Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

janula13
2. júl 2009

ozaj mici blahozelam ku krsniatku,tak vlasacov mate v rodine...pisem jednou rukou, v druhej umrnkany kubko, rozhodol sa ze spat mama nemusi 😝
inak vcera som upozornila dr na jeho pupok,ma ho trochu von, tak je podozrenie na herniu, tak mu na to mam prilozit mincu a zalepit,ak sa to nezlepsi, tak na chirurgiu ☹ ani neviem co to je, idem mrknut na nete...zase cosi...

tvojka
2. júl 2009

Jani,super,pekne rastiete.My doma váhu nemáme,tak som aspon nestresovala.
Naše baby tiež dudle nejak neoblubujú,musím im ho hodinu držať pri puse,kým ho pooblizuje a chytí.A potom zvyčajne každú chvílu vypadne a musím ho rýchlo šupnúť späť.Ale trochu ich to ukludní,tak sa teším,že ho chytia aspon občas.
Práve mi Eliška zaspala na ruke(tiger na strome),v inej polohe sa odmieta nosiť.A ked ju položím do postele,hned sa preberie 😠 ,opica jedna .U maminky je najlepšie 😉

Tak nazdravie,tuším tu všetky lúbime pivko 😀

tvojka
2. júl 2009

Jani,aj Eliška má herniu v pupku,je to pruh a lekárka povedala,že to nevadí,vraj sa to zvykne same vtiahnuť,tak nestresujem...A ty tiež nie.Dala si mu tam mincu???

janula13
2. júl 2009

tvojka hej dala, prave som si o tom citala, vraj to fakt zmizne aj same, ale prelepovat budem, ak to pomoze skor..vcera som preleila a kedze sa dnes ocikal a aj tu mincu na pupku v gaze, tak som mu to chcela ocistit, ale davanie dole sa mu nepacilo, vcera sme nezohnali leukopur, ze ten by nemal drazdit kozu, ten co sme kuoili po tm mu ostali cervene miesta...tak uvidim ci mm dnes kupi. tak teraz prelepene nema a spi mi na ruke 😀 potvora 😝
inak ja stale kupum denne, aj ked sa mi niekedy strasne nechce, ale ked si spomeniem na tie supajuce sa zahyby stehien a ako sa spotia...tak sa premozem a zboznujem ked su taki cistucki 😀
tvojka, tak dufam ze dame coskoro pivko niekde spolocne, co ty na to..

tvojka
2. júl 2009

Jani,súhlasím,bola by som veľmi rada!
Kúpanie zvládaš sama,či aj manžel pomáha?
Ja mám zas na ruke Elišku,skúsila som ju položiť a pokus nevyšiel,rev ako o život... 😝

janula13
2. júl 2009

no kupeme tak, ze ja urobim vsetko a mm mi len vymeni vodu vo vanicke, on este kupat nechcel, ale skusi niekedy..trva mi to tak pol hodku, zlepsujem sa...
ja samozrejme pestujem tiez darebaka a to este sem tam vykrikuje, matusko spi v lehatku a prdi ako stary chlap..a pozeram ze sa ide papat, asi zacnem sama, mm sa este nevratil, pomaha mi teraz on, ma dovolenku a ked tu minie....

mici ja som vcera dala dr potvrdit ten papier a este musym gynekologovi...takze peniaze este nemame, kedze len predvcerom mali mesiac

janula13
2. júl 2009

tatik prisiel, pomoc moja 😉

janula13
2. júl 2009

boze..musim..

petkaerdal
2. júl 2009

tvojka,nelubime vsetky,ja pivko eee,ja som vinkova 😀
napodobne u nas s dudplom,presne,ako pises,ale nastastie len u Aylin samozrejme,jej sa nic nepaci,Selin rada dudluje,ta je dobrunka

baby a ako vam vyzera ten pupok,ked trci? Aylin ho ma trosku vonku,ale moc nie,malinko

ja kupem kazdy druhy den,ale tiez by trebalo hadam kazdy,velmi sa spotia,ale ja kupem sama a som po kupani mrtva,tak kazdy druhy 🙂

baby,kolko davate pit cajiku? kolko vypije alebo len troska? lebo moja stiahne aj 100ml

tvojka
2. júl 2009

My kúpeme obaja,lepšie povedané,mm nachystá kúpeľnu,vyzlečie,ja okúpem,utriem,očešem,vyčistím nosy,uši...a on oblečie.Ale včera som ich kúpala doobeda,tak som to zvládla sama 😝

