Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
5. jún 2009

veam,zvladam aj sama pokial sa nezobudia naraz,ale ked su hore naraz a jedna mrnka a hned aj druha,tak neviem,co skor,potrebovala by som dve ruky viac 😀 ,tak da sa to,ale je to narocne,stale mam co robit,ked nie okolo deti,tak nieco okolo domacnosti a vobec nespime,ficim momentalne na kave,co som nikdy nepijavala 😝

pointka
5. jún 2009

ivalak dakujem za podporu, no asi zvazim naozaj tu sekciu, je pravda, ze si po porode chcem malu vychutnat a hlavne chcem mat mleicko. Mam epidural zaplateny, tak verim, ze by pomohol. Diky este raz 🙂

petkaerdal
5. jún 2009

poi,odpisujem na etapy,nestiham docitavat 😀
tak ty si uz vegetis domka,no super,oddychni si,lebo uz sa tak vela nevyspis,ale poviem ti,jednu noc som mala len Aylin v nemocke a to bol teda iny rozdiel,super lahka noc,takze to budes mat ovela lahsie,ako ja...
moj sa stara,uz sa naucil aj prebalovat ,aj krmit,len v noci mu robi problem vstat,nezobudi sa ani na plac malej...

my sme uz boli aj na test usiek,vsetko mame v poriadku a aj na nozicky ,aj tie su v poriadku,vobec nebalime na siroko,lebo netreba...

este sa prezieras? 😀 😀 😀

baby najväcsia ulava po porode pre mna je,ze nesedim stale na wc,konecne

pointka
5. jún 2009

petka 🙂 ty si teda uzivas 🙂
no neviem, zvazim ten cisarak este.

no dve babatka, obdivujem ta aj mauzos aj tvojku, vsetky co mate dvojicky, ja mam stres kvoli jednemu ako zvladnem a nieto este dve 🙂 ved ani muza nebudes mat stale pri sebe.

ubehlo to strasne rychlo, vzdy som hnalaten cas, teraz by som ho najradsej zastavila 🙂

petka, tie navstevy by ste mali aspon na 1-2 tyzdne zvazit... Co citam u bab aj pocujem u znamych, strasne sa rozmaha teraz v tomto chladnejsom pocasi viroza, aj ja som velmi chora a strasne rychlo sa prenasa, predsa mas mensie a krehkejsie babatka, nez normalne, zvazte to, aspon kym nebudu trosku pribratejsie a vonku bude teplejsie a prejdu tieto virozy.

petkaerdal
5. jún 2009

poi a preco mas obavy,ze po sekcii nebudes mat mliecko? vies ake mam ja prsia naliate este teraz ,to mliecko sa pusti a budes kojit krasne,len sa spusta tak na 4-5 den...ja som ho mala uz dost vela,nestihala som odsavat kazde 3-4 hodky,preto sme skoncili..ale nemusis sa naozaj bat,ze ho mat nebudes...mne sestricka povedala,ze ked ho zena ma mat,tak bude tak ci tak a niektore ho proste nemaju,je jedno,ako rodis...

pointka
5. jún 2009

petka ano som doma uz konecne, je to super, len sa mi nechce robit doma velmi. teraz viacmenej aj lezim, lebo som dost chora a teda mi ani velmi nechuti jest, z coho som smutna, takze nech uz rychlo vyzdraviem, nieze mi mala pochudne ☹

pointka
5. jún 2009

no moja sestra mlieko nemala po sekcii, ale asi sa na to vybodla..
no uvidime, necham to na prirodu 🙂 idem s muzikom kupit farbu (zajtra malujeme) a este pre zavinovacku,co mam jednu objednanu.

