Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

petkaerdal
1. júl 2009

no chybat mi to nebude ,aspon jednu noc by som sa chcela vyspat 😀

este mi spinkaju,ale za chvilku pojdeme papat

mici11
1. júl 2009

ahojte, taka som vytesena bratovi sa v noci pred jednou narodil syncek 🙂 🙂 🙂 🙂 moje krsniatko.Ale skoro som odpadla, ked mi poslal foto, vyzera ako nas Samko aj je taky vlasaty 😉

Noc sme mali kludnu ako vzdy klop klop,ale tiez sme hore od siedmej, ako tvoje Petka. Ale myslim, ze zaspinka o chvilku.
Veru baby spite kym mozete.Ja spavam denne dokopy 6 hodin.Ale co uz, samko zato stoji 🙂 🙂 🙂
A ozaj bilirubin mu pekne klesa, coskoro to bude na normaly. 🙂

veam
1. júl 2009

Mici gratulujem ku krsniatku... 😀

petkaerdal
1. júl 2009

mici gratulujem ku krsniatku 😉

to mas este super,ze spis 6 hodin,ja tak 4-5 dokopy

mici11
1. júl 2009

Diky za gratulacie 🙂
No Peti celkom sa da s tym spanim. Tiez to nie je naraz ale dokopy. Ale tuto noc som spala len 4 hodiny a je to teda riadny zaberak ☹
Som zvedava co noveho u Janulky, isla tusim s chalanmi do poradne.

petkaerdal
1. júl 2009

mici ja som si uz normalne na to nespanie zvkyla,stacia mi tie 4-5 hodin
aj ja som zvedava,co bude mat nove

my ideme von na nakupy trosku 🙂

vierka
1. júl 2009

Ahojte babulky....

Veam - tak babulka?????? 😀 no super, to tu bude riadny babinec... ale aspon odchovame dalsiu generaciu konickarok 😀

mici - gratulujem ku krsniatku 🙂

a ja som mala dnes prvu poradnu, vyse hodiny som tam cakala, ale doki bol super, aj sestricka, vzali mi asi tak tri litre krvi babatko je v najlepsom poriadku, mame dve rucicky, dve nozicky, jednu hlavicku 😀 ... sme pekne po maminke 😝 babo sa pekne predviedlo pre dokim, kopkalo ako sialene a stale sa vrtelo, ze ho doki nemohol ani pomerat 😀 mame krasnu tehu knizku, krasnu fotecku (ale tu oskenujem asi az doma a pridam do albumu) a termin je stanoveny na 23.1. 2010 😀

veam
1. júl 2009

Vierka 3litre krvi???To este aj zijes?Ty si riadna srandistka 😀 😀 😀

Super ze je vsetko v poriadku,tesim sa s tebou,tak sa pekne opatruj 😵

vierka
1. júl 2009

no fotecka mi oskenovat nejde ☹ budem to musiet skusit az zajtra v praci 😅

veam - no ved sestricka ma upozornila ze dnes tej krvi bude vela a ja som jej na to povedala "Kym tecie, berte!" 😀 😀 😀

a aj sefovi som to dnes povedala a bol zlaty, ze keby cokolvek, ze mi je nejako zle, mam mu povedat, ze on ma bez problemov pusti domov, ze sa mozem na neho s cimkolvek obratit... potom sa ma pytal, ze ci zvladam svoju pracu a ja mu tak na to "Zvladam to, ved sme na to uz dvaja"... a on sa zacal smiat a dodal "Tak to budete aj v jedalni potom aj za voch jest"... a ja na to "A plat nebudem dostavat za dvoch" 😀 a sef sa smial dalej - nepochopil, ze to myslim vazne tu poslednu poznamku 😀 😀 😀

mici11
1. júl 2009

Vierka tesim sa s tebou a samozrejme gratulujem k prvej uspesnej poradni 🙂 🙂 🙂 🙂 S tebou je sranda 😀 3l 😀

