Vzťahy okolo mňa sa rozpadajú

bambusko
23. júl 2008

neviem, ci ja zijem mimo reality alebo som cudna, ale vsetky vztahy a manzelstva okolo mna sa rozpadavaju. take, co maju viac deti a su spolu 10-15 rokov. dnes som sa zase dozvedela o jednom, mam z toho pri tomto pocasi depku. vzdy su to take pary, ze som v soku 😕 uz si pripadam, ze som nenormalna, ked nam to funguje. alebo si to len ja myslim? pripadne aj na nas dojde? pritom nejde o nejake nahle rozhodnutia, ale vyplavaju na povrch dlhorocne problemy a asi, ked to robia vsetci naokolo, je jednoduchsie s tym seknut. aj ked tych, co ja poznam, uplne chapem preco to robia. len za par rokov bude asi vecsina deti z neuplnych rodin. niezeby to bola nejaka vada, mam kamosov z takych rodin, ale aj tak. to je uz cela spolocnost mimo? alebo je tolko egoistov, nasilnikov a netolerantnych ludi? kazdymysli viac na seba nez na druhych vratane vlastnych deti? 😔

napiste niekto, ze aj u vas je vsetko ok a ste spolu dlhsie. jasneze vzdy sa vyskytnu nejake konflikty a ine nazory a ticha domacnost, ale viete ako to myslim 😉

ma_se
23. júl 2008

tak s tym nesuhlasim,ze pri vybere sa robi chyba...lebo nikto nikomu nevidi do hlavi tomu druhemu....

sirinka
23. júl 2008

ma_se ale vidia sami sebe...vela ludi ide do manzelstva aj ked vedia, ze toho druheho az tak nelubia, ze maju pochybnosti, alebo jednoducho nechu byt single...to som mala na mysli 😉

nobody
23. júl 2008

no nevím, ať se rozvádí, to je jejich věc..a pokud žiješ v okolí, kde je právě soustředěno tolik párů, tak to se pak vysvětluje samo

nevím jak v čr, ale tipuju, že polovina manželství se rozpadne... ty nebudeš divná (no jedině že bys chtěla zvýšit tu pravděpodobnost rozvodu 😀 🙂 , ale to nehrozí)
víš jak, druzí tě nemusí zajímat

jen mi nejde do hlavy, že některý páry jsou často ovlivněný okolím a tvrdí si, že se prostě nemůžou rozvíst kvůli takový banalitě ve stylu: co by na to řekla sousedka, rodina atd.... a trpí ....

víc se nedá o tom extra diskutovat, protože každý manželství je jedinečný (v dobrým i zlým)

ma_se
23. júl 2008

no tak to je ine....prepac...sirinka

ella1
23. júl 2008

ja mám tiež ten pocit,že veľa ľudí si myslí,že to (manželstvo) pôjde samo.že sa netreba o nič snažiť a že vlastne často ľudia len prežívajú vedľa seba,ale nič o sebe nevedia.
alebo nechápem,že narodí sa dieťa a muži začnú žiarliť..... 😒

susik77
23. júl 2008

mne manzel hovoril predtym, nez sa mala narodi, ze sa boji, ze bude ziarlit...a teraz je uplne skvely, malu zboznuje 🙂

binki
24. júl 2008

svého manžela miluju každý den víc a všechno, co prožíváme nás sbližuje, to nemá ale nic společného s tím, že mne dokáže vytočit nebo já jeho 😀

ma_se
24. júl 2008

nobody,ja ked som sa rozvadzala,podala som ja ziadost...bola to doba ktora fakt mala malo rozvodov,hlavne u nas na SK,a konkretne u nas v dedine...ale chcem napisat,ze jedna znama,trpela do doby kym ja som nepodala ziadost na rozvod,a vtedy sa otvorili aj jej oci a urobila toto:dala si od manzela urobit dieta a tiez podala ziadost o rozvod....niekedy fakt,ludia ziju v manzelstve,len preto aby ich ludia neodsudzovali atd.je to fakt diskuzia na dlho a este som si vsimla,ze ked ja som sa rozviedla,mala som este vselijake moznosti,teraz je zena dost zavisla na manzelovi.....ma to velmi tazke sa sa rozvedie....