ivalak
5. jún 2009

peti tak to je super ze si uz bola na uskach a nemusis ani na siroko balit to mi mame tri plienky vau ☹ drzim palce abysi to zvladala anech ti robia len same radosti
poi japo prichode domov som prvy tyzden chcela malu vratit do bruska a rozmyslala som co som to spravila 😀 ale vsetko raz prejde 🙂 🙂 od tyzdna k tyzdnu je to len lepsie 😉

vierka
5. jún 2009

babula - vitaj medzi nami 😉 🙂

petka - tak vy ste uz domenkaaaaa... male su uuuuuuplne rozkosne a jake su vlasateeeeeee 😀 😀 😀 no krasa..
tak tutu-mutu??? 😝 😀 sa nzedas, doma dve malinke babatka a vsetko pekne stihas aj tutu-mutu - no ty si inaaaaa raketa 😀
a neboj sa, malinkym sa bude doma velmi pacit a budu pekne priberat ako sa patri a najdete si coskoro nejaky rezim 🙂

mauzos
5. jún 2009

Ahojte 🙂

Petka vitaj doma, som rada ze vas uz pustili 🙂 Princeznicky su rozkosne, pohladkaj ich za mna 😵 Ake su malinke, stratene v tych autosedackach 🙂
A ze tutu-mutu 😲 normalne si mi vyrazila dych. Ty sa nezdas 😀 😀
Vobec si neskusala kojit, ze si len odsavala? Preco? To je skoda, ked mac kopec mlieka, aby si nekojila. Ja viem, ze je to narocnejsie ako flaskovanie, ale napriklad v noci to je pohodlnejsie 🙂
S tym kakanim som to studovala, tak vraj je normalne aj v kazdej plienke aj raz za tri dni ... tak si vyber. Moj Luki kaka 1-2 krat denne a Tomi je stale pokakany 😀 😀

petkaerdal
6. jún 2009

ahojte kocky,
ked je chut,tak je chut,cele tehu som sa bala a hned ,ako sme prisli z nemocky som sa vecer vrhla na muza 😀 😀 😀 akurat ma to potom dole dobre stipalo,lebo sa mi tam spravila asi taka ranka,bola som ,ako panna 😀 😀

mau,tvojka,mame taky problem,male ti mi zacalo strasne zapekat,uplne take gulky len kakaju a musim im pomahat,pomozte mi z coho to moze byt? od vcera sme vymenili aj mliecko,ale este nekakali...pomozte mi,ak viete,lebo zacinam byt zufala 😢 😢

petkaerdal
6. jún 2009

mau,prikladala som male hned po porode,len aby sa mliecko spustilo,ale to ich unavilo a kedze boli slabe a nevladali potom vela vypit,tak som zacala odsavat,ale bolo to narocne,kym sme sa navzajom aj spoznali a zvykli na seba,tak som sama potrebobala pre male aj vyse 2 hodiny a potom 30 minut odsavat,,,,potom mi ostavalo 20 minut na spanie,nezvladla som to proste..uz sa mi mlieko stratilo uplne,dali mi lieky na to....
a inak v noci mi to vyhovuje viacej z flasky,neskusala som prikladat v noci,ale takto som spokojna

petkaerdal
6. jún 2009

babula,no som rada,ze mame aj nozicky ok a aj uska,ale na nozicky ideme za 6 tt este raz,tak hadam budu tiez ok,tu sa inak vobec na siroko nebali,ked su problemy s nozickami,davaju take zeliezka na nozicky,ale nie plienky

Vierus,no som raketa,teraz si ja budem uzivat,hehehe...a zmen si uz pas 😉

petkaerdal
6. jún 2009

pridala som jednu fotku,kde ich lepsie vidno,tak kuknite,moc nebudem fotiek davat

mauzos
6. jún 2009

peti zlatunke su male🙂 a mamina im kupila krasne oblecenie 😉
to kakanie jedine z mliecka moze byt podla mna. Ake si davala a na ake si zmenila? Treba masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek, cvicit s nozickami - tlacit kolienka k brusku a existuje aj taka rektalna rurka, ktora sa strci do ritky a vtedy to vraj ide jedna radost 😝 my ju mame, ale zatial sme ju este nepouzili. Popripade skus v lekarni nieco kupit ... mne nieco spominala lekarka, ale uz neviem ako sa to vola ☹

