu, ale to preto, ze sa tam pod plienkou poti, tak nam dali taku masticku...
ideme na dalsiu poradnu 25.2 a to ideme aj na ortopediu na sono noziciek a tam sa rozhodne, ci treba balit nasiroko, alebo ca sa bude robit, ako sa to vyvija 😀 tak som zvedava ako dopadneme 😀

no a od zajtra som na 5 dni s malym uplne sama, tatinko nam odchadza do prace... tak som zvedava ako to budeme zvladat a dufam, ze po dvoch dnoch nebudem mat chut obesit sa na plienke, alebo tak 😅 😀
tak neviem ci budem zvladat sa vam venovat, ale ked budem mat chvilu cas, ze maly bude posluzkat, tak vas sem pridem urcite pozriet a trochu sa odreagovat 😀 😀 😀

petkaerdal
8. feb 2010

ahojte kocky
mici,som rada tiez,ze nemusis na operaciu.

Vierus,super,maly je pekny valibuk 😀
a neboj,isto zvladnes sama,ked ja stiham dve a aj net,tak ty s jednym lavou zadnou 😀

inak u nas dneska noc katastrofa,asi 100x som bola hore,Selin sa stale s placom budila a od rana revka..asi zuby 😅

moj siel dneska po troch tyzdnoch do prace,tak mi je az smutno,som si zvykla,ze bol doma a do prace dneska zaspal

mici11
8. feb 2010

Ahojte,

Mau, Vierka, Petka dakujem 🙂, aj ja som rada, ze aspon operacii som sa vyhla.
Mau klasicke vnutromaternicove mat nemozem, ale odporucil mi toto http://www.jokagyn.sk/nuvaring.htm vraj si to zeny nevedia vynachvalit, tak uvidim...
Vierka tak Patrik je chlap ako sa patri 🙂, my sme sa balili na siroko len 3 mesiace, potom to bolo ok. Svagrina musela 6 mesiacov, maly nemal vyvinute jedno jadierko, ale uz je to ok. Ty mozno nebudes musiet vobec 🙂
Petulka no o zuboch mi ani nehovor, Samkovi sa ako prvy prerezava a kusocek mu uz aj trci horny ocny zub, no nechapem...a dalsich 6 mu iuz tiez zacina byt vidno...umraukany je ze az, ale co uz.
A dnes sme boli prvy krat na kurze plavania, neskutocne sa mu tam pacilo a mne tiez 🙂

Vsewtkypozdravujem 🙂

mici11
8. feb 2010

tie preklepy 😀

mauzos
8. feb 2010

Vierka to mas fakt valibuka 😉 A ako pisala Petka, neboj, zvladnes to. Teraz ti este urcite vela spinka, tak mas casuuu ... neskor to bude narocnejsie 😀

Peti a coze drahy bol tak dlho doma? Mal dovolenku, ci zase PN? 😀 Neleziete si na nervy, ked je tak dlho doma? 😀

Mici taky kruzok vidim prvy krat, tak dufam ze ti to bude vyhovovat, ak sa pre to rozhodnes.
Takze Samkovi idu rovno naraz vsetky zubky, aspon to budete mat rychlo za sebou a potom dlhsie pokoj. Teraz sa sice vytrapi chudatko a ty s nim, ale lepsie ako po jednom by ho mali trapit.

petkaerdal
8. feb 2010

mau,bol na Pn zase 😀 ,zevraj ho bolia krize 😕
nie nelezieme,nastastie,ved cely den zase nebol doma,vzdy niekam odbehol..

mici,ten kruzok vidim tiez prvy krat 😕 neviem si inak predstavit take nieco si tam dat 😅

vierka
8. feb 2010

caute baby 😀

no zatial celkom stiham, maly na chvilu zaspinkal, tak sa idem rychlo najest a po kojeni by som chcela ist s nim na chvilu na prechadzku nech netrcime cely den doma 😀
a uz sa mi dnes podarilo zhodit pri polievani kvetinu z parapety a aj som to stihla pri nom upratat 😀 zatial posluzka a som velmi zvedava ako to bude vecer, to sa horsie uspava, tak ci to zvladneme bez nasho tatinka uspavaca 😀

petka - no ved ty si ina super mamina ked stihas aj deti aj sadit zeleninku na FB 😀 😀 😀 beriem si z teba velky priklad ze sa da vsetko 😀

