Zakázaný vstup deťom

mimka1402
28. apr 2024

Kde by ste deťom zakázali vstup?😁 Prípadne nechali osobitne miesto/čas na deti s rodinami.
Nepohoršujte sa, myslím to z hľadiska, že častokrát prídem do reštaurácie a dieťa obťažuje cele okolie vreskotom, behanim popod nôh čašníkom. Tiež si pamätám pamiatky, kde boli rodičia s deťmi a nič z toho som nemala, lebo cez vreskot dieťaťa a plač, to nešlo.😀 Tam by som uvítala aby rodiny s deťmi boli v nejaký určený konkrétny čas aby ten, kto deti nemusí vedel si vybrať aj túto možnosť. K deťom mám vzťah, ale vadí mi, že často musím ja rešpektovať arogantné, drzé, rozmaznane deti, ktoré ich rodičia ignorujú.
A miest, kde by som to uvítala by bolo asi veľa. 😄 Kde by ste to uvítali vy?

majlo1234
28. apr 2024

Za mna nikde, deti du tiez ludia.
Ale respektujem, ak si nejake sukromne zariadenie z akehokolvek dovodu takyto zakaz pretlaci. Ale nakolko deti mam, navstevovat ho nebudem

mimka1402
autor
28. apr 2024

@queen_mary Napríklad inak beriem ak dieťa sa rozplače a vidím, rodič sa snaží to minimalizovať. Ale ak vidím rodiča, ktorý sa baví a smeje, ten fakt ignoruje. Tak to zas vnímam diametrálne inak. Nikto nečaká, že dieťa bude dokonalo sedieť ticho. Stačí občas vidieť snahu toho rodiča, že mu záleží na tom aby to neobtazovalo iných.

prasiatko30
28. apr 2024

Neviem, niekedy natrafim na nespratne deti ale tiez ai uvedomim v akom zariadeni sa nachadzam - ked v lete chodievame do “merenderos” - zahradne restiky kde sa vacsinou zrazaju rodicia s detmi a chodi sa tam vecerat po tej 21:30h tak nebudem cakat, ze tam budu ludia sediet ako mumie a deti budu v pozore s ustami zalepenymi lepiacou paskou. Vtedy mi pride normalne, ze deti behaju, vacsinou maju dokonca nejake preliezky - ale je tam ruch a ak sa mi take prostredie nepaci tak tam radsej nejde. Deti som dokonca bravala na balet v 5-6r a teda vela krat sa tie deti spravali lepsie ako ti dospelaci. Mozno raz alebo 2x sa stalo, ze dieta (cudzie) na nejakom koncerte uz bolo unudene a znervoznene a ze matka - pravdepodobne z dovodu, ze bola matkou aj dietata, ktore hralo v orchestri, s nim nevypochodovala zo saly, ale to bolo fakt minimalne x. I ked ja viem, ze ked moje deti zacali s hlasovymi prejavmai a doplnanim etablovaneho programu tak som ich pakovala vonku, aleneviem posudit co vedie tu zenu k tomu aby tam to dieta nechala aj napriek tomu, ze vsetci sme z dietata na nerv. Vobec - mam radsej spolocnost, kde to dieta nevadi a kde aj rodicia ucia ako sa deti maju spravat v spolocnosti od utleho detstva

candii
28. apr 2024

Dieťa nie je zviera. Je od veci niekde zakazovať vstup deťom.

dominikamacakova
28. apr 2024

Asi do tvojej maternice... Toto je nonsens 🤣🤦

huxy
28. apr 2024

@candii nie je to odveci, kým sa nenaučia, teda kým ich rodičia nenaučia správať sa. Pamätám si posedenie v pizzerii so 7-rocnym, kde som sa šla od hanby prepadnúť za jeho chovanie (lebo jeho otec telefonoval, a mňa to decko nepočúvalo)

majlo1234
28. apr 2024

@prasiatko30 ale ty asi byvas v inej krajine, v takom spanielsku/portugalsku je sveta zit, pride mi, ze tam ludia akosi chapu, ze deti nie su mali dospeli, narozdiel od slovenska😂

