Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

peggyyy
22. feb 2010

ahojte všetci...ako sa mi tu mávate? občas si vás prečítam, no akosi nestíhame 😀

mici11
23. feb 2010

Dobre ranko,

Peggyyy, mame sa celkom dobre a co Veronika?

petkaerdal
23. feb 2010

ahojte,
aj my sa mame dobre,Aylin hore prerezane tri zuby,ani nevieme ako 😀 ,Selin dva dole,stvornozkuje po celom byte o 106,Aylin ju ale plazenim dohana 😀 uz sa Selin aj na nohy postavila,sikovna je teda velmi

zhon okolo noveho bytu,este detsku nam treba ist objednat,vybratu uz mame.

noci mame tiez dobre..ostatne kocky co nove?

janula13
24. feb 2010

ahojte...peti rada ta tu vidim zase, myslela som ze mate zhon okolo bytiku, ale to je aj prijemny zhon...sikulky mas doma, vidis aj Aylin je sikulka mala..vidis, my detsku este stale nic, neplanujem ani kupovat nabytok tam, este stale je to sklad aj ked tam spi kubko s mm..dam tam len komody zo spalne a postielky a nejake kose na hracky a puzzle a hotovo, herna hotova...ako u vas mau predpokladam...

u nas nic nove noci vesele, teda hlavne vdaka matuskovi aj ked minula bola celkom na vydrzanie, rezu sa mu ostatne 3 zuby hore, tak bude mat 6 spolu, jakub uz ma..prave si ich umyva 😉 a zazrak sa vcera stal..aspon u nas sa to tak vnima..jakub sa dal 1x na 4, aj ked uz repete nedal, este spekuluje a skusa ale uz zacne myslim..matusko ide na to inak ale tiez sa snazi, tak dufam ze cochvila sa rozbehnu ako tvoji Mau a potom sa tu budem stazovat ze kde su tie casy ked to nevedeli...

Micka no super ze si si oddychla aspon podla foto to tak vyzera....maly sa jasil ocividne...
Tvojka uz sa tak tesiim, az bude pekne, dame stretko dufam a dufam ze sa rychlo zariadite a budem ta mat konecne tu..ozaj nad skolkou ste este neuvazovali, mna mm uz mesiace nahana ze nech sa idem spytat kedze su tam 2-3rocne cakacky...ale mne to pripada smiesne a cudne ist ich tam zapisat uz teraz a aj nejak krute ☹ ale asi by som mala...

ahojte zbytok bandy musim ist prebalit odcvicit a dat sa dokopy a fungovat...zajtra mi pride navsteva tak by som aj uprata mala...Katarinka a Petronela a mozno aj Brise z MK, tak sa na ne tesiiim 😀

vierka
25. feb 2010

ahojte baby, ja len tak narychlo...

chcem vas varovat, v supermarketoch a na parkoviskach si davajte velky pozor na tasky ked ste same s miminkami... nas v utorok okradli, komplet taska z kociku, kde mal maly veci na prebalenie, oblecenie, oblubena dudulka, ja komplet doklady od seba, od auta, penazenku, bankomatovu kartu, mobily, kluce od bytu... 😔 v penazenke hotovost 80 eur, isla som platit poistku na auto... zo nove doklady co som dve dni vybalovala s malym dietatom som behala po uradoch dalsich 70 eur... a ked ratam aj to co sme mali v taske, tak sme prisli tak o 270 eur 😔 uz len nova taska na kocik ma vide teraz nejakych 25 eur... no bohuzial do vyplaty to bude musiet pockat... 😔 tak si davajte bacha, su to hajzli, ja som ich este dobehla, ale mali nastartovane auto a zaklapli mi dvere pred nosom a odfrcali, ale znacku som nahlasila policii, tak som zvedava co s tym spravia... 😅

ale inak sa mame dobre, dnes na poradni 5450 gramov, vsetko v poriadku... na nozickach tiez super, vsetko sa dobre vyvija, ale pre istotu mame 3 tyzdne balit nasiroko a potom prist na kontrolu 😀

drzte sa baby, verim ze sa mate vsetky dobre, aj vase pokladiky... my si uzivame slniecko ktore je tu uz treti den 😀

mici11
25. feb 2010

Ahojte,

Vierka ty kokso k...y zlodejske!!! velmi ma mrzi, ze toto sa vam stalo. Ale okradnut matku s malym dietatom, je fakt SVINSTVO!!!
A som velmi rada, ze Patkovi sa tak dobre dari 🙂, to je podstatne 🙂.My sme balili 3 mesiace nasiriko, potom sme uz nemuseli ist ani na kontrolu.

