Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

sophie1981
6. máj 2010

ja dakujem Bohu, ze som mohla kojit.....bo fakt, tie ceny za UM su strasne...... 😕 .....dufam, ze pri druhom to bude tiez ok a odkojim aspon rok....

evitkamalicka
6. máj 2010

ja ked budem kojit, tak sa chystam len pol roka

edita84
6. máj 2010

aj ja by som rada kojila aspoň rok dúfam že sa mi to podarí

sophie1981
6. máj 2010

evit, to som si aj ja hovorila....6 mesiacov a koncim...ale nedokazala som.....ten pocit, ked som malu dojcila......a ona ma tak rada cicu..... 😅 .....sme sa tesili aj po 6. mesiacoch, aj napriek nocnemu vstavaniu, ziadnej volnosti a bolavym prsnikom by som nemenila za pohodu UM....

ivanulienka81
6. máj 2010

baby mne ani nejde tak o cenu UM ale o kontakt s dietatom, vsak to je take krasne ked si ho prilozis na holu hrud a ono bude papat, vtedy pre neho mama znamena vsetko, chcem tomu dietatu odovzdat vsetko co bude v mojich silach a nie mat k tomu pasivny pristup

rosannar
6. máj 2010

nooo tak obedík máme za sebou...aj kávičku som si doma dala, ale hlavička trošku ešte bolí, hádam prejde... 😉

evitkamalicka
6. máj 2010

jasne, kazdy mame svoj nazor

sophie1981
6. máj 2010

ja asi budem musiet to moje dieta vziat von do kocika, lebo ona este stale beha po byte....prestalo prsat.....

edita84
6. máj 2010

ivi presne ja som kojila malú dva či tri razy ale bol to nádherný pocit a podla mňa je lahšie vytiahnuť cici ako ísť do kuchyne a zarobiť UM 😒

sophie1981
6. máj 2010

edit, ale ked kojis, nemas volnost...musis byt poblizku dietata, lebo raz chce papat po hodinke, raz po 3......mala ma 14 mesacov, ale este som od nej nebola dlhsie ako na 4 hodinky.....a aj teraz ked ju necham s babkou, a vratim sa prve co takachce cici.....ja som sice nikdy nemala zabrany kojit kdekolvek...dokonca aj na pasovom som kojila po stojacky a pani ma vybavovala.... 😀

edita84
6. máj 2010

no to hej ale dá sa odsať nie? ja viem má to aj negatíva ale ja budem chcieť kojiť 😠 😀

ivanulienka81
6. máj 2010

ja si to nechcem nechat ujist, takze budem robit vsetko preto....
edit ono je potom aj s tymi cici starosti,... ale stoji to zato a chcem to

evitkamalicka
6. máj 2010

ja by som to tiez riesila tym odsavanim a uskladnovanim mliecka

ivanulienka81
6. máj 2010

sophie, ale nie kazde dieta je take zavisle na ciciku

edita84
6. máj 2010

no veru odsajem a idem aj tak som nikdy nebola preč ani od malej viac ako dve hodinky

evitkamalicka
6. máj 2010

ja som bola aj cely den par krat prec od maleho

evitkamalicka
6. máj 2010

ale to uz mal 10 mesiacov

ivanulienka81
6. máj 2010

ja som tiez nechodila od maleho nadlho prec

evitkamalicka
6. máj 2010

idem sa vyvalit do postele a citat casopisy kym krpec spi

sophie1981
6. máj 2010

no pokial sa da odsat...ja som aj napriek tomu ze mala bola plne kojena a aj teraz si este potiahne nedokazala odstriekat ani 20 ml..... 😖 .....takze u nas zasoba mlieka nikdy nebola.....a dalsi problem, Katka mi okrem cajika nic z flase nevzala...az ked mala 13 mesiacov, vzala mlieko.....inac len cici....

ja vrelo odporucam kojit...fakt, najkrajsi pocit na svete....ale kazdeho vlastny nazor.....pre niekoho je kojenie ako horor......ale urcite ma ten dotycny na to aj dovod, preco je to tak.....kazdeho vec.......

sophie1981
6. máj 2010

idem s malou von....kedze este stale nespi.... 🙄 ...tak snad zalomi v kociku...sa majte zatial...

rosannar
6. máj 2010

a zostal tu vôbec niekto? 😀

ivanulienka81
6. máj 2010

my sme uz hore, ideme vonka do toho vetra

dijefcatko
6. máj 2010

Dievčatá, stále rozmýšľam nad tou mojou teplotou, že ako ju chápať, cítim ju aj teraz zvýšenú. A na nete som našla, že vraj to býva na začiatku tehu, telo sa bráni, lebo cíti, že má v sebe niečo nové. neviete o tom niečo? nechcem si začať robiť nádeje, keďže špiním 😒

evitkamalicka
6. máj 2010

dijef urob si test a hotovo

rosannar
6. máj 2010

dijefcatko...ja som testla ved na 12 DPO a to len preto lebo som mala teplotu 37,1...ved skus 😉

dijefcatko
6. máj 2010

evit, strašne sa bojím sklamania... ☹ keby som aspoň nešpinila. ak sa do zajtra nerozbehne riadna mrcha, tak testnem. vždy pred ňou špiním dva dni, takže ak budem aj tretí, tak to už bude podozrivé 😉

ludka_r
6. máj 2010

Podľa mňa je fayn od dieťaťa občas na dlhšie odísť. Bez malého som často aj celú noc, keď napr. idem s kamoškou von a prespávam u našich, zatiaľ čo Vilka stráži mm alebo svokra.
Ale to sa už teraz nestáva. A povedala som si, že to druhé si už musím užiť, aby mi nebolo ľúto, keď bude mať zrazu rok dva a už si ani nebudem pamätať, aké to bolo, keď bol bábo.
Ja sa už tiež veľmi teším na kojenie. Pri malom mi to už liezlo potom na nervy, lebo papal trištvrte hodiny a o hodinu pýtal zas, tak to bolo vyčerpávajúce, ale aj tak sa teším.
Nedávno som si skúšala baby šatku na plyšáku a neskutočne som zatúžila vytiahnuť cici a kojíť. 😀

Dijefcatko, držím prsty, aby sa to nerozbehlo a konečne to vyšlo. 😉

evitkamalicka
6. máj 2010

ja si tiez myslim, ze nie je dobre byt stale iba doma s dietatom, clovek potrebuje troska aj ventilovat, lebo ja by som sa asi potom zblaznila

ivanulienka81
6. máj 2010

ale je rozdiel odist od rocneho dietata na dlhsie ako od napr. mesacneho alebo aj trojmesacneho, by som povedala ze velikansky rozdiel, ja som mala na mysli toto obdobie
dijef, chceme test 😉