petkaerdal
6. jún 2009

mau,presne mam aj tu rurku a aj z lekarne cipky,lenze nemozem to predsa davat kazdy den,trapi ma to,ze nevedia kakat 😢 😢 😢
mliecko som mala Beba -staret,neviem,ci je take aj na SK,to ich zapekalo a od vcera sme zacali Milupa,to je aj drahsie a aj zevraj kvalitnejsie,ale tiez nekakaju,ked im pomozem,tak kakaju take gulky strasne tvrde a ked su to gulky,tak nepomoze ani ta rurka 😢 😢
aj masirujem,aj nozicky tlacim,ale je to tak tvrde,ze nepomoze 😢

co mam robit? 😢 😢 😢

poznas tie mliecka?

mauzos
6. jún 2009

peti my papame Nutrilon, u vas je to mozno ta Milupa, lebo v Madarsku je to Milumil od Milupy. Kedy si menila to mliecko? Mozno este nestihli zareagovat. Skor by som sa spytala v lekarni, ci neexistuje nieco, co sa dava do mliecka na zmakcenie stolice. Ja som napriklad davala Tomaskovi do mliecka Nutriton, to je vlaknina zo svatojanskeho chleba na zahustenie mliecka, aby nevrackal a z toho kakal uplne take riedke.
jednoznacne sa porad s detskym lekarom, alebo v lekarni. Normalna stolica by mala byt ako prazenicka 😀

petkaerdal
6. jún 2009

mau,viem,ako by mala vyzerat normalna kakacka,ako bola v nemocke...taku vobec nemaju 😢
to mliecko ,co sme vcera kupili je presne Milumil od Milupa a nemili sme ho vcera vecer az okolo 20,tak je mozne ,ze este nezareagovali,myslis ,ze to mliecko je dobre???

urcite sa aj poradim s lekarom alebo v lekarni,k lekarovi ideme v stredu...

petkaerdal
6. jún 2009

mau a daj mamickovsku radu 😀 ,ako si riesila situacie,ked sa ti obaja zobudili na papanie naraz a doma velky plac a krik,ked si bola na ne sama???

ako dlho ti chlapci spavali,ako casto sa budili na papanie? mne priespia 3,5-4 hodiny
a kolko mliecka ti vypili ,ked boli stary,ako moje male?

petkaerdal
6. jún 2009

mau a podla coho zistim,ci kockam nieje zima?

mauzos
6. jún 2009

peti do stredy by som urcite necakala, su este velmi malicke a zbytocne by sa tak dlho trapili ☹ Nemozes zavolat lekarovi a poradit sa?
U nas ten Nutrilon - Milumil davaju aj v porodnici, tak snad je dobry. Aky konkretne ste kupili, obycajny? Moj Luki pije obycajny a nema vobec ziadne problemy. Tomi najprv pil obycajny, potom HA a velmi zvrackal, teraz som mu kupila RA a z toho ma zase problemy s bruskom. Takze kazde dieta je individualne a kazdemu vyhovuje ine mliecko.
Ked sa obaja zobudili, tak zial stale musel jeden plakat. Najprv som ich postupne prebalila, urobila obidvom mliecko a potom naraz ich nakrmila. Super su tie lehatka, neviem ci ich mas, vies v pohode krmit obidve naraz.
Mne spavali asi tak ako tebe. Teraz uz sa im to upravilo na kazde 3 hodiny, myslim krmenie, lebo uz neprespia cely den a v noci 6-7-8 hodin, podla toho ako sa im chce. A kolko mliecka, to uz si nepamatam presne, ale takych 50-60? Tvoje kolko vypiju?
Zima sa zistuje podla toho, ci nemaju studene rucicky a nozicky. Ale napriklad moj Luky moze byt naobliekany ako cibula a stale ma studene rucicky, takze neviem. Ale pozor, nenaobliekaj ich velmi, lebo prehriatie je este horsie ako podchladenie a to poznas podla toho, ze maju horuci spoteny chrbatik.