Vsetky ostatne pozdravujem 🙂

mauzos
25. feb 2010

Vierka 😲 to je strasne, je to fakt svinstvo, ze okradnu maminu s babatkom. Uz som to niekde citala, ze to takto praktizuju ... Snad ich aspon chytia, ked si dala policii ich spz, aj ked ... 😖
Nedavno mi prisiel mail s upozornenim, postnem vam ho tu, aby ste si dali pozor, ak ste o tom nahodou nepoculi. Neviem ci je to ozaj pravda, ale keby nahodou:
Jestli se Vám stane, že za jízdy v noci Vám někdo hodí vejce na přední
sklo, hlavně nespouštějte stěrače ani nestříkejte vodu !!!! Na skle by se
vytvořila hustá mléčná neprůhledná hmota a už byste vůbec nic neviděli.
Byli by ste nuceni okamžitě zastavit a s velkou pravděpodobností byste
byli okamžitě okradeni!!!
Tedy žádné stěrače, žádná voda, ale odjet co nejdál od místa "nehody",
pokud možno na místo bezpečné a osvětlené. Jde o nejnovější techniku,
kterou si vymysleli šikovní zloději.

janula13
26. feb 2010

ahojte...prepacte ze vas zanedbavam ale vcera som mala takuu milu navstevu, prisli tri pekne tehule, tak nas tu bolo kopec a tak dobre to padlo ich zase vidiet, dufam ze to nebolo naposledy..a dnes som zase mala navstevu kamarata z VS, tak zase potesilo...

Vierka tak takych za...do prievanu zavesit, snad ich chytia aj ked teba to zase bude stat nervy, prasule, vybavovacky...mrzi ma to, snad prvy x a naposledy... 😠

petulik stahujete sa uz?neviem ci mas cas na MK, ale chcem sa spytat uz si predala kocik?zhanam pre jednu babulku...
Mau dakujeme za varovanie poviem mm 😉
inak u nas nic nove kubik sa stale kolise na 4, ale tak ze je este na laktoch, no vyzera to dost cudne ked to robi a este pri tom dychci...no veru, bude to chlap ako ma byt ked uz teraz ovlada take techniky 😉 a matusko tiez uz podsuva nohy a ked ho dvihnem je na 4,a le este to nerobi sam, tak to necham nanho...noci po starom, ved naco by sa u nas spalo...ale da sa...
Tvojka ked pojdete najblizsie do bytu tak sa zastavte 😉
Micuska ahooj, ako uz udomacnena doma zase?
inak uz sme sa zhodli na autosedacke-predsa len ideme na bezpecnost tak kupime Romer King este si mam vybrat farbu..no jo, to zase bude palka...

ahooj zbytok bandy...idem prebalit zase nalozili, uz 3x 😅

mici11
26. feb 2010

Ahojte babenky,

des to pocasie fuuuuuuj 😒 V kuse prsi.
Janulka udomacnena, ale na chate bolo lepsie 😉 . Nas Samik by len chodil a chodil, uz ,ma chrbat boli...ale vytiahla som choditko predsa a sem tam ho tam dam na chvilku, jemu sa tam veeeeeeelmi paci. Pytala som sa dokyny, ze ako je to s tymi choditkami, tak pokial dieta nema nejaky problem s chrbticou, alebo tak a necham ho tam len ozaj chvilocku, tak to uskodit nemoze. Ale su mamicky co tam nechaju dieta aj pol dna 😅 , to nechapem. Samko je tam najdlhsie pol hodku, aj ¨to nie kazdy den, Vlastne len 3 krat tam zatial bol. No a samozrejme hned sa naucil otvarat sufliky, uz si aj prst privrel, ale myslite ze ho to odradilo??? Vobec, ideme namontovat take tie zabrany na sufliky.
Janulka tuto autosedacku? http://autosedacky.heureka.sk/britax-romer-king..., tu som chcela aj ja, ale dostali sme od svagrinej tuto http://www.enikibeniki.sk/pre-deti-autosedacky/... a sme velmi spokojni, zdaju sa mi funkciami ci ako to napisat podobne. Uz pred tym ako sme sli na chatu sme ju zacali pouzivat, Samko je tam ovela pokojnejsi ako vo vajicku a perfektne sa polohuje 😉

