Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
17. jún 2009

Pozeram,ze uz sa pekne zagulacujes...kolko si uz pribrala?

peggyyy
17. jún 2009

no guľatím sa guľatím.....zatiaľ len tie dve kila...a čo ty?

mici11
17. jún 2009

ahojte babenky,

Tvojka ahoj zlaticko, aj ja mam prave maleho na rukach,tak pisem jednym prstom 😀 Dnes je krasne,tak vam snad vyjde prechadzka.
Babulka ahoj, jasne chapem, hlavne ze na nas myslis 😉 aj tebe cmuk svatka moja 😀

my sme dnes boli na krvicku kvoli bilirubinu, maly pri odbere zaspal 😀 no nechapala ani dokyna. A boli sme aj na ockovani tbc a este poobede ideme na usne, takze dnes mame toho dost ☹
inak Samko je velmi dobrucky, zaspi vecer o pol deviatej, vstane o pol tretej a potom rano okolo pol siestej. Cez den je viac hore, ale to nevadi.
Dnes uz radsej na prechadzku nepojdeme, ma toho dost. Pojdeme zajtra. A vy ako?

veam
17. jún 2009

Peg ja nejake 2-3kg zatial uvidime co bude dalej...tiez sa vsetci cuduju ake mam uz velke brusko 😀

Mici ty mas ale dobre dieta,aj ja chcem take 😀

peggyyy
17. jún 2009

veam tak šup sem aktuálne foto

veam
18. jún 2009

Peg mangel chodi neskoro vecer z prace teraz,tak ho nechcem s tym otravovat,ale snad v nedelu pridam aktualne foto 😀

mici11
18. jún 2009

Ahojte babenky,

Veam aj ty budes mat take 😉 🙂 Na btvoje brusko som aj ja zvedava 😉

Nase maminky asi nestihaju nakukat, ja tiez len ked Samko spinka 😉

veam
18. jún 2009

Ahoj mici...

Bohvie ci aj nase bude take dobre,ale mohlo by byt...brusko rastie,vraj zo dna na den,ale mne sa nezda teda take velke

tvojka
18. jún 2009

Ahojte,
ja tiež sem tam nakuknem,momentálne baby spia 😵 .Včera sme mali zas uplakaný den,boli naraz na sekundu hladné ,tak som opäť sama kojila obe naraz.No zážitok je to,poviem vám 😝 .Teraz som ich hodila do postielky a chvílu bude snád klud(klop,klop),konečne si môžem ísť umyť zuby 😀

Veam,ani mne sa moje brucho nezdalo velké,ked som ho videla každý den,ale teraz spätne ked pozriem na fotky,tak asi bolo dosť velké... 😉

Zdravím všetky maminy aj čakatelky 😵 😵 😵

mici11
18. jún 2009

Ahoj Tvojka, no to teda musi byt zazitik obe kojit naraz. Ja mam dost s jednym 😉 . Aj beries nieco na tvorbu mliecka, alebo nejake vitaminy?

Inak bilirubin nam pekne klesa, ale mame znizene trombocyty, takze zajtra znova na krvicku ☹ Aj sa bojim, ze co to je ☹ ☹ ☹ Ale verim, ze vsetko bude v poriadku.

tvojka
19. jún 2009

Ahojte,no tu je aká hojná účasť 😝
Mici,držím palce dnes na krvičku,nech je Samko statočný 😉
Na tvorbu mlieka neberiem nič,len pijem čaje pre kojace matky,ale ani s tými to neprehánam...

Zdravím zvyšok klubu(Peťka,Janka,Mau,Babulka,kde ste sa stratili?)

babulka123
autor
19. jún 2009

ahojte.. nebola som pri PC, lebo som behala kade tade..

vcera som pridala foto, mame nalepene nalepky v detskej.. ani si neviete predstavit ako som sa vytesovala..
a inak, boli sme vcera u dr. prietoky mame super, strasne sme sa nasmialy s dr. lebo sa snazil pozret co to je {neviem co ho to napadlo vcera} ale aj tak nic nevidel tak mi akurat pogratuloval ze urcite som tehotna.. no v 33tt dobryyyy postreh... bolo super..

bud. tyzden idem znova, lebo idem na krv na protilatky a na nejake smiesne vytery a na kontrolu a tak ..
inak ma boli asi vsetko co sa tyka mojho tela., velmi lubim svoje babatko ale ozaj budem rada ked uz bude vonku, ale este aspon taky mesiac mu davam, nech tam hniezdi vo vnutri..

veam
19. jún 2009

Ahojte...

Mici vela stastia na krvicke a mohla by si pridat aj nejake nove foto malickeho,ako ti rastie pekne 😀

Tvojka ty ako?Babule posluchaju?

