Žalúzie verzus rolety do nového domu

petra844
27. mar 2019

Ahojte viem ze to sem moc nepatri ale chcela som vediet nazore skusenosti ci niektora z vas ma...stavame domcek a rozmyslame ci dat zaluzie alebo rolety?rolety zase urobia tmu a su lepsie na udrzbu ale zase zaluzie sa mi pacia viac dizajnovo na dome ze aj cez den ich mozem mat spustene nie ako rolety

reni1512
27. mar 2019

My riesime to iste a rozhodli sme sa pre zavesy, pretoze mame atypicke okna a roleta nam nesedi sirkovo... Ak este len zacinate pouvazuj nad vonkajsimi zaluziami ak ti to rozpocet dovoli, vnutorne rolety ak chces tak velmi zavisi ake siroke okna mas, tam su limitovane sirkou... Zaluzie som uplne vylucila, aj ked ich vsetci naokolo maju, mne sa to nepaci, po case sa tazko cistia od usadeneho prachu, ale zas plnia funkciu a nie su obmedzovane sirkou, tam ti vyrobia akekolvek

silvi70
27. mar 2019

@petra844, rolety. Najprv sme si dali do bytu žalúzie. Nesplnili očakávania, tak sme neskôr dali vonkajšie rolety. Tie sú super.

radka2010
27. mar 2019

Žalúzie nikdy viac... to sa ani umyt poriadne neda, zaprasene vecne...vytrhala by som ich zo vsadial (mame ich vytiahnute vsetky co su namontovane) a klasicke zavesy a zaclony, skvacim operiem vyvesim hotovo, čistá robota

ellaafi
27. mar 2019

@petra844 máme veľké francúzske okná. V dvoch izbách máme vnútorné žalúzie a udržať ich bez prachu je náročné. V obývačke mame 2 veľké atyp fr. okná a tam máme vonkajšie hliníkové žalúzie. Ich výhodou je že v lete tlmia prenikanie tepla (svetlá) do interiéru, ale umyť ich dá teda zabrať ale na to som si zvykla 😉, radšej umyjem tieto ako interiérove. Samozrejme pod podmienkou že máš pevnú pôdu pod nohami a neumyvas ich zo stoličky.....

gabuliacik
27. mar 2019

@petra844 myslis asi vonkajsie zaluzie,ze?
Ja som za zaluzie von. Byvame rok v domceku. Udrzba zaluzii je sice namahavejsia,ale tak raz do roka ta to nezabije.
Vies nimi spravit super chladocek,nepride ti slnko po sklo,cize vo vnutri ziaden sklennik. Nepotrebovali sme v lete vobec klimu. Ja ti uplne odporucam.
Ked das rolety,tak mas bud tmu,alebo ak chces svetlo,musis ich dat uplne hore. Mali sme na byte kedysi a otras

vendulka80
27. mar 2019

Aj na som za vonkajšie zaluzie. Mame velke okna, leto je čoraz teplejšie a klímu kvoli detom nechceme. Tak sme dali vonkajšie zaluzie, elektricky sa vyťahujú ale daju sa aj manuálne, tie su o cosi lacnejšie. Mozes zastrieť, otvoriť okna dokorán aj ked je v noci horúco.

tenerifka
27. mar 2019

Asi mas na mysli vonkajsie rolety a vonkajsie zaluzie. My sme si dali vonkajsie rolety vo farbe okien(tmavosede) na elektricky pohon, ale len do spalni, kvoli tomu, ze radi spime pri uplnej tme. Takisto pri silnom vetre rolety nebuchaju tak ako zaluzie.V obyvacke mame obrovske zaahovacie dvere a presklene zony s vychodom na zastresenu terasu, tam sme to riesili len hladkymi vnutornymi roletami

ciernysokol
27. mar 2019

Urcite nie vnutorne zaluzie.za mna vonkajsie elektricke rolety,okrem ineho aj kvoli bezpecnosti.vnutri kto co chce.ja mam rada dekoracne zavesy,lebo sa mi nepacia prazdne rohy okien.

livia341
27. mar 2019

@petra844 my máme na von exteriérové elektrické rolety na francúzske oknáv obývačke a v spálni, v detských izbách mame plise zatemnujuce roletky čiže tmu mame fajnú. Žalúzie si nedávajte kvoli údržbe katastrofa aj tak nevydržia dlho závidí od výrobcu a manipulácii. Ak chcete môžem vám pridať fotky na plise roletky.