eraserhead
24. júl 2008

Co já bych za to dal, být single he, he. A až si to přečte manželka, tak asi budu he, he. No, za měsíc to bude 10 let, co jsem ženatej, nějaký prblémy (i většího charakteru) byly, ale teď jsem docela spokojenej (a myslím že oba, ale chci tady mluvit jen za sebe). A víte proč? Protože mi je nějaké manželství u té části, co si na ní sedám.... Myslím si, že manželství jako takové je v lidském životě naprosto nepodstatná věc. Svou ženu miluju, ale nemiluju ji jako svou manželku ale partnera. Já jsem manželství prostě ze svého života vypustil. Ono se to asi blbě vysvětluje, což jsem u několika lidí už zjistil. Kdybych se rozvedl, už se nikdy neožením, protože manželství je podle mě naprosto zbytečná blbost. Slib doživotní lásky a věrnosti? Nesmysl. To ti přece nikdy nikdo nemůže slíbit, a pokud ano, tak se podle mě vzdává vlastní svobody a existence ve smyslu dalšího rozvoje a případný změny v myšlení nebo přístupu k životu. Jak jsem psal, svou ženu miluju, s největší pravděpodobností jsem jí jednou dost ublížil, jsem rád, že jsme si to vyřešili, že máme skvělý vztah, v mnoha věcech se chápeme a tolerujeme. Ano, jsme manželé, pro mě je ale důležité, aby jsme byli partnery, aby ten vztah fungoval, aby fungoval tak, aby nám oběma stále něco přinášel a ne jen ubíral, aby to byl vztah nás obou a ne jednoho na úkor druhého a je mi úplně jedno, jestli to je manželství, nebo "obyčejnej" vztah.... V případě, že by se pro jednoho z nás ten vztah stal přítěží, více bolestí než radostí, něčím nesnesitelným, je podle mě nejlepší varianta to ukončit a neudržovat to jen proto, že jsme se kdysi kdesi podepsali na nějakej papír.

Kdybych dlouho nepsal, tak si to přečetla žena a já jsem upoutanej na lůžko he, he.....

horallka
24. júl 2008

eraserhead - nie si ty náhodou aj nobody? Píšeš totižto tak ako on - vždy sa pobavíme na tých jeho pripomienkach ku všetkých možným témam.

kluara
24. júl 2008

v našom okolí máme tiež dosť známych, ktorí sa rozviedli..... každý z nich najskôr začal stavať rodinný dom a mnohí ani nedostavali a už sa rozvádzali ☹

bihan
24. júl 2008

Vo Francúzsku je to veľmi silný fenomén, tzv. "znovu poskladané rodiny", dokonca som pozerala reportáž o žene, ktorá mala 4 deti od 3 mužov a žila s úplne iným, ktorý mal sám deti z predch. vzťahov. Vidím to na mojej švagrinej, ktorá má dcéru z prvého manželstva, dve deti s terajším priateľom a bohužiaľ, tá najstaršia tým zrejme dosť trpí, lebo muž, ktorý je otcom jej súrodencov, im venuje viac lásky a pozornosti ako jej...
Ja pochádzam z rozvedenej rodiny a to bolo tato "našťastie" rozvedenej, lebo život s mojím otcom bolo peklo a išlo o tú "chybnú počiatočnú diagnostiku človeka" 😉, ale jednoznačne súhlasím s tým, že ľudia dnes zabúdajú pracovať sami na sebe a na svojom vzťahu. Potom to riešia neverou, rozvodom, hádkami... smutné ☹
S MM máme dohodu, že urobíme všetko pre to, aby naša dcéra nemala rozvedených rodičov, pretože v našom prípade by to nesmierne skomplikovalo stretávanie MM s malou a to by som mu naozaj nechcela urobiť.
Myslím, že psychológ vzťahov alebo ako sa tomu hovorí, by často mohol pomôcť vyriešiť problémy, ktoré si dvojica nechce priznať, ale ľudia sa stále z neznámeho dôvodu hanbia sa na neho obrátiť.

horallka
24. júl 2008

klaura,
takže odporúčaš radšej rodinný dom nestavať, ako prevencia pred rozvodom? 😉

kluara
24. júl 2008

horalka, no my sme si to s mužom tak povedali, že radšej bývať v paneláku ako začať stavať a rozviesť sa 😅

aj teraz.... pár dní dozadu, sme sa dozvedeli, že sa známi budú rozvádzať..... a tiež mali v pláne začať tento rok stavať....

lukin
24. júl 2008

horalka: Na tom domu něco bude. Sousedi taky začali stavět, dostavěli a podali žádost o rozvod. Prostě jak se staví, tak si ti manželé jaksi nemají čas říct o něčem jiném, než o cihlách atd. A hlavně, když to stavějí svépomoci. Prostě nemají čas na sebe, tím pádem nemůžou nijak budovat svůj vztah.

ma_se
24. júl 2008

tiez som poznala jedno manzelstvo,dostavali a rozviedli sa...........ale zasa to bolo v CZ,ale u nas sa tiez uz zacinaju rozvadzat vo velkom..........

janinac
24. júl 2008

Lukin tak to moc nesouhlasím 😉 My jsme stavěli sami, asi tři roky jsme nedělali nic jiného než že jsme všechen volný čas trávili na stavbě...jsme spolu celkem 9let, 3 roky jsme manželé a máme 14ti měsíčního prcka a funguje nám to bezvadně 😵