No my sme boli dnes vonku a len v body s kratkumi rukavmi, Samka som len trosku sem tam prikryla plienkou. Bolo neskutocne teplo. A boli sme pozriet aj nase krsniatko 😉 je rozkosny.A je tazsi ako nas samko, lebo maly mal 3800g a nas samko vcera 3500g 😀

Janulka ako?

vierka
1. júl 2009

mici - taky valibuk je to tvoje krsna??? 😀 fuha, ale neboj, samko ho este dobehne... ale to je super, ze su tak rovnako stary, aspon sa budu spolu hravat ked budu vacsi 😉
dneska bol total hic, tak myslim, ze na kratky rukav aj pre babatka v pohode... ja som isla nejaky cas pesi od lekara a som prisla do prace stylom (film slnko, seno,...) "Jsem spocena jak vrata u chlyva" 😀 😀 😀

pointka
1. júl 2009

Ahojte.

Tak dalsiu poradnu mame za sebou, Sofinka ma 3300g, krasne pribera.
Uz sa trosku ta stolica upravuje, tak snad bude onedlho uplne dobre 🙂

Mici, ja sa bojim malu tak malo obliect, myslis, ze mozem dat fakt kratke rukavy?
Ja som ju mala dnes este aj v kabatiku, perinke a zakryta bola 🙂 Ja som asi paranoidna 🙂

mici11
1. júl 2009

Vierka veru je to riadny valibuk, ked som mala na rukach mala som teda co drzat 😀 , ale je zlaty a fakt super ze su tak rovnako. Mozu spolu neskor vyvadzat 😀 Inak vonku som sa aj ja potila jak svina a mala som len tielocko a sukienku.

Poi tesim sa, ze poradna dopadla ok, Sofinka ma peknu vahu, nas Samko mal vcera 3500g. No to s tym obliekanim, ja som sla tiez tak von, ze body s kratkym rukavom, take gatuse a bol v perinke. Ale o chvilku bol neskutocne, spoteny, cerveny a nekludny. Tak na perinke len lezal a gatuse som mu dala dole, ponozky samozrejme mal. Bolo u nas neskutocne teplo, ale sem tam so ho prikryla plienkou. Myslim, ze ked je takto teplo,mozu byt kratke rukavy, ale mala som so sebou aj dlhe pre istotu. Prave vcera na poradni mi dokyna vravela, ze v ziadnom pripade ho nemame prehrievat.

petkaerdal
1. júl 2009

poi,tesim sa tiez,ze ste ok a ze pekne priberate,aj nase maju uz cet 3kg
my sme boli dneska vonku ,body dlhy rukav a na tom tenke dupacky,ponozticky a male boli velmi spotene a horuce,nabuduce dam kratky rukav uz,ked bude velmi teplo...

tak som mala perny vecer a poobedie,mala od 16 do 20 hore a rev a rev 😖 ,nic jej nebolo,len chcela byt na rukach,vobec si ich neberiem na ruky,neviem,kde sa to naucila 😠

petkaerdal
1. júl 2009

a Janka kde si? ako ste dopadli?

vierka
2. júl 2009

dobre ranko kocky....

ako tak citam, tak tu pekne vsetky deticky priberaju, len tak dalej maminky, len ich pekne krmte nech mozu za chvilu bezkat 😀 😀 😀

veam
2. júl 2009

Ahojte dievky...

Dnes idem do poradne,ale az poobede,takze sa ozvem az vecer co a ako,doki mi bude robit ten velky utz,tak som na to zvedava a hlavne ako sme narastli 😀

Tak tak mamicky,len tie vase deticky pekne krmte,nech su silne a zdrave 😀

babulka123
autor
2. júl 2009

ahojte, ja som sa prave vratila z poradne, bud.tyzden idem na poslednu k svojmu dr, potom uz k mojmu do menocky..
povedal ze tak do 3 tt bude uz prcek s nami tak sa tesim .. v pondelok na utlz. sme mali uz 2550g.. takze pekne rastieme.. len ja uz naozaj nevladzem.. ale nejako to musim ...