Peti,s čajíkom neviem,my sme dali včera Eliške len pár lyžičiek vody,možno 10ml.
Ten pupík celkom trčí von,ked ju budem prebalovať,môžem ti to odfotiť a poslať... 😎

tvojka
2. júl 2009

Peti,tie nové fotečky???

petkaerdal
2. júl 2009

ak sa ti chce,tak odfot tvojka

pridala som 2,tak kuknite 🙂

babulka123
autor
2. júl 2009

petka.. kraaasne su..

petkaerdal
2. júl 2009

dik babul 😉

to je uz ale stara foto,nove ani nemam,musim odfotit,len ked Selin ma taku tvaricku,ze to je na fotke skarede 😢

babulka123
autor
2. júl 2009

petka..nebooj jej to prejde ..

mauzos
2. júl 2009

Ahojte 🙂

Mici gratulujem ku krsniatku 😵 vsetkym babam k uspesnym poradniam 😵 Veam drzim palce, aby bolo vsetko OK.

Tvojka dnes sme boli s Tomim v neonatologickom centre kvoli potvrdeniu refluxu a aj ho vazili, ma 5480g. Lukiho momentalne neviem, naposledy pred dvoma tyzdnami v poradni mal 5600g. Je medzi nimi stale rozdiel okolo 800 g, takze uz asi bude mat pekne cez 6 kg. Buducu stredu ideme do poradne, tak budem vediet. Budu ich aj ockovat 😒

No vidis Jani, ze ti priberaju. Aj ja som ti to pisala, aby si ich nevazila kazdy den, je to klamlive, raz mozu byt viac vykakani, inokedy menej a potom sa zbytocne len stresujes ☹ Z toho AR sa asi menej pribera tak sa mi zda. Uvidime v stredu aky bude vahovy rozdiel medzi nimi.

Ja som im davala od ukonceneho druheho tyzdna Hipp cajik na prdiky ten feniklovy a teraz od ukonceneho druheho mesiaca som im kupila Hipp cajik na dobru noc, predtym sa to volalo Mamickino pohladenie a ten je super. Vzdy ked su nepokojni, tak ich to ukludni.

Babul vy ako pekne priberate. Tromfnet tu vsetky baby s porodnou vahou 😉 Len tak dalej pekne vydrz.

mauzos
2. júl 2009

a my tiez kupeme kazdy den, krasne ich to osviezi a zaroven unavi, napapaju sa a hned spinkaju, vacsinou uz na flasi zaspia. U nas kupe drahy, ja urobim vsetko okrem samotneho kupania. Samozrejme ked ma nocnu, tak musim aj okupat, ale da sa to v pohode zvladnut 😉

mici mne prisli peniaze tak do mesiaca, asi zalezi na tom kedy donesies papiere, ci ti ich este daju do uzavierky, alebo az dalsi mesiac. Inak baby dajte si pozor, aby vam poslali vsetko, ja som musela jednu cast reklamovat az u ich sefky, lebo pan uradnik, mi tvrdil ze na to nemam narok 😠 poslali mi to potom dalsi mesiac. Inak gyndoska si za jednu peciatku do tej ziadosti vypytala 10 € 😲 Esteze pri dvojickach netreba dve ziadosti.