Naopak mám známou co se vdala do super nobl bohatý rodiny, šla rovnou do komplet vybavenýho bytu (všechno podle jejího přání), pak měli dítě a nebylo mu ani půl roku a šli od sebe....podle mě je to víc tím jak jsou ty lidi tolerantní a jak se dokážou bavit.

mechurik
24. júl 2008

problem dnesnych ludi, vratane mna baby je ten, ze ludia sa radsej rozchadzaju, nez vedia spolu poriesit si problemy a proste, staci ked to jeden z nich prehana, druhy si nenecha, a proste u nas vo vztahu sa to tiez prehnalo, a teraz trpim. takze ludkovia, nerobte to, nehadajte a nerozchadzajte sa stale. 😉

lienocka235
24. júl 2008

aj ja poznam pripady tu v meste kedy stavali a ked postavili tak rozvod.. mozno spolu komunikovali uz len o stavbe brali hypoteky.. potom nemali uz na taky normalny rodinny zivot dovolenka, kino.. a pod...

buffinko
24. júl 2008

ja si tiez myslim, ze ked to partnerom alebo manzelom neklape a nie su ochotni na svojom vztahu obaja pracovat, je lepsie sa rozviest. ako susik-ovi rodicia, aj nasi maju manzelstvo o nicom a ja som bola stastna, ked som konecne vypadla z domu (v 18-tich...) 😖 aj teraz k nim len nerada chodim, niekedy su v pohode, niekedy sa pohadaju na tom, co sa stalo pred 30-timi rokmi a zivot s nimi pre ostatnych je jedna obrovska trauma.

ja som uz 6-rokov so svojim manzelom a snazime sa spolu, aby nam to vydrzalo. nikdy sme si nenadavali, nekricali, nehadali sa ... mam doma nie manzela, ale poklad 😀

ma_se
24. júl 2008

janinac,ty si z Loun?tam som poznala ludi a chodila som aj do Pocerad do prace....Pracoval so mnou aj Miro Krirek....sak nie so mnou ,ale chodil k nam....

eraserhead
24. júl 2008

Horalka: Ne opravdu nejsem Nobody, to je asi zřejmě jen mužský pohled na svět. A asi jsme oba zářným příkladem, že kecat do všeho není jen ženskou výsadou he, he 🙂

mechurik: v podstatě máš pravdu, já vždycky říkám, že důležitý je mluvit, mluvit, mluvit, mluvit, ale asi je pro mnohé lepší a jednodušší to řešit odchodem než se snažit si o tom alespoň promluvit...

bambusko
autor
24. júl 2008

jeeej, eraserhead, ty zijes??? 😀 myslim po vcerajsom prispevku 😉

joj, zienky, my sme uz postavili - dom, minuly rok som zasadila strom - hrusku a splodili sme syna 🙂 dajte pokoj s tymi stavbami, ale je na tom nieco pravdy

eraserhead
24. júl 2008

Já se ubránil!!!! 😀 Ne, žena sem asi ještě nekoukala.....

maruschka
25. júl 2008

s manželom to spolu ťaháme už 10 rokov a teda ešte sa nechystáme sa rozviesť 😀 😀 ale je fakt,že v mojom okolí je veľmi veľa mladých párov,ktoré sú už rozvedené/a pritom sa brali v tom čase,kedy ja s manželom/,až ma to niekedy prekvapuje,že sú spolu rok,dva a dovidenia 😕 😕

ma_se
25. júl 2008

eraserhead,este sa netes 😀 ,este nie je vsetkym dnom koniec.... 😀 co nebolo moze byt....ale,pises celkom pekne tak coho sa bojis?aspon ten komentar,co ja som citala bol pekny....a mas este jednu vyhodu,nemas foto,tak neboj,nenajde si ta tu tvoja polovicka... 🙂

eraserhead
25. júl 2008

ma_se: To já se nebojím, ona tohle všechno ví, několikrát jsme se o tom bavili. Nehledě na to, že ví, že tady a pod jakým nickem píšu. To byl jen takový humor (o tom až to zjistí).

ma_se
25. júl 2008

jasne ja to chapem.......ze si len vtipkoval....ale inak si pisal ako spravny manzel...musi mat s teba manzelka radost...ze?

sirinka
25. júl 2008

k tym domom...aj my sme zacali stavat, medzitym sme urobili svadbu, a chvilu po nastahovani sa nam narodila dcerka a rozvod nemame ani v pate...

horallka
25. júl 2008

tožvie čo bude za pár rokov- koľko už bolo tzv.šťastných manželstiev- a ako sa to skončilo? Tým samozrejme nikomu ten rozvod neprajem - ale vieme ako to chodí a aká je realita.