Babulka pekne ste tu izbicku polepili,uz vcera som pozerala,kde si zohnala take nalepky? a mas teda srandistu doktora 😀 😀 😀

tvojka
19. jún 2009

Babul,tak to si pekne všimol,že si tehotná 😀 .Krpec sa nechcel ukázať ani jemu,ked ani vy neviete pohlavie...Nech majú prekvapko všetci 😀 .Viem si predstaviť,ako ťa všetko bolí,ale napriek tomu si to užívaj,ktovie,či budeme mať ešte to šťastie si to bruško zopakovať...
Idem kuknúť tie tvoje foto.

Veam,jasné,že poslúchajú 😀 .Momentálne spia ako anjelikovia,tak môžem robiť všeličo iné.Mala by som ísť žehliť,už som dala prať a dnes už som dokonca aj umytá 😀 😀 😀
Vy ešte neviete pohlavie babatka?Alebo nechcete vedieť?Inak nevedieť to má niečo do seba,my sme o Sáre nevedeli,či to bude naozaj dievča(videl to len doky na 4D uzv a odvtedy ju stále nebolo vidno,dokonca sa raz môj doky vyjadril,že sa mu to vidí na chlapca) a ked ju vyťahovali,tak som bola plná očakávaní,čo mi povedia,či dievča alebo chlapec 😵 .

tvojka
19. jún 2009

Babul,krásne sú tie nálepky!Kde si to kúpila?A ked to budeš chcieť odlepiť,dá sa?Nezostane na stene po tom nejaký fľak?

veam
19. jún 2009

tvojka ja idem 2.7 do poradne a doki mi bude robit nejaky vacsi utz,kontrolovat vsetko,vsetky kosticky,organy...tak snad mi uz povie co to bude...minule som sa pytala a este mi nepovedal nic...
To tu fakt tusim vsetky mate take poslusne deticky,to je super 😀

tvojka
19. jún 2009

Veam,
myslím,že každé dieťa je dobré,ved také babatinká ešte nevedia byť zlé.A ked aj plačú,tak nám to nerobia naschváľ,bud ich niečo bolí,alebo sú hladné,pokakané,alebo sa chcú proste len pomojkať...Asi ti žiadna mamina,čo sa k dieťatku dopracuje tak ako my,nepovie,že má zlé alebo neposlušné dieťa.
To tvoje bude určite tiež dobré 😉

veam
19. jún 2009

Tvojka dakuijem a s tymi babatkami mas pravdu,ved oni aj tak vacsinu casu prespinkaju,aspon si mozu maminy doma porobit 😀

babulka123
autor
19. jún 2009

ahojte, tie nalepky sa daju v pohode odlepit, ta baba ich robi nejakou technikou ze to nezanechava flaky. .samozrejme ak sa vam nepodari ako mne ze som mala bublinku v malovke a tak poslo aj troska malovky ale fak t len malinko a to nebola chyba nalepiek ale steny.. a objednavala som to cez MMB
tu je stranka..
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5101404

stoji to za to .. ja sa z toho neskutocne tesi .. hehehehe

tvojka no a prekvapko.. noo vyzera to tak ze naozaj ho nakoniec budeme mat vsetci.. lebo dr. si naozaj nebol isty.. ja si myslim ze je to chlap, kamoska zas {co bola somnou vcera} ze to nakoniec predsalen bude baba.. co by mi vobec nevadilo... tak uvidime.. sak este nejaky ten tt vydrzim a potom budete vediet aj vy..