mici - no ved ja som zvedava ako dopadneme... mangel mal s tymto problemy ked bol miminko, dokonca mu hrozlili aj tym, ze bude na vozicku... tak verim, ze maly bude v poriadku a ze prinajhorsom budeme len isty cas nasiroko balit... kamoska teraz ma balit malu na 6 tyzdnov, tak som zvedava co povedia nam 🙂
tak aj u vas sa to rysuje uz na malu zubatu selmu 😀 😀 😀

mau - no ja si beriem z vas priklad, takze verim, ze to zvladneme 😉 😀

janula13
8. feb 2010

ahojte zenusky domace..ja len na skok mam obrovsku kopu zehlenia aspon ze ostatne porobene tak len toto ma caka..

najprv..velmi sa tesim Micka ze ti to tak dobro-smutne dopadlo, aspon ze nemusis do nemocky a dalsie babo si najde vhodnejsie miestocko uvidis 😉

vierka, prosiiim zhnaj zeriav pre seba..teda myslim Patka a aj pre mna...my sa splhame na 9kg podla domacej vahy..jakubko...
ozaj babulky dnes mi teplotuje, malaz 38.2 , dala som sirup, klesla na 37.5 a teraz hajaju...myslite ze to moze byyt zubkami taka vysoka? on uz ma ale prerezanych 6 tie ocne este musia uplne vyjst a neviem ci mu nepojdu aj 3ky, ale doteraz neteplotoval..inak mu nic nie je..a matuskovi konecne vykukol treti zub, ale je to smiesne, je to horny ocny nie hryzaky, tie ma len naliate bude vyzerat ako upir 😉

pozdravujem zbytok snad vas docitam, nie je mi moc dobre, meenzes na mna ide 😝

vierka
8. feb 2010

janulka - jasne, jeden zeriav mas isty a kludne aj dva, aby mal kazdy fesak svoj vlastny 😀 😀 😀

baby a co si myslite o masazi dojciat??? aj ste babatka masirovali??? ako???
ja by som chcela chodit na taky kurz, su to 4 stretnutia, zacinaju tento tyzden, ale je to rano o 9.00 a to veru neviem ci by sme dokazali tak chodit do TT... nemate nejake linky kde su obrazky o masirovani a "recept" ako na to??? 😀

tvojka
8. feb 2010

čafte,
ja nestíham,Janka,môžme si ruky podať ako vždy...Sári od včera noci teplotuje,stále cez 38st,najviac sme sa vyšplhali na 38,8st.Dnes sme boli u dr,vyzerá to na 6.tu chorobu,tak snád máme zajtra posledný den teplotový a potom sa už len vyhádžeme 😝 .Inak to celkom dobre znáša,len ja som ju v noci každú chvílu kontrolovala,tak som sa vôbec nevyspala...

Mici,tiež som rada(aj nerada)...vieš ako to myslím... 😔

Vierka,veľa zdaru s krpcom,nech máte tata čoskoro pri sebe.

Všetky vás zdravím,papa!

janula13
9. feb 2010

ahojte..
tak Tvojka este aj v tomto tahame spolu?jakub mal vcera az 39,1, rano 38,3 po nurofene 37,2..a veru neznasa to dobre z nicoho sa rozplace v noci tiez ani neviem , mm ho mal na starosti, dnes pojdeme k dr nech ho pozrie ale ordinuje az poobede...tiez ma napadlo ze to moze byt ta 6ta choroba..tak uvidim, dufam ze nic vaznejsie..v noci som spala asi 2-3hod, tak som krasna 😀 ale prave pijem veku salku kavy tak sa snad zmatozim..
vierka dik, na zeriav si teda pockam,ine riesenie zatial nevidim..

babule ako sa to da striedat keby mu tepoota stupne skor tak mozem kombinovat s paralenom, ale po kolkych hodinach?nepamatam si 😝
Tvojka tak skore uzdravenie....idem varit 😝

tvojka
9. feb 2010

Januli,ibuprofen s paracetamolom po 3hodinách(ja mám nurofen čípky a Panadol sirup)...u nás v noci ešte teplota,sirup a ráno bez teploty,tak sa to snád už lepší...
tiež skoré uzdravenie 😵

janula13
9. feb 2010

Tvojka dakujem, ja davam zase nurofen sirup a paralen cipky ale klesla mu teraz na 37 tak uvidime

petkaerdal
9. feb 2010

ahojte baby
tvojka aj moja Aylin mala tu 6 chorobu,na treti den sa vyhadzala a po troch dnoch bolo vsetko ok..