Vsetkym ostatnym cmuk a Slovenskoooooooooooooooooooooooo, dufam, ze to Kanade natreme i ked je to tazky super 😝

emka1
1. mar 2010

ahooojte kocky,

noooo tu to zije v posledne dni 😀 😀
.. ale baby, ani sa vam necudujem, vonku je tak krasne, urcite nesedite doma a vencite svoje pokladiky po dlhej zime niekde na cerstvom vzduchu 😉
aj ja by som isla, ale ja uz nevladzem ... min.tyzden som bola posledny krat u mojho dokiho v poradni, ledva som k nemu dosla 😅
Tento tyzden v stredu idem 1x do poradne do porodnice + rovno aj na monitor, tak som zvedava ako dopadneme.
Podla mojho dokiho sa stale otvaram, ale do nemocky uz ma nechcel poslat lezat, ze netreba, mala sa uz vypyta na svet, ked bude chciet ... (dufam, ze uz coskoro, lebo toto cakanie ma dost vycerpava)
Takze si teraz uzivam domaci vegetik, vela spim, obcas nieco doma porobim, cumim do TV, co ma doteraz vobec nebavilo, ale akosi som tomu aj na chut dosla 😀 ... sem tam sa tu ukaze nejaka rychla navsteva, takze zijem aj spolocensky 😀 .... a cakame na den "D" 🙂

Vcera ma tak divne asi hodinu pobolievala prava cast podbruska, az mi dych vyrazalo ... drahy sa zlakol, ze urcite uz ideme rodit 😀 ... ja som ho ukludnila, ze toto nebudu porodne bolesti, to bol len nejaky neprijemny krc, ktory som rozdychala a potom sa uz neopakoval.

vierka - citala som co sa Ti stalo, no Ty kokso, to museli byt totalni vypatlanci a vygumovanci, ked sa odvazili matku s dietatom okradnut, ruky a nohy by som im dolamala, a na dozivotie by som ich do bane zavrela, nech vedia co je zivot ... 😠 😠

janulka - Ty si mala navstevu bab z MK 🙂 a prisla aj brise ? ju som este pred rokom obcas stretla u nas v FC temicke, ako sa jej dari ? jej tusim vyslo KETko ... a caka konecne vytuzene babatko 🙂

petka - Ty si len nedavno rodila, este si pamatam, ako sme to s Tebou cele prezivali a teraz Ti uz doma babulky stvornozkuju 😅 ... poriadne to letiiii.

mau - dakujeme za rady, ako sa nenechat okradnut v aute, to som netusila, ze vajicko s vodou takto reaguju ... posuniem to aj drahemu, nech sa neda nachytat.

no majte sa kocky pekne, budem vas priebezne informovat o mojich poslednych chvilkach 2v1 😀
dufam, ze uz to dlho nepotrva ... uz chceme drzat nasu malu v naruci a vytesovat sa z nej 😵
som tu tusim posledna, vsetky uz ste trenovane maminy 😅

tvojka
1. mar 2010

čafte,
Emka,no ešteže si napísala,lebo už to tu zapadalo prachom.Pekne sa držíte,davaj o sebe vedieť,nech vieme,že si ešte 2v1.Máš na niekoho z nás kontakt,aby sme sa dozvedeli,ked bude den D?

Januli,no vidíš,že sa rozhýbu... V byte sme boli kuk aj včera,boli sme sa kúpať v aquaparku,tak sme sa stavili.Boli sme aj s našimi,veľa pomohli s babami,super.Baby z toho húfu ľudí najprv šok,rev a potom si zvykli a hrali sa vo vode s hračkami.