minenkak
28. apr 2024

@mimka1402 s preto chodíme na výlety až po obede a vlastne všade , všetci idú domov a my ešte tém smer tam a deti by som zakázala všade,ale keďže to nie je možné,riešime to takto,jaaj a ešte pondelky sú úžasné

mimka1402
autor
28. apr 2024

@dominikamacakova Vidíš aky je rozdiel medzi nami dvoma? Že ja sa tu snažím rešpektovať obe tábory názorov, slušne tu diskutujem aj vysvetľujem. Narozdiel od teba som sa neznizila na úroveň, kde by som niekoho urážala. Takže ak niekto by podľa tvojich slov zakázané tak do maternice jedine tebe. Ak nevieš sa správať tak otravuj inam.

dominikamacakova
28. apr 2024

@mimka1402 to bol vtip 😀 A podľa teba je normálne zakazovať deťom vstup ako psom?

mimka1402
autor
28. apr 2024

@majlo1234 Čítaj vyššie. Pre mňa je problém ako rodičia reagujú na to. Ak rodič nereaguje a nerieši to, že dieťa obťažuje iných, tak ano tým by som zakázala naozaj vstup. Ak rodič sa to snaží riešiť a vníma to, tak túto situáciu vnímam inak, než keby len sa prizera. Nečakám, že dieťa bude sedieť 5 hodín ticho, ale tiež je nepríjemné ak mam bolesti z kriku deti, len preto lebo rodič to berie ako "veď je to len dieťa".

mimka1402
autor
28. apr 2024

@dominikamacakova Vieš čo, niektoré psy sú vychovanejsie než deti. 😀 Takže ano. V Prahe sú bežne reštaurácie, kde deti nesmú a hoc boli z toho kauzy, je to za mňa fajn možnosť.

zoja1234
28. apr 2024

Jedna vec je, ze ako si dieta rodic vychova, take ho ma. Druha vec je samotny temperament dietata, vsetky to velmi dobre pozname, ze niekedy sa mozeme aj na hlavu postavit, ale dieta si pojde svoje.
Takze nieje spravodlive, davat zle chovanie dietata, 100%tne za vinu len rodicom. Ale to ze ti rodicia neodhadnu vhodnost vyletu/miesta/casu, a taketo nedozrete dieta donesu napr.do tej galerie, to ano to uz je ich chyba.
Sama mam male dieta a ano, rusia ma uvrieskane deti v restauracii, v obchode, v kostole, kdekolvek. Zaviedla by som adults hodiny a vyhradene restauracie len pre rodiny s detmi (alebo aspon cast restauracie).

jumama
28. apr 2024

Podla mna ciste utrpenie je ist s malickymi detmi do jaskyne, kde byva vela schodov hore dolu, a deti aj tak skoncia na rukach, nesu sa, placu... Boli sme vela v jaskyniach a v takmer kazdej sa to opakovalo. Deticky nemaju radi az tak tmu vacsinou. Zazila som aj, ako byva zvykom, ked v jaskyni zhasnu, ako sa taketo deticky neutichajuco vylakali a plakali, potom nebolo pocut nic, co vravel sprievodca. Raz sme boli tak, ze v skupine boli aj rodicia s dietatkom, co malo epilepsiu a boli z toho rozcarovani, ked sprievodca ukazoval baterkou na kvaple, a pustil tam aj nejaku opernu skladbu a bolo to urobene s preblikavanim farebnych svetel, to ich dieta z toho blyskania mohlo dostat zachvat. Podla mna uz s nim nikdy do jaskyne nesli a bolo to pre nich poucenie, ale zaroven nam vsetkym to bolo take neprijemne. To si asi dopredu clovek nepredstavi, neurobia to umyselne, myslia, ze to bude pekny zazitok a nakoniec je to trapenie pre vsetkych zucastnenych.