Janulka po 4 hodinach mozes kombinovat ..

skore uzdravenie vam prajem .

u nas sa pos.... noci 😠 ...Selin pre zmenu strajkuje

mauzos
9. feb 2010

Jani mne tiez tak vravela dr. ze po 4 hodinach mozes striedat dva lieky.

Peti ☹ snad to je len prechodne.

Skore uzdravenie zelam vsetkym marodom

mici11
10. feb 2010

Ahojte zlaticka moje,

Janulka, Tvojka dufam, ze horucka detom ustupila. A ta 6 choroba sa musi aj nejak preliecit, ci to ustupi same? Prejavuje sa to horuckou, ci ako?
Inak ja sa mam uz celkom v pohode, v piatok idem este na krv kvoli Hcg, ale verim, ze to uz bude dobre. No ten antikoncepcny kruzok, tiez neviem ako si budem davat, ale vraj je to presne tak ako ked si davam tampon, tak skusim a uvidim.... 😀
Inak Samko lozi po styroch neuveritelnou rychlostou, priliezol vcera za mnou do kuchyne, tak som dnes dala cestovnu postielku do obyvacky a sluzi nam ako ohradka, aspon kym potrebujem nieco dokoncit, lebo chuda moje si vcera aspon 2 razy buchol hlavicku do zarubne..A aj chodi riadne ked ho drzime za ruky, tak sme mu uz kupili topanky urcene pre deti ked sa ucia chodit - kozene. Taky je v nich podareny.
No a vsobotu ideme na tyzden na chatu do Oravic, hned oproti chate je svah a aj auqapark, boli sme tam aj pred 2 rokmi, je tam suprovo. Ak chcete kuk http://www.meanderpark.com/page.php?id=7. Ideme 3 pary s detickami, uz sa tesim aspon sa odreagujem.

Vsetky pozdravujem cmuky

petkaerdal
10. feb 2010

ahojte
mici super,ze si uz celkom v pohode 🙂

no uvidis,ked ako tampon,tak zasunies a bude 😀 😀 😀

sikovny je Samusko teda 😉 ,mne sa Selin uz tiez posuva na styroch ,ale este nie takou rychlostou,ako Samko,ale uz sa snazi,Aylin nist este,len na styri sa vie dat..

ta 6 choroba nieje nic strasne,zevraj to mavaju deti medzi 6 mesiacom az rokom,najmä pri zubkoch,ked je oslabena imunita,,prejavy..z nicoho nic pride horucka(bez nejakych predchadzajucich priznakov zacinajuceho ochorenia),trva 3 dni,z nicoho nic ta horucka zmizne,ale hned sa objavia vyrazky po celom telicku,ktore presne za tri dni tiez zmiznu,zevraj,ked to raz uz dieta ma,uz to nikdy nedostane..vobec sa to nelieci,tak ako pride ,tak odide..

mici,kukla som to,vyzera to tam krasne,tak si to uzite riadne 😵

inak mne sa Selin celkom povahovo zmenila,zacina byt z nej upistane dieta,za vsetko mrnci az pisti,reze mi to usi,nic sa jej nepaci..po celom dni pistania mi to ide dobre na nervy 😠

babulka123
autor
10. feb 2010

ahojte zlaticka.. nemam cas vas docitat ale vsetkym vam posielam cmuuuuk aj od ninky..

a pre SK baby zla sprava vraj tesco konci so znackou cheroke, takze hup sup na nakupy..

janula13
10. feb 2010

ahojte....
mIci super sprava, tak sa veeelmi tesim a aj ta dovca vam dobre padne, hned by som sa vam pribalila do kufra alebo aspon tieto moje vrestadla... 😀
Jakub este teplotuje, vcera s nim bol mm u dr, tak to tiez vyzera na tu 6tu chorobu, som zvedava ci sa zajtra vyhadze aj mu krv brala na crpcko, mal nizku hodnotu, tak len zrazat teplotu a davat probiotika a vitaminy a ze to moze dostat aj matusko, ale ten je zatial ok..jakub je dost umrncany a z nicoho nic zacne plakat, ale je to marodko, tak ma odpustene, tak vela ani nestiham, ale v podstate ani nemam vela prace, az na podlahy..ale kasl navarene mama, poprate tiez tak sa mozem gulat s mrncadlom..