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
winni
27. mar 2019

Máme vonkajšie rolety a neviem si ich vynachváliť, hlavne v lete, údržba super, máme elektrické.

petra844
autor
27. mar 2019

@reni1512 sak ja rozmyslam nad roletama aj co sa tyka udrzby na zaluzie seci nadavaju ze sa to zle umyva a ze buchaju ked velmi fuka

petra844
autor
27. mar 2019

@radka2010 dakujem za radu 😊

petra844
autor
27. mar 2019

@gabuliacik ja viem toto je najhorsie ze na roletach sa neda moc vymyslat ze bud tma alebo svetlo uplne ze zaluzie sa mozu nechat spustene a nastavit ako potrebujem

gabuliacik
27. mar 2019

@petra844 ano. Zatial maju 2minusy pre mna. Cistenie,ktore sa ale da prezit a buchanie ked je silny narazovy vietor. Ale to zas zalezi,ako budete byvat. Domy za nami maju vsetky zaluzie a ani netusia ze vonku fuka😂

petra844
autor
27. mar 2019

@tenerifka ano vonkajsie rolety myslim sak toto som pocula ze ked fuka tak to bucha tie zaluzie
Asi aj my dame rolety vonkajsie a bude vnutry dam zaclony a je

petra844
autor
27. mar 2019

@livia341 sak to ze koli udrzbe su zakuzie hrozne
A z akej firmy mate rolety?

petra844
autor
27. mar 2019

@winni ano aj my chceme elektricke vonjaksie aj koli nezpecnosti ze su dobre
Tak vyhravaju predsa rolety asi ako tak citam😊

timilv
27. mar 2019

My máme vnútorné žalúzie na celom dome lebo nám sa závesy nepáčia... a na spálňu a na detskú izbu sme dali aj exteriérové žalúzie. Na ostatné okná sme nechceli, lebo v iných miestnostiach nepotrebujeme robiť cez deň takú tmu 😉 Mne sa tie klasické staromódne vonkajšie rolety nepáčia a máme nový dom, takže aj dizajnovi by to bola katastrofa, tak sme dávali rolety.
Zbiera sa na ne prach, ale nie je to nič tragické a nečistitelné . A teda neviem, ale tie naše vonkajšie nebúchajú ani v tých najväčších vetroch. A čo je super, aj zvukovo dosť tlmia vonkajší hluk (bývame v novej lokalite, tak je tu v sezóne počas dňa stavebný ruch 😂)
Neviem odkiaľ si, nám tie vonkajšie robila firma z Nitry, ak chceš pošlem Ti meno firmy do správy.

petra844
autor
27. mar 2019

@timilv mozes dakujem

nika898
27. mar 2019

Za mna urcite rolety. 100x lepsie ako zaluzie.

kengurica
27. mar 2019

@petra844 za mňa jednoznačne vonkajšie hliníkové žalúzie. Bola so naša najlepšia investícia. Vnútorné žalúzie , rôzne tie vertikálne kancelárske mi vkus akosi nedovolí. Ako si povedala, žalúzie sa dajú sklápať a podľa potreby si spravíš tieň, alebo aj absolútnu tmu (tzv Z-kové profily) , že neprenikne žiadny lúč. Sú vedené v lištách a nebúchajú vôbec. A to bývame na najvyššom poschodí, náveterná strana, takže nám fúka často. Nemusíme ani mať klimatizáciu (som odporca😁). Takže ti môžem potvrdiť, že ak si kúpiš správny typ, tak žiadne negatíva, ktorých sa občas, nehrozia. Akurát na toto je zrovna lepšie myslieť pri stavbe domu, aby sa tie "krabice" schovali do múru nad okno.

timilv
28. mar 2019

@petra844 posielam správu ;) my sme si dali Z-kové lamely a fakt nič lepšie sme asi nemohli spraviť...

luludia
4. apr 2019

@petra844 rolety sú bezpečnejšie, keď sú spustené, uzatvoria bývanie. Vniknutie cez rolety je ťažšie ako cez žalúzie, ktoré sa dajú prestrihnut. Rolety lepšie chránia pri búrke.

arabela11111
4. apr 2019

@petra844 v Bratislave je vzorkova predajna, su tam od vymyslu sveta, krasne, aj kovove rozne farby, urobia aj atypy, vsetko sa tam da vyskusat. Je to na Galvaniho M-tech, maju velmi kvalitne veci. Cenovo ok. Ziadne Polsko. Maximalna spokojnost.

petra844
autor
4. apr 2019

@arabela11111 dakujem pozreme to

petra844
autor
4. apr 2019

@luludia ano to je velka pravda

dankakika
4. apr 2019

My máme vonkajšie elektrické rolety. Nemenila by som, spravia príjemný tieň cez leto... Pri vetre nebúchajú. Keď áno, trošku ich pootvorím a je pokoj ;) Vo vnútri máme dekoračné závesy a záclony. Nech nie sú prázdne okná. Roletu máme aj na francúzkom okne, kadiaľ vychádzame na terasu a cez leto je stále vytiahnutá. Ale cez zimu dvere na terasu nepoužívame, tak je roleta stiahnutá. Nemenila by som.

petra844
autor
4. apr 2019

@dankakika dakujem za radu 😊