denka28
6. jún 2009

ahoje,

petka to kakanie nie je dobre. neviem presne od ktoreho tyzdna ci mesiaca sa moze davat babatkam kamilkovy caj, nam ten dost pomahal. vymienat mliecka tak casto by si nemala,aby nedostali nahodou alergiu na ne. existuje inak aj mliecko hipp, je to probioticke mliecko, mozno aj to by bolo dobre a je lacnejsie ako u nas. taktiez nam doktorka poradila brat probiotikum, tiez sme ho brali uz od malicka, len zial sa nepamatam od kolkeho veku. mrkni sa cez net, vola sa dophilus. namiesto tej rurky skus pichnut teplomer do kremu, s cim im natieras ritky a to im pichnut jemne do zadocku, ked vidis ze by kakali, tym im troska zostanu otvory "namazane".
papanie... neboj, kazde dieta je ine... moj maly pil velmi malo mliecka. od nehomensie deti papali ovela viac mliecka ako on. to nemozes podla knih. ja som panikarcila nad tym vzdy. ale prestala som . nadzgavat ich aj tak nemozes, lebo to vygrckaju. takze pokoj. a neboj sa, ked su hladne tak sa zobudia. vsetky deticky su ine. a neboj sa ani od toho, ze naraz plackaju ked sa zobudia. su hladne a ony to vedia dat najavo len takto. plac nezaskodi, iba im plucka zosilneju 😵 moj maly reval do juna a to sa vo februari narodil, ako hukacka, ked sa zobudil, normalne mal modre okolo ustocka co tak reval. neboj...

petkaerdal
7. jún 2009

ahojte kocky,dakujem za rady,uz mame vsetko pekne doriesene,pijeme cajik a do mliecka davam taky prasok,ked sa nevedia vykakat,tak uz aj pekne kakaju....

dneska som uz bola v nemocke ,vytiahli mi nit z rany,mam to krasne zahojene,nic mi nieje vidno,len na jednej a druhej strane bodku kadial sla nit

mauzos
7. jún 2009

ahoj peti, fajn ze ste to poriesili 🙂 Ako sa vola ten prasok?
mne este stale vidno rez, ale len taka tenka ciarka. Tebe asi robili ten plasticky steh.

denka28
7. jún 2009

tesim sa ze ste ok. aj ja som tak zasita ako ty. e to supis, lebo to skoro novidno 😉

vierka
8. jún 2009

dobre ranko kocky zelam 😀

petka - no ved hovorim, ze si ina raketa... len aby si hned teraz po porode znovu neotehotnela, ked si sa na to tak vrhla 😀 ved vidis, ze zazraky sa deju a aj prirodzene sa da otehotniet 😀
no ja este tutu-mutu sem tam mavam... teda ked nejdem spat skor nez mangel, co je teraz dost casto ze idem 😅 no a pass si zmenim v stredu ked pridem od dokiho, tak este dva dni hadam vydrzime 😀

veam
8. jún 2009

Ahojte babule...

Kde ste vsetky?

Petka,tak to fakt ziram,ze ty uz hravo tutu-mutu.Ty nemas sestonedelie?Ci ako?Baby uz kakaju ako maju?

Vierka aj ty chodis skoro spat?ja uz okolo siedmej-osmej 😀 😀 😀

vierka
8. jún 2009

veam - ahojcek 😀
no ja zase tak skoro nie 😅 ja tak o deviatej 😀 ale manzo chodi az tak neskor...

veam
8. jún 2009

Jaj no ja chodim tak skoro,uz som normalne taka unavena a naucena ist tak spat...to uz musi byt ked idem neskor 😅

vierka
8. jún 2009

veam - no ja som bola naucena aj neskor chodit... a teraz mi to tak nejako vyhovuje, ze si o deviatej lahnem a rano o piatej vstavam 😀 ale cez vikend si rada potiahnem a spinkam aj dlhsie 😀