tvojka
2. júl 2009

Ahojte,
konečne som vás dočítala,nejak len čítam a k písaniu sa neviem dostať.Včera som tu mala kamošku,išli sme s babami do parku a na pizzu a nealko pivko...boli sme vonku cez 3hod.Aj som ich vonku nakojila a boli spokojné.Ale ako sme sa priblížili k domu,už boli obe hore-to mi robia vždy,ja neviem,či už cítia,že ideme domov 😕 .A bol plač velký...obe boli napapkané,tak od hladu to nebolo,ale aj tak som im dala cucnúť po 2hod.Revali naraz,až som bola zúfalá,volala som manželovi,že kedy už dojde z roboty.Ako počul ten plač,tak sa rýchlo poponáhlal 😅
Noc sme mali dobrú,Sári jedla raz a idem sa chváliť:Eliška ju celú prespala!Večer sa najedla o 21:15 a potom až ráno o 5:30h!Keby sa to chcela aj Sári naučiť a keby im to vydržalo...no som ja neskromná matka 😀
Vonku sme boli už len v kraťasoch a body s krátkym rukávom,aj ponožky som im dala vonku dolu a aj tak mali spotené chrbátiky.Len ked sme šli cez park,kde bol tien,som prehodila cez nožky tenkú deku.
Peťka,aj Eliška sa zvykne tak mrviť pri papaní,niekedy aj Sári,ale to viem,že potrebuje grgnúť.Eli ked začne revať už na cecku,zdvihnem ju ,grgne,ale popri tom ešte väčšinou reve a ked sa ukludní,tak neviem,či jej ešte mám dať jest,či už stačilo...ach jaj.Potom ju položím,že tak teda ešte skúsime papať a niekedy sa chytí a inokedy spustí taký plač,že si nadávam,že som ju položila 😖
Peti a dávaš babám aj vodičku alebo čaj?Keby si im miesto toho mliečka,čo stále pýtajú dala iné tekutiny,neboli by ticho?
My sme včera prvý krát dali Eliške vodu po lyžičkách,na chvílu bolo ticho a potom zas rev,ale bolelo ju bruško.

Veam,držím palce na velký uzv 😉

Jani,ako ste včera dopadli?

Mau ,kolko už vážia tvoji chalani?Sa tu smejem,že sa sťažujú baby na 3kg váhy,lebo ja so Sárinkou už veru mám čo robiť,ked ju nosím na rukách(pred týžd mala 5kg).

Kúpete babatká ked je takto teplo každý den,či stále každý druhý?Lebo naše baby sú zas samá potnička,ale ja som taká lenivá ich okúpať každý den...no hambím sa,ale asi budem musieť začať.

A s tým pasením koní,ja ich nedávam skoro vôbec,nejak neni kedy,lebo hned po papaní ich na brucho nechcem dať,aby sa nepovracali,potom spia a potom sa zobudia také hladné,že už pásť kone neni kedy...Tak si to nejak neviem zorganizovať 😒

petkaerdal
2. júl 2009

ahojte kocky
tak nasa dalsia noc hroznaaa 😒 slak ma uz trafi,ta mensia je taka zlaaa,asi po ockovi 😝 😝 😝,neviem,co sa tak zmenila,taka bola dobrunka na zaciatku

babul,peknu vahu ma krpcek

veam,drzim palce a daj vediet

vierka
2. júl 2009

babulka - tak to je super, ze si doma... este to vydrzis, neboj 😉

veam - tak potom cakam na spravicky ze co vam doki povedal 🙂

inak to zle maju tusim vsetky deti len po tatinkovi 😀 ved aj ja som vcera pred dokim povedala, ze babo je lenive asi po tatinkovi 😝 😀

janula13
2. júl 2009

ahojte, vcera som nestihla, boli sme na poradni a na nakupe a prisli sme o 14 a na 16 sme mamli ohlasenu navstevu, tak sme kmitali, vysavali, robili jednohubky a tak, este aj dezert som spravila, nech ich ohurim ako vsetko zvladam 😀

a teda tiadny hurhaj bol, maju 2roc syna...ale zvladli sme a vydychli sme si ked odisli, aj ked ich ame strasne radi, ale teda dava to zabrat tie navstevy, ale niektore jednoducho musime absolvovat, lebo nam odchadzaju do zagranicia a ktovie kedy zase pridu...