janula13
19. jún 2009

ahojte, ja tomu teda ale davam, ze?ale citam si vas aspon, dufam ze ma aspon ospravedlni fakt ze som cerstva mamina dvojiciek 😀 nestiham a ked stiham, tak sa natiahnem aspon na chvilku, lebo inak nie je sanca a to mi pomaha mamina ako sa da..ale dnes mame celkom dobry den, vcera som bola 1x kocikovat, paci sa im to, zaspia ako dreva, inak aj noc bola fajn, spinkali a papali a dnes nerobia nic ine, keby to tak bolo stale..a teraz som vyhodila mamu s kocikom von, nech sa popysi, ludia sa na mna usmievaju a cumia do kocika,chlapi ma oslovuju...a zmurkaju na mna, no parada 😀 hlavne ked maju nad 50 😀 ale inak mame veselo, niekedy az moc, ked spustia obaja, alebo nespia v noci....a zaparuju sa nam ritky, ale uz sa to lepsi a jakubkoma problem s ockami, tak kvapkam kvapky a zda sa ze aj to sa lepsi...a zacali popijat pekne cajik z fenyklu, a mam pocit ze im trosku pomaha na tie hnusne koliky, mam pocit ze uz sa tak nezvyjaju a este im davam kvapky do mliecka...
a pekne priberaju, uz nmaju cez 2,7kg, jakub sliape na päty matuskovi...mama je z nich hotova, a pomaha mi velmi a o tatinkovi ani nevravim, je uuuzasne trpezlivym, viac ako ja...a kedze tak pekne priberaju uz ich nemusim aj v noci budit kazde 3hodky, mame uz väcsiu prestavku, tak dufam ze sa viac vyspim, vsetko co bude viac ako 1-2hodky je super 😀
tvojka sklanam sa pred tebou, ze kojis a naraz, ved ja mam co robit s flaskovanim, neviem a bojim sa mysliet ako to bude ked mi mama odide, zblaznim sa...ved vies Petka...
babulka, krasne nalepky...ty este pekne aspon mesiac drz pokope, verim ze uz mas dost a este len budes mat, ale kazdy den v brusku je len k dobru babatka, ale ved to vies...
micka a ty ako?
zdravim zbytok, popisala by som, ale ja hned zabudnem co som kazdej z vas chcela...
inak mau, pyzamka sa aj nam veelmi osvedcili, ine im stale nejak nemam chut obliekat, naco prevliekat cez gebulku, ked je to take pohodlne rozopnut..asi cast garderoby vobec nebudu nosit, ale snad sa premozem, ked su to take pekne vecicky... 😀

tvojka
19. jún 2009

Janulka,som rada,že si sa objavila,dúfam,že sa ti podarí častejšie.Čo sa týka toho obzerania vonku,viem o čom hovoríš.Ludia sa pristavujú,nakúkajú do kočíka a prihovárajú sa...sranda.
S tým obliekaním máš pravdu,tiež sme nosili stále len tie celorozopínacie pyžamká,či už doma alebo vonku...Len ešte bolo chladnejšie a nosili sme pod to body,čo šlo cez hlavu,ale to sa dá.Teraz už si pomaly trúfame aj na krkolomnejšie veci,ale baby už sú velké.
Teším sa,že tak krásne priberáte.My ideme do poradne v utorok,tak som strašne zvedavá,kolko majú tieto naše kúsky 😵 😵
Už mi došla pomoc(naši došli z roboty),tak to idem využiť a bežím do sprchy a umyť si vlasy,nech je zo mna človek 😝
Ozaj,maminy,nosíte tie sťahovacie nohavky alebo pásy?A ako vyzeráte s váhou?Tá moja ide zázračne dole,ale je to kojením,lebo keby ste videli,čo pojem...mám pocit,že jem viac ako ked som bola tehu.A mám o kilo menej ako ked som otehotnela 😎

mici11
19. jún 2009

Ahojte babenky,

Tak my sme boli dnes na tej krvicke kvoli tym trombocytom a vsetko je nastastie v poriadku. Velmi sa tesim, nic nie je dolezitejsie ako zdravie nasich dietok, ze?
Boli sme sa aj na dlhsej prechadzke a Samko sa tiez b v kociku velmi paci.

Tvojka o tych babatkach mas pravdu, oni nevedia byt zle. Samko niekedy staci, ze sa k nemu pritulime 😉 a to my radi. Ja som zacala nosit dnes tie stahovacie nohavicky, skor som nemohla bolelo ma velmi sitie. Ja som schudla na 59 Kg cize mam - 7Kg, na sebe mam este 5 KG. Ale vsetko mam na bruchu, mam tam dookola taku pneumatiku ☹ 😅 , nohy, ruky chude. Vyzeram uzasne, ale tie stahovacie mi to brusko maskuju tak sa celkom da. Ale obtiahnute tricka nosit este nemozem. Ale rifle nosim tie co pred tehu, len mi cez ne previsa brucho 😀

Janulka ahoj moja, my sa mame dobre. Bilirubin nam klesa, tak sa tesime. No ta kolika nic moc. Samko zatial nemal, musim si zaklopat, dufam, ze ani nebude mat. Chalani ti pekne priberaju 🙂 Nam maly zaspi okolo osmej pol deviatej a vstane o pol tretej a potom vstane okolo siestej. takze sa vyspime. Cez den je viac hore ale to nevadi.

Babulka peknucke nalepky 🙂 . Ja si myslim ze budes mat dievcatko, ved si mi svatka 😀 😀 😀 Aj ja ti davam mesiac a potom sa uz na nu veeeeeeeelmi zvedava 🙂

Petulka, kdeze si nam?

