Vyučovanie geografie

gabincek
16. aug 2017

Ahojte dievčatá, dnes som sa dozvedela, źe od septembra budem učiť geografiu na 2. stupni. Ja sama ešte len začínam geo teraz študovať na VŠ. Nemáte niektorá nejaké materiály pre 5.,6., 7., 8., ročník? Veľmi by mi to pomohlo. Nemám šancu to stihnúť do septembra všetko vypracovať a pripraviť prezentácie.Ď. Doteraz som robila len asistenta učiteľa.

aaadkaaa
16. aug 2017

@gabincek ahoj,skus skor skupinu Ucitelky na MK, tam ti skor poradia

tortelinka
16. aug 2017

@gabincek neučím geo, ale ak ti treba prezentácie, skus pozriet stránku zborovňa.sk, tam nájdeš kopec vecí..len do nej máš prístup len po zaplatení a registrácii

svetlana35
16. aug 2017

@gabincek naco chces dopredu robit prezentacie? ved to urobis ked sa budes pripravovat na vyucovanie. NAstuduj si hlavne SVVP lebo Geo je reformovana, co v praxi znamena ze sa prehadzuje ucivo kontinentov. Reforma sa tyka 5,6 a 7 rocnika. Uci sa uz po novom. Aby si nepostupovala podla ucebnic, tie su neaktualne a nove ucebnice zatial nie su vydane.

ave17
16. aug 2017

To je možné učiť,ak to nemá niekto vyštudované?? Nevyryvam,len ma to zaujíma.Dakujem.

svetlana35
16. aug 2017

@ave17 m moze a tieto predmety uci ozaj hocikto. Ja mam GEO vystudovanu, no kedze prirodne vedy sa po novom ucia len 1 hod. tyzdenne (pokial si to skola nenavysi) tak tieto hodiny doplnaju do uvazku hocikomu komu chyba napr. matikarom, alebo telocvikarom...Kazdopadne nie je to na kazdej skole, ozaj zalezi od riaditela

vlcatask
16. aug 2017

@gabincek s materiálmi ti nepomôžem, ale možno by si mohla deckám ukázať /odporučiť tieto hry, ktoré sú zamerané na ekológiu 🙂 http://vlcata.dennikn.sk/ochranovat-prirodu-nas... (Amy, redaktorka Vlcata.sk)

gabincek
autor
16. aug 2017

@svetlana35 ďakujem za radu a to sa kaźdý rok to poradie mení?

svetlana35
16. aug 2017

@gabincek teraz dojde ta reforma co zacala o rok bude zas reformovana 5-8 a tak kazdy rok az do deviatky. Deviatkou reforma konci a caka sa co spravi dalsi minister 🙂 Zvykne sa to pomerne casto opakovat.

l3yla
17. aug 2017

@ave17 presne toto napadlo aj mňa, to už môže učiť skutočne každý..

kenzom
17. aug 2017

@ave17 nielen geo...v ba je situacia taka ze nieto fyzikarov matikarov jazykari odchadzaju casto na lepsie miesta...potom sa lepi ako sa da...