Dnes som s nimi po dlhej dobe sama,tak mi dávajú zabrať,furt je rev...nuž,zvykli si,že stále na niekom visia a dve na mne nemôžu 😝

Peťka,kedy sa sťahujete?aký veľký byt ste dostali?

Vieri,no spravila by som asi niečo podobné tým zlodejom,čo Vierka 😠

Baby,ako varievate tú červenú šošovicu?

Zdravím vás všetky,cmuky!

janula13
1. mar 2010

ahojte..no Tvojka ked ty napises, musim aj ja 😉
No hybat sa hybu, ale na 4 nie, jakub sa stale kyve ale je stale na laktoch a matusko uz zacina pomaly dvihat bendzo, tak sa to blizi, ale nevadi mi to, nemam predstavu ako to tu ukocirujem ked zacnu lozit po byte to budu urazy 😉

Vidis aj my sa chystame do aquaparku, len este nebolo kedy a tiez sa troch abojim ako zareaguju z toho hufu, oni niekedy palcu ked pridu cudzi ludia..ako kedy. ale chceli by sme ist...ved sa ohlas ked pojdete zase mozno sa pridame, plienky na kupanie uz mam nachystane...

Emka veru, cez koho budes informovat???dufam ze pride horuce news 😀 hej boli u nas tehule z MK aj Brise sa dogulkala 😀 dobre bolo s nimi 😀

Ozaj davate uz sosovicu? ja krutim stale to iste..brokolica karfiol, zemiaky, sladke zemiaky, tekvica, mrkva , pastrnak, cukina, a troska uz som dala kukurice a hrasku...co este mozu?kupila som aj tie struky a baby karotku, Mau ty si ma inspirovala, len nejak vaham, bojim sa ci sa tym nebudu dusit a ten bordel co narobia...sosovica uz moze byt?lupana?...

inak nasi este nic nevedia nijake naucene opicky...akurat jakub robi nieco podobne tapi tap, ale jednu ruku este neotvori, matusko vie kde mame cinkatko, ked mu poviel cicliling a pozrie tam, hovori nieco ako ham ked papa, a inak nic, tvojka to si ich ako naucila ze vedia co ako robi ktore zvieratko...a mama uz nevravi jakub, teraz fici baba, dada, a grrrr a chrrr a podobne hrdelne zvuky...
no idem, praca caka, zdraviiim zbytok 😀

mici11
1. mar 2010

Ahojte,

Ja len v rychlosti, tu su najnovsie testy autosedaciek, ak chcete kuk http://www.pluska.sk/ekonomika/spolocensky-serv...

Emka cakame s tebou 🙂

jvo
3. mar 2010

caute kocky
tvojka sup sup navod na pouzitie na deticky 😀 ja tiez cakam ako si ich to naucila, nasa tiez vie iba ma ma, mnam mnam, ba ba ale len ked sa jej chce, vedela dat pa pa rucickou ale tusim to zabudla alebo sa jej nechce a este vie tap tap tapusky ale zas beha jak drak popri nabytku uz sa postavi aj pri stene a vylieza na krabice s hrackami a do lehatka 😀 takze ju nemozem spustit uz ani na chvilku z oci

tvojka
3. mar 2010

Jaj baby,ja neviem,proste im opakujem ako robia ktoré zvieratká a pýtam sa na to,ukazujem im to v knižkách,v kuchyni pozeráme na hodiny a spievam tik tak bijú hodiny v našej kuchyni a ony kývu ručičkou ako ja.Tlieskať začínali tiež jednou rukou po opaku druhej,ale teraz už pekne tlieskajú,kývajú,Sári si pýta s ručičkou daj(ked som jej išla dať chrumku,otvárala a zatvárala som ruku a hovorila daj,daj).Ukážu kde mám oko(idú mi vypichnúť oči),na nos mi robia titít,to ked poviem a pribllížim sa,tak mi stlačia noc,nech zatrúbim 😀 ...Sári vie viac,čo sa týka rozprávania,aj v okne ked stojíme povie "de"(to je ako kde je...mačka,pes,vtáčik),Eliška sa zas viac hýbe,už sa púšťa,chodí za ruky ako motorová myš,doslova uteká!Obe sa mi už rozliezajú,na deke sú asi 2sek a už ich neni,začína asi obdobie úrazov.Sári dnes schytala modrinu na čelo,bola na 4 a hlava ju nejak prevážila dopredu,potom mi skoro vypadla z chodítka,sa zohla za hračkou a nohy jej vyleteli,hlavou už tesne nad zemou...našťastie som ju chytila.Tak som sa nas...la,že by som to chodítko najradšej vyšmarila von oknom 😠 !Letelo len do druhej izby 😀 😀