Mauzos, veam ahojte

janula13
19. jún 2009

tvojka mne odislo porodom 8kg a ostalo mi 4kg, ale nevidno to, len brusko mam este, ale mam pocit zez sa zmensuje, rozmyslala som ze si kupim nieco na stahovanie, ale povedala som si ze si to radsej po sestonedeli odcvicim a spolieham sa ze to mlandrave brucho zmizne...a snad tiez zacneme obliekat tiez nieco ine....dnes boli vonku 2 krat a stale mi spia, len sa preberu pri prebalovani, najedia sa a teraz zase zalomili..ale o chvilu bude rev, ideme kupat, posuva sa nmam to o hodku, kedze sme v noci nebudili a nechali to na hladosov...
tvojka tak blahozelam k vahe...

petkaerdal
19. jún 2009

ahojte
tiez tomu davam,ako Janka,ze?
som nestihacka,tak ani neprispievam,ked mam trosku casu,tak oddychujem alebo upratujem a tak,ja som na baby sama ,drahy mi uz chodi do prace,nikoho ineho tu nemam,cez den v pohode zvladam sama ,ale v noci nezvladam ani s pomocou muza 😅 ,som unavena z toho stavania,baby sa mi budia tak 1 -2x za noc na papanie,ale po papani nie a nie zaspat,raz jedna a potom druha,neviem,co to tak zacali,asi maju zameneny den s nocou,den takmer cely prespia a ked su hore,tak su dobrunke,takmer vobec mi neplackaju,len tak pokukuju naokolo...ale baby tie noci,spavame tak 3-4 hodiny v noci aj to medzitym jedno papanie..

mne ostalo 6 kg hore,brucho otrasne vysi,prasknute nemam vobec...inak drzim dietu odkedy som doma,tak dufam,ze sa vratim na povodnu vahu,inak nohavice neobleciem ziadne,nepretiahnem cez panvu
😠

mici11
19. jún 2009

Petulka ahoj moja, ty to mas teda riadne perne. Ale si sikulka ked to tak dobre zvladas. I ked mi je jasne , ze spanok velmi chyba. Ale neboj ono sa to zlepsi 🙂

petkaerdal
19. jún 2009

mici ahoj,cez den zvladam uplne sama s pekne v pohode,uz mam taky svoj system a zvladam to aj s papanim tak,ze ani jedna mi od hladu nezaplace,aj obe naraz niekedy krmim,len tie noci mna veeelmi nicia,male su hore a ja som z nevyspatia velmi nervozna a mrzuta...
dufam,ze sa to zlepsi
baby s jednym babom,to musite mat uplne super doma 😵

petkaerdal
19. jún 2009

tvojka ja sa nestahujem nicim,zatial,bola som uz 2x v obchode a nemali moje cislo a tak lahko sa zase von nedostanem,takze nemam vlastne cas kupit,brucho vysi 😠
a vaha mi ide pomalicky tiez dole,ale hladovkou 🙄

mici11
19. jún 2009

Peti ano s jednym je to super, zato vas co mate dvojicky obdivujem. Niekedy som tiez riadne utahana a nevyspata a to s jednym. Zlepsi sa to urcite uvidis, zo dna na den to bude lepsie 😉

mici11
19. jún 2009

Peti medzi nasimi detickami je presne tyzden 😉

Ozaj a co je s Pointkou a Sofinkou?

tvojka
19. jún 2009

Zlatíčka,ja síce váhu mám nižšiu ako pôvodnú,ale huspenina na bruchu sa trasie stále 😝 .Jani,ty si aká akčná,že po šestonedelí začneš cvičiť 😲 .Ja ked kojím,tak by som asi nemala ešte ani držať dietu a ani cvičiť,aby som nestratila mlieko,že?Musím sa na to opýtať dokyho.Mala by som sa tam pomaly vybrať,ale ešte stále krvácam,neskutočné,že to trvá tak dlho 😝
Peti,mne sa baby v noci tiež budia tak 1-2x,ale našťastie po papkaní zaspia,alebo ich položím do postielky a nespia,mrmlú si popod nos,ale potom zalomia.Teda väčšinou...klop klop.
Môj muž tiež hovorí,že ludia s jedným dieťaťom sa musia nudiť 😀
V kočíku sa babám tiež páči,ale minule sa mi Eliška v parku tak rozplakala,že sa išla zadusiť,pestovala som ju na rukách a nič nezaberalo,tak som sadla na lavičku a nakojila som ju.Kým mala didu v puse bolo dobre,ale potom plač pokračoval,zrejme ju bolelo bruško.Tak som išla s uvrešťaným kočíkom domov...ludia pozerali,že čo sa deje.
Mici,som rada,že Samkove výsledky sú ok 😵 .
Idem si lahnúť k manželovi a babám,tak dobrú noc.Cez vík sa asi neukážem,ideme k svokruši,tak pekný upršaný víkend všetkým,cmuky!