inak nasi spali teraz 2 noci dobre...a tuto dokonca sa nezobudili ani po 5hod, tak som ich zobudila ja, predsa len, musia papat aby pribrali a rano zase este o 6 spali, tak som ich zase zbuntosila..a teraz pozpavaju...juj, keby to tak bolo vzdy, konecne som spala nejakych 5/6hodin......vecer mrncali tak sme ich nalozili do kocika a ko mau a povozilo, tak sme sa vyhli vecernemu placu aspon z casti, lebo kubko vypluval dudel aby sa mohol samonasierat 😀

inak vcera na poradni mi dr povedala ze nemam vazit kazdy den, ze len raz za tt, aby som sa nestresovala a ze pribrali od poslednej poradne, ze treba aby si aj crievka zvykli na nove mliecko, ze je to ok, obaja mali noierco cez 3100g, ona bola spokojna tak som aj ja....a pytala som sa na obliekanie..tak ze mozu v pohode aj kratke rukavy, tak som icch vyletnila, dostali od sesternice take chutne gate a asu im akurat, tak body s kratkym rukavom a gate a ponozky a tenka deka, v aute ani to a aj tak mali pod hlavami mokru plienku..povedala ze ako by sa mne pacilo keby ma niekto tak naobliekal 😀 v takom teple, takze uz sa kratkych rukavov nebojim...a ze co sa tyka pasenia konikov, ze tiez mame cas, jednak narodili sa malicky, ze co chcem,,ale aj tak ich mozem davat na brusko s holou prdelkou, a zakryt plienkou, nech sa im vetra to medzi stehienkami, kedze sa im to stale supe a tazko sa im to tam preliecuje kedze je to v zahyboch koze...

ak nezabudnem pridam nove foto 😀

inak mne sa zhorsila plet, neviem ci teplom, ci tou cokoladou co mi tak chuti, alebo kavou co som zase zacala pit..ked som bpola v porodnici a kratko potom som mala taku super plet...

inak aj nasim malym sa teraz vyhodila 1/2 potnicky, ako kedy, ani im to nicim nepotieram, zmisne ta jedna aj sama 😀

petka tak myslim ze mozes zacat vyletnovat aj ty vase zabky, predsa len ani nam by sa nepacilo potit sa ako prasiatka, samozrejme s rozumom...my smer spali celu noc s otvorenou vetrackou, mozno aj preto tak dobre buvali...

mm mi isiel pre ohrievacku, tak sa tesim, ze si zjednodusim robotu s flasami..

janula13
2. júl 2009

inak sranda, teraz ked som krmila kubka, tak sa cely vrtel, triasol rucickami, nepokojny, tak som mu dohovarala, ze ved tak pekne papavaju, fakt vacsinou len pekne lezkaju, drzia si flasu a papaju v klude a teraz dnes toto..a potom som zistila ze z flase neubuda a ze ju mal upchatu chudacik, on sa snazil napapat a nic...a povedat to inak nevedel...

babul super vaha, tak vydrz este a cochvila uplne zapadnes do debat o hovienkach, grgani, buntoseni a priberani....

petka a pytala som sa dr ci mozem vodu z vodovodu prevarat a ze nie, ze len tie dojcenske z flase...

janula13
2. júl 2009

tvojka vcera som presne podvecer na prechadzke mm povedala, ze si chcem ist posediet niekam na terasku, na pivko, ja kludne aj alko, vcer som si dala cierne s navstevou 😀

idem lahnut, kym spia, este sa mi chce spat, cim viac spim, tym viac spat chcem...