Tak žiadny zázračný návod som vám nedala,niekto asi skôr rozpráva,iný chodí...ale všetko príde,chce to čas 😵

mauzos
4. mar 2010

ahojte 🙂

Tvojka no neskutocne sikovnice mas 🙂 Ja nasim ked ukazujem v knizke zvieratka, tak ich to vobec nezaujima, viac ich zaujima ako tu knizku dostat do pusy 😀 Nasi zatial vedia len indiana, Luki sem tam zalieskat, vcera zacal robit ruckou pa pa, ale teda nic na poziadanie, len ked sa im chce 😠 Ale zato postvornozkuju po celom byte kozmickou rychlostou, ja za nimi nestiham, postavia sa hocikde a chodia zatial len okolo nabytku a Luki za ruky, Tomi nechce, hned dviha nozicky. Ale ja ich za ruky ani neucim, aby som neprisla o krize, to len ked mame navstevu, tak hned by s nimi kazdy chodil 😀 A par dni sa mi skriabu na gauc, uz sa im to parkrat podarilo, takze mam infarktove stavy, ked potrebujem odbehnut na WC, aby mi tam zatial nevyliezli a aj nezleteli ☹

A ideme v juni na dovolenku do Turecka, tak som zvedava ako sa zbalime, kedze mali nemaju narok na batozinu ... ale strasne sa tesim, sice neoddychnem, ale bude to aspon zmena.

tvojka
4. mar 2010

Mau,
dovču zááávidím!Aj my rozmýšlame,či niečo spáchame,ale kedže by sme v tom čase už mali mať odovzdaný byt,tak neviem,či všetky prachy nepôjdu do zariadovania...
Moje baby začali včera loziť po 4,jasné,že každá iným smerom a ked sa blížia k stolu,stoličkám,to už len ziapem,aby to nechytali(chceli by sa popri tom samozrejme postaviť).A tiež mám aj strach odbehnúť na WC 😝
A čo sa týka knižiek,tak tiež ich máme pekne obhryzené,si nemysli,že moje deti poslušne sedia a čítajú 😀 😀 😀...ale sú aj také výnimočné chvíle 😅

Kam konkretne do Turecka idete?Už ste niekedy v Tur. boli?

janula13
4. mar 2010

Jeej Tvojka tak uz bude bytik odovzdany?tak rychlo zariadujte nech uz si konecne tu! inak fakt mas sikovnice, no comment... nase trdla niecp vedia, ale nejak zanedbavam asi to ukazovanie...ale kooonecne sa aj matusko dava na 4 a knise sa, dnes som sa celkom pobavila zacali to robit obaja oproti sebe, tak bolo pekne baranky buc 😀 a jakub sa plazi ako v zakope vojak, ked sa dostane k stolu a erozbehnem sa za nim, tak este zrychli...a obaja sa davaju tak nasikmo, tak predpokladam ze si aj sadnu niekedy, ale ved maju cas, uz teraz nestiham, len kricim nono a neutekaj a spät ...a tak luto mi bolo ze sa u nas nic nedeje....ale zase zlati su ked sa tak snazia o vselico...vcera jakub povedal na povel mama ale zase repete nedal...a uz sa schyluje zase na utek tak padam ma holu prdel, prebalujem a uz to vyzera takmer ako stvornozkovanie 😀

mau aj ja chcem ist s vami 😀 na tu dovcu myslim, aj my zvazujeme chorvatsko, ale neviem, kedze tak blbo spia...idem..uz je pod stolom holotrt 😀

janula13
4. mar 2010

ozaj a vcera mm kupil konecne autosedacky...micka tieto..

