Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
28. máj 2008

ja som za este nejedla tuto sezonu zlty. Vcera rano som kupila obrovsku polovicu cerveneho melona, mnam, bol vyborny. Manzelovi som jeden mesiacik primiesala do ovocneho salatu a ja som zjedla zvysok...

katarinkad
28. máj 2008

tak vy ste sa vrhli na melony? 😝 Ja som este toho roku melon nejedla. Nejak mi velmi neide ovocie v poslednej dobe. Len nasilu ho papam.

lilly
28. máj 2008

mne zas nejde velmi zelenina.. ale take melony, jahody, banany a jablka mozem 🙂

katarinkad
28. máj 2008

lilly, poslala som mailom objednavku na vysetrenie 4D k Dankovcikovi. Tak som zvedava co mi odpisu. Asi tam maju vela ludi, tak neviem na kedy ma objednaju. No ste ma vystrasili s tymi lekarmi, tak radsej nech sa na Borka pozrie este on, aby som bola kludnejsia.
Pocula som vsak ze sa niekde prestahoval? Nevies o tom. No na stranke je uvedena stale adresa na Mojmirovej.

lilly
28. máj 2008

aj ja som to citala, ze sa prestahoval na masarykovu tusim, no snad ti napise, ze kam mas prist. Aspon mi potom povies 🙂

zuzanat
28. máj 2008

ahojte, ja prave ranajkujem vianocku s kavou a tie melony vam teda zavidim 🙂

pisala mi romi, ze ju tlacila tak max 10minut, vytlacili jej ju.celu noc bola bez nej, lebo velmi plakala, tak jej pomohli. ale mala ju pri sebe hned po porode.

to mi je divne, ze jej ju hned dali a nenechali ju oddychnut, ved ma co robit sama so sebou 😔

lilly
28. máj 2008

no hlavne, ze su v poriadku, ale strasne dlho sa trapila 😒 Asi aj Natalka si uzila svoje pri takom dlhom porode, tak bola nekludna

lilly
28. máj 2008

zuzi, ty nemozes melony? Ved to je len ako voda

mouse
28. máj 2008

V niektorych porodniciach sa snazia hned po porode prilozit babatko mamicakam na hrud, vraj ich to ukludni, ked pocuju tlkot matkinho srdiecka, dych... davaju ich este pred okupanim. ale ved jej ju potom na noc zobrali, tak ju mala asi iba chvilku.

katarinkad
28. máj 2008

no hlavne ze to maju obidve za sebou a su OK. Mala sa urcite upokoji. 😉 V kazdej nemocke maju trochu ine sposoby, urcite ked chce tak jej malu daju a ak si potrebuje oddychnut, tak ju moze odniest na oddelenie.

zuzanat
28. máj 2008

mne ho dali az v pondelok, ale tiez strasne plakal, cely den aj noc a nikto mi ho nevzal, trapili sme sa spolu. a Filko sa nechcel ani prisat, takez sme boli obaja nervozny.
on ma strasne rad, ked si ho dam na hrud, to tak cusi a len vytresti oci a pozera 😵

katarinkad
28. máj 2008

Zuzi, a nerusili ste sa potom velmi s ostatnymi mamickami na izbe, ked babetka velmi plakali? Pokial ja viem, tak u nas v porodniciach to funguje tak, ze ked si chces v noci pospat a oddychnut, tak babo im odnesies na oddelenie a potom si ho zoberies rano. Je to na tebe, ci ho mas pri sebe stale alebo nie.

mouse
28. máj 2008

Ja by som mala najradsej babo pri sebe od samotneho porodu... Nechcela by som ho nechat same. Ale po porode sa na to mono budem pozerat uplne inak

zuzanat
28. máj 2008

my sme boli na izbe len dve a maly teda plakal statocne. mouse ver tomu, ze po porode budes rada, ak ta nechaju samu, ja som sa triasla ako osika, nebola som schopna vstat z postele, nie tak skakat okolo maleho 😔

katarinkad
28. máj 2008

to ano mouse, asi to bude zavisiet aj od toho aky bude porod. Mam kamosky ktore napr. nechcu mat deti pri sebe po porode na izbe, nosia im ich iba na kojenie. No niektore zeny uz nechcu babo dat od seba ani na chvilu. 😉

mouse
28. máj 2008

Presne tak, vsetko zavisi od toho, aky je porod...

katarinkad
28. máj 2008

Kde ste???? Hadam len nepracujete? 😀 😀 😀

lilly
29. máj 2008

ahojte, vcera mi romi poslala mms s obrazkom Natalky 😵 Krasne dievcatko 😵 🙂
vcera mali stravit prvu noc spolu, romi uz vie aj celkom sediet, aj mala krasne saje. A ucia sa 🙂

mouse
29. máj 2008

Lilly, vdaka za krasnu a radostnu spravicku.Ked budes Romi pisat,pozdravuj ich obe,ze im drzime palceky,myslime na nich a prajem Romi rychle zhojenie a obom vela krasnych chvil..

katarinkad
29. máj 2008

Ahojte 🙂
Ako je dnes vonku opat krasne. My vysedavame s Boriskom na balkone a ranajkujeme. 😉 😉 😉

Lilly, pozdravuj aj odo mna anamor, drzim palceky nech sa cim skor zotavi. 😵

zuzanat
29. máj 2008

ahojte, my sme boli na poradni, vazime 5250g, cize za 3tyzdne sme pribrali 950g 😵
mali sme aj kludnu noc, zaspal pred 21hod, dva krat bol hore a vstal az pred desiatou 🙂

katarinkad
29. máj 2008

zuzi, tak to je Filipko celkom dobry spachtosko. 😉 Pekne od neho, ze necha aj teba aby si si trochu pospala. Len aby mu to vydrzalo co najdlhsie.

katarinkad
29. máj 2008

mouse, ty mas novu foto? 🙂 No konecne ti vidim aj do tvare 😀

mouse
29. máj 2008

konecne som postahovala nejake foto do PC, inak som tu mala len svadobne, tie uz som nechcela davat do pasu a fotky z jazdenia.

mouse
29. máj 2008

Zuzi, tak to mas riadneho chlapa...

katarinkad
29. máj 2008

no super mouse. A to brusko bude kedy? 😉

mouse
29. máj 2008

Zachvilu... Musim ich trosku poorezavat.

katarinkad
29. máj 2008

cakame 😀 😀 😀

katarinkad
29. máj 2008

mouse, no krasne brusko 😕 😕 😕
No mohla si aj viac tych foto prihodit 😀

Kolko si uz pribrala?

mouse
29. máj 2008

Katka netusim, ale urcite vela 🙂 . Ide to rychlym tempom od minuleho tyzdna..