mici11
2. júl 2009

Ahojte my uz ako tradicne noc super, Samko vstal o pol stvrtej napapali sme a spinkal znova. Ale potom vstal o 6:15 a od vtedy je hore. Ako som ho prebalovala tak sa cely ocikal, tak som ho prezliekla a o pol hodinku nato sa celkom dost vygrckal, tak znova prezliect 😒 , no ale co uz. Tak som ho dala v kociku na balkon a okamzite zaspal.
Dnes si idem dat potvrdit tie papiere na ten prispevok pri narodeni dietata. Za ako dlho vam prisli peniazky?

Tvojka tak super ze Eliska prespinkala celu noc 😉 . Ja idem zajtra do mesta si posediet s kamoskou, aj s detickami . Uz sa tesim 🙂 😉 Ja som malemu davala vcera tiez prevarenu lucku, lebo bolo velmi teplo, celkom mu chutila. Caj mu nedavam, vraj u plne kojene dietata sa nema davat do 6 mesiacov. Ale lucku vraj v horucavach mozem. No my koniky iez nepasieme nejak casto, presne kvoli tomu co ty pises.Samka kupkam kazdy den , niekedy len tak cez ruku, niekedy vo vanicke.

Babulka pekna vaha, tebe sa to uz pekne krati, juuuuuuuuuj uz som velmi zvedava na NINKU 😀 😀 😀
Peti ☹ zlatko neboj vyrastie z toho. A mas pravdu deticky maju vsetko zle po ockovi 😀 , len u nas po mamicke 😀
Veam drzim palce a cakam info od teba.

Ahoj vierka 🙂

Janulka tak ako?

mici11
2. júl 2009

Jani ok uz si medzitym napisala idem citat

mici11
2. júl 2009

Jani no vidis, tak pekne priberaju, tesim sa s tebou. Aj mne dokyna vravela, ze vazit len raz za tyzden a na pitie len prevarenu lucku. A tiez prizvukovala, ze ho nemam prehrievat, nas mal vcera tiez prvy krat kratke rukavy 😉
My chodime kazdy druhy podvecer s drahym na terasku, tu je kusok od nas. Ale je ked tak len nealko pivko ☹ , ale nevadi. Dobre padne aj posediet a pokecat.
S tym dudlom to aj nas maly robi 😀 😀 😀

petkaerdal
2. júl 2009

ahojte,tak my sme sa azse najedli a uz spinkaju,uvidime dokedy,spia vsetci traja,len ja nie,ja cez den neviem spat
Jan super,ze pribrali,vidis,netreba stale vazit,aby si sa neznervoznovala

inak ja som vcera obliekla lahsie a boli spotene,dneska su uz len doma vnutri v body,aj tak je im teplo,vcersa sme boli na nakupoch a detske veci ,male cisla boli letne,tak som si povedala,ze tie deti sa asi mozu obliekat,ked take veci predavaju 😀

tu o takej detskej vode ani neviem a ani nikto nepovedal,ale spytam sa na to,zatial stale davam normalnu

petkaerdal
2. júl 2009

Jani,ja som kavu nepijavala nikdy ,ale teraz som zacala,tak preto asi nespim

aj mna dost vycerpavaju navstevy,ale ako pise Janka,niektore proste musime

tvojka davam aj cajik,ale to im nestaci,vypiju ho a aj tak musim dat mlieko,aby boli ticho 😖
aj ja som zistila,ze ked sa tak mrvy ,potrebuje grgnut,ale casto to robi aj ked nepotrebuje
super,ze ti prespinkala celu noc,keby aj mne aspon Selinka ,ta co je po mne chcela,aby som mala len jednu,to by som brala

mici,samozrejme,ze to ma po tatovi,ved ja som bola dobreee babätko 😀(ale opak je pravdou,len to moj nevie 😝,ja som bola hrozna)

mici11
2. júl 2009

Peti nepridas nejake fotecky tvojich princezniciek?