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

aj v tej farbe a nazivo su este krajsie, zelena je taka zivsia..ale jasne ze dolezite je ze su bezpecne... 😉

jvo
4. mar 2010

jani tu mame aj my presne tu zelenu a je super boi sme s nou uz v januari na dovci a v pohode, len teda my sme ju nekupili v akcii 😝 ale tiez v babymarkete

tvojka
4. mar 2010

baby,krásne sedačky,asi ste ma ukecali a kúpime aj my 😀 .Jvo a kolko stáli bez akcie?Kupovali ste cez net,či priamo v obchode?
mne sa veľmi páči tá ružová 😵

mauzos
4. mar 2010

Tvojka ideme do Alanie cast Mahmutlar. Neboli sme tam este, ale kazdy Turecko chvali, tak snad budeme spokojni.

Jani krasne sedacky, ale ta palka za dva kusy 😒 deti su fakt biznis. A berieme ta, pod s nami 😵

mici11
4. mar 2010

Ahojte babenky,

Tak uz napisem aj ja. Nam sa noci uplne pos...i ☹ , Samko sice zaspi, ale po case si lahne na bok, potom na brusku a potom automaticky stvornozkuje po celej postielke. Doteraz spal len na chrbatiku, teraz sa snazi na brusku, ale moc mu to nejde. Vcera takto zacal stvornozkovat o 2:00 tak som mu dala cajik, pomojkala ho, dala medzi nas, no nic nepomahalo, len by sa hral a lozil...Zaspal az o 5:00 😒 a dve noci predtym detto. Som uplne mimo a to ani cez den toho moc nenaspi. Vam ako spavaju deti? Na bruchu ci na boku ci na chrbte? A tlacia sa mu dalsie zubky, ma 2 spodne a 1,5 a pol hornych ocnych 😀 , upircatko nase. Ale inak je zlaty. Rozprava mama, baba, papa, dada, kaka, he, ham a jiiiiiiii. Sam sa postavi v postielke aj pri nabytku, a za ruky chodi o dusu. Aj zo sedu uz vie ist na styri. Papa dava sposobom ze zdvihne ruku az nad hlavu 😀 , kde na to prisiel neviem, ale je to podarene. Tap tap tapusky robi asi 2 tyzdne, predtym tapkal len o moju ruku. Je s nim sranda. Ale Tvojka ty mas fakt sikovnice, ze vedia ako robia zvieratka 🙂
Janulka no vidis aj tebe sa ako rozhybali chalosi, musi to byt zlate mat to dvojmo 🙂 Sedacky su velmi peknucke 🙂
Mau a ty uz mas riadnych chlapakov, su rozkosny, aj tie fotecky co mas na FB su peckove 🙂 A dovcu vam zavidim, my pojdeme k moru so Samkom, az o 2 roky, ale nejaku dovcu na SK spachame.

Peti prestahovana?

Prajem dobru nocku cmuky 🙂

mici11
4. mar 2010

Jaj a dnes mame presne 9 mesiacov 🙂

mauzos
5. mar 2010

Mici dodatocne gratulujem k vymesaciu 🙂
My budeme mat zajtra uz 11, strasne to letiiii. Uz sme ich boli tento tyzden aj zapisat do skolky od aprila 2012 😀 Postrasili ma, ze je cakacia doba je 2-3 roky. Riaditelka sa vobec nedivila, ze sme prisli takto v predstihu, no a uz tam bolo 9 deti na ten rok zapisanych, takze nieco na tom bude.
A s tou dovcou sme chceli vyuzit, ze do dvoch rokov su deti zadarmo, platili sme za nich iba 20€ poistenie. Neviem ako buduci rok, ci budu na to peniazky, tak ideme radsej teraz. Tomi ma take problemove dychanie, tak dufam, ze mu more prospeje. Ja som to mala tiez v detstve a more mi pomohlo.