majlo1234
28. apr 2024

@mimka1402 chapem ta. Akurat vyslovujem svoj nazor. A na tvojom mieste by som sa ohradila, ci uz priamo rodicom, alebo k dietatu, tiez si mozes povedat svoje 🙂 ci uz to bude mat nejaky efekt neviem, lebo tolerancia je u nas skoro neexistujuci pojem pomaly

marca12
28. apr 2024

@mimka1402 Mne deti nikde nevadia ani ked trucuju,vrieskaju alebo nazeraju do tanierov. Asi som divna? Povazujem to za diskriminaciu,ak niekam nedovolia vstup s detmi.

majlo1234
28. apr 2024

@jumama inak, ja som bola sprievodkyna par liet v jaskyni este ako studentka, a aj tak mi to nejakovyfucalo z hlavy, ze to neni najvhodnejsie prostredie pre decka. A na dovolenke sme sa tiez vtrepali s dvojrocakom do jaskyne, a nebolo to teda ziadne terno, absolutne sa mu to nepacilo a muz ho musel celu prehliadku odniest na rukach, co sa zas nepacilo jemu. Zvladli sme to, ale sme myslim pouceni😂

prasiatko30
28. apr 2024

@majlo1234 asi preto tie deti nevnimam ako az taky rusivy element 😂😂😂

anketkarka
28. apr 2024

Prečo by mali mať zákaz niekde deti? Podľa mňa by sa mal podnik ohradiť, keď vidí, že deti sú nezvládané rodičmi. Alebo na žiadosť rušeného zákazníka. Prečo by mali trpieť rodiny, ktoré si dajú námahu vychovávať deti a vedia odhadnúť vhodné prostredie pre svoje dieťa. To dieťa je človek a je to diskriminácia. Ak si to určí sám majiteľ podniku, tak to je jeho vec. Ale plošne zavádzať obmedzenia mi príde cez čiaru. Zasa si niekto chce kompenzovať svoju traumu utláčaním iných.

mimka1402
autor
28. apr 2024

@marca12 Nie si divná. V dobrom obdivujem. Mne to dokáže znepríjemniť deň, večer a často som sa ohradila, milo, slušne lebo dieťa drgalo a stiahlo skoro veci zo stola. Ci malo na plný pecky video na ytb spustené. Pre mňa je to narušenie môjho osobného priestoru a kľudu, ktorý si vyhľadám, dám zaň peniaze a nemám z toho veľa, lebo nepočujem nič ine.

@anketkarka Nikde nikto to plošne nedáva. Zaujímali ma miesta kde by to človek uvítal, žiadne traumy len konštatovanie. 😀 Problém v tomto celom je, že daný rodičia co mávajú takého deti si to neuvedomujú, berú to ako súčasť a tam to teda hasne. Reštaurácia ak by sa ozvala, by dostala dosť silnú kritiku ako už aj výške zmienena restika v Prahe.

pribinak
28. apr 2024

@dominikamacakova v kope krajín sú adult friednly hotely a pláže. Proste bez deti. Je to úplne normálne

Ja si chcem na dovolenke oddýchnuť a nie do 3tej ráno počúvať plač bábätka. Chcem večerať v restike bez toho, aby pri vedľajšom stále robilo scénu malé dieťa a cela restika musela počúvať krik

Proste ľudia chápu, že deti sú deti, ale za svoje peniaze chcú mat kvalitu

mamina7070
28. apr 2024

za mna je fajn koncept adult only od restauracii kin hotelov atd

predsa zijeme v roznych fazach (bez deti s kojencami skolkmi pubertakmi a bez deti) a mame pravo si vybrat

mikadooo
28. apr 2024

@mimka1402 ja mám 3 deti. Objednáme jedlo a idem s nimi von. Lebo neobsedia. Keď prinesú jedlo, tak nám muž zavolá 😁. Alebo keď sa nedá ísť von, tak pustím im mobil. Keďže doma moc mobil nemôžu, tak sedia ako 5 peňazí a pozerajú rozprávku 😉. Problém je, keď obaja rodičia kašľú na deti a tie idú rozbiť reštiku. Mne sa páčilo tento rok v Čadci, zaplatili sme si bowling, hrali sme s deťmi a prišla čašníčka nás poprosiť, či byť sme mohli hrať tichšie, lebo ľuďom to vadí 🤣. Tak to sme sa celkom bavili, ako tichšie zhadzovať kolky. Tričko som ľutovala tú čašníčku a som si povedala, že zas na druhú stranu, niektorí dospelí sú tiež retardi, keď si idú dať večeru do bowlingovej reštaurácie a očakávajú, že tam bude ticho

huxy
28. apr 2024

@mikadooo predpokladám že im nevadilo hádzanie guľou, ale povedzme si na rovinu, deti pri Tom určite neboli ticho, ako keď hrajú dospelí, nie?