Inak nam dnes u Tomiho potvrdili aj hydrokylu, hovorovo vodny pruh, je to voda vo vajickach. Pediatricka mi to uz hovorila, ze asi ma, lebo ma take velke gulky. Malo by to tiez zmiznut same, ak nie budu ho musiet operovat ☹

mauzos
2. júl 2009

peti kedy zacnes malym robit copiky? zlatucke su 🙂 Ktora sa na koho podoba? Vidno to uz? Lebo u nas od narodenia je Luki mala kopia tatika 😀 A Tomi sa vraj podoba na mna, tak aspon nieco 🙂

petkaerdal
2. júl 2009

babul,len kedy? jed ja zosediviem? 😀

tak som prave dokupala ,si predstavte,ze ta moja Aylin od rana spala 20 minut,tej sa nechce spat 😖 ,to bude nocny vtak,ako ja,ved je po mne

mau,Aylin je zevraj cela po mne,zo 10 ludi to 10 povedalo tak
a Selin je tatova a je aj taka snedaaa 😵

a copiky? neviem,este sa neda,hihi...

janula13
2. júl 2009

mau aj mne to na chrurgii naznacil ze matusko ma vodnate gulky aj ich ma o dost vacsie ako kubko...no dufam ze sa to spravi, nechcem nijake zakroky...kubko pupok a matus vajka..

boli sme sa v meste prejst, spinkali, teraz o 18.30 papali a nas maly nervak zase spi a matusko si dudluje a rozprava cosi 🙂

petka male su keasne, fakt vlasate 😀

baby ja mam tu ohrievacku babynova, z druhej ruky a neviem co s tym, je tam len tlacitko na zohrievanie flias, a na potravu a nic ine, nijake stupne, ani neviem kolko vody do toho naliat a ako to funguje..dala som do flase 240ml na dve davky, vlozila do toho vod kupela zapla a ono to po niekolkch minutach pisklo, ale ta voda sa mi zdala moc tepla na pitie, mala 46C..a neviem ci to potom zase same zapne, ked sa to ochladi...vy mate ake

janula13
2. júl 2009

inak mau, presne to mi povedala vcera dr, ze to prve mliecko je strasne kaloricke, kedze ide o to aby skor narodene deti rychlo pribrali a toto uz nie je take...ale ostalo mi pol pixle z ttoho prveho tak som uz spekulovala ze ci nezamiesam z neho za odmetrku a miniem, ale nechcem im blbnut crevka...inak kubko mi dnes kaka len take pevne a matusko klasika, prazenica, raz hustejsia raz redsia...

petkaerdal
2. júl 2009

Jani ja ohrievacku uz nepouzivam a ta moja nakoniec bola taka blba,takze neporadim,ja si vodu ohrievam v konvici

Jani,ake mliecko myslis? to prve? to AR?

moje zase na striedacku strajkuju,slak ma trafi ,stale mam jednu pri sebe,nespia spolu

v sobotu sa chystame na Sk na navstevu,tak sa tesim,od aprila,od nemocky som nebola doma

peggyyy
2. júl 2009

zajtra mi držte palce, idem na kontrolu s krčkom, neviete či sa to šitie krčka robí ambulantne

petkaerdal
2. júl 2009

sitie robia v nemocke pegy,drzim palce

peggyyy
2. júl 2009

to tam dúfam nebudem musieť ostať alebo áno?

mici11
2. júl 2009

Ahojte, Mau dakujem za gratulaciu aj za info 😉
Peti mas kraaaaaaaaaasne dcerky 😉
Jani na ja nemam ohrievacku, zatial nepotrebujem, tak ti tiez neporadim.
Aj my sme boli na prechadzke bolo fajn, len strasne teplo. Teraz uz Samko spinka, prvy krat tak skoro. Ale nevedel sa vykakat, tak hodinu plackal kym som prisla nato co mu je ☹ , tak sme masirovali a nakoniec som mu dala teplomer do ritky a vykakal sa. Napapal a spinka. Som zvedava kedy vstane, lebo spinka od 19:00-tej a chodieva okolo 20:30 - 21:00.

Peggy budem ti drzat palceky a myslim, ze to sitie je jednodnova chirurgia, teda kamoska tak bola..

peggyyy
2. júl 2009

mici to šla ráno a potom hneď domov?

petkaerdal
2. júl 2009

no ked ta budu sit,tak isto ano,aj poi bola

dakujem mici 😉

mici11
2. júl 2009

Peggy nie, sla rano a o 24 hodin rano sla domov.

peggyyy
2. júl 2009

petka a nevieš ako dlho tam bola?