Micka mas sikulku doma vlastne vsetky mate..ja sa az hanbim priznat ze u nas nist, nicoveho nic...jakub sa vypina ze sa vyssie neda ale na 4 stale nie len sa jeduje a vymysla, aj mu ukazujem ako na to ..a matusko ten sa aspon nejeduje..ten je zlaty aj ked sa mi zda ze tiez umrnkanejsi ako on nezvykne, mozno zuby, kedze mu lezu von.ale v noci terorista ako si ty mau napisala, cez den zlatuch a v noci terorista, uz som rezignovala a supla si ho do postele, nech tolko neskacem k posteli, tak som snad spala viac zda sa mi...nech uz len to prestane a vyspim sa ako clovek..vyzeram hrozne aj sesterka skonstatovala...zrkadla sa bojim 😝

babul to vazne?to aspon budem mat vyhovorku pre mm ked sa budem hrnut zase na nakupy 😀 ale to ma stve ja tam rada kupujem maju podla mna pekne kvalitne a dobre veci aza dobre ceny..hlavne pri dvojickach..ozaj babul zajtra by sme mali ist do Samorina tej koznej, ale neviem kedze jakub je chory, tak nemoze este je moznost zeby som poslala len mm s matuskom, ten je hlavne vyhadzany ale uz sa to spravilo aj jakubovi, ale aspon jeden by tam mohol ist ked uz 2tt na to cakame a stale sa im to siri...takze kafe tentokrat nebude jedine zeby ste sa prihrnuli k nam a Ninuska dala kurz nasim nemehlam 😀

zdravim zbytok a dakujeme za zelanie vyzdravenia, snad sa podari...zle sa na jakubka pozera ma taky smutny pohlad a vidno ze je sam zmäteny ze co to s nim je ☹

tvojka
10. feb 2010

o-ou,dneska to tu ale žije 😀

Sári má dnes už len mierne teplotky a vysypala sa,tak už to snád máme za sebou.Ale je hrooozne umrnčaná a jedovitá,čo ona nebývala,snád je to len tou chorobou... 😕

Micka,závidím dovču,ale v dobrom samozrejme.Tak si to tam pekne užite,potrebuješ to!A Samko aký šikuliak 😲 .aké botičky ste kúpili?

Baby stále nelezú,Eli sa semtam dá na 4,aj sa vie už sama posadiť,ale Sárinke sa nechce.Zato ona je šikovnejšia v iných veciach,vie ako robí sliepka,kohút,koník,prasiatko,motor,hodiny.Pekne prštekom poukazuje,na čo sa pýtam.Predvčerom sa naučila tlieskať(predtým si capkala jednou rukou na druhú-nie do dlane) a v noci nám vkuse tlieskala 😀

Zdravím zvyšok klubu,pá!

babulka123
autor
10. feb 2010

janulka... to ma mrzi..
ale ak by ste nahodou predsa len isli vsetci tak volaj ci nahodou nebudeme vonku aspon vam kuk do kocika.. heheh

tvojka.. nooo mne uz ninka sedi sama, sama sa to naucila aaa... ja nemam teraz fotak ab y som ju odfotila.. fnuuk
no co uz potom sa predvedie..
a pytala som sa dr. ze ci nevadi ze nelozi najprv ale hned sedi a uz sa stavia {vcera sa mi 1x postavila pri ohradke skoro som zosedivela} tak mi povedala ze niektore deticky lozenie vynechaju a rovno chodia, ze nech pocitam ze u nas to tak bude.. no sice dovtedy pridem o nervy a vlasy, lebo v podstate sa cely den jeduje ze nestoji ale snad to vydrzime.. heehe

petkaerdal
11. feb 2010

ahojte
tvojka,tak to mas aku sikulku doma,ze tlieska a zvieratka vie,ako robia..supis..kazde dieta je sikovnejsie v inom,moje zase na jednotku vedia plut 😀

mau na teba otazka..vyuzivas tie sedadka na kupanie?? ja som kupila,ale male v tom revali,bali sa v tom sediet a smika sa im vtom dopredu,ked to je mokre,no pouzila som 2x..uvidime neskor 😅