gab1sol
28. apr 2024

@mimka1402 ja by som to nedávala plošne, zákaz pre všetky deti (samozrejme, pokiaľ sa bavíme o miestach, kde deti môžu ísť), aby potom netrpeli tým aj rodiny, ktorýcb deti vedia, ako sa na danom mieste správať, ale uvítala by som, ak by napríklad taká sprievodkyňa na hrade vyzvala hlučnú rodinu, aby opustila hrad, či muzeum. To isté v reštaurácii (ak to nie je vyslovene reštaurácia pre deti). A aj na iných miestach, najmä ak si to hostia platia.
Aj moje dieťa trucovalo v reštaurácii. Vtedy som ju zobrala von upokojiť sa a vysvetliť jej, čo a ako. Ak nepomohlo, hold išli sme domov.

siska53
28. apr 2024

@mimka1402 Niekomu vadia deti, niekomu zas psy v restauraciach.

fion22
28. apr 2024

@mimka1402 nezakazovala by som vstup deťom, skôr vyhradila časy, že Adults only, hlavne teda tie večere... chodíme možno 2x do týždňa do reštiky, väčšinou keď ideme na nejaké lek.vyšetrenia do mesta. Naše dieťa je našou súčasťou a súčasťou životného štýlu... možno tak 1z10 má deň blbec, ale akože teraz budeme celá rodina hladná alebo budeme cestovať non stop do ciela bez jedenia? a toto zazeranie, to je také dosť slovenské, v Rakúsku, ale ani v Taliansku, ani Grécku ani Španielsku sme sa s tým ešte úprimne nestretli...a jasné, že sa ju snažíme utíšiť, a keď už nič iné nepomáha , tak jej zapneme mobil, ale aj to je niečo strašne strašné, opovrhnutia hodné tu na MK. (Aj taká téma tu už bola, len škoda, že si tam hen- tie odsudzujúce neuvedomili, že možno bez toho mobilu by to dieťa vyvádzalo a ony sa nemohli v tichu najesť) A ešte tie reštiky na Slovensku, to je tak divne zaužívané, že tam má byť hrobové ticho...
V doprave, tak na dovolenku chodia rodiny, možno nejaké destinácie, ktoré sa lietajú x- krát za deň, ako napr. Mallorca z Viedne, by sa dali zopár urobiť, že Adults only lety.
Ale tak niekomu vadí dieťa, mne vadia zas cigarety alebo lacné parfémy a zazerajúci ľudia, ktorí si myslia, že svojím zazeraním to niekam dotiahnu🤷‍♀️

mikadooo
28. apr 2024

@huxy sorry ale dospelí hrajú potichu bowling? Trebárs zhodíš všetky kolky tak nič? Lebo my sme dali že ueeej a zatlieskali sme 🤷. A to robíme aj ako patria dospelých. Ale tak v Čadci asi nie, ja neviem. V Čadci sa asi len hádže a pozerá do zeme. Potom sme robili pantomímu s deckami 😁😁😁. Mimochodom - v celej reštike boli až dvaja páni okrem nás... ( Keďže to bolo o 17.00)

huxy
28. apr 2024

@siska53 nejde o to, že vadia deti. Vadia nevychovane deti, ktoré behajú, vykrikujú, jačia atď., a to je teda rozdiel. Mne deti ako také nevadia nikde, ale rozmaznané bez usmernenia rodičov teda neznášam, sorry.

huxy
28. apr 2024

@mikadooo vieš, to je tvoj uhol pohľadu. A sama píšeš, že tvoje deti neobsedia atď., takže nie je na mieste nazývať druhých retardmi, keď evidentne ste boli hlučnejši ako "bežný hluk"