Mici mne takto pochoduje po postielke Luki, ale v spanku. Sem tam ho najdem aj sediet a spat 😀 Niekedy sa aj zobudi, ale ulozim ho na bok a spinka dalej. Ale zato si robi budicek o piatej rano, na porazenie 😠

mici11
5. mar 2010

Mau dakujeme 🙂, no unas staci zapisat do skolky pol roka predtym ako chces aby zacalo dieta chodit, aspon zatial. Beru deticky od 2,5 roka. Jasne ze sa oplati ist s detickami do 2 dvoch rokov i ked niektore cestovky maju dieta zadara do 12 rokov, ale bez postele. Ani letenky ste za nich neplatili ci ako to je? Juj fakt vam v dobrom zavidim, mozno aj my pojdeme skor 😀 , ale tento rok nie...ved nejak vydrzim... 😀 A Tomimu more urcite prospeje. Samko ma dychanie ok, ale casto mu odchadza hlas, dokyna skonstatovala, ze ma taky laryngitidny ☹ , ale laryngitida to zatial nie a snad ani nebude. Casto mame calcium a fenistil kvapky, zapal na krku a zvlhcujeme vzduch v spalni. Snad sa mu to upravi...Tiez by mu more bodlo...
No a k tomu spaniu, dnes sa zobudil o 1:00 dala som mu caj a nechala ho lozit po postielke, lozil 5 minut, lahol si na brusko, hlavku si dal na rucky a spal do 7:30 😅 , to tu uz davno nebolo. Tak uvidim co bude dalej, ale uz ho evidentene nebavi spat na chrbatiku...i ked toho ze je na brusku sa desim, i ked toto som sa docitala ....

Jediná bezpečná poloha pre spánok novorodenca a malého dojčaťa je na chrbte.
Spánok na brušku preukázateľne zvyšuje riziko udusenia a náhleho úmrtia dojčaťa. Po troch-štyroch mesiacoch veku sa už dieťa samo prevracia do polohy, ktorá mu vyhovuje. V tom mu netreba brániť. Vankúš ani veľká prešívaná prikrývka do postieľky dojčaťa nepatria.

Tak neviem...ale kontrolujem ho pocas noci.

mici11
5. mar 2010

nie zapal na krku, ale zabal 😀 Jani napis aj ty nieco 😀 😀 😀

petkaerdal
5. mar 2010

ahojte baby,

mici este niesme prestahovany,cakame,kym dokoncia prerabku bytu,hned ako dokoncia sa mozme stahovat,ratam tak mesiac este.

mne spavaju baby aj na chrbate ,aj na boku a aj na bruchu mici,ale zo zaciatku sa vzdy budili,ked sa pretacali,ale potom si zvykli,len zmenili polohu a spali dalej,ja uz vyse mesiaca v noci konecne nekrmim,ale zato vstavam,lebo Selin,ako sa preberie,tak lozi presne,ako Samko po celej postielky,otoci sa aj 100x 😀 ,postavi sa,tak stale vyskakujem a davam ju lahnut,ale nastastie po chvilke vzdy zaspi.

mau,takze Turecko? aj my ideme tento rok ,ale neviem kedy este a v maji mame ist aj k svagrine do Francuzka,ale to ja nejdem,za 2 tyzdne sa jej ma narodid syn,no a ja som rada,ze tie placlive noci mam za sebou a tam bude male babo,nooo Erdal pojde sam a ja na Sk 😀

u nas sa stvornozkuje o 106,baby sa chytia nabytku a dvihaju,Selin sa uz prekotila dozadu a treskla hlavu,nestihla som ju chytit 😅

dneska mam upratovaci den,tak idem pokracovat..

mici11
5. mar 2010

Peti takze asi aj Samko si bude musiet zvyknut...no co uz vydrzime. No ja som v noci ani nekrmila, len asi zo 5 - 6 krat sa stalo, ked som uz nevedela, ze co snim, ze nechce spat, ale moc ani nejedol...len lozil a lozil. ale ako som pisala vcera som ho nechala tak a o 5 minut zaspal, uvidim co bude tuto noc. A Samko tiez ako Selin uz sa raz prekotil a tresol si hlavu, ale moc ani neplakal a nastastie tam ani nic nemal, tiez som ho nestihla chytit 😒 nuz je rychly ako blesk...
Tak super o mesiac ste v novom 🙂

petkaerdal
5. mar 2010

mici,ja k nim skacem v noci,ulozim,otocim a odidem,vzdy zaspia dalej,nastastie..

no na nove sa nenormalne tesim uz,ved uz je to iste,uz len cakat