babul,je to pravda,ze niektore deticky vobec nelozia,najmä take,co nechcu byt na brusku na to nejak neodoju a rovno chodia..moja Selin je zase cely den na bruchu a aj tak spava,tak preto zacina uz lozit,dosla na to skoro 😀

mici11
11. feb 2010

Ahojte,

Peti ano je tam krasne uz sme tam boli, len aby sme este sli...Samko ma od rana 37,5, viem ze to nie je nic strasne, ale bojim sa aby neochorel.....neviem ci zo zubov, ale troska aj odkasliava, ale inak sa zda byt v pohode, len by chodil a lozil. Alebo, ze by ta 6. choroba? Inak Peti dik za info.
Tvojka mas sikovne dietky, teda vy vsetky 🙂 , kazde dieta je v inom sikovnejsie 🙂 . Samko lozi, sedi, chodi, ale nepovie nic iba opa op, baba a am - rozumej ham 😀 no a vie aj tap tap tapusky, ale musi sa mu chciet.
Babulka Ninka je riadny sikovnicek 🙂
Peti aj nas Samko bol v kuse na bruchu, ako Selin a vraj je to dobre, vraj budu lahko chapat matiku a budu mat dobre logicke zmyslanie. Tak mi vravela cvicitelka co chodime cvicit na fit lopty 😉 tak budeme mat mudrcov 😀 😀
Vierka o masazi dojciat som nepocula, ved skus. My chodime cvicit na fit lopty, to je od 5-teho mesiaca, uz pomaly koncime a zacali sme chodit na plavanie a to sa mu veeeeeeelmi paci 🙂

No a Samko ma vonku len horny ocny zubok, teda len kusok, Jani upircatko do partie 😀 Ze preco mu prave ten vysiel ako prvy 😅

janula13
11. feb 2010

babule v hypernove akcia na pampers...do 23.2....rozne balenia a aj obrusky by mali byt vakcii..kus za 0,166E plienka...

janula13
11. feb 2010

a pozeram ze aj kase nestle, sunarka, prikrmy hipp, napoje hipp a hami mlieko a aj nurilon kase okolo 20%zlavy

janula13
11. feb 2010

a este nech podam uplne nfo...obblecenie, choditka, hracie deky drevene stolicky na krmenie cestov postielka , autosedacky, sedatka do vane, serbliky ..no somarinky pre deticky tiez s 20-30% zlavami

petkaerdal
11. feb 2010

mici,presne aj moje brbocu ze bababa,gegege
no tak Selin bude asi po mne s tou matikou,moj naoblubenejsi predmet v skole 😀

my ideme zajtra omrknut nas novy bytik,tak sa tesim,uz sa vidim na novom 😵

janula13
11. feb 2010

petka tak to budu prijemne starosti zariadovat novy bytik...
Mici tak budu ipiri dvaja, aj ked matus si cucne lepsie kedze ma aj dolne dva...ale teda smekam pred samkom, nielenze je strasny fesak a este aj sikovny, no tomu ten hore teda nadelil.. 😀 my sme stali v zlom rade...ja len cakam a kukam ci sa nieco nestanne a nic, tak cakam dalej, dam im sancu do konca 9 mes...a to ma este ortoped sprdol ze co im nodratavam z veku kedze boli predcasne narodeni...no slaba utecha, ale zistila som ze nie sme samy, ze je vela deti co zacina liezt v 9-10-11 mes, len tu je to taka banda kde nezapadame 😀

nasi kecaju stale ale nerozumiem ani slovo, akurat matusko vie kde mame take cinkatko, a jakub ten stale od baba, mama, dada, a tak...

ozaj babule je nieco na hrdlo pre babatka? vidim ze ho boli aj zachripol, aj kaslat tusim zacina, davam mu stodal aspon snad úopmoze..myslim ze my sme iny pripad nie 6 choroba, teplotu este ma, nevyhadzal sa a zachripol..takze nieco ine...najhorsie ze nemozeme von..uz mi to lezie na nervy, tak sa vyzurujem na skriniach...upratujem 😅

Vierka o masaziach ti ani ja neporadim, ale iste je ze na skodu to nie je a paci sa to babatkam, ved aj mne by sa 😀

janula13
11. feb 2010

a Petka kludne vyhlasim sutaz v pluvani, mam dooost silnych hracov, aspon v tom by sme mohli zaziarit 😀